Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Srodney válasza DeathAdder (#16) üzenetére


Srodney
senior tag

hát az relatív....lesznek majd olyan programok meg játékok hogy libafos lesz a jelenlegi csúcsgép is....

(#102) Srodney válasza Blase19 (#100) üzenetére


Srodney
senior tag

hát nagyon lertad a régi foglalatokat...nemkéne,mert amire manapság még vásárolnak s370es gépet arra meg pláne jó még a s775 is,ugyhogy haggyjuk ezt a "halott" dolgot,mert marhára nem hallott semmmi ami elindul és programot futtat,szóval kicsit más szemszögből nézd a dolgokat....

(#103) Blase19 válasza Srodney (#102) üzenetére


Blase19
tag

a szemszög teljesen új gép vásárlása volt. Nyílván használható lesz, de szerintem nem éri meg az árát. Csak azt mondom ha már teljesen új gép, akkor lehet am3 is, és ugyanúgy olcsón ki lehet jönni, az előnyei pedig kézzel foghatóak. ettől függetlenül jó lehet a 775 is bizonyos feladatokra.

(#105) Srodney válasza Blase19 (#103) üzenetére


Srodney
senior tag

nah ebben viszont teljes mértékben igazad van...sőt ha egy kicsit halogat vki akkor várja ki az am3+ os alaplapokat hogy olcsón vehessen bele am3-as procit amit később am3+-ra cserélhet,de ez már másik téma.... :B :K

(#106) nednez válasza #16939776 (#98) üzenetére


nednez
tag

Azért kérdeztem én is mivel még ddr4-t kezelő lap és proci sincs nem h ddr5 :DDD

(#107) Blase19 válasza Enszuke (#104) üzenetére


Blase19
tag

A 775 nem fogyaszt kevesebbet mint a am3+x2 konfig. A mai gépeknek sokkal jobb energiamenedzsmentje van. Te 8 évre veszel gépet, én azt mondom vegyél 2 évre és jelentősen kevesebb pénzből fejlesztheted a 2 év elteltével. A halkség pedig abszolút szubjektív és irreleváns. Egy am3-as gép is lehet nagyon halk.
A linkelt fórumon tényekkel alátámasztott állításaik vannak. Sok olyan ember is megfordult már ott akinek alacsony költségvetűsű gép kellett, olyan igényekkel mint Neked. teljesen jól kijöttek egy am3-as deszkával és egy x2-es procival.
Az előnyökről pedig. Ha nem tudod belátni, hogy a mai szemmel nézve korszerő platform fejletteb mint egy 4 éves, akkor azt állítod hogy 4 év alatt nem fejlődtünk. Sok olyan újítás született már azóta ami akár a te igényeidet is kisegíti. Most hiába írnám hogy vegyél fusion aput (Liano) és akkor nem kell diszkrét vga és van dx11 meg webgl uvd3.0 opengl es 2.0 ha Neked arra nincs szükséged. Nem tudom milyen technolódiai elvárásaid vannak, de az biztos hogy egy am3-as gép többet tud mint egy 775-ös, később fejelszthető, ugyanúgy lehet halk, keveset fogyaszt.

(#105) Srodney: Ha most vásárolnék gépet, én is megvárnám amíg jön az am3+, illetve bulldozer ;]

[ Szerkesztve ]

(#109) #16939776


#16939776
törölt tag

Ennek a vitának semmi értelme nincsen:
hogy melyik éri meg jobban intel/Amd, melyik fogyaszt kevesebbet, meg 8 év alatt +400000Huf áramszámla...főleg a legyeket hagyjátok már békén.

Egyik platform sem halott... i286-on is elfut egy egész raktárprogram, és arra pont elég is.
Lehet hogy már megevett élete során legalább 800000Huf-nyi áramot, mégsem lesz lecserélve egy sokkal korszerűbb gépre...

Akkor sokkal jobban jársz ha minden héten megveszed a legújabb trendit, ha azt írják hogy 10W-al kevesebbet fogyaszt mint a múlthéten megjelent...

[ Szerkesztve ]

(#110) GeoPhoto válasza Enszuke (#108) üzenetére


GeoPhoto
tag

De ha nem távfűtéses lakásban laksz, akkor a plusz fogyasztás nem vész kárba :)

Persze általánosságban igaz, hogy érdemesebb alacsonyabb fogyasztású gépet venni, ha tényleg éjjel-nappal megy, de általában nem olcsóbbak, és néhány elvetemült letöltőn kívül kevesen használnak napi 24 órában gépet. Letöltéshez pedig elég lehet egy nas vagy okos router, az a 10W fogyasztásával akár 2-3 év alatt kitermeli az árát.

(#111) priti válasza Male (#84) üzenetére


priti
addikt

Mérhető. Ha van egy ezredmiliméteres karc egy sík felületen az is mérhető, de attól az még sima. A DDR3 most eleve jobb, mint kellene, kvázi felesleges a magas órajel. Sokminden történhet ennyi idő alatt, de procit is minek? kinek? meg hova jobbat? Ott is ez van. ...érted... Ha nincs mögötte szoftver nehéz lesz tömegeknek eladni. WinRAR marketing? ...uncsi már

Hardverlesen

(#113) ViZion válasza csongi (#95) üzenetére


ViZion
félisten

Én is így vagyok vele. Jelenlegi deszkában 2 magos proci, amit -ha lesz kis plussz melóm- cserélhetek 4-6 magosra. Közben elketyeg vele a 6 GB DDR II RAM...

Photoshopra, 3D progikra elég. Játékra elég, bár ugye ott a VGA a meghatározóbb.
Szal. én is maradok az "elavult" AMD lapomnál, majd 2 év múlva cserélek.

A fogyasztáshoz meg annyit (fentebb ezt tárgyalták, csak nem akarok újabb hsz-t kezdeni), hogy Giga biosokon is hegesztenek folyamatosan, új CPU-val az újabb prociknál Cool'n'Quiet, meg a magkikapcsolós marhaság is támogatott... C'n'Q szépen felezi a sebességet nálam is.

Letöltésre meg NEM egy munkára/játékra szánt gépet kell 24/7-ben üzemeltetni, ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#114) GeoPhoto válasza Enszuke (#112) üzenetére


GeoPhoto
tag

Szia!

Én itt pusztán a fogyasztásra reagáltam :P Amúgy a router meg egy green HDD maradhat 15W alatt, de ez részletkérdés, csak azt nem értem miért is plusz 18k? Ha NAS-ként fogod fel, akkor csak a külső ház a plusz pénz, mert annyival kevesebb hely kell a gépedbe, meg esetleg a router árának a többlete tehát kb. 10e Ft.

A letöltés pedig majdnem ugyanolyan kényelmes, mint ha a saját gépeden csinálnád, legalábbis a free Transmission remote klienssel. A geekek még azt is megcsinálták, hogy RSS-ből automatikusan felvegye a dolgokat.

A sebességben igazad van, a routeres megoldás lassú, ezért is használok most Atomos gépet, igaz az HTPC is.

(#115) PH-User


PH-User
addikt

A rizsfalók ismét alkottak valamit. :DDD
A DDR2-m már csak nagypapa lesz...

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#117) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nahát végre minden gépemben DDR3 feszít (asztali és netbook) erre püf neki :DDD
sokan írtátok, hogy mekkora lehúzás a váltás, én 2x2GB DDR2-öt 13500Ft ért vettem, 18eFt ért adtam el egy év múlva és 16eFt ért vettem 2x2GB DDR3-mat, ennyit a lehúzásról,
a gép amire váltottam 4x erősebb és 25eFt om bánta miután eladtam mindent az előzőből,
aki most vesz DDR3-mat az többért fogja tudni eladni 1-2 év múlva szinte tutira mondom,
tuning ramnak szerintem sok értelme nincs, mert az én samsung 1333Mhz-es cl9 es ramjaim simán mennek 1600Mhz cl8-ban és 1800Mhz-et cl9-ben
sebességben nem sokat lehet belőle profitálni :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#118) ViZion válasza kisza25 (#117) üzenetére


ViZion
félisten

Ja, én nemrég bővítettem DDR II-t a gépemben... fájt. DDR 1-et meg vadászni kell, ha vkinek az kell, és nem akar gépet cserélni.

Tuningban igazad van, átlag usernek csak plussz zaj és wattok, mai átlag konfigon minden elketyeg -a csúcs játékok, és néhány spéci app kivételével.
Nem hinném, hogy számít pl. a zipelésnél +5-10% időben, nekem jobb, ha kussol a venti :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#119) kisza25 válasza ViZion (#118) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

netbookból is csak amiatt választottam ddr3-mast, mert annak jobb a fogyasztása, idle 8,5órát bír a gépem aksiról, nettel 6 és fél 7 órát, nem tudom, mennyi köszönhető a ddr3 kisebb fogyijának, de itt már minden számit, hiszen idle 5,5W-ot eszik az egész gép minimum fényerő mellett

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#120) Meza válasza PH-User (#115) üzenetére


Meza
tag

A rizsfalók nem a kínaiak?Vagy Kína, Korea, egyre megy? :DDD
Kiváncsi leszek, hogy hány MHz-esek lesznek ezekből a Dominator GT-k. :)

"Olvashatatlan aláírás"

(#121) BMWFan


BMWFan
aktív tag

És ez kb mennyi lesz? :F

(#122) atti_2010 válasza kriszbon (#50) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Miről beszelsz??? DDR5 foglalat nincs és nem is lesz úgy kb 2015 ig.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#123) frensys válasza Blase19 (#103) üzenetére


frensys
tag

nem akarok senkit megbántani,de ez egy nagy marhaság hogy kiment már a 775!Egyrészt még árulják mindenhol,másrészt meg nem halt ki,sőőt,nem csak irodai meg ilyenekre jó,egy nagy túrót,egy core 2 duo 2600-as átlag cpu,egy nvidia gts 250-el vagy egy ati 4870-el simán minden mai játékot visz(kipróbáltam teszteltem nagyfelbontásban is)!

Úgyhogy ennyit a vészmadár macskajancsikról!

Csak azért mert kihozták az 1156 meg az 1366-os cpukta,nem kell megvenni őket horribilis áron(40-80 ezer forint) meg az alaplap is nagyon drága,tök felesleges.

(#124) frensys


frensys
tag

na most mivan,miért nem ir senki? :N

(#125) #65675776 válasza frensys (#124) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk mert egy négy hónapos hírnek a topicjáról van szó... Én sem erőltetném a helyedben.

(#127) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Jók lesznek biztos, és melegedésileg is :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.