Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Szerencsétlenek... Bár oldódna meg a helyzet, persze én is ilyenkor akarok vinyót venni. Reméljük minél hamarabb összeszedik magukat és jöhet a tömeggyártás!

Mit is kéne ide írni?

(#2) Kriza


Kriza
őstag

Ez azért szerintem megpörgeti az SSD piacot a HDD rovására. Gyanítom, hogy a WD meg a Seagate nem örül neki. Meg persze én sem, mert így shiftelem a NAS-os terveimet...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3) JoeYi


JoeYi
őstag

igazam lesz, nagy lökést ad ez az SSD piacnak. Samsung nyertesen jön ki

(#4) macilaci78


macilaci78
nagyúr

egyre több termékből marad majd ki a dedikált GPU, illetve az IGP-vel rendelkező processzorok oldalán is az olcsóbb, alacsony energiaigényű megoldások kerülnek előtérbe. A fogyasztás mérséklése azért fontos, mert így a tápegységen is lehet spórolni
Tehát ugyanazért a pénzért kapunk most silányabb terméket. Ez a használt piacot is bolygatni fogja, valamelyest felemeli a használt videókártyák, CPU-k árát, mert hát a "brand gépekben is ilyen van" (most már). :o Nagy lépés ez az emberiségnek, csak az iránya nem jó. :N
Olyan verziót várok, ami merevlemez nélküli és a ghost-ot adják DVD-n, pendrive-on, memóriakártyán... Legalább a cégek is tudnak így spórolni a vevői oldalon, hiszen a merevlemez átmenthető az új gépbe. Ahol eddig 160-as vinyók voltak pl könyvelőirodában, ott ezután sem ez lesz a szűk keresztmetszet, illetve az 500+ gigások amúgy is indokolatlanul túlméretezettek, ergó, drágák.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sirály... Az SSD árak is szépen felkúsztak.

(#6) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

A samu tudta hogy ki kell szállni a HDD bizniszből :D (lehet hogy ők intézték az áradást ;] )

(#7) wolfman


wolfman
veterán

Ebben a helyzetben egyetlen vismajor az ami az ember idegeit fellövi az égig, mégpedig ha a gépében lévő HDD éppen ezekben az időkben fog tönkremenni! nekem egyelőre nem kell vinyó, de ha most halna be akkor hülyét kapnék! :(

Amúgy a helyzet az SSD piacnak nagyon jól jön (mindig van akinek/aminek a pusztulás haszonnal jár), csak fel ne vigyék az árakat, mert akkor azt se fogják venni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8) Chosen


Chosen
addikt

2013-ban meg már senki nem fog HDD-t venni. :U

(#9) macilaci78 válasza Chosen (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dehogynem. Még jó darabig lesz helye a HDD-knek olyan eszközökben, ahol a sebesség és fogyasztás helyett az ár dominál.

^Clown: A Forintban mért árak mennek feljebb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) Chosen válasza macilaci78 (#9) üzenetére


Chosen
addikt

Ez a lényeg, hogy már árban sem dominál, addigra meg főleg nem fog, ha ez a kezdőrúgás kellően beindítja az SSD piacot.

(#11) Chaser válasza macilaci78 (#9) üzenetére


Chaser
titán

Vagy ahol kell a tárhely.
Én is úgy látom csak nálunk másztak el az ssd árak. Jövőre még +2% áfa, "jó" világ lesz itt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) mghltm válasza ^Clown (#5) üzenetére


mghltm
addikt

csokken a hdd kinalat igy no az ssd-re a kereslet, ami arnovekedeshez vezet. hiaba remenykedtunk az ssd-k aranak a csokkeneseben, hiu abrand marad. mindig a him nemiszerv rossz vegen vagyunk :(((

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#13) Sanya


Sanya
nagyúr

s mennyire megbízhatóak az ssd-k? kibírnak egy évet?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) fokukac


fokukac
nagyúr

engem az döbbent meg, hogy
1. hogy lehet, hogy egy iparág ennyire koncentrált, hogy a termelés 60%-a egy országban összpontosul?
2. hogy lehet, hogy ennyire nem voltak védve a gyárak? Gondolom, máskor is szokott esni az eső.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#15) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Azért úgy 3Gb játékot, filmet még luxus lenne SSD-n tartani, rendszernek viszont már most megéri, lehet venni 100 magos procit is akkor sem gyorsul annyit a rendszer mint egy SSD-vel.

Sanya Ne hülyéskedj én egy éve nyúzok egyet és még egyetlen gyengélkedő szektor sincs rajta, amúgy meg a gyártók se lennének hülyék 3 év garit adni rá ha 1 évet menne.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) atus72


atus72
senior tag

Tessenek gyárat telepíteni olyan helyre ahol nem fenyeget árvíz! Alternatív megoldás, gátak építése, ez jóval olcsobb mint egy gyáráthelyezés... de szartak ezek bele, mert tudták hogy
extra profitot fog generálni a helyzet. Ugye senki nem gondolja azt hogy nem tudták volna
megoldani a helyzetet ha AKARTÁK volna!

(#17) Chaser válasza Sanya (#13) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván kibírnak, mert akkor nem 3 év garral adnák őket:) Kezdetekben még csak 1 év volt, gondolom az volt a tesztidőszak de sikeresen vették az akadályt. 1-2 rosszabb széria van, de az hdd-nél is volt. Ha jól rémlik OCZ-vel voltak gondok. Samsung, kingston megbízható ssd-ket gyárt, többit meg nem ismerem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) atti_2010 válasza atus72 (#16) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A gyáraknak nem hiszem hogy megérte a dolog mert igaz hogy drágábban tudják adni de kevesebbet vesznek, + elvitte a víz a gyárat amit helyre kell hozni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19) macilaci78 válasza Sanya (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Használattól függ. Tetszőlegesen sokszor visszaolvashatóak a cellák, az írási ciklusuk a véges. E mellett az oprendszert, drivert lehet "tanítani" az optimális kezelésre, illetve a júzernek is tisztában kell lennie pár dologgal. Így évekig szolgál egy SSD. Van erre vonatkozó topik.

tiborandras: Nem teljesen van ez így. A jelenlegi árak mögött is megvan az áhított haszon. Egy kicsit fog max feljebb menni, de utána ennek lejjebb kell mennie, mert szélesedik a piac, nő a kereslet és a helyettesítő termék ára megugrott. Ezt a hullámot meglovagolva ha a jelenlegi termékek árai nem is nagy mértékben, de az innovációba fektetett tőke által előállított új termékek árai lejjebb fognak mászni sokkal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) atus72 válasza atti_2010 (#18) üzenetére


atus72
senior tag

Most komolyan, van egy jól profitáló céged és ölbetett kézzel nézed hogy jön az árvíz?

(#21) atti_2010 válasza atus72 (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem tudhatjuk pontosan mi történt, az ottani helyzet képe nem mindig jön át a valós állapotában a médián, a vörös iszappal sem volt mit csinálni csak hogy végignézed ahogy elviszi a házad.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) DemonDani


DemonDani
addikt

nokomment kategóriás hír :(

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#23) Pug válasza Chosen (#10) üzenetére


Pug
veterán

Ez nettó hülyeség.

(#24) Cobra. válasza fokukac (#14) üzenetére


Cobra.
őstag

Igen, máskor is szokott esni az eső, csak máskor fél év alatt esik annyi, mint most 2 hét alatt (pontos adatokat nem néztem, de nagyjából ez a helyzet).
Még ha lettek is volna megfelelő gátak, akkor is a belvíz olyan magas lenne, hogy az is akadályozná a gyártást és szállítást.

(#25) M3Ny3'T


M3Ny3'T
senior tag

Na remek...sose fog megjönni a garis vinyóm... :W

#10 TheChos3nOne: Ez baromság. Csak most nincs nagy különbözet árban (amint összeszedik magukat visszazuhannak az árak), de kapacitásban még mindig 10-es szorzó van. Kiváncsi leszek, mikor fogok én venni 2TB-os SSD-t 22e Ft-ért. De hogy nem 2013-ban, az holtbiztos. :U

[ Szerkesztve ]

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#26) macilaci78 válasza atus72 (#20) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy a raklapokra összekészített kész árut érkeztek elszállítani, nemhogy a gyártósort, vezérlőket kimentsék.
Igen, egyetértek abban, hogy ha akarták volna, megoldották volna, mert fel lehet az ilyesmire készülni. De az nem eredményezett volna 2 hónappal ezelőtti alacsony árakat. Cserébe most kis világunk szív a magas HDD árak miatt hirtelen bár, de várhatóan nem olyan tartósan.

A K+F ha egy kicsit parkol, mert a felújításra megy a pénz, az engem nem zavar. A 4 gigás HDD-k elterjedését még 1-2 évig úgyis gátolja a kezelésük nehézségei. Addigra pedig fel tudnak készülni az alaplapgyártók és oprendszerek.
Menjenek rá szépen a 2,5", 1,8"-os HDD-kre!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27) M3Ny3'T válasza macilaci78 (#26) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Nem 4 terásra gondoltál? :))

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#28) EkSYS


EkSYS
senior tag

idén nyáron még 12e-ért vettem egy 2Tb-s Samu-t :)
na ez nem mostanság lesz megint

Eki - az eredeti

(#29) Mercutio_ válasza macilaci78 (#4) üzenetére


Mercutio_
félisten

Beza, ez a lényeg :K az elvárt profit mindenek fölött, aztán, hogy ezt úgy érik el a gyártók, hogy ugyanannyiért kevesebbet/sz*rabbat kapsz az számukra nem gond :(

Chaser: Kicsivel később mint 2TB-s vinyó :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30) Chaser válasza M3Ny3'T (#25) üzenetére


Chaser
titán

2TB-os ssd tényleg kíváncsi vagyok mikor lesz 20k körül:) Az biztos hogy a következő évtizedben. Most szépen végiglépcsőzik ahogy a hdd is kezdte pályafutását. Veszik így is szépen, gondolom annyira nem törik magukat a gyártók az extra nagy és olcsó kapacitásért, semmi nem kényszeríti rá őket.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Chosen válasza M3Ny3'T (#25) üzenetére


Chosen
addikt

Most 30k egy 1TB-os HDD és ez még nem a hiány ár, ez még csak a "felkészülünk a hiányra" ár. Mi lesz, ha tényleg kifogynak a készletek? 50k? vagy több? Ki az aki ennyiért HDD-t fog venni? Mármint nem ilyen-olyan speciális körülményekre gondolok, hanem átlag user.

(#32) Alchemist válasza macilaci78 (#19) üzenetére


Alchemist
addikt

a júzernek is tisztában kell lennie pár dologgal

A júzer mindenképpen gyenge pont, mert az eleve kisebb kapacitású SSD-t képes telerakni minden vacakkal, utána meg csodálkozik, hogy "de lassú ez az ótvar SSD".

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#33) dabadab válasza fokukac (#14) üzenetére


dabadab
titán

"hogy lehet, hogy ennyire nem voltak védve a gyárak?"

Hat, ahogy elneztem a dolgokat, Thaifoldon most nagyjabol egyedul a hegyek latszanak ki a viz alol, szoval tul sok esely nem lehetett megvedeni a gyarakat.

DRM is theft

(#34) macilaci78 válasza Alchemist (#32) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hát igen. Ez nem pendrive, ami ha 64 gigás, akkor 64-et pakolok is rá. Sírna is a Win, hogy nincs hely a page file-nak. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#35) mepet


mepet
addikt

Hamar kiderül, hogy a nagy cégek mennyire jó barátok. Szerintem jan. 1-én már ugyanolyan darabszámokat fognak gyártani mindenhol, mint az árvíz előtt, az csak a kartell komolyságán múlik, hogy azután 1 hónapig, vagy 1 évig fogják tudni az árakat (minimum dupla) magasan tartani. Kifogás tuti lesz, pl: "hát kellett adni rizst meg ivóvizet a takarítóknak, akik kisöpörték a vizet a gépsorból, és az árvíz miatt drága a rizs..."

(#36) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az egyik döglődő memória gyárat át kell alakítani HDD –re 1 hónap alatt és a profit garantált 1 évig voala. ;]

Samsung wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#37) lvb válasza Chaser (#17) üzenetére


lvb
aktív tag

A gyártók megadják, hogy mennyi TB írást kell elviselnie egy SSD-nek. Ha azt elérte 1 hónap alatt, akkor nem tönkrement, hanem elhasználódott, ami nem garanciális probléma, mert ez a te hibád, hogy nem a szükségleteidnek megfelelő SSD-t vettél. Ha tudsz olyan megbízható gyártót, akire ez nem vonatkozik, akkor szólj, mert a sima MLC SSD sebessége megfelelő lenne nekem is, de kb 4 - 6 hónap alatt elérem a gyártó által megadott limitet átlagos használat mellett(munkára kellene). Az még belefér, hogy 6 havonta cserélem az SSD-t. SLC-ből a 256Gigás még drága nekem.

(#38) Chaser válasza lvb (#37) üzenetére


Chaser
titán

Én nem tudom mire akarod használni az ssd-t:) Sok ilyen elvi levezetést láttam hogy mikor hal meg ilyen-olyan használat esetén. Nagyon extremnél is évek jöttek ki.

szerk: mepet: Ha a gyártósorok megsérültek ott nem csak vízsöprés kell. Ez nem olyan hogy műanyag flakonokat gyártanak :N + ott lesz az állásidő, a károk díja, nem lesz itt még áreső januárban. Még akkor se ha januárban ugyanolyan kapacitással fognak dolgozni mint árvíz előtt, ami nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) inferno88 válasza mepet (#35) üzenetére


inferno88
őstag

Árvíz miatt drága a rizs? :D
Ahhoz pont,hogy elárasztásos termelés kell :D

Semper fi!

(#40) lvb válasza Chaser (#38) üzenetére


lvb
aktív tag

A HD Sentinel szerint valamivel több, mint 300GB a napi átlagos írásmennyiségem. Amiket néztem SSD-ket, ott 72TB a teljes írásmennyiség. Mondjuk utána számolva ez 245 munkanap, több mint fél év, de azért ez nekem kevés. A számomra ajánlott SSD meg baromi drága.

(#41) Chaser válasza lvb (#40) üzenetére


Chaser
titán

Akkor te kénytelen vagy hdd-t használni. Videokat szerkesztesz?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) LordX válasza Chaser (#38) üzenetére


LordX
veterán

Nálunk van egy projekt, ahol az SSD-re (Kingston 64GB) óránként kb. 30-40 GB adat íródik ki rá, naponta az kb. 300 GB. kb. 2 éve vettük őket, ez már 160 TB írás, az elsők elkezdtek behalni. Még működik mindegyik, csak íráskor már lassabbak, mint egy standard vinyó, úgyhogy le kellett cserélnünk őket. Egyébként teljesen megérte, a gyorsabb működésből való időnyereség a 2 év a behozta az árát.

(#43) pusszycat válasza lvb (#40) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kíváncsivá tettél mit dolgozhatol napi 300 GB-al? :U

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#44) atti_2010 válasza lvb (#40) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az SSD-t HDD -vel érdemes használni kombinálva, a 300Gb rengeteg, nekem 3Gb /nap és egész nap megy a gép.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#45) dabadab válasza atti_2010 (#44) üzenetére


dabadab
titán

Ha pl. gyakorlatilag RAM-kent hasznaljak az SSD-t, akkor a HDD + SDD kombo nem segit.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) Sanya válasza dabadab (#45) üzenetére


Sanya
nagyúr

ramnak ssd-t? inkább 64gb ramot kezelő alaplap és csók :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47) tdd587 válasza LordX (#42) üzenetére


tdd587
őstag

Ha én ezt itt el tudnám magyarázni, hogy ha tönkre is megy egy-két év alatt, közben behozza az árát, mert a sok malmozó ember ideje közben többe kerül...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#48) atti_2010 válasza dabadab (#45) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem úgy gondoltam, hanem hogy pl filmeket nem az SSD-re töltök és mindent ami terjedelmes a HDD-n tartok, vagyis az SSD-n csak a rendszer és a szoftverek vannak.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#49) csatahajós válasza lvb (#40) üzenetére


csatahajós
senior tag

245 munkanap az inkább 1 évnek felel meg mint fél évnek, kb 260 munkanap van egy átlag évben.

Amúgy ha ilyen komoly mennyiséget írsz akkor érdemesebb egy RAID 5-ös NAS-t kötni a gépedre gigabiten :).

Nagyobb méretű SSD-knél jellemzően a teljes írásmennyiség is nő, tehát ez a 72TB inkább a 64GB-os SSD-kre lehet jellemző.

(#50) macilaci78 válasza csatahajós (#49) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a sebesség miatt vett SSD-t, akkor a gigabites lan nem opció neki.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.