Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nuke7


nuke7
veterán

don't fix what's not broken... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#2) tsi válasza nuke7 (#1) üzenetére


tsi
tag

Kiadhatnának egy Orochi-t is feketében :) Azonnal venném. Az is meg a Mugen Max is kifogástalanul működik amióta megvannak. Hangja szinte 0, majdnem passzívan mennek. Mondjuk az Orochinál nehéz ramokat cserélni...

[ Szerkesztve ]

(#3) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Ez valami új márka? :F

(#4) jerry311 válasza Dragbajnok (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja elég új, csak 2002-ben alapították.

(#5) Viktor77 válasza jerry311 (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Szerintem az elírásra gondol.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) jerry311 válasza Viktor77 (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azt meg tessék privátban jelezni a szerzőnek, mert nem mindig követik a cikkhez tartozó topikot. :U

(#7) Cs1csó


Cs1csó
félisten

CPU hűtő fronton milyen újítások lennének, vagy vannak? :U

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

Ami jó, sikeres és kompakt, azon minek változtatni Nálam a második Mugen 5 Rev. B. teszi a dolgát. Visszatértem mert ilyen méretben kevés a jó hűtő. Még van a Noctua NH-U12A, de az nem ebben az ár ligában játszik. Most már nem cserélem le az alapot, bár a fekete egy picit jobban tetszik.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Solten válasza nuke7 (#1) üzenetére


Solten
addikt

Nekem is ez volt az elso gondolatom.

Saor Alba

(#10) Malák válasza Cs1csó (#7) üzenetére


Malák
aktív tag

Azért van időnként 1-1 komolyabb dizájnváltás, ami meghaladja a "hagyományosakat"

(#11) #25954560


#25954560
törölt tag

illetve venti fronton is vannak ujabb es nem kicsit jo termekeik, 120-asbol slim-et es 25mm-eset is boldogan hasznalok.

(#12) harmincas


harmincas
tag

Úgy tűnik, a léghűtés design-ja a hőcsöves technikával eljutott egy olyan szintre, amin már nehéz radikálisan javítani.

(#13) Zanik válasza nuke7 (#1) üzenetére


Zanik
addikt

Brocken az Alpenföhn :P

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#15) Graphics válasza jerry311 (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjad, hogy elnézést ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Sok ujitast azert nem lehet elvarni ezektol a gyartoktol. Most meno a fekete meg az rgb, azt toljak.

(#17) nuke7 válasza Televan74 (#8) üzenetére


nuke7
veterán

Ha esetleg mégis cserélned... :U ;) :D

morgyi: én is Arctic 33 vagy 34-et használok, és bár nem menő márka, nem igazán találtam olyan hűtést tesztek az aio-n kívül amire épeszű felárral lehetne cserélni... az meg a ryzen 3xxxx-re felesleges, 8+mag alatt túl kicsi felület érintkezik a hőleadó kupakkal....

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) KergeK@csa válasza harmincas (#12) üzenetére


KergeK@csa
tag

Plusz a CPU-k teren folyamatosan csokken a holeadas is, ugyhogy egyre kevesbe van szukseg akkora hutesi kapacitasra.
Ami mondjuk VGA-knal nem annyira egyertelmu. :)

(#20) Televan74 válasza #32839680 (#19) üzenetére


Televan74
nagyúr

Forrás

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21) nuke7 válasza Televan74 (#20) üzenetére


nuke7
veterán

:R Ezért nem érdemes cserélni a 3600 fölül a freezer 33/34-et, mert a kupak-nak csak kis részén melegszenek a magok... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#22) GreatL


GreatL
őstag

Örüljünk neki inkább hogy a jót nem piszkálják. És az ára is maradt, nem emeltek, akkor még jófejségről is beszélhetünk.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#23) Filtro válasza harmincas (#12) üzenetére


Filtro
csendes tag

"Úgy tűnik, a léghűtés design-ja a hőcsöves technikával eljutott egy olyan szintre, amin már nehéz radikálisan javítani."

Nos ez csak PC fronton igaz Laptopok esetén még NAGYON lenne hová fejlődni!

Nálunk cégnél van 10 workstation laptop, i7+ mobile quadro kártyákkal, brutálisan melegszik mindegyik (96-99°C-ig is felmegy a proci, naponta többször). A vékony "menedzser" laptopjainknál is ugyanez a helyzet, kb egész nap visít a venti. Mostanában vettünk pár Thinpad P14s-t is, azoknál munka közben a tesztek szerint 60°C köré is felmelegszik a ház. Nem a proci, a HÁZ! :W

Vapor chamber nem tudom mennyivel jobb, de tulajdonképpen az is "csak" léghűtés :F

(#24) jerry311 válasza Filtro (#23) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ott nem (csak) a hőcsőnek van baja, hanem a ráakasztott minimális méretű hűtőbordának. Ha a cső el is vinne mondjuk 100 Wattot, a bordák már biztosan nem, főleg nem az 5 centis ventilátorokkal.
Ez így a hűtő a P14s-ben:

Ez kb. tizede (vagy még kevesebb) a cikkben szereplő Mugen 5-nek, és a teljesítménye is kb. annyi.

(#26) Malák válasza Filtro (#23) üzenetére


Malák
aktív tag

Azért vannak gyártók, akik meg tudják ugrani ezt a feladatot.
Alacsony fogyasztású, de jó hűtésre példa a totál passzív Surface Pro (5östől fölfele)
Nagy hőt termelőre pedig az MSI hűtései jók szoktak lenni többnyire.

A Razerek Vapor chamgere is egész jó, de egy 2080ashoz abban a méretben és vastagságban az is nagyon kevés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.