Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SLacus


SLacus
csendes tag

és ezt melyik jövőbeni processzor(ok) mellé lehet majd venni? Még nem hallottam olyan jövőbeni processzor tervekről, melyek ezzel a memóriával fognak menni :F

(#2) zazahoho válasza SLacus (#1) üzenetére


zazahoho
őstag

2012-ig van még idő ;],de jelenlegi ramokat a gépben tuti nem váltom le 3 évig :N

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#3) lujó55 válasza SLacus (#1) üzenetére


lujó55
őstag

és melyik lapba? :F

(#4) buherton válasza SLacus (#1) üzenetére


buherton
őstag

Ez még csak prototípus. No meg hamarabb jöttek ezzel ki, meg am is nagyon sok dolog van még ezzel. Az hogy nem hallottál nem azt jelenti hogy nem is lesz rövid időn belül, mert kell a sebesség Moore törvényt tartani kell ahogy csak lehet. Alaplap a legkevesebb.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5) Salvador20


Salvador20
őstag

Na most mennyivel tolták arrébb a kis mélyedést a ddr3-hoz képest? 2 milivel?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6) Salvador20 válasza zazahoho (#2) üzenetére


Salvador20
őstag

térjünk erre vissza 2011 decemberében, majd meglátjuk :D Nekem 3 év alatt volt 3 gépem, ami desktop, mostmár van 3 netbookom:D semmi más

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#7) zazahoho válasza Salvador20 (#5) üzenetére


zazahoho
őstag

+1 :D
lásd intel 1156-ról 1155-re

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#8) Márton


Márton
nagyúr

időzítések? :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9) z0d1AK válasza zazahoho (#2) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy hete vettem a DDR3 ramot, ami a DDR2-t váltotta 3 év múlva. Mire ez 3 éves lesz, akkorra cserélhető lesz már DDR4-re. :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#10) bartucc


bartucc
addikt

Most kezdenek pofátlanul olcsók lenni a DDR3-ak, be is vásároltam 4Gb-ot, jó lesz photoshopra meg akármire, de egyelőre bőven elég a DDR3 mind kapacitásban, mint sávszélben. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#11) 8zabi


8zabi
őstag

ez a cég egyre félelmetesebb

(#12) Salvador20 válasza z0d1AK (#9) üzenetére


Salvador20
őstag

Hehe én még nem fogtam kézbe ddr3-at sem. Köv. netbookba már sejtem az lesz

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#13) MaUser


MaUser
addikt

Ehhez a hírhez csak annyit tudok hozzászólni, hogy elképesztő. :DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#14) zazahoho válasza z0d1AK (#9) üzenetére


zazahoho
őstag

majd három év múlva írunk egymásnak,ki mit vett ddr4-ből :DDD

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#15) Воланд válasza buherton (#4) üzenetére


Воланд
titán

A Moore törvényt már régóta nem tartja a számítástechnika, mint iparág, pontosabban nem minden szegmense (például pont a ramok esetében nem tudják hozni a két évenkénti áramkörök összetettségének a duplázását), még az elején könnyű volt hozni az abban foglaltakat, manapság már koránt sem olyan egyszerű.

A szabvány értékeben szereplő feszültség és órajel nem rossz, főleg a mostani memóriákhoz képest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) DeathAdder


DeathAdder
veterán

4GHz-es RAM-ok? nem lesznek rosszak :DD

(#17) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A ddr3 még el se terjedt annyira, mire el fog terjedni úgy ahogy a ddr2, akkor fog majd jönni a ddr4.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#18) szuper-t válasza zazahoho (#14) üzenetére


szuper-t
senior tag

Félek nem kell ide 2 év se és már jön a ddr5:D

aztán majd mennek a nagy viták, hogy ddr3 vagy 4 mert az 5 még nagyon nem éri meg:D

(#19) Boxi88


Boxi88
őstag

Hát itt van az első végre! :DD De 2012 még messze van, és az is biztos, hogy arany árba lesznek először... :U

(#20) Segal


Segal
veterán

Intel vonalon is legesleghamarabb 2012 végén lehet támogatott a ddr4 de inkább 2013 lesz szerintem belőle amd vonalon meg jó ha 2015 körül ők nemigazán szokták elkapkodni a dolgot főleg hogy ugye pont most fog jönni a bulldozer és várhatóan az is am2/3 szintü hosszan támogatott procifoglalat lesz míg az intel évente variálja pusztán sz*patásból.
Az első fecskék amúgy sem lesznek ár/tudás bajnokok tulajdonképpen DDR3 felsőkategória tudás lesz bennük minimum másfélszeres áron de az az 1.2 volt és 4 ghz az valami elképesztő. Bele se gondolok milyen szörnyetegek lesznek a pc-k 4-5 év múlva....

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#21) #72042496 válasza Salvador20 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elég ha annyival, hogy a baleseteket megelőzendő csak a saját foglalatába lehessen beletenni. :)

(#22) Laci.M


Laci.M
senior tag

Ha összeállna a Google és a Samsung könnyen meglenne pár éven belül a Terminátoros SkyNET szintű világcég :DDD

Viccet félre téve durva ez a Samsung siker pár év alatt bárhol, ahol megvetik a lábukat...

Aláírás

(#23) z0d1AK válasza Salvador20 (#12) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából az új gép miatt lett csak DDR3, előtte nem nagyon fogdostam én sem. Ami a vicc, hogy a 2x2GB 1333MHz-s Geil Value-t vettem újonnan 10500 forintért. Ma meg a régi, használt 2x1GB-os 800MHz-s Geil Ultrát eladtam 8000-ért. Azért kicsit megdöbbentő... :U

(#14) zazahoho: szólj, ha megvan az új.:D

(#22) Laci.M: Már össze állt. Lásd: Google Nexus S

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24) Salvador20 válasza #72042496 (#21) üzenetére


Salvador20
őstag

és megint újként lehessen eladni. Kövezzetek meg, de mindenhol azt hallottam, hogy a ddr3 nem hozott annyi újdonságot, hogy igazából lecseréljen valaki egy ddr2-t érte (hacsak nem az alaplap követeli meg!)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#25) Male válasza MaUser (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Elképesztően megfogalmazta Abu ezt az elképesztő hírt erről az elképesztő memóriáról ;]

Salvador20: Dupla sávszél ( ok, ez sokszor tényleg nem kell annyira ), jóval alacsonyabb fogyasztás, ha nem "terheled", akkor még jelentősebb energia spórolás... szóval de, a DDR3 azért hozott sokat.

[ Szerkesztve ]

(#26) norbijuzer válasza Воланд (#15) üzenetére


norbijuzer
csendes tag

szerintem ennek csak gazdaságossági okai vannak. nem vezetik be az új technológiát, amíg a régi nem hozta be a kifejlesztésébe ölt pénzhegyeket.
ha "végtelen" mennyiségű pénzt tudnának fordítani a fejelsztésekre, már hétköznapi lenne a holdra kirándulni :)
tényleg elképesztő, hogy mik vannak már, és mik lapulhatnak még a fiókokban, megfelelő forrásra és vezetői döntésekre várva...

(#27) Salvador20 válasza Male (#25) üzenetére


Salvador20
őstag

oké, ez amikor foglalkoztam még az ilyen dolgokkal, egyik se bukott ki, mert mindenki azt mondta, hogy mindenhol "jelenleg" a mennyiség a lényeg, a hertz csak a tuningőrülteknek kell, stbstb...igen változott azóta úgy nézem
Volt ez akkoriban, kb 1-1,5 éve

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#28) Male válasza Salvador20 (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Felhasználás függő, hogy van-e hatása a nagyobb tempónak... ahogy az is, hogy mekkora mem. mennyiség ami még gyorsít, és mi az amit már nem is használsz ki.

A fogyasztás viszont jelentős előrelépés mindenképpen... és úgy tűnik ebben a DDR4 is szépet alakít még.

(#29) buvez válasza Male (#25) üzenetére


buvez
tag

én egy tesztben láttam amd-s lapoknál, hogy pont a ddr2-es ramot használó 2 db alaplap fogyasztott kevesebbet a ddr3-masoknál, ugyanazzal a procival, chipsettel.

Billentyűzet hiba! Folytatáshoz nyomjon F1-et! [HOT]<buvez>

(#30) #65675776 válasza Márton (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mit számítanak?

(#31) Ł-IceRocK-Ł válasza Salvador20 (#5) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ezt a tili - tolizást én sem értem. Mért nem lehet a régi szabványmérethez igazodni, csak egy jobb lapkával és nyákkal, fejlesztett mikrocsipekkel. Ráírják hogy ddr4, és belemenne a ddr3 slotjába. sokkal felhasználóbarátabb, és az átállás sem lenne akkora majré. szerintem.

daa-raa: jól mutat az adatlapon :D

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#32) #72042496 válasza Salvador20 (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Régi vezérlővel úgysem működne és szerintem teljesen logikus, hogy a biztonság kedvéért nem készítik fizikailag sem kompatibilissá az előző szabvánnyal.

Az egy másik kérdés, hogy mit érdemes megvenni. Ezt majd mindenki eldönti magának. :)

Már előre látom, hogy papíron tovább csökken a fogyasztás (ami helyes is), a gyártók viszont fél év után rekord méretű RAM hűtőkkel rukkolnak elő. ;]

[ Szerkesztve ]

(#33) Salvador20 válasza #72042496 (#32) üzenetére


Salvador20
őstag

és végül megint jön a dominator 3,8 Ghz-el 90000Ft-ért:)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#34) Zofren


Zofren
aktív tag

Majd az Asrock előáll egy alaplappal, ami a mostani procik mellé beteszi a DDR4-et. :D Én bízok benne :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#35) Salvador20 válasza Zofren (#34) üzenetére


Salvador20
őstag

ja meg öszvéreket ddr3 és ddr4-es slottal

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#36) #65675776 válasza Zofren (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

IMC mellett erre nulla az esély...

(#37) 14adam


14adam
addikt

hát ez fail,holnap jön meg a másik kit cell shock ddr3-as ramom erre már itt a ddr4. Tudom van még időm cserélni de ezzel én is el leszek pár évig

(#38) Male válasza buvez (#29) üzenetére


Male
nagyúr

(#39) Segal válasza #65675776 (#36) üzenetére


Segal
veterán

Értelme se sok lenne mivel ha használni szeretnéd akkor mindenképp alaplapot kéne cserélni és akkor már érdemes lenne egy újabb generációsat venni hisz memóriát ugyis venni kell így is úgy is, a régi videókártya belemegy ebbe is abba is, max procit kéne cserélni szóval max annak lenne értelme aki mindenképp ragaszkodna egy régebbi procihoz de talán még akkor se...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#40) Kolondrum

Bakker, én még nem is tervezem a DDR3-at sem. Amikor a DDR2 a gépembe került akkor jöttek ki a 3-asok, de most még jobban le leszek maradva. Na de majd megmutatja pénzes pistike, neki DDR4 lesz és tolja a mem teszteket és harsogja: 0.5s-el gyorsabb a win 7 boot! Ámen!

(#41) #65675776 válasza Segal (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

A régebbi proci aztán nagyon sokat bírna profitálni a gyorsabb RAM-ból... Miközben a mai procik is simán ellennének DDR400-zal.

A RAM teljesítményét olyan szinten túlmisztifikálják sokan, hogy az már fáj. Teljesítmény szempontjából egy konfiguráció egyik legirrelevánsabb része. A lényeg, hogy legyen belőle elég.

(#42) infectedmann


infectedmann
őstag

Nekem még DDR3-as RAM-on sem volt, de már DDR4-es prototípus van :D El vagyok maradva mint a borravaló :P Mondjuk már rég akartam fejleszteni csak a sosem volt annyira tele a pénztárca, hogy meg ejtsem ezt az upgrade-et.

(#43) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az alsó képen azt láthatjuk, hogy ezek a memóriamodulok már nem mennek tönkre a statikus kisülésektől :D

⭐ Stella

(#44) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Az Intel a Nehalem óta maximálja a RAM-nak adható feszültséget,most a Sandy Bridge még kevesebbet kaphat. 1.1-1.2V a RAM-nak,ugyanennyi a procinak ... ez a fejlesztés legjobbkor jön a majdani Ivy Bridge-hez.

(#45) Segal válasza #65675776 (#41) üzenetére


Segal
veterán

Tulajdonképpen én is ezt írtam hogy még ugysem látom értelmét. Fogyasztásba viszont jók lesznek és azért a ddr1 szintet már most elhagytuk de persze abba maximálisan egyetértek hogy sokkal inkább a menyiség számít és nem az órajel.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#47) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Legalább alacsonyabb feszen érnek el ilyen magas frekvenciát, mert amiket olvastam DDR3ban a 2000 felettiekről...

Sztem nekem úgy cak-pak kimarad a DDR3, mire kiforrja magát a DDR4 addigra majd én is mindent leváltok :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#48) #65675776 válasza Enszuke (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

AM2 - AM2+ - AM3 átmenet folyamatos kompatibilitással meg lett oldva. Ezért nem gyárt már senki AM2 lapot. Az AM2+ mindenféle probléma nélkül átvette a helyét, és még az AM3 procikat is kezeli egy ilyen lap (ha a gyártó így gondolja) LGA775 - LGA1366/1156 esetén ez bizony igencsak nem így van. Plusz ugye az intel szeret szórakozni a VRM specifikációkkal, ami miatt az semmit sem jelent, hogy maga a foglalat ugyan az-e. S370 esetén sem létezik olyan lap pl, ami minden s370-es procit képes lenne kezelni. A kezdeti LGA775-ös lapos se sok mindent érnek ha az ember C2Q-t akarna használni.

(#49) lsc válasza Enszuke (#46) üzenetére


lsc
nagyúr

Az am2-es mar sehol sincs,
Még szerencse hogy erről nem tud a lapom, még a thuban-t is megeszi egyébként.

Az élet kegyetlen .

(#50) kriszbon


kriszbon
őstag

Azért jó lenne már ha a DDR5-ös jönne, mert van aki most is ajánlja hogy DDR5-ös kártyához DDR5 memória foglalatos alaplap a legjobb. :U

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.