Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na beindul a biznisz. :D , főképp ,hogy vállalati szegmens, de szerintem ezt a többi gyártó sem fogja szó nélkül hagyni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) szente


szente
addikt

Kiváncsi lennék a 8TB-os verzió árára. :D

(#3) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Van rá 5 év gari? :)

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#4) Beri válasza Graphics (#1) üzenetére


Beri
addikt

Ha gyorsabb/olcsóbb lesz, mire jövőre (talán) piacra dobják.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nem is tudtam, hogy a mosad gyárt bármit is a bombákon kívül. Vagy lehet, hogy ez bomba SSD-be rejtve? :D

Amúgy meg milyen 8TB-ről beszélnek még szinte 1TB-os SSD sincs, és ki fizet ki annyit érte? 4TB HDD sincs, nemhogy SSD :D

[ Szerkesztve ]

(#6) MongolZ


MongolZ
addikt

Ez igen... Biztos marha drága lesz, de akkor is elég nagy lépés.

(#7) Zoz válasza KaiotEch (#5) üzenetére


Zoz
őstag

4TB HDD már van, pl: http://www.hgst.com/internal-drives/desktop/deskstar/deskstar-7k4000

(#8) Dare2Live válasza KaiotEch (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

evvel már nemhogy 1 hanem 8tb is van/lesz.

ki fizeti meg? pl a vállalati szféra azon része ahova kell ez a technologia.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) KaiotEch válasza Dare2Live (#8) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát vállalati szfére sem bízná az adatokat szerintem SSD-re. SAS vinyók raid-be..

(#10) Graphics válasza KaiotEch (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Simán mehetne SSD-n a tárolás, főképp olyan cégnél, ahol rengeteg adatbázissal dolgoznak, és szükséges a gyors elérés.

Főképp ha megfelelő struktúrában vannak elhelyezve az SSD-k , akkor bőven lehet jó :)

Storage-ben hotswapos megoldással

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) TeeBee73 válasza KaiotEch (#5) üzenetére


TeeBee73
addikt

:DDD
Itt nem a memória chipek halnak el, hanem a felhasználó. ;]

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#12) FatalEror válasza MongolZ (#6) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem egy kisebb ház árával fog vetekedni.

HardCore is my LifeStyle

(#13) mzso válasza KaiotEch (#9) üzenetére


mzso
veterán

Az nem elég tartós. Ki kell nyomtatni mindent binárisan fekete-fehér négyzetekként.

(#14) Peet


Peet
senior tag

Naaaaaaa...

SSD vs. HDD

Sebesség: 1 : 0
Befoglaló méret: 1 : 0
Tárhely méret: 1 : 0
Megbízhatóság: 0 : 1 :F
Ár: 0 : 1

Most már csak az árat kell lentebb tornászni és a WD meg a Seagate mehet a levesbe az árvízre fogott magas áraikkal. :(((

[ Szerkesztve ]

(#15) stranger28 válasza FatalEror (#12) üzenetére


stranger28
addikt

Szerintem meg egy rendes ház ára lesz.

(#16) mzso


mzso
veterán

Szerintem, ha hamar felvásárolni egy nagyobb gyár vagy őket vagy licencelné a technológiát még lehetne is belőle valami.

(#17) dchard


dchard
veterán

Az a baj, hogy a két alapvető problémát ez sem oldja meg:

1. A NAND relatíve drága, így a vezérlők megspórolásával még mindig baromi drága marad egy ilyen meghajtó. Amikor 2TB-ról beszülk, nem tűnik nekem komoly spórolásnak, hogy 2000 dollár helyett így majd csak 1950-be fognak kerülni...

2. Hyperlink ide vagy oda: a NAND írásciklus limitációját ez sem oldotta meg. Árat csak további csíkszélesség csökkentéssel lehetne lefelé tolni, ott viszont tovább csökken a már most sem túl impresszív írásciklus-szám.

Szerintem itt nemes egyszerűséggel arról van szó, hogy a mostani SSD vezérlőt gyártó cégek nem azért nem álltak elő megoldással a klasszikus NAND vezérlés ilyen jellegű limitációjára, mert nincs rá ötletük, hanem mert eladhatatlanul drágának gondolják még az üzleti szférában is azoktat az SSD-ket, amik méretüknél fogva ebbe a limitációba ütköznének.

Azt egyébként következetesen elfelejti a cikk megemlíteni, hogy a mostani 768GB-1TB-os SSD-kben nem azért van több vezérlő, mert nem lehet ezt a kapacitást egy vezérlővel kiszolgálni, hanem azért mert ezek jellemzően PCIe sínbe mennek, és a kapacitásuk RAID-elhető a meghajtón belül. Emiatt kell az extra chip.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#18) FatalEror válasza stranger28 (#15) üzenetére


FatalEror
addikt

Először én is arra gondoltam,de mertem leírni,hiszen lehet hülyeség.

HardCore is my LifeStyle

(#19) stranger28 válasza FatalEror (#18) üzenetére


stranger28
addikt

Kiderül. :D

(#20) FatalEror válasza stranger28 (#19) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát a mostani OCZ ami ~1TB na az ~1M

MongolZ:Ez biztosan így lesz! :K remélem :U
De amikor bejöttek az SSD akkor is 128-as "kiforratlan" darab ~100k volt és mostanra normalizálódott a helyzet,hogy egy gyors "felső kategóriás" 128-as ~40k

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#21) MongolZ válasza FatalEror (#12) üzenetére


MongolZ
addikt

Először. Aztán remélhetőleg csökken :)
De legalább látjuk a fejlődés útját.

(#22) hemaka


hemaka
nagyúr

Egyet tesztelek szívesen, INGYEN :D

(#23) MacCaine


MacCaine
őstag

:Y

Mikor lesz játék, amiben egy ilyet lehet nyerni? :DDD

(#24) F34R válasza hemaka (#22) üzenetére


F34R
nagyúr

de ha tonkreteszed kifizeted...

jo lesz majd ez ugy 5 ev mulva :DDD

(#25) Destructo


Destructo
aktív tag

Első reakció=> a ...va életbe :DDD Nekem kellene ha lenne egy ilyen..8TB SSD-n ellennék egy darabig...:D :R :R

(#26) Viktor81


Viktor81
senior tag

Kivancsisagbol kerdezem, mire kell atlagfelhasznaloknak/Nektek 8 TB SSD hattertar ???
Eleve nem tarolasra valo a NAND alapu tech., de meg ha birna is a sok irast, akkor is szeretnem tudni, mire jo ? Komolyan ! Mi ertelme az OS-en es a szorosan hozza tartozo felhasznaloi programokon kivul barmit SSD-re tenni ? Megint olyan dolgokon "agyalognak" sokan, aminek semmi letjogosultsaga nincsen. Szoval varok egy listat, amiben a tudorok kifejtik, miert nem jo pl. filmet, zenet, kepeket vagy akar jatekokat merevlemezen tarolni. (es az nem elfogadhato, hogy a jatekhoz kell, mert aki egyszerre 8 TB jatekot telepit es szamit neki, hogy egy palya 20 mp helyett 15 alatt toltodik be az nem normalis !)

(#27) SirRasor válasza Viktor81 (#26) üzenetére


SirRasor
őstag

Sims3-at az összes kiegészítőjével együtt próbáld ki HDD-n meg SSD-n :P
..amúgy csakazértis HDD-re telepítettem, de egy örökkévalóság a töltési idő.

Make Love not war!

(#28) raper


raper
senior tag

A kisebb változat 20.000 huf-ért jöhetne. :D

(#29) nbg válasza KaiotEch (#9) üzenetére


nbg
senior tag

De. Peldaul az adatbazisaink alatt dolgozo EMC Vmax boxainkban 3 pool van: SATA, FC, es SSD. Minel intenzivebben hasznalt egy blokk, annal "jobb" fajta tarolora pakolja a box.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#30) Viktor81 válasza SirRasor (#27) üzenetére


Viktor81
senior tag

A kerdes ua.. Ez az egy jatek indokolja a 8 TB ! -ot ? Ehhez (meg ha elfogadhato is az erv) eleg a 128 GB. De legyen 256, hogy meg nehany hasonlo kaliberu game kinyujtozhasson. Mire jok a szabadon allo TB-ok ?

(#31) sing1ep1ayer válasza Viktor81 (#30) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Apuci milliárdos lenne, már venném is, sőt, mindjárt kettőt. Nem érdekelne mennyi szabad hely marad rajta.

(#32) SylverR válasza Viktor81 (#30) üzenetére


SylverR
senior tag

Nekem meg annyi a kérdésem, muszáj a sznobság?
Tipikus magyar mentalitás...
Inkább örülni kellene, hogy készítenek 8 terabyte-osat, hiszen ez előrevetíti, hogy lehet olcsóbban nagyobb tárhelyed is a jövőben.
Hogy neked elég a 128? Mert csak a win van rajta, a programok, amik gyorsítására szolgál az SSD, azok meg a HDD-n kullognak...az a te bajod. Szerintem az ember rakjon rá MINDENT, ha már SSD-t vesz. Úgy van értelme az egésznek, különben csak kidobott pénz.

Nem!

(#33) Dare2Live válasza KaiotEch (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

már rég rábizza.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34) Viktor81 válasza SylverR (#32) üzenetére


Viktor81
senior tag

Sajnos, kiderult Te nem ertesz hozza. Filmet tarolni rajta, na az kidobott penz... Az SSD nagysaga a rovid veletlenszeru eleresben rejlik, aminek semmi ertelme adattarolasnal. Nem tudom, mi ebben a sznobsag ? Egyszeruen technikai szemszogbol nezve ertelmetlen. Tudod, mi a tipikusan magyaros ? Hogy olyanrol almodunk, aminek semmi ertelme, amikor meg olyanunk sincsen, amit ki tudunk hasznalni, aminek van realitasa. Ezert nem jut ez az orszag elorebb, mert 9 lepcsofokot akarunk lepni egyszerre....

(#35) Feketelaszlo válasza Viktor81 (#30) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ha felételezzük, hogy mondjuk valóban a boltokba kerülne, akkor is lenne rá kereslet. A háttértár az pont nem az a kategória, ahol csak az a fontos, hogy ma minden elférjen rajta, hanem a jövő adatmennyiségeit is kényelmesen rá lehessen pakolni. Aki repülésszimulálással foglalkozik, annak szerintem simán szüksége lehet pár év múlva egy ilyenre. Nem hiszem, hogy olyan nagy elvárás lenne, hogy mondjuk 10 év múlva is legyen valami abból a 8 TB-ből, lehet, hogy akkor már az átlag felhasználói programok nyomnak majd annyit mindenféle új technológiák miatt. Az adattárolás az a terület, aminek fejlődését nem nagyon lehet előre megjósolni - van aki nem akar 4-5 évente új háttértárat vásárolni - most még lehet, hogy mindenkinek szabadon állna az SSD 90%-a, aztán ki tudja mit hoz a jövő.

(#36) SylverR válasza Viktor81 (#34) üzenetére


SylverR
senior tag

Egyrészt, nem mondtam, hogy filmet kell rajta tárolni. Másrészt épp magad ellen beszélsz. Elvárnád, hogy jöjjön egy új megbízható olcsó tech nagy tárhellyel. Az viszont, hogy kizárólag a tárhelyet növelik, számodra értelmetlenség.

Inkább örülj, hogy növekszik a tárhely. Tudom-tudom, megbízhatatlan, kell az új. De amíg a cégek nem hajlandóak kiadni a kezük közül... Addig ezzel kell beérni. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#37) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ha ez elterjed és normális ára lesz akkor ott lesz vége a hdd piacnak.:)

(#38) dchard


dchard
veterán

Úristen de fárasztóvá kezd ez válni.

"HA fele ennyibe fog kerülni, majd megveszem/fasza lesz"

"Minek legyen ilyen gyors?"

"Mire fogod használni?"

"Minek ekkora/ilyen gyors tárhely?"

Tényleg minden SSD-vel kapcsolatos hírben csak ugyanerre a kaptafára képesek kommentelni az emberek?

Leírtam 15 hozzászólással ezelőtt, hogy nem, baromira nem lesz ettől olcsóbb, de csak hajtogatjátok, hogy de majd ha olcsóbb lesz. Nem lesz. Vagy legalább is ettől nem lesz olcsóbb az biztos.

Egy szakmai hozzászólás nem érkezik már régóta ezekhez a hírekhez/cikkekhez tisztelet annak az 1-2 kivételnek. A szólásszabadság nem azt jelenti, hogy telespamelhetitek az összes topikot ezekkel a semmit nem érő marhaságokkal. A kommentek 95%-a minden további nélkül törölhető lenne, így legalább a fölösleges olvasásra eltolt idő megspórolható lenne.

Ez a semmitmondó locsogás kezd elérni az idegesítő szintre...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#39) skydragon válasza dchard (#38) üzenetére


skydragon
tag

ez nem hiszem otthini user pistikének és gézukának készül vagy ha eladja a szülei házát vesz egy ilyen ssd-t :D

(#40) Viktor81 válasza SylverR (#36) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem, nem. Nem igazan latom, hol van az altalam mondottakban az ellentmondas. Olcso, megbizhato, nagy tarhely kell ? Ugy hivjak HDD. Nem a tarhely novelese ellen vagyok !
Legyen 20 TB-os HDD ! De minek SSD tobb TB-nyi ? Ennyi a kerdesem ! Mit lehet ezen felreerteni es miert kell mellebeszelni ? Mi az az adatfajta, amibol tobb TB-nyi kell, hogy irto gyors eleresi idovel rendelkezzen ? Ez az ertelmetlen. Legyen akar tobb nagymeretu HDD es melle egy "atlagos" meretu (es ez lehetne olcsobb) SSD. Mindketto technologianak megvannak az elonyei es nem latom indokoltnak vegyiteni a kettot, foleg ugy, hogy az SSD nem egy kiforrott, megbizhato tarolo. Szoval en ugy latom vegig kovetkezetesen beszelek es meg mindig nem indokoltatok meg, mire jo akar 2-3 TB (mit ?) memoria alapu tarolora rakni.

(#41) banhammer


banhammer
veterán

Talán ennek köszönhetően még olcsóbbak lesznek az SSD meghajtók.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#42) dchard


dchard
veterán

skydragon:

Semmilyen új technológia kezdetben nem az otthoni felhasználóknak készül. A valóság az, hogy sokszor évtizedek telnek el egy új technológia feltalálása és annak tömeges elterjedése között a konzumer piacon.

Példák:

Merevlemez: először arra használták őket, hogy focimeccseken 20-30 másodpercnyi lassított visszajátszást tudjanak cisnálni, ami a szalagos technológiával nem volt megvalósítható. Két évtized telt el, mire egyáltalán elkezdett terjedni a merevelezes technológia a PC-kben. Nem vagyok túl öreg, de én még emlékszem, mikor általánosban nem volt HDD a gépekben, helyette egy netware szerverről bootolt mindegyik PC (286 és 386-osok).

Másik példa: 3G. Ennek a CDMA technológia az alapja amit 30-40 éve még az amerikai atomtengeralattjárókkal való kommunikáció miatt fejlesztettek ki, mivel nehéz volt detektálni és zavarni is a technológia alapját képző kódolási és modulációs eljárás miatt.

Viktor81:

Ha te a merevlemezt korszerű és főleg biztonságs adattárolónak gondolod, akkor hatalmas tévedésben vagy.

Egyébként te leegyszerűsíted a 2-4-8TB-os SSD felhasználási lehetőségeit arra a felhasználói szintre, ahol te mozogsz, ezért nem találsz értelmes felhasználási lehetőséget ezeknek a kapacitásoknak. Egyébként én a filmjeimet is szívesebben tárolnám SSD-n, mint a mostai NAS-omban lévő vinyókon, például a meghibásodási arány alacsonyabb volta, a sokkal alcsonyabb fogyasztás, a szinte nulla hő és zajterhelés miatt, nem beszélve az elérési időről.

A technológia történet számos alkalommal bizonyította már be, hogy általában először megjelenik az új technológia, majd az általa kiterjesztett lehetőségek nyomán fellépő fejlődés hozza meg az értelmes felhasználási lehetőségeket. Ergó ha nincs új technológia nem lesznek rá épülő fejlesztések, és ezáltal innváció sem. Lásd: szélessáv. Ha még mindig 56k-val nyomnánk, nem lenne youtube, streaming, online játék, HD filmek, e-commerce lényegében semmi, amit ma az interneten alapvetőnek tartunk.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43) SylverR válasza Viktor81 (#40) üzenetére


SylverR
senior tag

Szóval szeretnéd, hogy 20 év múlva is HDD-n tároljuk a fontos adataink, amik a tárhely növekedésével egyre megbízhatatlanabbak? Értelek... Nincs több kérdésem.

Nem!

(#44) mepet


mepet
addikt

Majd szépen megveszi ezt a moszadot vagy valamelyik vinyógyár, és megy a levesbe az egész. Csodák nincsenek...

(#45) djculture válasza dchard (#42) üzenetére


djculture
félisten

Egyébként én a filmjeimet is szívesebben tárolnám SSD-n, mint a mostai NAS-omban lévő vinyókon, például a meghibásodási arány alacsonyabb volta, a sokkal alcsonyabb fogyasztás, a szinte nulla hő és zajterhelés miatt, nem beszélve az elérési időről.

Ja ebből mind igaz kivéve a meghibásodási ráta, szerencsére az ssd-ket 2 évente cseréli mindenki így pont nem látja hogy mikor ment gajra a következő tulajnál. Múltkor itt beszélgettük a veletech-en is kiállitó szakival hogy neki is úgy kell egy csomó ssd-ből kiválogatni olyat ami bírja és teljesíti a paramétereket. Ez minden csak nem megbízhatóság:)

[ Szerkesztve ]

(#46) Viktor81 válasza dchard (#42) üzenetére


Viktor81
senior tag

Azert ezen Te is gondolkodjal, legyel szives: "Ha te a merevlemezt korszerű és főleg biztonságs adattárolónak gondolod, akkor hatalmas tévedésben vagy." - ugyanis amennyiben szerinted a SSD megbizhatobb, mint a merevlemez, akkor nem en ulok forditva a lovon...(es nem mondtam, hogy korszeru)
Valamint az is erdekelne, egy film elinditasanal mennyit nyersz az SSD altal nyujtott gyors eleresi idobol ?

(#47) Viktor81 válasza SylverR (#43) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ezt sem tolem olvastad... hol irtam, hogy 20 ev mulva min tarolunk, mit ? Az SSD-rol mar most viszonylag kis meretnel kiderult, hogy zsakutca. Mas kellene. Alapjaiban mas. A fingot hiaba reszelik, nem visz elore. Meg jo, hogy vannak komoly cegek es kutatasok, ahol mar belattak, hogy a NAND alapu memorias tarolok ebben a formaban nem eletkepesek. De addig is azt mondom nagy allomanynak jo a HDD (amit 50 eve bemutattak es mar 30 eve elterjedten hasznalnak, szoval a megbizhatosaga nehezen tamadhato, mert ha sz@r lenne nem elt volna meg ilyen szep kort) OS-re pedig tokeletes a NAND.

(#48) Hokoyumi


Hokoyumi
tag

jó dolog ez, oda ahova szükség van rá
ha megnézed hogy 1 kiszolgáló szerver mennyi és milyen hdd-t használ akkor rájössz hogy van értelme
szerver hdd-k 600gb mérettel vannak átlagosan, ezekből emeletes raid tömbbel elérni 4-8 tb-ot igen sok lemezt igényel (hő, hely, energia... mindet meg kell fizetni), véletlenszerű elérésben nagyságrendileg eléri a jobb ssd-k tudását, de szekvenciális tempóban a cikkben közölthoz képest jelentősen gyorsabb

ez a cucc nem otthonra való
HA árban a méretileg azonos hdd körül mozogna én az ssd-t választanám, de amíg több nagyságrendel drágább semmi értelme erről beszélni

sokan szidjátok a nand-ot, persze van miért szidni
de jelenleg csak ez van... pram, reram... meg nemtudom mik vannak fejlesztés alatt/tudatosan visszatartva, még nem elérhetőek, nem alternatívák

jó lenne, jó lenne sokminden... homokos starndon pálmafák árnyékában fűszoknyás lányokkal koktélt szürcsölni, jelenleg ilyen álom otthonra a 8tb-os ssd is, csak nem annyira szép:) (bár talán 1 árkategória ;] )

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#49) dchard válasza Viktor81 (#46) üzenetére


dchard
veterán

Azt gondolom, hogy a nagy sebességgel pörgő acéltárcsákánál jóval megbízhatóbb a NAND alapú tárolás.

Egyébként amikor azt írom: megbízható, az nem azt jelenti, hogy soha nem megy tönkre, de azt gondolom könnyű belátni: nem mindegy, hogy amikor a meghibásodás bekövetkezik, simán le tudod másolni az amúgy már nem írható meghajtóról a cuccaidat, vagy mehetsz a Kürthöz milliókért adatmenteni, vagy lemondasz az adataidról.

Szóval igen: inkább a NAND-ot választom. Van rá 5 év gari, és ha elfárad, gariba kicseréltetem és lementem róla a cuccaimat majd átrakom egy újra.

Senki nem mondta, hogy a NAND a végső megoldás, de 30-40 év acéltányér-pörgetés után még mindig jobb. A NAND csak egy állomás a tartós, gyors és olcsó alterntív tárolási technológia irányába.

Másfél-éve van SSD-m, de előbb adnék vissza két magot + a gépemben lévő memória felét, mint ezt a meghajtót. Aki váltott merevelmezről SSD-re az tudja hogy miről beszélek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50) Viktor81 válasza Hokoyumi (#48) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Varjal !
Igy kezdtem: Kivancsisagbol kerdezem, mire kell atlagfelhasznaloknak/Nektek 8 TB SSD hattertar ???
Tudom jol, hogy van(lenne) ennek gyakorlati haszna, hiszen kiszolgalo- es munkaallomasoknal, hatalmas adatbazisoknal, tobbszalu feldolgozas, eleres eseten a savszelessegbol es eleresi idobol soha nem eleg ill. a kicsi is sok.... De en az OTTHONI felhasznalasi celjat keresem. Nem tudom megerteni, emberek miert sovarognak ennyire valami utan, aminek az elonyet nem kepesek kihasznalni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.