Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

na ez az amire már megérné lecserélnem a D90-t
mondjuk én maradtam volna 16MP-en mint a D7000 és finomítottam volna rajta hogy még kevesebb zajt produkáljon de így is baba. az LCD is komoly bár jó lenne tudni mekkora a felbontása és a képaránya.
a fullHD felvétel sztereó mikrofonnal igazán fincsi főleg a D90 kezdetleges videójához képest
ha itt eltűnnek a fókuszhibák mint a D7000-nél bestbuy gép lehet :K
na még 2-3évig járatom a D90-t aztán veszek egy ilyen vázat :R

külföldi bejelentés : Dpreview

első próba : Dpreview

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

jó gép lett, jöhet. de ami még jobb, hogy az alig kevesebbet tudó d7000 elkezdheti mélyrepülését árilag :))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) TeeJay válasza TeeJay (#1) üzenetére


TeeJay
félisten

ami hirtelen nagyon feltűnt hogy a D90-D7000 után erről eltűnt a hátsó LCD védő felpattintható/cserélhető plexi.
Nikonék tettek valami "gorillaglass" szerű karcmentes borítást az LCD-re vagy lehet majd rá számítani hogy 1-2 év múlva már full karcos lesz és csúnya?
D90-nél eddig sosem volt bajom a plexin 1-2 alig látható karc van az LCD pedig karcmentes
félévente leveszem hogy leporoljam kívül belül de amúgy frankó

másik
dpreview-en azt írják fullHD-ban 60fps-t is tud

"1920 x 1080 (60, 50, 25, 24 fps), 1280 x 720 (60, 50 fps), 640 x 424 (30, 24 fps)"

javítom már látom hogy 60fps csak 1,3x crop módban megy neki sajnos
sebaj 1080p 30fps is tökéletes szinte

az LCD pedig "3.2", 1.2m-dot LCD screen (640 x 480 X RGBW)"
öööö RGBW? mi a fene?

akkor tulajdonképpen a D90 920k pixeles kijelzőjéhez képest (az is 640x480 csak RGB) csak annyi a változás hogy itt van W azaz gondolom fehér subpixel is?
hát lehetett volna inkább 800x600-as OLED kijelző :B

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) Kleroo válasza TeeJay (#3) üzenetére


Kleroo
veterán

"Hivatalosan" a plexivédő amire gondolsz, nem kell a gépen legyen használatkor. Csak ha nem használod(táskában megvédje pl).
Benne van a használatikban. :)

A D7100 király masina lett,bár leginkább geek-számháborúzni jó.
Emellett az AF rendszer ami egy nagy előrelépés.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5) TeeJay válasza Kleroo (#4) üzenetére


TeeJay
félisten

tedd szívedre a kezedet, találsz itt olyan Nikon tulajt aki valaha is levette a karcvédő plexit fotózás előtt?
mert hogy mióta nekem megvan a D90 bő 3éve talán 10percre ha volt róla levéve :D

bizony az AF hatalmas ugrás lenne a D90-hez képest, kár hogy a 18-105VR kit 1600USD irányár nálunk nem ennyi lesz :U sebaj még 2-3évet vígan elmegy a D90 utána meg jöhet a váltás erre :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6) MC Pite válasza Kleroo (#4) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, elsőre ugyanezeket a fejlesztéseket ha a meglévő (16mp) szenzorra pakolják rá, legalább ilyen vonzó lenne.
Vagy a negyedelős pixelösszevonós módot bőven belerakhatták volna - tudom, ez nem az a cég.

Az AF javulás alatt arra gondoltok amire én? ;] Nem fejtem ki, hátha járnak erre a fénymásolós topikból :DDD

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7) madgie válasza TeeJay (#3) üzenetére


madgie
titán

A 60i is 60fps, csak "félképeket" frissít hatvanszor (azt meg tudtommal tudja FHD-ben).

Egyébként belefért volna az 1080p/60p, 2013-ban már alap volna eben a kategóriában (is).

(#8) nord_


nord_
veterán

Jó kis gépecskének néz ki. Ebben a kategóriában nálam ez lenne a befutó.
(De miért dSLR? A "digital" pont olyan szó, mint a másik három, és a mozaikszavaknál ilyen esetekben nem szokás így megkülönböztetni. :) )

(#9) Sonyfan


Sonyfan
tag

Jó gép!
Kell egy ilyen! :C

"Az volna a legnagyobb üzlet, ha embereket vásárolnék annyiért, amennyit érnek, és eladhatnám őket annyiért, amennyire tartják magukat."

(#10) Kleroo válasza TeeJay (#5) üzenetére


Kleroo
veterán

Nem ez a kérdés.
Ezzel arra akrtam kilyukadni,hogy nem kellett bele Gorilla glass,más fejlesztés,mert ezt a védőt "nem kell" kiváltani,hisz nem arra tervezték,hogy a mindennapokban megvédje a sérülésektől.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#11) winhate válasza Sonyfan (#9) üzenetére


winhate
őstag

Vegyél !
Kipöckölöd azt a büdös kis 1200 $ a vázért + némi pénzmag az obiért ééés már a tied is.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#12) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Szerintem nem túl nagy előrelépés a MultiCAM-3500DX. Én D300-on nem voltam nagyon megelégedve vele, pedig a 24-70 az egyik leggyorsabb obi. Sokat téveszt és fölösleges annyi fókuszpont. Általában 9 pontosra állítottam át, az érezhetően javított a sebességen.
(FX-en meg egy vicc ott középen egy halom pötty, de legalább pontos). Így tekintve a 39 pontos AF-rendszere újabb volt, bár nem kizárt, hogy az 51-esen is fejlesztgettek menet közben.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13) schawo válasza winhate (#11) üzenetére


schawo
titán

Minden így működik. Először kifizeted, és utána a tiéd. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Jó gép ez, az magasabb kategóriás AF-el és szigetelt vázzal, viszont már nem nagyon látom, hogy hol hagy teret egy d400-nak.
Egyedül a 100%-os kereső és a valódi 50/60p (crop nélkül) hiányzik róla, egyébként tényleg nem lehet belekötni, de erre a két dologra nem tudom lehet-e egy még drágább modellt építeni, annyira egyik se a világ.

(#15) TeeJay válasza madgie (#7) üzenetére


TeeJay
félisten

utánaolvasva végül is tökmindegy mert tudja az 1080p-t 60fps-el csak 1,3x crop módban(az eredeti 1,5x crop-hoz pluszban) de videóhoz az tökmindegy hogy most a teljes képérzékelőből állít elő 1080p videót vagy csak az érzékelő egy részéből.
tehát tud 60fps-t ami több mint tökéletes, videónál meg talán még jobb is a crop mód mert nagyobb a mélységélesség így kevesebbet kell fókuszálni illetve növekszik az objektív gyújtótávolsága a szorzóval.

18-105-ös objektívnél 36-210mm-t kapunk ha 1080p 60fps-el akarunk videózni
szerintem teljesen tökéletes :R

és ha jól látom ez igaz a 7fps folyamatos tüzelésre is ott is 1,3x crop van tehát szintén 2x szorzás 35mm-es képkockához képest és az eredeti 24MP helyett 15MP-en tolja olyankor

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) Tomcat


Tomcat
őstag

Nagyon jó gép, de azt hiszem én maradok a D7000-nél. Nincs olyan nagy eltérés a két gép között ami részemről indokolná az újabb beszetzését.
Ahogy olvasom a markolatok nem kompatibilisek.

Tomcat

(#17) sebgutkopf válasza TeeJay (#15) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azért nem mindegy a crop mód. Ez lényegében azt jelenti, hogy a crop miatt a nagylátószöggel videózás lényegében megszűnik 60p esetében.

(#18) TeeJay válasza sebgutkopf (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

"The arrival of the 24MP D7100 comes two-and-a-half years after the announcement of its predecessor the D7000, and it's a pretty serious upgrade. Significantly, Nikon Europe's presentation of the camera describes the D7100 as the company's 'flagship DX model', and omitted mention of the D300S in the company's DSLR lineup. Certainly, the gap between the D7100 and D600 now leaves little obvious room for a 'D400.'"

ha jól értem így a D7100 ugrott a DX plafonra míg a D600 az FX belépő, és közéjük már kevésbé férne be egy profi DX gép mert nem nyújt annyival többet mint a D7100 és pici ráfordítással meg ott van egy belépő FX ami pedig minőségben elég nagy előrelépés DX-hez képest

végül is minek több váz
kell 3 DX
1 alapszint D3200 egy haladó D5200 és egy majdnem profi D7100
meg kell 3 esetleg 4 FX váz
1 alapszint D600 egy haladó D800 egy profi D4 illetve gondolom lesz egy profi váz nagyobb felbontású érzékelővel D4X?

D7100-nál még mindig maradtam volna 16MP-en de majd kiderül a tesztekből mit tud ez az új 24MP-es CMOS optical low-pass filter nélkül
egyik ismerős most vett D800E vázat, retusálgatom a fotókat amit alkot vele
hát meg kell mondjam kellemes :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19) Tbs82


Tbs82
tag

Baba :))

(#20) Stauffenberg válasza madgie (#7) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha progresszív kell nagy sebességgel, akkor van 50p, szintén 1.3x crop módban.

De az tényleg gáz, hogy a fostos AVCHD 2.0-t nem lehet belepaszírozni ezekbe a Canikon gépekbe, miközben MILC-ek meg már ezer éve tudják. A nem mai csirke Sony NEX sorozat is igen rég óta tudja a progresszív 60fps-t Full HD-ban.

Eddig főleg a DSLR gyártók azok akik nem hajlandók lépni, még professzionális szegmensben sem (no... talán a Canon EOS 1D C, de az meg fura hibrid).

(#21) nord_ válasza Kapanyél (#12) üzenetére


nord_
veterán

Az egymás mellett lévő fókuszpontok követésnél voltak nagyon jók, amikor besegítettek vagy egymásnak átadták a fókuszt a mozgó célponton. Mondjuk én se sokat használtam, nálam statikus témák voltak túlnyomó többségben. :)

(#22) Geller72 válasza Parci (#2) üzenetére


Geller72
veterán

NA EZ A LÉNYEG!!!! ..:DDD.

(#23) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Nikonnál úgy látom próbálnak mindent belezsúfolni a modellekbe, amit a kategória enged.
De ez sajnos nem jelent fejlődést az érzékenységben, a videó és képminőségben.
Ellenben baromi jót tesz a konkurencia harcnak!

(#24) Sonyfan válasza winhate (#11) üzenetére


Sonyfan
tag

Nincs rá pénz :D
Jó nekem a telefonon lévő kamera is ;)

"Az volna a legnagyobb üzlet, ha embereket vásárolnék annyiért, amennyit érnek, és eladhatnám őket annyiért, amennyire tartják magukat."

(#25) Geller72 válasza Sonyfan (#24) üzenetére


Geller72
veterán

Telefonra van? ;]

(#26) TeeJay válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


TeeJay
félisten

D90 után már ennek a videós tudásnak is nagyon örülnék!
1280x720@24fps nem túl acélos, igaz csak 2-3x használtam videóra de feladtam mert tényleg csak extraként került bele hogy ki lehessen próbálni.

itt viszont fullHD crop módban akár 50p vagy 60i
mit nem adnék érte egy fényerős objektívvel együtt ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) TeeJay


TeeJay
félisten

bemutató képek
[link]

a 21 MB-os JPEG kicsit odab*sz
ide már kell a 32-64gigás kártya tutira főleg RAW+JPEG-hez :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28) Geller72 válasza TeeJay (#27) üzenetére


Geller72
veterán

Otthoni használatra személy szerint nekem már a 10mp is luxusnak tűnt. Vagy inkább feleslegesnek? 4 hónap alatt 2000 kép (ez igazából csak a maradék, válogatás után) és 12 gb-nál tartok.. :Y .

(#29) nord_ válasza Geller72 (#28) üzenetére


nord_
veterán

Jó sok kép... esküvőket fotózol?
(10 megapixel: néha jó, ha van... amikor egy 70×50-est nagyíttattam a nappali falára, otthoni használatra, örültem a 12 megapixelnek. )

(#30) Geller72 válasza nord_ (#29) üzenetére


Geller72
veterán

Táj, légkör, makro, portré, de csak hobbi..

(#31) tiszavirág válasza TeeJay (#26) üzenetére


tiszavirág
tag

Van itt egy kis katyvasz a videó felbontással kapcsolatban.

Tehát, a D7100 a következő felbontásokat kínálja:

PAL: 1080/p25, 1080/p24, 720/p50
+ PAL 1,3x: 1080/i50

NTSC:1080/p30, 1080/p24, 720/p60
+ NTSC 1,3x :1080/i60

Van még persze mikrofon és fejhallgató bemenet, meg dedikált videó mód és tiszta HDMI kimenet, de ezek mind együtt ma már aligha izgatják fel az érdeklődő videósokat.. :D

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#32) szeva000


szeva000
addikt

a szenzorról még semmi hír nincs? ISO 3200,6400-on lőtt raw érdekelne csak a D600-hoz viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#33) Parci válasza sebgutkopf (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

100%-os a kereső, már az elődnél is az volt, valamivel kevered

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) Put2


Put2
tag

Ez mennyivel jobb mint az Nikon D5200? Mert most szeretnék venn 1 D5200-ast. És e hír hallatán vacilálok.. Mivel a D5200-ast is halálra dícsérik.. Képminőségben van számottevő (észrevehető) külömbség a 2 gép között? Igaz, kompaktrol váltok :) Annál az összes dSLR jobb.. ;] Most kezdek Tanulni fényképezni, és a későbiekben nem szeretnék venni már gépet.. Tehát hosszú távra terveznék... Ezért kérdezem, h mekkora a külömbség.

[ Szerkesztve ]

(#35) Parci válasza Put2 (#34) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

különbség... és mindegyik (sőt, még a d3200 is) bőven jobb képminőségben, mint amit az ember igazán ki tud használni. sőt, már egy d5100/d7000 is bőven elég mindenre. szóval ne ez alapján dönts, sőt, egyáltalán ne foglalkozz a képminőségbeli különbségekkel ezeknél a vázaknál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36) szeva000 válasza Put2 (#34) üzenetére


szeva000
addikt

ha most kezded,ne egy nagyon jó vázat vegyél qrva drágán,hanem egy olcsóbbat,esetleg sokkal jobbat használtan és költs jobb fényerősebb obikra....Ott fogod látni igazán az eltérést...

(#37) Stauffenberg válasza TeeJay (#26) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én egy céges D7000-ret hajtok, de annak sem túl acélosak a videós képességei. Ebben még mindig a Canon az etalon (főleg egy Magic Lantern-el hátba verve). A főnökömnél van még egy D800E, eddig az az egyetlen Nikon ami tényleg meggyőző videót tol ki magából.

Szóval most kíváncsi vagyok mire lesz képes a D7100. Mi (a kis csapatommal) klipeket és reklámfilmeket forgatunk bérelt Canon cuccokkal (7D-től az 5Dmk2-n át az 5Dmk3-ig mindenfélével). Ezek tényleg jók, leszámítva a dinamikát. Ebben a bagázsban mindenki Canon fanboy... én meg már várok egy megfizethető, de videóban kiváló Nikont. :D

(#34) Put2: Én nem vennék D5200-zat. Egyszerűen azon oknál fogva, hogy alig drágább pár darab ezressel a D7000, ami összehasonlíthatatlanul többet tud. Kivéve videóban. De akinek a fotó a fontosabb, az sokkal jobban jár egy most kifutó D7000-rel, sokkal időtállóbb beruházás.

[ Szerkesztve ]

(#38) Put2 válasza Parci (#35) üzenetére


Put2
tag

Oké :D Értettem a Különbség célzást.. :) Csak már túl késő volt javítani :D :D
Megfogadom a tanácsod, maradok az eredeti döntésmnnél..

(#36) szeva000: Én a gyári obira gondoltam, amit adnak hozzá, akkor az felejtős? Vagy kezdésnek az is jó, és később beruházok 1 jobbra.

(#37) Stauffenberg: Az az igazság, h nekem fontos lenne a magyar nyelv. Ezért vártam ennyit a vásárlásal, mert amikor én nézegettem a gépeket, akkor még csak a D3200 ban volt magyar nyelv, (amit nem tudtam, h kint van) már mentem is volna megvenni a D5100-ast, de megláttam a D3200-ast, a boltba, gyorsan ki is próbálgattam, erre ott volt benne a magyar menü. Így nem vettem meg, inkább hazamentem, interneten láttam, h tervben van a 5200-as, gondoltam nemsokára kijön.. Majd később ki is jött.. De addigra a pénz (megszökött tőlem) :D Amit most sikerült félreteni újból.. Erre kijött a D7100-as :D Most ugyan ott vagyok mint 8-9 hónappal ezelőtt :) Csak annyi a különbség, h megvan a fotó tanárom :) Aki a haverom is, és már várja, h menjünk fényképezgetni :)

(#39) szeva000 válasza Put2 (#38) üzenetére


szeva000
addikt

ha a 18-105-re gondolsz,azzal jól jársz....A kitobik közül az egyik legjobb...az még nekem is megvan.

(#40) sebgutkopf válasza Parci (#33) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Akkor valamivel tényleg kevertem, talán a kereső nagyításával. Így már egyértelműen a DX csúcsa.
Marad a videó bénasága, majd a d7200-ban megoldják 2,5 év alatt. :)

(#41) MC Pite válasza Put2 (#38) üzenetére


MC Pite
veterán

Halkan jegyezném meg azoknak akiknek fontos a magyar nyelv:
HA tükrös kell azaz NEM milc gép, akkor azt meg kell tanulni használni.
A jellemzően 200+ oldalas használatit át kell olvasni, tudni kell - enélkül hiába magyar a menü, nem érted miért azt csinálja a gép, amit. Persze, nem rossza ha magyar, de semmivel nem lesz könnyebb a 200-250 megtanulása/megértése mellett.
Be kell gyakorolni minden funkciót, 1-2 szavas menüpontokból nincs olyan ember aki tudni fogja hogy hogy megy. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#42) madgie válasza MC Pite (#41) üzenetére


madgie
titán

A magyar nyelvű menütől én mindig összezavarodok, tele van hülyeségekkel.

(#43) Parci válasza sebgutkopf (#40) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért akarna bárki dslr-rel videózni? milc-cel még csak-csak, ott az természetesebb közeg, de dslr-rel egy nagy szívás. ha meg profi vagy, úgy is egész mások a szempontok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44) Stauffenberg válasza Parci (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem nevezném magunkat olyan vérprofinak, de mi DSLR-el videózunk és jobban fekszik, mint egy MILC. Sokkal több kellék, gyűrű, csigarendszer, stb érhető el hozzájuk. A Full Frame szenzorméretről nem is beszélve (és nem, nem azért, hogy agyon mossuk a hátteret). Rengeteg profi videóz DSLR-el, van aki praktikussági szempontból (pl: riporterek, dokumentumfilmesek), míg mások a költségeiket akarják csökkenteni (ahogy mi is). Egy 5Dmk3 + 27-70mm f2.8L bérlése egy napra megvan 15 + 10 ezerből (attól is függ, hogy sikerül-e régi ismerőstől bérelni, vagy idegentől kell), plusz rengeteg kompatibilis kiegészítő érhető el szintén bérlésre, tételenként pár ezer forintért. Ezzel szemben egy RED, Arri, CineAlta kamera önmagában 30-40 ezer, plusz prime PL objektívek szintén borsosak és a kiegészítőkről sem beszéltünk még (SSD alapú tárhelyek, külső recorderek, vezérők, stb) és ott van az is, hogy ezeket a kamerákat ritkán adják ki kezelőszemélyzet nélkül, akinek szintén napi bért kell fizetned, akkor is ha hozzá sem nyúl a kamerához (mert nyilván a saját jól bevált embereiddel akarsz dolgozni).

Rengeteg nagy kaliberű videoklip, reklámfilm készül DSLR-el, mert ezen alaposan meg lehet fogni a költségeket... sajnos a haszon nem több, mert minden megrendelő egyre kevesebbet tud költeni erre. Mindenki spórolni akar. Szó se róla, az én szívem is hevesen ver egy RED vagy Arri láttán, de hacsak nem nagy költségvetésű produkcióról van szó, egyszerűen nem éri meg őket bérelni. Hát még megvenni...

Persze lehet arról beszélni, hogy egy MILC is mennyire jó, lehet mutogatni a videókat ahol a GH3 hozza az 5Dmk3-mat, de a gyakorlat nem így működik. A Canont kibérelheted minden sarkon, de GH3-mat sehol sem kapsz. Ráadásul kis szerencsével Magic Lantern firmware van a vason vagy már legalább egy CineStyle.

"de dslr-rel egy nagy szívás"

Használtál már RED Epicet? :D Bármilyen DSLR sokkal kevesebb szívás. Ezt a kamerát legtöbben a teljesen idióta kezelése miatt szidják. Ez egy nagy, megfoghatatlan, kezelhetetlen, formátlan doboz, aminek az orrán lóg egy objektív. Ja és rolling shutter ugyan úgy van, ráadásul épp annyi, mint egy DSLR-nél. De ez az Arri és CineAlta rendszerekre is igaz, kivéve utóbbiból az F55-öt, amiben már global shutter van, elsőként a világon.

(#45) sebgutkopf válasza Parci (#43) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kérdezd a "profikat". :)

Azt viszont el tudom képzelni, hogy egy hobbista illető elmegy valahova és mivel a dslr-t szereti ezért azt visz magával. Ahova megy ott meg van olyan téma is, ami videón jobban visszaadható mint fotóval. Akkor miért kéne a dslr mellé egy milc rendszert is megvenni, magával cipelni csak a vidózás miatt?

A mi preferenciánk jelenleg nyilván a milc felé húz, de mellette elfogadom, ha valaki dslr-el szeret mászkálni.

(#46) Stauffenberg válasza Put2 (#38) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem vacillálnék ennyit. Ha magyar menü kell, akkor feltételezem kezdő vagy, szerintem nem tudnád a gyakorlatban kihasználni a D5200 képességeit a D3200-hoz képest (fejlettebb AF és fejlettebb fénymérés, de ettől még közel 80 ezer forintnyi "előnyöd" nem lesz), így én inkább az olcsóbb vázat venném a spórolt pénzen meg vennék egy fényerős fixet.

Például:
Nikon Nikkor 50mm f/1.8 AF-S G - kb. 55 ezer forint
Nikon Nikkor 35mm f/1.8 G AF-S DX - kb. 56 ezer forint

Én utóbbit ajánlanám általános célú fotózáshoz (a crop faktor miatt). Jó a fényerejük és tapasztalatból mondom, hogy ennyi pénzért a rajzolatuk is teljesen jó. És akkor még mindig marad pénzed memóriakártyára, pót aksira vagy táskára.

De ha mindenképpen el akarod költeni vázra a D5200 árát, akkor már inkább a D7000-et vedd meg! Ha már beállítottad a szájízed szerint a gépet, utána már nem kotorászol olyan sokat a menüben és annak ellenére, hogy nincs magyar, nem egy szépirodalmi alkotás a menürendszer, el lehet benne igazodni, csak több odafigyelés kell az elején amikor a kézikönyvet lapozgatod.

(#47) A Zéé válasza Stauffenberg (#46) üzenetére


A Zéé
addikt

vagy vegye meg a D5100-at, és ~ kijön mindkét általad említett obi a különbözetből.. :)
Vagy az egyik +egy vaku. D5200-at annyiért tényleg nem vennék. Inkább megtanulnám azt a kb 30-40 kifejezést angolul.

Just a simple Lineman...

(#48) vadkörte válasza Put2 (#34) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem akarok belepofázni, mert a TE döntésed, a TE pénzed.
Viszont én nem vennék kezdésnek ilyen komoly cuccot. Ha a helyedben lennék beérném egy belépőszitű vázzal, egy 18-105-ös kit-objektívvel, vagy egy duplakit-tel. (váz +18-55 + 55-200) Ezekkel megtanulod használni a DSLR-t. Mivel élőkép ide, élőkép oda, a kompakt után jelentős ugrás lesz. Mondjuk úgy, hogy fel kell nőni hozzá.
Ha már kevésnek érzed az obik tudását, elpasszolod őket, nem aranyáron, de eladhatók. A befolyt összegből meg a vázak árának különbségéből meg veszel jobb, fényerősebb obikat. Azután, ha már a vázat is kinőtted, mehet tartaléknak, az asszonynak, a gyerknek, stb... vagy értékesíted, az objektívparkod meg adott lesz a következő vázhoz.

De, hogy a gépről is írjak. Tetszik, ha lehetne kapni és meglenne a szükséges keret rá, egy pillanatig sem gondolkodnék, hogy lecseréljem-e a vén D70-em... :)

(#47) A Zéé:
Egyszer próbáltam egy gépet magyar menüvel. Igaz az bridge volt, nem tükrös. Röviden, tömören, eltévedtem a menüben. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#49) Kleroo válasza A Zéé (#47) üzenetére


Kleroo
veterán

+1 :)

Bármennyire is könnyebbségnek tűnik a magyar,szerintem inkább csak hátráltató tényező. Pont mint az informatikában.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#50) Geller72 válasza Put2 (#38) üzenetére


Geller72
veterán

Ne aggódj, pont ugyanebben a cipőben járok, csak max pár nappal többet hezitáltam, mint te. ;] . Eddig a D7000 a befutó és ez lesz a max, amit meg fogok venni, ezt már legalább eldöntöttem. Van itt egy Nikon DSLR-es topic, ha bármi kérdésed van, ott biztosan válaszolnak rá, ezt garantálom. ;).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.