Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) apatyas


apatyas
Korrektor

Gebedjek meg, de én ezen is 128kB cache-t látok egy mag mellett. Hogy netán ezt nem egy nagy memória cache-eként használjuk, hanem önálló memóriaként.. ez tényleg már csak áthangolás. És valószínűleg itt van a kutya elásva, hogy nem egy főmemóriából húzzuk ki az adatot. Nade meddig is lehet elkapirgálni egy darab lokális memóriaterületen? Előbb-utóbb akkor is kapcsolatba kell kerülni a külvilággal, nemde?
Csodaolcsó adattovábbítást nem látok benne. Hol van? Mitől lenne jobb?
(ok, én vagyok az R=1 user)

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2) Reggie0 válasza apatyas (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Aha, es akkor ebben mi az ujdonsag? Ephiphany ezt csinalja mar egy ideje.

(#3) E.Kaufmann válasza apatyas (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lényegében nem a processzornak van memóriája, hanem a "memóriacelláknak" processzora, és mindegyik a saját kis területén kapirgál?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) tbs


tbs
addikt

[link]

Lopnak. ;]

(#5) #25954560


#25954560
törölt tag

ezt mar paran megcsinaltak. a gond mindig az h az x86 a mainstream, ott meg nem igy van. pusztan forditobol ezt megoldani nem tunik egyszerunek, a scratchpad-del tervezni kell kodolaskor. cserebe sokkal gyorsabban erheto el.
dsp-ken es packetprocessor-okon ez reg bevalt technika.
(ehhez icipicit hasonlithatna az intel CAT-ja (cache allocation technology) amikor az LLC-t mar nem a chip kezeli teljesen automatikusan, hanem meg lehet mondani (nem tul nagy felbontasban) h kinek mennyi LLC jar es lehet rendelkezni arrol is h ne legyen kiuritve)

(#6) #59982336


#59982336
törölt tag

Ez a lapka emlékeztet a neurális felépítésre.

(#8) Kékes525


Kékes525
félisten

Vajon meddig lesz érvényben a Moore törvény?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) derive


derive
senior tag

HPC teruleten nemcsak a skalazhatosag fontos, hanem a programozhatosag. Ezen a teren pedig jocskan elmarad a nagy architekturaktol (x86, Power, Sparc). Eddig nodeonkent/gyorsitokent volt a memoriamenedzsment GB/TB szintem, ha valaki azt akarja, hogy 128 kBnkent szuttogjek vele, korberohogom. Ez igy elegge alkalmazasspecifikus processzor, meg jo e-penisz meregetesre, mert olcson ossze lehet dobni a petaflopsot Linpackban.

@Tomi_25: Akkor neked rossz a memoriad.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.