Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    félisten

    válasz CimbiX #67 üzenetére

    Először is köszönöm megtisztelő figyelmed.

    Való igaz, kell egy ilyen íráshoz a bátorság.
    Elsősorban annak, aki rám bízza a történetet. Bár ellenőrizheti a végeredményt, és meg is tagadhatja a publikálást, mégis szükséges részéről egy olyan fajta bizalom, amely csak rokonok, vagy nagyon jó barátok közt létezhet. Bátornak kell lennie, hiszen az írás (pontosabban a főszereplő) kaphat olyan kritikákat is, amelyek nem éppen hízelgőek. Mint olvasható volt a hozzászólásokban, itt sem emelték piedesztálra Arankát.
    Elárulhatom, szelíden mosolyogva tűrte, egyetlen rossz szóval sem illette azokat, akik nem helyeselték eljárását.

    Természetesen az én helyzetem sem könnyű.
    Ha "nevezzük Janinak" (lásd korábbi írásom) megfelelőképp tudna bánni a szavakkal, mint én, bizonyára nem fordult volna hozzám, mint ahogy Ilon sem, és ez elmondható Arankáról is.
    Ha most valaki azt hinné, hogy önmagam szidolozom, közben őket igyekszem szürkévé tenni, az téved. Másként fogalmazok, mint ők, más dolgokat emelek ki, mint amelyeket ők emeltek volna ki, és viszonylag sikeresen bújok a bőrükbe. Úgy is mondhatnám, hogy amíg a nevükben írok, eggyé válunk, ötvöződünk. Átadom nekik a tudatom, lelki szolgájukká válok. Azonban úgy fogalmazok, ahogy jónak látom, oda teszem a hangsúlyt, ahova akarom, és ebből még soha nem volt vita. Ilon ugyan kihúzott pár általam fontosnak vélt sort, de utólag átgondolva én is úgy vélem, jól tette.

    Tényleg nem könnyű. Sorsot, tragédiát kell átélnem, és úgy megírnom, hogy az érzelmeket keltsen, egyben emészthető legyen. Nem lehetek benne én, hiszen nem rólam van szó.
    Aranka esetében mégis valahol én lapulok a történetben, hiszen egyes szám első személyben kellett írnom. Én voltam Aranka.

    Könnyű hibázni, és akkor fuccs a jó szándéknak, bumeránggá válik az írás. Csakhogy nem rajtam üt egy nagyot, hiszen legfeljebb önérzetem csorbul. A szenvedő alany a megbízó.
    Azt hiszem, most értettem meg igazán, mit értettél bátorság alatt...

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés