Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Ghoosty válasza Snoop-y (#28) üzenetére


Ghoosty
őstag

"egy afrikai varazslo csirkebel joslatanak hitelessegevel vetekszik."

Egyáltalán nem. A csőd nem egyik napról a másikra lesz. Elég ritka, hogy idén minden rendben, nyereségesek vagyunk (a múltban is), jövőre meg már nem is létezünk. Megnézheted, hogy 0 nyereséggel, még üzleti modell nélküli cégek is, meddig életben maradnak, aztán felvásárolják őket és tovább élnek egy nagyobb cég tulajdonában. (Snapchat, youtube stb.) De hozhatom példának az IWIW-et. Elég sokáig elvegetált, mielőtt meghalt volna. A prezi ráadásul nem egy divattermék, így fokozatos elhalás várható, nem óriási esés. Szerintem az ellenkezője az, ami a jóslásra hasonlít. De mondhatsz olyan példát, ahol folyamatosan nyereséges egy cég, majd 2-3 éven belül eltűnik. A közeljövő számomra 2-3 évet jelent. Szerintem ilyet nem fogsz találni, esetleg valami bérfejlesztő stúdiónál, ahol bevétel csak a szoftver megjelenésével van és elszúrnak egy nagyobb projektet. De ebben az esetben meg nem igazán beszélhetünk évekig tartó folyamatos nyereségességről.

Ha a kazettás walkmant hozod példának, hány évig is volt a piacon?1979-ben indult és 2010-ben állította le a sony a gyártását. Soha nem voltam nagy zenemániás, de a 2000-es évek elején már nekem is volt MP3 lejátszóm. A CD-man meg még korábban megjelent. Szóval legalább 10 évig döglődött, mire meghalt. A márkanevet meg vitte tovább.

Amúgy ez meg milyen hozzáállás? Beszélek közeljövőről, te meg írod, hogy 10-20 év. Ilyen távra semmilyen jóslatot nem mernék tenni, mert az tényleg csirkebél jóslás, a 20 év még az Alma esetében is, nemhogy egy kis cégnél, mint a Prezi.

(#29) dabadab

Én elhittem nekik:

"A 2008-ban Budapesten indított vállalkozás eddig minden évben nyereséges volt a FAZ szerint."

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.