Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ollie válasza bebuci (#50) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen árból, amikor már ki van fizetve?

***

(#52) potrohosjoco válasza Dealer95 (#49) üzenetére


potrohosjoco
csendes tag

Én a kába nem telefonnal szoktam menni fürdeni hanem szappannal.

LeTv X600

(#53) hito válasza mackoman (#39) üzenetére


hito
nagyúr

Tenyleg? Azert ne izgasd fel magad tulsagosan. Kivancsi csak lehetek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54) joey04 válasza buvartacsko (#18) üzenetére


joey04
titán

Nem unod még? Ne égess már minket kérlek. És ez most nem szóvicc, hanem komoly. Ciki amit csinálsz. :((

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#55) ForRedGlory válasza Ádám16 (#3) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mibe tegyek az uj akksit? :DDD

(#56) t72killer válasza buvartacsko (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, a töltőáramkörben kell hogy legyen működő hővédelem. Az ősöreg sgs2-m is abbahagyja a töltést, amikor nagyon melege van (előfordult már, klíma nincs, 40+fok, telóra tűz a nap, közben egy órája pörög rajta a navi), az s7e uezt csinálja.

Amúgy azt lehet tudni, hogy az s7 szériák celláit ki gyártotta?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58) Ricardo


Ricardo
félisten

Már csak sz a kérdés, hogy az új széria hogyan lesz megkülönböztethető, a régitől? Ha valaki fél év múlva akar venni, honnan fogja tudni, hogy melyik szériából való?

(#59) hito válasza Ricardo (#58) üzenetére


hito
nagyúr

Papirt biztos fog kapni a csererol az ember. Erdemes megtartani. Illetve diagnosztikai appok is felismerik az akksit, akksi gyartojat.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#60) Inkvizitor1


Inkvizitor1
tag

Azért a nadrágjában ne hordja senki, hacsak nem akarja megkockáztatni, hogy felrobban a péló.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#61) BalanceR


BalanceR
addikt

Egy év múlva meg "Fillérekért" lehet majd refurbished Note7eket kapni?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#62) embe válasza BalanceR (#61) üzenetére


embe
nagyúr

Remélem!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#63) buvartacsko válasza joey04 (#54) üzenetére


buvartacsko
addikt

Bocs de nem unom, szerintem megoszthatok cikkeket a fórumon. Azt szokták mondani hogy szabad a vélemény nyilvánítás, ez egy fórum, nem?

(#64) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

nyilván kiszámolták mennyi lenne a potenciális perek költsége, és mennyibe kerülne a visszahívás, és az alacsonyabb árat választották. semmiféle derendestőlük dolog nincs ebben

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#65) #84490496


#84490496
törölt tag

Csak csendben merem megkérdezni: ezek után a samu gyáraiban tesztelik egyáltalán eladás előtt a telefonokat? Nálunk alap a 100%-os ellenőrzés ( Alpine..)

Ettől függetlenül korrekt teló a Not7, bár én ennyit telefonra soha nem adnék ki.. :)

(#66) t72killer válasza JoeCockBill (#64) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg a számításokba azt is bele kell venni a cégnek, hogy x darab baleset, sacc/kb egyetlen halálos áldozat után repül a készülék hatósági engedélyezése (usa-ban FCC ha jól tudom, németeknél TÜV), és attól kezdve a készülék annyit ér, mint a benne lévő kinyerhető fémtartalom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#67) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom a bevont készülékek átvizsgálás és helyrepofozás után visszakerülnek a piacra...talán nem is refurbished jelöléssel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#68) joey04 válasza buvartacsko (#63) üzenetére


joey04
titán

trollkodás. lejáratsz minden iphone tulajt. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Teljesen oké hozzáállás. Ennyi pénzért csoda, hogy meglepődünk.

Finn the human

(#70) gixxer-tomee válasza buvartacsko (#18) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Már te is terjeszted ezt a nyilvánvaló csalást? Rosálok..

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#72) janeszgol válasza #84490496 (#65) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem nem. Úgy vannak vele, hogy egy kisebb százalék lehet rossz és majd javítanak, cserélnek. Az akksikat meg ellenőrzik, de gondolom csak a gyártósoron. (Rámérnek.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#73) Ricardo válasza hito (#59) üzenetére


Ricardo
félisten

" Illetve diagnosztikai appok is felismerik az akksit, akksi gyartojat."

Jogos.

Én arra gondoltam, hogy talán kiadják, miszerint x szériaszámtól Y-ig vannak a hibás darabok. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#74) t72killer válasza Ricardo (#73) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Milyen appot tegyek fel erre? Az Aida64 nem mondja meg, ki gyártotta az akksit (s7e).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#75) gbal65 válasza Shyciii (#12) üzenetére


gbal65
aktív tag

Pedig alap. Ez az o bajuk. Pl ha mas gyarto telefonjaba besz*rik mondjuk az audio ic es nincs hang/nem csorog, az sem a gyarto hibaja, mert rossz szerias IC-t kapott? Szerinted az kit nyugtatnak meg?

[ Szerkesztve ]

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#77) hito válasza t72killer (#74) üzenetére


hito
nagyúr

Rejtett, service menu esetleg? Nehany keszuleknel ott meg a panel gyartoja is fel van tuntetve.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#78) tomboy0013 válasza buvartacsko (#18) üzenetére


tomboy0013
veterán

Biztos nem a konkurencia generálta a dolgot :D Látszik mennyire "elamerikásodunk", a sok naív gondolkodás nélkül bevesz ilyen több sebből is vérző butaságokat. De legalább néhány embernek helyen van az esze ahogy látom itt is.
Jó nagy szívás ez a Samsung-nak az biztos(bár valószínűleg itt is emberi mulasztásról beszélhetünk a tesztek során). Az apple-nek is vissza kellett volna a komplett 6-os szériát annó hívni a bendgate miatt mert még ma is rengeteg ember hoz be hajlott iPhone 6-ot a szervizbe hozzánk(nem is tudom láttam-e eddig olyan sima 6-os iphone-t ami nem volt elhajolva). Ott persze csak pár Plus példány esetén volt felfújja az elején amivel az összes tulaj kb kitörölhette. Na ez az igazán kapzsi hozzáállás azon felül hogy amúgy piszok mód lehúzzák a buta embereket akinek nem számít mit vesz meg arany áron csak az alma legyen rajta. Félreértés ne essék Samsung telót se vennék, de ők legalább nyíltan beismerik hogy ilyen csunyát hibáztak és beveszi a brutális mínuszt is a gyomruk (persze tudom, hogy saját érdek de akkor is).

(#79) Ricardo válasza t72killer (#74) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem tudom. Remélhetőleg lesz ilyen app. Valahogy ki kell szűrni a hibás darabokat.

(#80) #80439296


#80439296
törölt tag

Mekkora arcbefogás lesz, ha az új szifon ugyanígy ki fog gyulladni, de a user lesz a hülye... :DDD :DDD :DDD

(#81) janeszgol válasza tomboy0013 (#78) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Nem egy iPhone fantól olvastam azt a feltételezést, hogy talán nincs is olyan hatos, amiben az érintő ne lötyögne. Ez is az anyaghibára vezethető vissza.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#82) balaaazs válasza #45553408 (#57) üzenetére


balaaazs
senior tag

Nem tudom, ez már rég volt, még 3gs idején :) De nagyon tűzött a nap, úgyhogy nem róttam fel neki

¯\_(ツ)_/¯

(#83) SP!T válasza balaaazs (#82) üzenetére


SP!T
addikt

iPhone 5s-nél (vagy lehet a 6-os volt?) nálunk is kiírta navigálás közben, hogy túlmelegedett.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#84) Parallaxis válasza tomboy0013 (#78) üzenetére


Parallaxis
addikt

a bendgate miatt mert még ma is rengeteg ember hoz be hajlott iPhone 6-ot a szervizbe hozzánk

Nálunk a cégnél legalább 30 iPhone 6 van kézben, de még egy hajlítottat sem láttam, lehet, hogy felnőtt emberek nem azzal szórakoznak, hogy a készülékeiket hajlítgassák :)

Egyébként meg az, hogy nagyobb erő hatására elhajlik az user error (ha jól emlékszem a HTC készülékei kisebb erőtöl is meghajlottak, ott mégsem volt senki felháborodva), ellenben, ha a telefonod felrobban, kigyullad, az egyrészt nem a te hibád, másrészt életveszélyes. Még véletlenül sem kellen egy kalap alá venni a két dolgot.

amúgy piszok mód lehúzzák a buta embereket akinek nem számít mit vesz meg arany áron csak az alma legyen rajta.

Hidd el, sokaknak számít, hogy mit vesznek és pont azért választják az almát. Az arany ár meg röhejes, mert egyáltalán nem drágább, mint bármelyik másik flagship készülék, szolgáltatói választékban meg sokszor olcsóbb is, főleg tőlünk nyugatabbra (az Apple, meg úgy az összes többi gyártó is nagyívben tojik arra, hogy kishazánkban milyenek a fizetések és adók, ez nem az ő problémájuk /ugyanis az iPhone ára nem igazán változott a megjelenése óta, csak a mi fizetőeszközünk értéktelenedett el kissé, meg emelkedtek meg az adók/).

Samsung telót se vennék, de ők legalább nyíltan beismerik hogy ilyen csunyát hibáztak

Gondolom nincs más lehetőségük, mert sokkal nagyobb a gond, mint amit kifele kommunikálnak.
A Note 7-el felmerült egyéb problémákról persze azóta is mélyen hallgatnak.

(#85) Crafter32


Crafter32
őstag

#50) bebuci: Magyarországon mindent benyel az állampolgár. Itt ilyen nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#86) tomboy0013 válasza Parallaxis (#84) üzenetére


tomboy0013
veterán

Van 1-2 ismerősnek is i6 azoknak is meg van hajolva, pedig nem hülye gyerekek akik hajlitgatjak. Legtöbbnek én vagy a szervizes kolléga mutatja meg azt hogy miért sargult el a kijelző oldalt egy pontban(mert sima zsebben hordastol is meghajlik és nyomja a kijelzőt egy pontban az akksi alatta ahogy megfeszul). Egy negyed millas telobol meg ne spórolják már ki az anyagot. Ezek az én tapasztalataim ebből tudok kiindulni.
Egy OP3 vagy akár egy A5-ös Samu is hozzá azt a szintet bőven mint egy iPhone nem kell feltétlen drága flagshiphez mérni, ezért mondom hogy lehúzas. Lehet érvelni mellette de ma már egy középkategóriás droidos telóbol is tudnak jobbat kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#87) Parallaxis válasza tomboy0013 (#86) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egy OP3 vagy akár egy A5-ös Samu is hozzá azt a szintet bőven mint egy iPhone

Alkalmazástesztben a tavalyi iPhone megveri a Note 7-et is, mégis, miről beszész itt A5-ről :D :D :D
Az iPhone 7 meg az előzetes tesztek szerint közel kétszer gyorsabb, mint az OP3.

(#88) Ádám16 válasza SP!T (#83) üzenetére


Ádám16
addikt

Szelvedore rogzitve a telefont, ha a nap rasutott, a 6s is kiirta, hogy nem szereti.

(#89) Wesder válasza Parallaxis (#87) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor most erre lehet fapfap?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#90) ZoliM@ster válasza Parallaxis (#87) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Az az alkalmazásteszt, hogy idióta módján (a valós használati körülményektől teljesen elrugaszkodva) nyitogatják meg az alkalmazásokat? Az fantasztikus...fenomenális! Ez alapján aztán lehet messzemenő következtetéseket levonni...bravó!

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#91) Parallaxis válasza ZoliM@ster (#90) üzenetére


Parallaxis
addikt

Igen lehet, mivel a Samsung volt büszke arra és reklámozta nagy mellénnyel, hogy desktop SSD sebességű az S7 és a Note 7 háttértára. Nos nem úgy tűnik, hogy ez igaz lenne.
Számítási kapacitásban meg azért egy GeekBench eléggé egzakt eredményt tud adni.

Mondjuk enyhén röhejes, hogy régebben amikor az i5 idejében hasonló tesztek az Androidos jószágokat hozták ki jobbnak, akkor minden iPhone-os topicban ezeket a videókat nyomták orrba-szájba a heterek, mint nagy bizonyítékot, most, hogy fordult a kocka már nem annyira számít :D :D

--

Egyébként meg az, hogy a Samsung készüléke 4 GB RAM-al sem képes annyi alkalmazást tárban tartani, mint az iPhone 2 GB-al, az eléggé szánalmas és bár szerinted a valós használati körülményektől elrugaszkodott a dolog, de azért az átlag felhasználó 5-6 alkalmazást biza szeretne a tárban tartani és köztük esetleg váltogatni és amíg ez egy tavalyi iPhone esetén megy, egy idei Samsung flagshipnek már nem. Ebből viszont tetszik, vagy sem, lehet következtetéseket levonni. (Még, ha neked ez nem is tetszik.)

[ Szerkesztve ]

(#92) tomboy0013 válasza Parallaxis (#87) üzenetére


tomboy0013
veterán

Teszt :D és még te beszélsz gyerekességről. Gyakorlatban mit is vesz ebből észre egy felhasználó? Kb semmit? Erről ennyit. De persze erősköhetsz még, meg gondolom fogsz is.

[ Szerkesztve ]

(#93) ForRedGlory válasza Wesder (#89) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Simán :DDD

(#94) Parallaxis válasza tomboy0013 (#92) üzenetére


Parallaxis
addikt

Gyakorlatban mit is vesz ebből észre egy felhasználó? Kb semmit?

Mondjuk annyit, hogy a böngészőben megnyit pár oldalt, átlép egy-két másik alkalmazásba és mikor visszalép mindent újratölt a készülék, mert 4 GB memória kevés erre.

De igazából meddő vita ez és még csak nem is iOS vs Android, mert pl. egy LG G4, vagy G5 is fényévekkel jobban kezeli a memóriát és hasonló alkalmazástesztben leveri az S7-et és a Note 7-et is.
Ez konkrétan a Samsung sara, hogy képtelen normálisan optimalizálni a készülékeire a szoftvert és még emellé teletölti bloatware-ekkel is.

(#95) Lord Sidious válasza Shyciii (#12) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ez full bullshit...az Apple mindenkinek akinek abba a szuk szeriaba tartozott a keszuleket garancian tul is csereltek...mint az i5-nel a fokapcsologomb es a homegomb hibas szeriajaban erintett keszulekeket is. Nekem is egy 3! eves i5-ot csereltek ki, boven egy evvel tul a gariidon anno. De biztos igazad van, mert meg 6 evvel ezelott hallottal egy kamu levelrol, amit az Apple akkori CEO-ja irt egy felhasznalonak :U

(#96) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Nah, infók, ami már publikus, de ez CSAK a Telekomra érvényes:

- 2016. októbertől cserélik a telefont, előtte telefonos megkeresés lesz
- aki nem cserét kér, hanem másik telefont annak 2016.09.15-2016.10.31 között van lehetősége erre személyesen, ahol a telefon árát az új telefonba beszámítják érték egyeztetéssel.
- 2016. november elején az érintettek kapnak 15.000 Ft értékű kupont, amit online lehet levásárolni

Amúgy a Telekom is preferálja a gyors töltés kikapcsolását, bár ez gondolom nem nagy újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#97) t72killer válasza ForRedGlory (#96) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gyors (1C körüli) töltést én mindenféle eszköznél mellőzném, nem egészséges az akksinak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#98) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#96) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kimaradt egy fontos dolog. Amennyiben valaki ezt választja...

"- aki nem cserét kér, hanem másik telefont annak 2016.09.15-2016.10.31 között van lehetősége erre személyesen, ahol a telefon árát az új telefonba beszámítják érték egyeztetéssel."

...akkor megtarthatja a Gear VR-t, azaz nem kell leadni. Azért ez így már korrekt, mert kapunk 15.000 Ft-os kupont és a Gear VR is megmarad (ami nyilván eladható lesz). Ha csak 20.000 Ft-ért adja el az ember, akkor is 35.000 Ft-al van bentebb.

[ Szerkesztve ]

(#99) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#96) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A kupon csak a 2-es pont esetén jár, azaz ha másik telefont választ az ember. Szóval akinek most Note 7 van és cserét kér, annak beintés van. "Korrekt".

Bocs, lentebb nem voltam elég pontos.

(#100) w333


w333
félisten

Új telefonokat fognak adni vagy szétgányolt Refub -t ? ez a nagy kérdés :F

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.