Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A "szikla"

Hozzászólások

(#51) Majstor válasza ittakary (#50) üzenetére


Majstor
senior tag

Szomorú történet + szép írás.
Makaveli: Ha a Sziklát folyamatosan mossa a Tenger, előbb utóbb de biztosan megadja magát, s apró darabokra hullik. Szerintem Ő (Lelke) nem hagyta, hogy a lányai szeme láttára, lassan de teljesen összetörve haljon meg, hogy végignézzék a hosszú éveken tartó szenvedését.
ui: Részvétem Arankának – büszke lehet az Apjára...Igazi Sziklaként távozott!

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#52) Makaveli válasza Majstor (#51) üzenetére


Makaveli
senior tag

Ezen lehetne vitatkozni, azért ha magam is érezném, hogy van még bennem egy 10-es akkor nem mennék el, direkt. Ő lélekben nem volt szikla. Nem bírta volna ki a szenvedést. A nagypapám kibírja.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#53) edward2


edward2
addikt

Szomoru bizony,
hogy valaki írni mert ilyen hangnemben ebben a témában.
További minden jót Arankának, hogy diadalmaskodott a kapzsi hugán. éljen.

u.i.: persze most jön majd a sok okos mennyire nem vagyok tapintatos stb. azoknak üzenem olvassák el ujra a szöveget mennyire tapintatos. nem voltam tapintatlanabb és ótvarabb mint a szöveg.

(#54) Majstor válasza Makaveli (#52) üzenetére


Majstor
senior tag

"Halál oka: ismeretlen." Szerintem ezen nem érdemes nagyon vitatkozni. Te ezt úgy ítéld, ahogy te akarod, de senkire ne erőltesd a saját nézőpontodat.
ui: Öregapádnak kívánok még sok-sok évet.

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#55) Makaveli válasza Majstor (#54) üzenetére


Makaveli
senior tag

Először is köszönöm az ő nevében.

Másodszor. Ilyen nincs, hogy halál oka ismeretlen. Egyszer csak puff, és kész ennyi? Valamiben meghalt, ha szívinfarktus, tüdőembólia...stb. Akkor OK, de így nem érhető. Valszeg gyógyszert bevett és kész, vége.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#56) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Részvétem és én annyit füznék ehhez hogy átérzem én is mult év januárjába vesztettem el a nagyapámat és sajnos vitték be a kórházba és ugy halt meg hogy el sem tudtam tőle köszönni :'( és a temetés vlt a legfájdalmasabb.. :'( de az írás engem megragadott..

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#57) Vakegérke válasza Makaveli (#55) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meg kell, hogy cáfoljalak.

Itt van például a placebo-hatás. Valakivel bevetetnek C-vitamint, amiről azt hiszi, hogy altató. Ha erős is a szervezete, és bár kételkedik az általa altatónak vélt gyógyszer hatásában, el fog aludni. Erre rá lehet segíteni, ha a doki pár percenként megtapogatja a pulzusát, bólint, és megy tovább.

Egy embert hátra kötött kézzel betesznek egy kád vízbe, vékony tárggyal úgy tesznek, mintha elvágnák a csuklóját, aztán a háta mögött piros festéket eresztenek a vízbe. Emberünk bizony egyre gyengül, és mikor úgy érzi, hogy elvérzett, akkor meg is hal.

Ezek ellentéte is igaz. "Mérget vehetsz rá", gondolom ismerős a mondás. Ha egy csoportban nem meghatározható a gyilkos személye, és mindannyian bevesznek egy halálos adag mérget, csak a gyilkos fog meghalni.

Fura dolog az emberi pszichikum. Életet ad annak, aki valóban akar élni, és átsegíti a túlvilágra azt, aki valóban távozni akar.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58) Unique girl


Unique girl
csendes tag

Nagyon szép és megható írás. Igaz, sírni nem sírtam, nagyon ritkán szoktam. (Ennek ellenére nem vagyok igazi szikla - ezt néha sajnálom is.) El tudom képzelni, milyen nehéz lehet(ett) mindezt átélni, feldolgozni, részvétem.

(#59) groth99 válasza v.tom (#30) üzenetére


groth99
tag

Nekem anya mondta kb 14-15 éves koromban,hogy a bátyám meg én köztem (bátyám '84-ben született) lett volna még egy gyerek,csak elvetélt. És azt mondta,hogy lehet,hogy Isten akarta pont így,mivel éppen a csernobili robbanás idején volt terhes,és lehet hogy így megúszott egy torz,rendellenességekkel küszködő gyereket (és cserébe kapott egy egészségeset,engem :U ). De egy kicsit megdöbbentem,és elkezdtem belegondolni,hogy milyen lehetne az élet eggyel több testvérrel,és néha kicsit hiányérzetem is támadt emiatt.

Metalt a népnek \m/

(#60) 7 válasza groth99 (#59) üzenetére


7
addikt

A csernobili robbanás még jó ideig fejtette ki a hatását a későbbiekre (sőt, tán még most is), és nem nagyon ugrott meg (tudtommal) a torzszülések száma. Én cirka fél évvel a robbanás után születtem meg, semmi komolyabb defektusom nincs, ahogy a kortársaim között se nagyon tudnék mondani ilyet (nyilván olyanokról van szó, akiket ismerek). Ugyan ez nem mérvadó, de ennek ellenére ad egyfajta rálátást a dologra.

[ Szerkesztve ]

(#61) rarri válasza 7 (#60) üzenetére


rarri
senior tag

Szerintem azért nem ismered azokat akik betegen születtek, mert vagy már meghaltak, vagy intézetben vagy otthon ápolják őket. A barátnőm öccse betegen született, de neki az apukája kamionsofőr volt, és a robbanáskor kb. 100 km-re volt a hlyszíntől, és utána fogant meg a barátnőm öccse.Otthon él a mai napig, tele van cisztával a teste és az agya, testileg és szellemileg sem ép sajnos. Szóval van jópár magyar áldozat is. Annak idején itt Veszprémben 10-szeres sugárzást mértek az egyetemisták, de szerintem az még magában nem okozott nagy bajt.

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#62) groth99 válasza rarri (#61) üzenetére


groth99
tag

Azt kifelejtettem,hogy akkoriban még Erdélyben,Vaajdahunyadon élt a családom,és az enyhén szólva közelebb van Csernobilhoz,mint kishazánk. Arrafelé pedig elég szép számmal akadtak rendellenes gyerekek...

Metalt a népnek \m/

(#63) Viszlát


Viszlát
addikt

Most jutottam ide, hogy elolvassam, azóta nagyjából meg is fogalmazták többen amit én is gondolok. Sajnos a családok nagy többségében van egy ilyen "családtag" mint a húgocska. Arankának a lehető legjobbakat kívánom!

Üdv, V

Ui: Vakegérke -> :R

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#64) Sipi


Sipi
addikt

Ritkán sírok. Akkor is senki meg ne lássa.
Most nem szégyellem, pedig munkahely. Köszönöm.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#65) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm az új hozzászólásokat.

Aranka igencsak meglepődött, hogy érzéketlen világunkban ennyi embert megfogott a "szikla" története. Azt is megérti, hogy van, aki úgy véli, átverte a hugit.
Mindenkinek köszöni együttérzését, véleményét.

Viszlát: Szóval hugi. Viharos körülmények közt távozott a családból. Jelenleg olyan körülmények közt él, amiről mi még csak nem is álmodhatunk. Természetesen megtagadja múltját, hiszen társasága előtt még kiejteni is szégyen azt a szót, hogy panel.
Van pénzed? Akkor vagy valaki. Ez a domináns hugi életében, viselkedésében. Egyértelmű, hogy mindegy volt számára ki halt meg, csak az volt a lényeges, mennyit lehet örökölni. Nem rovom fel neki, ahogy Aranka sem.
Tény, hogy Aranka kisebb összeget mutatott a huginak, mint amit kaphatott volna a végelszámolásnál. De nem sokkal, mindent összevetve pár százezer a differencia. Részéről az volt a lényeg, hogy azonnali készpénz, spurizhatott vele haza.
Arankának volt saját lakása, nem volt szüksége másikra. Mégis kockáztatott, pont hugi kapzsiságára alapozva. Bejött. Övé az a lakás, amelyben szülei talán még mindíg ott vannak. Ápolja emléküket, lelki békéje rendben. Ez pedig többet ér, mint némi anyagi veszteség.

Sipi: Tolulnak az érzések, kicsordul a pohár. Nem tartom szégyellni valónak, ha sírni látok valakit. Gondolom senki nem szólt meg, hogy elérzékenyültél.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#66) Sipi válasza Vakegérke (#65) üzenetére


Sipi
addikt

Nem szégyellem, de egyébként sem érdeklem annyira a körülöttem lévőket, hogy ilyenre figyeljenek. Csak azt hittem, egyszer már eléggé kiérzékenyültem magam.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#67) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Na szepen lassan behozom a lemaradasomat, ha igy haladok, nemsokara minden logout-os irasodat elolvasom :D
Erdkes, de azt hiszem, hogy a batrosagodat meg senki nem emlitette, pedig egy ilyen irashoz elengedhetetlen. En ezt emelnem ki leginkabb a "naplo"-bol, a valosagrol leginkabb a valosagban van ertelme beszelgetni, ismerösökkel. Az erzödik az irason, hogy nem jött könnyen- de vannak dolgok, amik ki kell, hogy jöjjemek, es semmi mas nem szamit.
Közben latom, hogy meg böven van meg olvasni--- szerencsere :R

[ Szerkesztve ]

(#68) Vakegérke válasza CimbiX (#67) üzenetére


Vakegérke
veterán

Először is köszönöm megtisztelő figyelmed.

Való igaz, kell egy ilyen íráshoz a bátorság.
Elsősorban annak, aki rám bízza a történetet. Bár ellenőrizheti a végeredményt, és meg is tagadhatja a publikálást, mégis szükséges részéről egy olyan fajta bizalom, amely csak rokonok, vagy nagyon jó barátok közt létezhet. Bátornak kell lennie, hiszen az írás (pontosabban a főszereplő) kaphat olyan kritikákat is, amelyek nem éppen hízelgőek. Mint olvasható volt a hozzászólásokban, itt sem emelték piedesztálra Arankát.
Elárulhatom, szelíden mosolyogva tűrte, egyetlen rossz szóval sem illette azokat, akik nem helyeselték eljárását.

Természetesen az én helyzetem sem könnyű.
Ha "nevezzük Janinak" (lásd korábbi írásom) megfelelőképp tudna bánni a szavakkal, mint én, bizonyára nem fordult volna hozzám, mint ahogy Ilon sem, és ez elmondható Arankáról is.
Ha most valaki azt hinné, hogy önmagam szidolozom, közben őket igyekszem szürkévé tenni, az téved. Másként fogalmazok, mint ők, más dolgokat emelek ki, mint amelyeket ők emeltek volna ki, és viszonylag sikeresen bújok a bőrükbe. Úgy is mondhatnám, hogy amíg a nevükben írok, eggyé válunk, ötvöződünk. Átadom nekik a tudatom, lelki szolgájukká válok. Azonban úgy fogalmazok, ahogy jónak látom, oda teszem a hangsúlyt, ahova akarom, és ebből még soha nem volt vita. Ilon ugyan kihúzott pár általam fontosnak vélt sort, de utólag átgondolva én is úgy vélem, jól tette.

Tényleg nem könnyű. Sorsot, tragédiát kell átélnem, és úgy megírnom, hogy az érzelmeket keltsen, egyben emészthető legyen. Nem lehetek benne én, hiszen nem rólam van szó.
Aranka esetében mégis valahol én lapulok a történetben, hiszen egyes szám első személyben kellett írnom. Én voltam Aranka.

Könnyű hibázni, és akkor fuccs a jó szándéknak, bumeránggá válik az írás. Csakhogy nem rajtam üt egy nagyot, hiszen legfeljebb önérzetem csorbul. A szenvedő alany a megbízó.
Azt hiszem, most értettem meg igazán, mit értettél bátorság alatt...

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#69) bLaCkDoGoNe válasza Vakegérke (#49) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Először is nagyon megható történet ismét, köszönöm, hogy megosztottad velünk. Bár én még 30 sem vagyok, azért már a kelleténél jóval több tapasztalatom van az elmúlással kapcsolatban, így bizonyos gondolatokat akár én is írhattam volna.

Egy dolgot viszont nem értek:
"Arankának nem volt fontos, hogy lakása legyen, hiszen volt már. Egyetlen indoka a turpisságra az volt, hogy szülei légkörében kívánt élni." Érzem és értem ennek az okát, de én úgy gondolom, hogy az ember a szívében őrizze meg mindazokat, akiket elvesztett és fontosak neki, a többi pedig csak külsőség, legalábbis én nem tárgyakhoz kötődöm ilyenkor, hanem emlékekhez. A tárgyakkal sokminden történhet az idők folyamán, az emlékek megmaradnak, amíg én megmaradok; de ez csupán az én magánvéleményem és mintegy zárójelben jegyeztem meg.

Kitartást és sok erőt kívánok a világ összes Arankájának.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#70) Vakegérke válasza bLaCkDoGoNe (#69) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igazad van, nem vitás. Szeretteink tényleg a szívünkben élnek. Viszont bizonyára mindenkinek van valami apró tárgya, amely elhúnyt szerettének volt a tulajdona. Jól esik ránézni, jó megtapogatni.
Aranka olyan körülmények közt él, ahol szinte minden tárgy hordozza szülei emlékét. Ő így érzi jól magát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#71) bLaCkDoGoNe válasza Vakegérke (#70) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Ő így érzi jól magát." És ez a lényeg!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#72) rep3at válasza Cs.Orsolya (#6) üzenetére


rep3at
őstag

Nehéz elfogadni a halált. Megható történet.

Forward thinking. كرر

(#73) Vakegérke válasza rep3at (#72) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valóban nehéz elfogadni, de megbékélni muszáj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74) moonlight115 válasza Vakegérke (#49) üzenetére


moonlight115
tag

A hozzászólásokat olvasva úgy tűnik, ez az írásod is hatott az olvasók érzelmeire.
Azt gondolom, ez a művészet lényege. Mivel most már én is az olvasótáborodhoz tartozom, köszönöm. :)
Megyek is tovább búvárkodni írásaid tengerében, hátha kifogok egy aranyhalat. Nem lennék meglepve... :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#75) Vakegérke válasza moonlight115 (#74) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én köszönöm, hogy többre értékelsz annál, amennyit érek. :)

Lesz aranyhal, elárulom... ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#76) #90088192 válasza Vakegérke (#75) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudod mi az érdekes, hogy nem sok ember képes arra, amire TE. Ahogy olvasom a soraid, úgy Minden mondta azokat az érzelmeket váltja ki, amit te belettél.
Erre vevőnek is kell lenni, de az megintcsak más, mert a legtöbb ember a saját emlékeinek lenyomata alapján éli meg ezeket a sorokat.
Viszont vannak kevesek akik képesek a TE érzéseidet átélni akár ilyen esetben is.
Akik rendelkezik eme képességgel, az olvasás közben patakokban hulló könnyek között kérdezi magától, miért? Miért!

(#77) Vakegérke válasza #90088192 (#76) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szeretek az érzelmekkel játszani, persze úgy hogy ne bántsak meg senkit. Aki fogékony rá, az vagy nevet, vagy sír, ami nem szégyen.

Köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A "szikla"
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.