Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Akkor lessz 2017 mire a gépemben csücsülni fog 16GB DDR4 RAM :(

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) ledgeri válasza alevan (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi ezzel a probléma?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Hát ha megjelenéskor nem is, de utána fél évre rá már tuti váltás lesz :D

Amúgy azt a 25%-os dolgot nem értem.....DDR3 az megy 3200mhz-en is. Nem tudom miről beszélnek, ha ezt verni akarják, akkor kell majd 4-5Ghz-es a DDR4-ből.

(#4) ZeroDK: 2015-re jönnek (vagy még 2014 végén) az új X99-es lapok, LGA 2011-3 sockettel, DDR4-es 4csatornás foglaltokkal. A samsungon kívül nagyon sok gyártó fog csinálni memóriákat, és váltás lesz elég gyorsan.

2017-re meg már kitudja mi lesz....ez az egész elavulhat addig.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4) #97716736 válasza alevan (#1) üzenetére


#97716736
törölt tag

Új alaplap kellesz hozzá, akkor gondolom sokan kényszerülnek procit is váltani.
2017-ig sok minden fog változni.

(#3) BlackSoft Fogyasztásilag jobb lesz a DDR4, de tényleg én sem értem ezt a 25%-os sebesség növekedést, holott a DDR3 is hozza ezt a tempót.

[ Szerkesztve ]

(#5) haxiboy


haxiboy
veterán

Alaplapot is kérünk hozzá, a változatosság kedvéért S1167 csak hogy legyen miért mindenből újat venni, jah és legyen mondjuk SAPA a SATA csatik helyett hogy visszafelé semmi kompatibilitás ne legyen. Jah és mondjuk PCI-SEBES, ha már nem BUS akkor legyen Vonat :D :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#6) derive válasza ledgeri (#2) üzenetére


derive
senior tag

Hogy most is megeri DDR3ba beruhazni, nem avul el egyhamar :DDD
Azert mondjuk a sebessege nekem eleg harmatosnak tunik, milyen a kesleltetes?
Mondjuk az elony lesz az 1.2Vbol, h az IMC nem fagy/vesz vissza az orajelbol 4 DIMMel.

[ Szerkesztve ]

(#7) bitblueduck válasza BlackSoft (#3) üzenetére


bitblueduck
senior tag

gondolom ok a jedec standardbol indulnak ki.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#8) #97716736 válasza haxiboy (#5) üzenetére


#97716736
törölt tag

És majd a végén kiderül, hogy azok az Alaplapok amik kezelik a 2800+OC memóriasebességet, befogadja a DDR4-et is :DDD Bár nem biztos, hogy az illeszkedésük megfog-e egyezni :U

(#9) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Emlékszem szinte ugyan ezek a hsz-ek volt anno DDR3-nál is amikor jöttek az 1066 meg 1333-as sebességek ,aztán most hol tartanak ?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#10) BlackSoft válasza #97716736 (#8) üzenetére


BlackSoft
addikt

100% hogy nem lesz jó a DDR4 semmi régebbi lapba.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#11) derive válasza IreN!CuS (#9) üzenetére


derive
senior tag

Azzal is varni kellett vagy 2 evet, mire elerheto arat kaptak a gyorsabb modulok.

(#12) #97716736 válasza BlackSoft (#10) üzenetére


#97716736
törölt tag

Akkor 2017-be platform váltásom lesz :))

(#13) BlackSoft válasza #97716736 (#12) üzenetére


BlackSoft
addikt

Miért 2017-ben? :DDD Jővő év végén már szerintem megjelik az új platform: X99 Haswell-E

Lesz itthon is 8 magunk meg DDR4-ek lehetnek majd a gépben :DD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#14) #97716736 válasza BlackSoft (#13) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hát a mostanit biztos nem cserélem le jövőre. Meg ez majd megjelenéskor, akkora kezdő árral nyit hogy leshetünk :DD Majd ha érzem hogy kevés a teljesítmény váltok, de tuti nem fogok 2015-nél hamarabb, max csak VGA :)

(#15) BlackSoft válasza #97716736 (#14) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én most rakom össze éppen a gépemet, tehát azonnal jövő év végén én sem fogok váltani XD de azért 2015-ben már biztosan cserélem az egészet, addig is meg csak vga csere lesz, ha olyan jó lesz az a maxwell, mint amilyennek mondják :P :) Addig marad minden ahogy van, és kepler dolgozik a gépben.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Vártam már ezt a hírt , épp nemrég olvasgatam a DDR4-ről a korábbi híreket :C Viszont az sajnálatos ,hogy az asztali gépbe szánt eddigi 2014 második fele helyett torlódik :(

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#17) Kiki18 válasza BlackSoft (#3) üzenetére


Kiki18
őstag

A memória sebességét nem csak a Mhz-k határozzák meg. Ha alacsonyabb lesz az időzítésük,a feldobott infó valószínüleg igaz lesz. :K

(#18) #97716736 válasza BlackSoft (#15) üzenetére


#97716736
törölt tag

Pontosan. Nem haladok mindig a technikával, felesleges mindig a legújabbat beszerezni, anyagilag meg nehéz lenne fenntartani ;]

(#19) kolle128


kolle128
csendes tag

Szerverbe szánnak egy 512 MB-s lapkát? Még az otthoni gépembe se tenném be. Lenne 2 GB RAM-om ezekkel. Esetleg a gigabit elírás lenne?

(#20) #97716736 válasza kolle128 (#19) üzenetére


#97716736
törölt tag

Én sehol nem látom, hogy azt írták volna hogy 512Mb lapkát gyártanának.

"A Samsung a lapkát szerverekbe szánja, így a cég a következő évben érkező DDR4 memóriát igénylő platformokba egy 16 GB-os 2667 MHz-es RDIMM modult kínál majd, míg a 32 GB-os verzió 2133 MHz-en ketyeg."

(#21) Dragon3000 válasza kolle128 (#19) üzenetére


Dragon3000
veterán

A modulon egy chip 512MB.

(#22) kolle128 válasza Dragon3000 (#21) üzenetére


kolle128
csendes tag

Igen, rájöttem, hogy itt lesz a hiba.

(#23) marcell991 válasza Kiki18 (#17) üzenetére


marcell991
tag

Úgy emlékeztem, hogy a DDR4-nek nagyobb a késleltetése, találtam egy [cikket], ami szerint órajelben mérve a DDR4-nek nagyobb a késleltetése, de nagyobb frekvencián behozhatja a lassabb DDR3-at. Viszont egy lényeges hátránya a DDR4-nek, hogy egy csatornához csak egy memóriamodul használható, azaz a két csatorna négy modullal nem igazán megoldható.

[ Szerkesztve ]

Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE

(#24) Plazmacucci válasza marcell991 (#23) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor mi az előnye a fogyasztáson kívül? Így még kevés :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25) Archer


Archer
őstag

Én jól elvagyok a DDR3-mal is, majd veszek ha 10k-ért adnak egy fűzkosárral :DDD

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#26) #97716736 válasza Archer (#25) üzenetére


#97716736
törölt tag

Arra én is beneveznék :D

(#27) emiki6


emiki6
veterán

Bocs hogy ezt írom, de már minden oldal bejelentette rajtatok kívül. Persze ami késik nem múlik. :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#28) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor erre még lehet várni, pontosabban, nem is baj, legalább nem vetetik meg a gyártók a méregdrága memóriát, aminek a ddr óta már nem szempont a sebessége az esetek 99 százalékában. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) Silentfrog válasza IreN!CuS (#9) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ott tartunk,hogy a speciális felhasználás és az APU rendszereken kívül szinte mindenre elég egy 8gb 1333mhz rampár. :DDD

Egyszer írná le valaki mennyi fogyaszt egy memoria modul!
Mindig írják,hogy kevesebbet ennyivel meg annyival. Kimérni sem tudom,fogy.mérővel sem,hibahatáron belül mennyi is az a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#30) kpal


kpal
veterán

hat addigkihuzom az x58 -al kar ujgepet vennem es pont előtte.

(#31) KAMELOT


KAMELOT
titán

Végre. Lesz a gépemben 4x 32GB ram. :DDD De minek?!?!? Már csak a procikat kell kiadni meg az alaplapokat hozzá.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32) BlackSoft válasza KAMELOT (#31) üzenetére


BlackSoft
addikt

Server ramokról szól a cikk... :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#33) KAMELOT válasza BlackSoft (#32) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja, de utána oda van írva megjelennek pc piacon is. Mivel már 8GB modul van lesz 16GB is és 32GB is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34) emiki6 válasza KAMELOT (#31) üzenetére


emiki6
veterán

Az egész SSD mehet rá a ramra :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#35) BlackSoft válasza KAMELOT (#33) üzenetére


BlackSoft
addikt

De ugyan úgy lesz belőle 4GB-os modul is, az otthoni felhasználóknak. Mivel a mostani platform 64GB-ig támogat, így szerintem majd 128GB-ot fog támogatni az új X99-es sorozat. :)
Viszont 32GB-nál többet abba sem fogok tenni, mert nekem sincs rá szükségem. Na jó 64-et még tudnék használni, de az olyan árban lenne, hogy.... :Y

Én főleg arra vagyok kíváncsi, hogy az Intel mit fog ráírni a dobozára a Haswell-E sorozatnak. Mert a Sandy Bridge-E elméleti síkon 1600mhz-ig támogatja a DDR3-at, ami elég vicces :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#36) KAMELOT válasza BlackSoft (#35) üzenetére


KAMELOT
titán

Már van alaplap ami támogat 128GB-t. Csak éppenséggel 8x8GB tudsz belérakni.
MSI X79A-GD45 Plus
MSI Big Bang-XPower II

(#34) emiki6: Az tuti. Brutál gyors lesz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37) marcell991 válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


marcell991
tag

Az előnyei gondolom később fognak egyértelmúbbé válni. Az alacsonyabb fogyasztást telefonokban és tabletekben tudják jól kihasználni, azonnal bevezethető (nem kell a foglalattal bajlódni, csak a SoC-nek kell támogatnia), és vagy maradnak az alacsonyabb fogyasztásnál, vagy emelnek a sebességen a DDR3-hoz képest. A másik, hogy szerintem nagyobb frekvenciákra lesz képes és ezeket a processzorgyártók hivatalosan is fogják tudni támogatni, OC nélkül, ami főleg az APU-k számára fontos.

A memóriacsatornákhoz kapcsolódó korlátozás meg nem bizos, hogy nagyon korlátozó tényező lenne a jövőben, főleg ha sikerül majd nagyobb kapacitású DDR4 modulokat gyártani (két 16 GiB-os DDR4 modullal szerintem az emberek 99%-a bőven el lenne, akinek meg több kell, annak ott a négycsatornás drága Intel).

[ Szerkesztve ]

Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE

(#38) kromatika


kromatika
veterán

Természetesen hogy a Samsung az első. :K

(#39) KAMELOT válasza marcell991 (#37) üzenetére


KAMELOT
titán

Alapból gyorsabb lesz a DDR4 már ugyan azon a frekin.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40) BlackSoft válasza KAMELOT (#36) üzenetére


BlackSoft
addikt

De a legtöbb lap 64-et támogat, az az általános, így gondolom az X99-nél 128 lesz, esetleg lesz olyan ami 256-ot is elfogad :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#41) schwartz


schwartz
addikt

Ezt nem lehetett volna kihagyni (mint anno a VGA gyartok) es valtani a DDR5-re? Vagy a CPU gyartok meg akarjak lovagolni a mem vezerlot? Vagy csak en latom rosszul...

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#42) atti_2010 válasza schwartz (#41) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Remélem az DDR5 az életben nem fogjuk látni mert leváltja valami értelmesebb dolog ReRam, Memrisztor.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43) schwartz válasza atti_2010 (#42) üzenetére


schwartz
addikt

Le vagyok maradva... MI a gond a DDR5-el? :F A VGA-kon eleg jol muzsikal most is. Igaz az GDDR vagy mi... A PS4 is DDR5-el szerelt, ha jol tudom.

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#44) kekegsm válasza schwartz (#43) üzenetére


kekegsm
őstag

A különbség az, hogy a 2GB GDDR5 kerül annyiba mint a 16GB DDR3.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#45) kekegsm válasza BlackSoft (#3) üzenetére


kekegsm
őstag

Itt nem tuningolt, hanem standard szerinti normál memóriákról van szó.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#46) atti_2010 válasza schwartz (#43) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A GDDR5 nem ugyanaz mint a DDR5, utóbbi még hitelesítve sincs a GDDR5 egy módosított DDR3.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#47) ViZion


ViZion
félisten

Ugyan ez volt a DDR3-ra váltáskor... mindenki ráizzadt, erre arany árban volt... Eltelt 2-3 év, és gyorsabbat vettem olcsóbban, addig kiszolgált a DDR2, amit szinte az új árában el is vittek :D
Ráadásul az első széria mobok és vezérlők is ilyen-olyan nyűgöket tárhatnak fel, aki nem havonta cserél alkatrészeket, annak érdemes várnia, szal. aki fejlesztene most, az nyugodtan vehet még DDR3-at, 2018 is lesz, mire meg tudjuk ócón venni a mindennel együtt -mert nyilván mobo-CPU is új kell :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48) atti_2010 válasza ViZion (#47) üzenetére


atti_2010
nagyúr

2018 is lesz, mire meg tudjuk ócón venni

:K

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#49) KAMELOT válasza ViZion (#47) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát az tuti! De ha nő a kereslet utánuk akkor az ár is csökkenni fog.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50) schwartz válasza kekegsm (#44) üzenetére


schwartz
addikt

Jah, errol az apro pici reszletrol megfeledkeztem... :DDD

If he dies, he dies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.