Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alchemist


Alchemist
addikt

a nagy gomb a tetejükön és a lekerekített élek

Ha pusztán erre lehet keresetet indítani, a szabadalmi rendszer beköltözhet a sárgaházba.
:((

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Egy általános formát nem szabadna szabadalommal védeni.Ha tök ugyanolyan csak más néven,más belsővel,akkor lehessen.De ha az azonosság kimerül egy lekerekített kocka formába,akkor abba már ne szóljanak bele a licencek. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Cefet


Cefet
aktív tag

Ennyi erővel Rubik Ernő beperelhetné mind a kettőt...

(#4) DooMbo


DooMbo
tag

Valahogy meg kellene találni az arany középutat a szabadalmakkal is, nem kellene hagyni mindent levédetni... Ezzel az erővel valaki levédethette volna a lapos lekerekített téglatest designt nagy képernyővel az elején és akkor most csak 1 okos telefon gyártó lenne a világon... könyörgöm...

(#5) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Sebaj, ha formaváltoztatásra kötelezi őket a bíróság, majd mondhatják, hogy Alea iacta est.

[ Szerkesztve ]

(#6) Reggie0 válasza Alchemist (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos lehet, lasd Apple.

(#7) Supra válasza Cefet (#3) üzenetére


Supra
tag

LOL!!! :-)

Sőt, én beperlem az összes gyártót, mert én ükapám csinálta az első "kamerát", és ezt másolja mind!

bolondokháza, szerintem is!

[ Szerkesztve ]

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#8) MK VII válasza Alchemist (#1) üzenetére


MK VII
veterán

A telefon használati leírásában sincs benne, hogy nem lehet szárítani mikrohullámú sütőbe..
Böszme amerikai ott szárította.. Tönkrement a mikrohullámú sütő is és a telefon is.. Perelt és nyert..
A másik böszme a macskáját szárította benne.. Az is nyert...

Meglepődünk ilyeneken, hogy a kocka bepereli a kockát, mert az is kocka?
Áhh felesleges.. :D

Amúgy perelgesség csak egymást.. Amíg nem engem perelnek felőlem fel is gyújthatják egymás üzemét..

(#9) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Szánalmas, de legalább pár ügyvéd vehet új Porsche-t vagy yacht-ot :DD .

Laci

(#10) MCGaiwer válasza Televan74 (#2) üzenetére


MCGaiwer
addikt

maximum akkor lenne szabad formát levédetni, ha az közvetlenül kapcsolódik a felhasználáshoz. A forma sem telefonnál, sem kameránál nem első számú tulajdonság a felhasználás szempontjából.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#11) energy4ever válasza MCGaiwer (#10) üzenetére


energy4ever
addikt

Ebben az esetben pont szamit...

Mit fejjelsz le szivesebben? Egy kormanyra erositett eles dolgot, vagy egy lekerekitettet?

(#12) JanR válasza Supra (#7) üzenetére


JanR
addikt

Én meg beperelem az összes hímnemű fehér embert :DDD

Kész vagyok ezektől a perektől. Mi értelme van?

(#13) Reggie0: Egyértelmű volt, de ettől még szánalmas :(

[ Szerkesztve ]

(#13) Reggie0 válasza JanR (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Penz es piaci pozicio szerzese, ha nem lenne egyertelmu.

(#14) MCGaiwer válasza energy4ever (#11) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ja, meg lefelé száguldva a légellenállás is jobb így...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#15) Reggie0 válasza MCGaiwer (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Illetve a sajat maga altal keltetteb szelzaj is lehet szempont.

(#16) Z10N válasza Alchemist (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Ezen rohogok en is :D Szerencsere az EU-ban ertelmesebb. Kinaban meg tesznek ra.

Ui: Majd az eladasi mutatokra kivancsi leszek.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#17) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Oké, gomb van a tetején és lekerekített a sarka -> ezt az Apple fogja megnyerni! ;]

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#18) GIJoe


GIJoe
addikt

Akkor Schumacher is beperelhetné, fejsérülés nélkül nem igen lenne kómában.

[ Szerkesztve ]

(#19) Tazsam01


Tazsam01
tag

Most nincs időm írni, rohanok, levédetem az összes sör nyitására alkalmas eszközt, mint tudjuk olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó

(#20) #06658560 válasza GIJoe (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nincs kómában.

(#21) HuTi.HUN


HuTi.HUN
tag

Ebben az az ironikus, hogy jelenleg a Polaroid többet profitál abból, hogy az akciókamerája hasonlít egy később megjelent GoPro termékre.

(#22) Jhonny06 válasza Alchemist (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Fölösleges a bullshitet nyomtani, ránézésre egyértelműen koppintás, itt nem feltétlenül a formáról van szó.

(#23) XuChi válasza Cefet (#3) üzenetére


XuChi
addikt

Ott a bazi nagy piros pont :R

Off: Rubik Ernő a Borg-okat is perelhetné :D

(#24) Rive


Rive
veterán

Valahol már felvetettem, hogy a patent trollingot kellene már valakinek levédetni - aztán beperelni az összes effélén pereskedőt :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25) gergejly


gergejly
aktív tag

A kocka el van vetve :O

(#26) persil válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


persil
nagyúr

"Hovatovább, a GoPro még a Polaroid kérelmének iktatása előtt demonstrálta a készülő a Session kamerát, tehát a másolás tényére irányuló vád meglehetősen ingatag lábakon áll."

Remélem ez meg van. Nem akkora bullshit ez. Inkább azt tudnám elképzelni, hogy a polaroid is szeretne olyan bevételt akciókamerákból, mint a gopro, szóval, kapva az alkalmon kiszednének belőlük némi pénzt.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#27) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Na, mindketten egy kis ingyen reklámot szeretnének?

<< Heimdal >>

(#28) TESCO-Zsömle válasza Rive (#24) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Arról hogy bizonyítod be, hogy te találtad ki/csináltad meg elsőként?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) jacint78 válasza Cefet (#3) üzenetére


jacint78
addikt

tökéletesen megfogalmaztad, igen. Szánalom a mai világ!

type your text here..

(#31) #06658560 válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezen kitételek hol szerepeltek a rácsos ikonelrendezés, az app, a lekerekített sarkú téglalap, stb. esetében?

(#32) TESCO-Zsömle válasza #06658560 (#31) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha jól emlékszem az Alma nem elemeket védetett le, hanem elemek összességét és azokat perelgette, akik ebből az összességből kellő mennyiségűt alkalmaztak egyszerre egy termékben, hogy azt a bíróság jogerősen is túlságosan hasonlónak ítélhesse. De például zajlik most az Asetek pere is, akik ugye a kompakt vízhűtésnél védették le a blokkal szerkezetileg egybe épített szivattyút. Más kérdés, hogy az ő elsődleges célpontjaik gyakorlatilag 1:1-be másolták le az ő megoldásukat, nem csak egy szerkezetileg hasonló, de új terméket alkottak... Ettől függetlenül, ha meglesz a precedens, neki fognak menni mindenkinek, aki egy darabból munkálja ki a blokk és a szivattyú passzív részeként alkalmazott közdarabot. Ez az a műanyag cucc, amire alulról a réz talpat, felülről meg egy másik műanyag tetőt csavaroznak. + Az Asetek azért letett az asztalra nem kevés valódi innovációt egyedi terméket az elmúlt 20 évben...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33) #06658560 válasza TESCO-Zsömle (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az Apple azon elemekre külön-külön kapott oltalmat. Olyanokra, amiket előtte mindent megvalósítottak.

(#34) BatchMan válasza Gusztáv (#9) üzenetére


BatchMan
senior tag

Az a baj, hogy végeredményben az ügyvédek a Te pénzedből mennek nyaralni, miközben a tevékenységük társadalmi hasznossága erősen kétes.Kitaláltak maguknak egy szabadalmi gittegyletet, és most lelkesen csócsálnak, jópénzért. Ingyenélő klasszik.

(#35) Kékes525


Kékes525
félisten

Pihent agyúak, jobb dolguk nincs?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36) Reggie0 válasza BatchMan (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Biztos te tudsz egy nagyon jo megoldast... Szerinted szabadalom nelkul ki fog fejleszteni? Persze ugy ertem, hogy ott ahol nincs kommunizmus.

(#37) Kékes525 válasza BatchMan (#34) üzenetére


Kékes525
félisten

A szabadalom a fejlesztőket védi. Ügyvédek nélkül pedig nincs nincs modern társadalom, nagyon sok más egyéb mellett.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) BatchMan válasza Reggie0 (#36) üzenetére


BatchMan
senior tag

Nem a szabadalom a probléma, hanem hogy mindent lehet szabadalmaztatni, amiért fizetsz... Mert a szabadalom bejegyzéséből állami bevétel keletkezik.
Az ilyen szabadalmi kérvényeket ab start visszautasítanám, a registrációs (eljárási) díj megtartása mellett.
Kocka, kerekített sarok, vagy bármi, ami a rómaiak óta ismert, szabadalom tárgya lehet. Agyrém.
Innentől az a kérdés kinek van több ügyvédje.
Megj: a régi camera obscura is kocka alakú volt elöl középen egy frontlencsével.

(#39) Reggie0 válasza BatchMan (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert mindent nem lehet, de USA-ban valoban tobbet megengednek, mint az EU-ban.

(#40) kpal


kpal
veterán

GoPro jo bevetele zavarja a konkurenciat .

(#41) Alchemist válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


Alchemist
addikt

Pedig jobban megnézve egyáltalán nem koppintás. Ha az lenne, akkor az összes autógyártó körbeperelhetné egymást, mert a legtöbb autó messziről nézve erősen hasonló formájú.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#42) mzso válasza Alchemist (#1) üzenetére


mzso
veterán

Nem emlékszel a Samsung/Apple ügybe ahol lekerekítet téglalap alap miatt pereltek és nyertek.

Ez szerintem egyébként a szellemi "jogok"-nak is a legalja amikor kinézet miatt is perelnek...

Degenerált világban élünk.

(#43) Alchemist válasza mzso (#42) üzenetére


Alchemist
addikt

Persze, az is teljesen elmebeteg ügy volt.
Tudtommal normális országban formatervezési mintaoltalmat csak a teljes dizájnra vonatkoztatva védenek, apró, általános jellegű részleteket nem. Nyulnám más kérdés, ha nemcsak a telefon alakja, hanem a kezelőfelület elemei, a mechanikus gombok elrendezése is azonosan néznek ki.

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#44) mzso válasza Alchemist (#43) üzenetére


mzso
veterán

Én meg max logót engedélyeznék. A többi fölösleges idő és pénz pocséklás. Tervezzék a dolgok alakját úgy a legjobb legyen a használhatóság és kész.
Én a kocsik kinézetének megszállott elemezgetésétől is rosszul vagyok. Csinálják úgy az összeset, hogy a legjobb legyen a légellenállás és a használhatóság között az egyensúly és nyomjanak rá egy logót.

(#45) ChipKng


ChipKng
aktív tag

Vicces, hogy az akciokamerakat eleve a gopro talalta ki es a polariodnak van pofaja perelni... Mindig is az volt a szabadalmakkal a gond, hogy siman rabolintottak tok alap dolgokra is. Legfokeppen szoftverek teruleten nagy szivas ez a PIAC szamara.

2B OR NOT 2B that is FF

(#46) MCGaiwer válasza ChipKng (#45) üzenetére


MCGaiwer
addikt

"eleve a gopro talalta ki"

hogy mi? kb akkora csúsztatás mint hogy az mp3 lejátszót / okostelefont az apple...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#47) ChipKng válasza MCGaiwer (#46) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Najo, igazad van, nem jartam utana. Mea culpa. De teny hogy elobb lattam Gopro akciokamerat mint polaroidot...

2B OR NOT 2B that is FF

(#48) optikus válasza BatchMan (#38) üzenetére


optikus
senior tag

camera obscuran nincs lencse, sot semmifele optikai elem.

Buy books not gear.

(#49) optikus válasza ChipKng (#47) üzenetére


optikus
senior tag

gopro elott is volt elet...

Buy books not gear.

(#50) MK VII válasza optikus (#49) üzenetére


MK VII
veterán

:C :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.