Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

király! :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Már előre félnek a 2020. június 1-től, amikor is törvényileg kötelezően indul a felhasználói végpontok nagykereskedelmi partnereknek átadása. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) bambano válasza nyunyu (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mi indul? valami referencia?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) akaido


akaido
addikt

"... a kevesebb kötbér kifizetésével vagy késedelmes teljesítésével pedig anyagi haszonra tett szert...."
Van erről infó "egyáltalján", hogy ez mekkora haszon lehet?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5) Tigerclaw válasza nyunyu (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amíg a végpontjaik többségét csak elavult rezes technikával lehet elérni, addig nem nagy biznisz harmadik félnek szolgáltatni rajta.

Azért nem akarják megbüntetni, hogy a legalacsonyabb otthoni internet csomagjait félrevezetően 30Mbitesnek állítja be és csak az apróbetűs részen pontosítják, hogy csak 1Mbitet garantálnak?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) bambano válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Amíg a végpontjaik többségét csak elavult rezes technikával lehet elérni": egy rakás pénzt kaptak a szupergyors internet projektben, hogy mindenhova optika menjen. az általam ismert végpontokat át is építették.

30/1: a jelenlegi szabályozás szerint ezért nem lehet megbüntetni őket. viszont az nmhh már közzétette az új szabályozás tervezetét, amelyben foglaltak szerint ilyenért orbitális pofánverés jár. tehát meg akarják érte büntetni, csak még faragják hozzá a rendeletet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Livius válasza bambano (#6) üzenetére


Livius
őstag

Erről a tervezetről van valami link is?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#8) bambano válasza Livius (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, hogy publikus link van-e, én tagként a kábelszövetségtől kaptam meg az anyagot egyeztetésre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Tigerclaw válasza bambano (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Első blikkre nagyon jól hangzott a SZIP, de ott volt benne a probléma a mi szempontunkból, hogy területileg csak egy szolgáltató nyert. Persze ezért nem bántom a kormányt, mert így volt helyén, de ez azt is jelentette, hogy pl. ahol a Telekom nem nyert, ott nem is fejlesztett. Nagyon sok helyen ezért maradt nála rezes hálózat, ahol extrém esetben 1Mbit alatt csordogál a net, vagy épp fizikai vonal híján semmilyen net/telefon nincs.

Persze gondolhatnánk, hogy akkor muszáj lesz fejlesztenie, mert a konkurens cég, aki nyert azon a településen, elvisz rengeteg ügyfelet, de ez vagy nem érdekelte T vezetését, vagy nem volt pénze arra hogy ott is fejlesszen GPON-ra, ahol nem kapott SZIP-es pénzt. Én úgy mondtam le a Sat TV-s előfizetést is, hogy írja be az ügyintéző az "aktámba", hogy csak akkor keressenek legközelebb ha jön a GPON. Lehet hogy a következő 10 évben nem fognak keresni emiatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) bambano válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de a telekom csak úgy tudott nem nyerni, hogy vagy volt már ott mástól megfelelő szolgáltatás, vagy valaki más nyert.

egyébként a telekom fejlesztési irányelvei számomra kiismerhetetlenek, mert olyan helyeken is fejlesztett saját pénzből, ahol sok értelme nem volt. persze előfordulhat, hogy egyik faluban tudtak ftth-t építeni x forintból, de nyertek rá 3x-et, ezért más, nem nyertes településre is jutott, ezt nem tudhatom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Tigerclaw válasza bambano (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ebben a megyében csak pár kisebb faluban és tanyán létesítettek optikai hálózatot, mert csak ott nyertek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Livius válasza bambano (#8) üzenetére


Livius
őstag

Az anyagból pár fejezet címet vagy hasonlót írj be a google-ba "..." között írva, és ha publikus, akkor lehet rá talál a dokumentumra valahol.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#13) bambano válasza Livius (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

megtettem. valószínűleg ha az nmhh publikusnak szánta volna, megtaláltam volna.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Livius válasza bambano (#13) üzenetére


Livius
őstag

És egy ilyen véglegesítése mennyi idő? Évek múlva lesz érvényben csak?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.