Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dealer95


Dealer95
őstag

Korrekten csinálják a dolgot.

(#2) embe


embe
nagyúr

Nekem akkor is tetszik ez a teló.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3) Ádám16 válasza embe (#2) üzenetére


Ádám16
addikt

Szerintem ez egy plusz indok a Samsung telefonjai mellett. Marmint nagy gaz, hogy igy került a piacra a Noteu, de az, hogy az osszes eddig eladott telefont kicserelik, igencsak peldas. Dobhatnanak egy uj akksit is az eddigi hasznaloknak. Kivancsi vagyok, kapnak e meg valami kompenzaciot az elorendelok/tulajok

(#4) Burt1793


Burt1793
veterán

Brutál jól néz ki ez a mobil még mindig. :D
Megnyugtató, hogy a többi telefonjukkal nincs ilyen gond.

(#5) bajzal


bajzal
őstag

Én nem szeretem az iphone-t tehát nem akarom védeni,de ez a note 7 felrobbanásos hiszti pont annyira van felfújva mint régen amikor megjelent az iphone 6, hogy elhajlik. Ugyan az volt mind a kettőnél, hogy az i6-nál is elhajlott sok ezerből kb. 3 és Note 7-nél is felrobban vagy 3 darab.
Inkább arra kéne figyelni, hogy a Samsung milyen korrekt módon jár el a történtek után.

(#6) balaaazs válasza Ádám16 (#3) üzenetére


balaaazs
senior tag

Nemár, mi ezen a példás? Tényleg nagyon szép telefon és nem is akarom szapulni a samut, de az, hogy ezt egy plusz érvnek tekintsük, az kicsit túlzás. Az, hogy kicserélik, az nem korrekt hanem alap, ha ezt külön díjazni kell, az elég nagy gond.

Egyébként pedig: "Vizsgálatunk fényt derített arra". Aki nem követi az eseményeket, annak ebből nem az jön le, hogy pár készülék elégett, ez már nem is annyira korrekt.

¯\_(ツ)_/¯

(#7) mrdagatto


mrdagatto
csendes tag

Csak félő hogy utána tele lesz a piac refurbished akku cserés mobilokkal...

(#8) ZoliM@ster válasza bajzal (#5) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

De nem robbant fel! Ezt csak valamelyik hatásvadász cikkben említették így.

Egyik készülék sem robbant fel, "csak" kigyulladt. Azért a kettő között hatalmas a különbség. Természetesen mindkettő gáz, főleg csúcsmodellnél, de megoldották és pont...

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#9) balaaazs válasza mrdagatto (#7) üzenetére


balaaazs
senior tag

Bemutató készüléknek jók lesznek :)

Egyszer egy sony boltban akartak eladni nekem egy bemutató darab Z3 compactot, és ment a marketing, hogy óriási kedvezménnyel 10e forinttal olcsóbban az enyém lehet miután mindenki összetapogatta és tiszta dzsuva volt a ragasztóktól...

¯\_(ツ)_/¯

(#10) Burt1793 válasza balaaazs (#9) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem az a baj a kirakott telefonokkal, hanem, hogy hónapokat ment folyamatos töltésen, max fényerőn. Aksi és a kijelző kicsit megfárad.

(#11) janeszgol válasza balaaazs (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor lenne igazad, ha minden készüléket érintene. De lehet, hogy csak egy gyártósor termékeit. Ha valóban pár százalék a hibás, akkor korrekt.

Burt1793, nagyon megviseli a telefont. Én monitort (ami előtt most is ülök) vettem 2008-ban, kiállított darabot. Úgy voltam vele, hogy ugyan annyi gari van rá. Ha rossz lenne, hamar tönkre menne. Ma is üzemel. De egy telefon más. Pláne egy Sony Z-szériás. (Ragasztó elfolyás.)

[ Szerkesztve ]

(#12) Shyciii válasza balaaazs (#6) üzenetére


Shyciii
veterán

Miért lenne alap? Két beszállítótól kaptak akksit, és abból csak az egyik típusnál fordulhat elő ez, tehát nem kellene mindegyiket automatikusan cserélniük.
A másik, hogy ha alap, akkor az Apple miért nem csinálja ezt? Miért szarik a felhasználókra? Lásd anno a nagy felháborodást kiváltott antenna elhelyezési probléma illetve anyaghasználat. Még a usereket nézte hülyének, hogy rosszul fogják, vagy rossz tokot használnak.

(#13) HarleyCustom válasza Shyciii (#12) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
:K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#14) ollie válasza mrdagatto (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt nem értem. Miért baj, hogyha kicserélik az akkut biztonságosra, majd azt értékesítik? Egyébként a Samsung tudtommal nem csinál ilyet, legfeljebb tönkrement telefon helyett fogják adni.

***

(#15) janeszgol válasza Shyciii (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Ha jól tudom, az antenna gate (i4) után megváltoztatták az Anettán helyét. Tehát az első X darab hibásan jött le, majd utána javítva. De a kommunikáció az nulla volt.

ollie, link.

[ Szerkesztve ]

(#17) Depression válasza janeszgol (#15) üzenetére


Depression
veterán

Ilyen árakon biztosan nem fognak rohanni értük...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) buvartacsko válasza bajzal (#5) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szarjunk bele, csak fel van fújva... Vagy nem?

(#19) hito


hito
nagyúr

De kíváncsi leszek a GSM boltok hozzáállására a sok eladott szürke importos (EU-n kívüli) Note 7 kapcsán. Ha nekiállnak nyavajáskodni, akkor vajon a Samsung lépni fog valamit a tulajok érdekében? Vagy a bizonytalan forrásból származó készülékeket is szó nélkül visszaveszi a Samsung a GSM boltoktól?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20) Burt1793 válasza buvartacsko (#18) üzenetére


Burt1793
veterán

Uhh, ez már komoly, remélem senkinek nem lett baja. Köszi az infót Tacskó.

(#21) balgab84


balgab84
aktív tag

Samu:-):-):-)viccc:-) inkább sony xz vagy iphone7.

(#22) embe válasza balgab84 (#21) üzenetére


embe
nagyúr

Olyan flame keltés ( rossz szó vicc ) szaga van a bejegyzésednek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#23) guminyúl válasza buvartacsko (#18) üzenetére


guminyúl
tag

Az iPhone6 vs. Note7 speed testet is linkeld be, légy oly kedves! Köszi! :P

(#24) janeszgol válasza buvartacsko (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Vajon tényleg így történt? Na de elég megnézni youtube-on a videókat (mobile battery exploison), egy akksi igen csak tud robbanni, utána meg ég, mint a veszedelem. Simán elképzelhető, hogy kigyullad az autó.

Egyszerű, mindenki tartsa kikapcsolva valami fémedényben, majd amikor szólnak, vigye el és cserélje ki. A józanész ezt kívánja. De aki meg akarta venni és nem alternatíva más, az vegye meg majd hivatalos úton, amikor bejöttek a cseréltek.

[ Szerkesztve ]

(#25) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Korrekt hozzáállás.

(#26) Shyciii válasza janeszgol (#24) üzenetére


Shyciii
veterán

Mondjuk a család se normális - robbanó Samu ide vagy oda-. 30-32 fokban (autóban nyilván több lehet) bennt hagyni egy telefont, ráadásul töltőn, ami még tovább forrósítja.

(#27) buvartacsko válasza Shyciii (#26) üzenetére


buvartacsko
addikt

Én már nem egyszer hagytam így bent telefont (akármelyik márka) a kocsiban és soha nem égett le az autóm. Rosszul töltötték azt mondod? :)

(#28) xmaas válasza buvartacsko (#18) üzenetére


xmaas
őstag

Nemtudom valahogy ketlem hogy a haz elott hagyod a kocsidat es rakotod a keszuleket toltesre ott amikor a hazban sokkal gyorsabban/tobbet toltodne azonos idon belul .

Sot kicsit meg azt is ketlem hogy autoban kitudna gyuladni maga a hibas keszulek amikor sokkal gyengebb erossegu toltest kap szivargyujtbol mint halozatrol . .

Meg azt se tartom kizartnak elnezve hogy egy jo par eves model Jeep hogy megvolt az egesz rendezve hogy jol tudjanak perelni kihasznalva a helyzetet igy lesz majd zsiros penzecske amibol lehet venni uj autot stb. amcsik profik az ilyen mu balhekkal kapcsolatban .,eleg nehez lenne bizonyitani hogy nem a mobil volt a hibas amikor szarra van egve a kocsi belseje.

Mindegy meg ezzel a balheval is azt mondom hogy egy hihetetlenul jo keszulek az arazason kivul semmi "problema" nincs vele

(#29) balaaazs válasza Shyciii (#12) üzenetére


balaaazs
senior tag

Ezt már beszéltük valahol és többen egyet is értettünk abban, hogy azért egy kigyulladó telefont nem vennék egy kalap alá egy antennahibással... Ha már itt tartunk volt ezzel a problémával érintett készülékem és soha nem tudtam előidézni, szóval ha valami, akkor az fel volt fújva. Szerintem.

És azért alap, mert egy ekkora baki után nem tehetik meg, hogy ne ezt tegyék. Ez nem a vásárlók érdekében történik hidd el, ugyanúgy nem érdeklik őket.

egyébként ha tényleg korrekt lenne minden és szuper, akkor nem érezné senki szükségét a hasonlítgatásnak

xmaas: azzal egyébként egyetértek, hogy jó készülék :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#30) Burt1793 válasza buvartacsko (#27) üzenetére


Burt1793
veterán

Tacskó, a szivargyújtó nem tölti a telefont, ha nincs gyújtás... a telefon amúgy is leáll, ha a napon hagyott autóban nagyon felmelegszik, ez tényleg valós veszély, nem márkafüggő, ez fizika.

(#31) balaaazs válasza Burt1793 (#30) üzenetére


balaaazs
senior tag

Tényleg, nekem is párszor kikapcsolt már GPS közben, mondván túlforrósodott.

¯\_(ツ)_/¯

(#32) Shyciii válasza buvartacsko (#27) üzenetére


Shyciii
veterán

Köztudott, hogy ilyen körülmények között az aksik életveszélyesek tudnak lenni. Ez jócskán túl van az ideális működési tartományukon.

(#33) Grg válasza Burt1793 (#30) üzenetére


Grg
tag

Nem feltétlenül csak gyújtáskor lehet áram a szivargyújtóban...

(#34) mrThomi


mrThomi
őstag

Most akkor is kicserelik ha az enyembe a jo aksi van ? illetve europaba melyiket kuldtek szet ? össze vissza ? en azthittem rz csak amerikat erinti, europa kina stb... nem erintett az ügyben

(#35) Shyciii válasza balaaazs (#29) üzenetére


Shyciii
veterán

Teljesen mindegy. A lényege, hogy használhatatlan, max bizonyos körülmények között az. A kigyulladó telefon jelző sem valós, hiszen csak egy gyártó akkumulátorával van gond (pont a Samu saját gyártásával), és ott sem minddel.
Amúgy meg antennahiba 250-300eFt-ért, és nem tudom használni a telefont úgy ahogy eddig szoktam, és erre azt mondják, hogy én fogom xarul, és használjam másképp? Bocs, de ez nekem egy kalap, hisz a megszokott módon ugyanúgy használhatatlan a telefon, pont, mintha nem is működne, vagy csak ütlegelhetek vele.

(#36) Shyciii válasza Burt1793 (#30) üzenetére


Shyciii
veterán

1. Szivargyújtó nekem működik gyújtás nélkül, és jópár ilyen típus van még.
2. A telefon hiába áll le. Attól még az akkumulátor csúnyán veszélyben van, mert a körülmények befolyásolják, és nem a telefon működése.

(#37) balaaazs válasza Shyciii (#35) üzenetére


balaaazs
senior tag

Látod, egy kiégett telefonnal viszont az ütlegelés sem olyan mókás! Pl. kormos lesz a kezed.

¯\_(ツ)_/¯

(#38) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Nem tudom miért van mindenki hasra esve attól, hogy cserélik a készülékeket. Mindenki megnyugodhat, ennek semmi köze ahhoz, hogy a vásárlókat féltik.
Abban a pillanatban, hogy egyetlen olyan nagyobb anyagi kár, személyi sérülés /ne adj isten haláleset/ történt volna, ami bizonyíthatóan a telefonhoz köthető, olyan pereket és büntetéseket kapnának, hogy évekig azt nyögnék.
Ez pusztán saját maguk bevédése, valamint egy kis pozitív üzletpolitika arra, hogy a hiba elismerése utáni 24 órában 7 milliárd dollárt esett a részvényeik értéke. /az éves árbevételük 50-60 milliárd dodó, szóval ennek 15-20% -át bukták el egyetlen nap alatt, amit azért egy ekkora cég is megérez.
Elég komoly lehet most a befektetői nyomás és valószínűleg fejek hullottak.

Egyébként hogy lehet jónak nevezni egy olyan szériát, aminek szinte bármelyik példánya potenciális kockázatot jelenthet.

Ha ez nem silány minőség akkor semmi.

[ Szerkesztve ]

(#39) mackoman válasza hito (#19) üzenetére


mackoman
tag

Szerinted ,hogy fognak hozzá állni ?!Ahogy eddig tették...elhajtanak,vagy maguk cserélik ki...ennyi.

(#40) janeszgol válasza B-Clone (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

1, a kettő összefügg. Ők féltik a seggüket, de ezáltal minket is védenek.
2, legyen nekik tanulópénz. Lassítani kell a tempón. Pláne, ha 300 ezret elkérnek, akkor az legyen tartósabb, hosszabb kifutású.
3, A telefon ettől még egyáltalán nem silány minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#41) B-Clone válasza janeszgol (#40) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Éles példa, de b*szhatod ha ferrarid van, ha 100 km-ként elszáll benne egy henger. Lehet minden más alkotórésze tökéletes, de ha nem használható arra amire kitalálták, akkor az egy szar konstrukció.

(#42) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Korrekt hozzáállás!
Mondjuk ennyi pénzért elvárható!
Persze mondhatták volna azt is, hogy "rosszul fogod!" :)

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#43) Burt1793 válasza Shyciii (#36) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, lehet, hogy van olyan autó, amiben mindig működik a szivargyújtó, plusz meg is lehet hekkelni, mint mindent, viszont a töltést is le tudja állítani a telefon, hogy ne gyulladjon ki. Egy terheletlen akkumulátor elég magas hőfokot kibír, persze kánikulában, tűző napon nincs hideg egy autóban...

(#44) janeszgol válasza B-Clone (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó a példa, de beviszem a szervizbe és rendbe rakják. Tehát nem anyaghiba, hanem egy cserélhető alkatrész hibája. Ha nem, akkor vissza a pénzt, aztán kétharmad áron adják el valaki másnak.

[ Szerkesztve ]

(#45) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Azért elég érdekes hozzáállást tanusít a Samsung...

Tegnap mikor megjelent a közlemény, akkor még szerepelt benne, hogy az elégedetlen vásárlók becserélhetik S7-re, vagy S7 Edge-re, mára ezt kivették a szövegből...

Az se semmi, hogy az én készülékemet is érintő bootloop halál se egyedi eset (fórumokat, cikkeket olvasva több száz Note 7-et érintett már eddig is) és erről mély kussolás van.

(#46) tomp


tomp
félisten

A samsung sdi eddig sem tudott telefonba 4,2-es lítium akksit gyártani. Összesen 4 samsung sdi akksim ment tönkre. 1db felfújódott egyik napról a másikra és kivéve az asztalra téve is melegedett, 2db fél éven belül fújódott fel, 1pedig szimplán elgyengült 1hónaposan. Xiaomi power bankoknál is az új széria dobta a camcung celláit.
Lehet, hogy autóban(bmw i3) és buszban (ByD) tökéletesek de telefonban...

(#48) potrohosjoco


potrohosjoco
csendes tag

Ha lett volna annyi eszük cserélhetős akksit raktak volna bele.
Az hogy nem lett volna vízálló kutyát nem érdekli.

LeTv X600

(#49) Dealer95 válasza potrohosjoco (#48) üzenetére


Dealer95
őstag

Az hogy nem lett volna vízálló kutyát nem érdekli.

Hát szerintem csak a magad nevében beszélj. :U

(#50) bebuci válasza Ádám16 (#3) üzenetére


bebuci
tag

A romániai Vodafone 100 eurót ejt az árból csere esetén.

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.