Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#158) depmod válasza jaja1981 (#157) üzenetére


depmod
senior tag

"Olaj meg van még sokáig." Ezt miből gondolod?
Lehet,h ogy elég van a talpunk alatt, de egyre drágább és macerásabb lesz kitermelni, ami az árakra ( a globálpolitikai helyzetről nem is beszélve) is hatással lesz. Azt meg sem említem, hogy milyen mértékben nő a fosszilis energia (főleg kőolaj) felhasználása, és annak üteme (ld. Kína).

Jó írás, gratulálok.
Annyit hozzátennék, hogy ezek ugye aktív napenergia hasznosításából származtatott energiatermelési eljárások. Szerintem túlontúl hagyatkozunk rájuk, a passzív hasznosítás nincsen kellőképpen hangsúlyozva (úgy általában, nem a cikkben).
Érdemes lenne leírni a geo-solár rendszerek, földhőt hasznosító (nem geotermikus, mert az nem napenergiához kötött), a szimpla napterek, trombe falak és társaik jelentőségét, amelyek olcsóbbak és egyszerűbb eljárások házak, épületek esetén, ráadásul fenntartási költségük, karbantartási igényük (már ha van) alacsonyabb. Érdekes, és jópofa megoldásokat lehet találni.
A passzívházak pont ezen technikák jó példái. Tudom, ebből írtam a szakdolgozatomat. :K

Levin01: gondolom a szélenergia azért maradt ki, mert az napenergia indirekt felhasználása, mondhatni a szél a közvetítője a Napnak. De igaz, az is ide tartozik, tágabb értelemben. :DDD

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.