Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stevve


stevve
nagyúr

IMAP... Komoly. :U Ha tényleg így van, akkor az MS-nél ideje lenne talán átgondolni, hogy nem mindig az a legjobb, ha az ő saját megoldásaikat erőltetik - ez a spanyol viasz dolog nem is olyan nagy hülyeség. :) Viszont így akkor hetekig, hónapokig eltart, mire javítják.

(#2) kenguroo


kenguroo
tag

Na tegnap meg még a yahoo volt a hibás. Nem lehetne hogy leül a 2 fejlesztő csapat és megírnák rendesen?

(#3) Kolondrum

Én kibacnék vele, mert azonnal tiltok mindent ami mobil net mivel nem lehet megfizetni, max havi 20 megásat tudnék elképzelni. Aki ilyet vesz az gondolom én nem csóri és tudja fizetni a mobilnetet is, tehát semmi gond itt. :C

(#4) caizzz válasza Kolondrum (#3) üzenetére


caizzz
aktív tag

két dobi cigi árából 500 mega. az meg elég egy hónap mailre / rss-re meg twitterre. nekem.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#6) lmisi válasza caizzz (#4) üzenetére


lmisi
senior tag

Jaja csak mintha azt írták volna valahol hogy a (l)userek kiszaladtak a 2gigás csomagból nem kicsit emiatt a remek IMAP protokoll miatt. A napi több tíz mega lehet 50-90 mega is....

(#7) caizzz válasza lmisi (#6) üzenetére


caizzz
aktív tag

használ a fene yahoo mailt, haggyá :) ahogy a MS is jelezte a juzerek nagyon kis %-át érintette a bug.

marakujás kőbányai

(#8) Kolondrum válasza caizzz (#4) üzenetére

Nem dohányzom köszönöm. :R

(#9) moonman válasza nord_ (#5) üzenetére


moonman
titán

márpedig eddig úgy tűnik, hogy jól csinálja, mert simán küld egy FETCH kérést a szervernek.

alapesetben ez a válasz:

* 1 FETCH (UID 258 BODY[HEADER.FIELDS (MESSAGE-ID)] {81}
Message-Id: [contoso194089-0-1475496219-3-11262342655328369@CONTOSO.COM]
FLAGS (XAOL-RECEIVED XAOL-GOOD XAOL-GOODCHECK-DONE XAOL-CERTIFIED-MAIL XAOL-BILLPAY-MAIL $hasEmbedded))

OK FETCH completed

a Yahoo! pedig ezt a választ küldi:

X-YMAIL-UMID: 1_1231_AH9SAiosajdifsLGYp8
Delivered-To: rafael@withinwindows.com
Received: by 0.0.0.0 with SMTP id b14cs36932vcd;
Wed, 24 Nov 2010 09:48:20 -0800 (PST)
[snipped]
Received-SPF: pass (google.com: domain of bxp60spbgycisj582h2kt@contoso.com designates 0.0.0.0 as permitted sender) client-ip=0.0.0.0;
DomainKey-Status: good (test mode)
Authentication-Results: mx.contoso.com; spf=pass (contoso.com: domain of bxp60spbgycisj582h2kt@contoso.com designates 0.0.0.0 as permitted sender) smtp.mail=bxp60spbgycisj582h2kt5hjwxuss6f@contoso.com; domainkeys=pass (test mode) header.From=dummy@contoso.com
DomainKey-Signature: a=rsa-sha1; q=dns; c=nofws;
s=200505; d=email.contoso.com;
b=[snipped]+CKirfbuapQiU=;
h=Date:Message-ID:List-Unsubscribe:From:To:Subject:MIME-Version:Reply-To:Content-type;
Date: Wed, 24 Nov 2010 17:48:39 -0000
Message-ID: [bxp60spbgychw1axh2kt.7412145937.3427@MTA915.CONTOSO.COM]
List-Unsubscribe: [mailto:rm-0bxp60spbgychw1axh2kt@EMAIL.CONTOSO.COM]
From: “Contoso” [dummy@EMAIL.CONTOSO.COM]
To: rafael@withinwindows.com
Subject: This is a test message
MIME-Version: 1.0
Reply-To: “Contoso” [dummy@EMAIL.CONTOSO.COM]
Content-type: multipart/alternative; boundary=”=bxp60spbgychw1axh2kt5hjwxuss6f”

OK FETCH completed

egyébként meg iPhone-t is érinti, szóval nagyon úgy néz ki, hogy a Yahoo!-nál van a probléma.

(#10) moonman válasza caizzz (#7) üzenetére


moonman
titán

félreértés ne essék, Yahoo! Mail-t jelenleg a legtöbben használnak, maximum a WP7 userek közül nem sokan.

(#11) caizzz válasza moonman (#10) üzenetére


caizzz
aktív tag

nem egy összefüggésben írtam. én nem használok yahoot, csak a flickr miatt. a sor második felében nem a yahoo userek számára, arányára, hanem az MS által közölt infóra utaltam, miszerint nagyon kis százalékot érint a probléma.

marakujás kőbányai

(#12) Kolondrum válasza moonman (#9) üzenetére

Mi generál forgalmat? Ha van forgalom gondolom célja van hacsak nem levelezik egymással a teló meg egy szerver, hogy milyen az idő nálatok.

(#13) dabadab


dabadab
titán

Ezért kell a levelezést ssh-n keresztül az otthoni gépen, pine-nal intézni. :)

DRM is theft

(#14) caizzz válasza dabadab (#13) üzenetére


caizzz
aktív tag

ó persze hogyne ;]

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#15) stewe780 válasza moonman (#9) üzenetére


stewe780
őstag

Mert talán a két válasz közötti méretkülönbség okozza a gigabyteokat?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16) besk23 válasza moonman (#9) üzenetére


besk23
tag

Nekem Yahoo-m van iPhone-on és semmi gondom nincs vele.

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#17) moonman válasza stewe780 (#15) üzenetére


moonman
titán

ha minden üzenetváltás a telefon és a Yahoo! mail szerver között 25-szörös adatforgalmat generál, akkor abból elég könnyű kiszámolni.

(#18) moonman válasza besk23 (#16) üzenetére


moonman
titán

IMAP módban? akkor bizony több forgalmat generál, mint kéne. lehet, hogy nem veszed észre, mert annyit nem forgalmazol rajta, hogy kiütközzön.

(#19) dabadab válasza stewe780 (#15) üzenetére


dabadab
titán

Ezt - gondolom - akkor kérdezi végig, amikor először szinkronizálja magát az IMAP szerverrel és ezt végignyomja minden üzenetre (mondjuk akkor meg nem értem, hogy miért nem range-t kérdez le, szóval lehet, hogy nem pont erről van szó, csak kb :) ). Ha csak pár email van az inboxban, akkor nem vészes a dolog, de ha sok év milliónyi levele, akkor már gond van.

szerk: most látom, hogy refreshnél is ezt csinálja - az mondjuk nem tiszta, hogy miért nem inkább SELECT-et nyom, de hát nem én írtam a klienst

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) stevve válasza dabadab (#19) üzenetére


stevve
nagyúr

Talán ez lehet az, amiben az MS eltér a Google megoldásától - a lekérdezés mikéntje és nem maga a lekérdezés. Az elég gáz, ha mindig minden levélnél külön csesztet és nem csak az újakat veszi elő. Amúgy meg akkor adnának ki valami közleményt, hogy ne használjon IMAP-ot a nép, ha már ennyire tudják, hogy az a baj.

(#23) janos1988


janos1988
addikt

Biztos titokban fotoz es rogziti a tartozkodasi helyunket es kuldi el az ms-nek, akik zsiros penzekert tovabb adjak a maffianak.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24) stewe780 válasza moonman (#17) üzenetére


stewe780
őstag

Kiszámoltam: az általad mellékelt kód 11k, az eredeti cikk óránként 2 megabyte-ot említ, tehát ennek a kódnak óránként 186-szor kellene átmennie, ami percenként kb. 3 lekérdezést jelent. Nekem még a pc-m is csak 5 percenként kéri le a leveleimet, szóval önmagában a válasz mérete nem indokolna ekkora háttér-adatforgalmat.
A másik, hogy hibaként említették azt is, hogy a wlan meglétekor is 3g-re megy a teló. Ez pedig nem lehet a válasz hibája, mert a válasznál már a kapcsolat kialakításra került.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#26) Karma válasza dabadab (#13) üzenetére


Karma
félisten

WP7-re nem lehet SSH klienst írni :P

“All nothings are not equal.”

(#27) moonman válasza stewe780 (#24) üzenetére


moonman
titán

a WLAN-3G hibát aláírom, ettől már a régi WM is szenvedett, de a mail kezelés szerintem minimum két szereplős történet, de biztos, hogy nem kizárólag az MS hibája.

(#28) Ricardo


Ricardo
félisten

Most akkor mégsem 3. fél? Jöttek a beírások hogy azért nem adja ki a MS ezt a partnert, mert nem akarja elveszíteni...stb, de ezek szerint szimplán nem volt igaz amit mondtak. :U

(#29) stevve válasza Ricardo (#28) üzenetére


stevve
nagyúr

Simán lehet, hogy azt hitték elsőre, hogy Yahoo, de a Yahoo megnézte jobban és MS :D

(#30) dabadab


dabadab
titán

Személyeskedésre semmi szükség.

DRM is theft

(#31) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

Azért LOL, hogy még mindig csak feltételes módban találgatnak :D:D

(#32) moonman válasza stevve (#29) üzenetére


moonman
titán

aztán ha még ennél is jobban megnézzük, kiderül, hogy mégiscsak Yahoo.

"The iPhone does have the same problem, but it’s less visible. Because it sends the FETCH command for only 50 messages at a time, compared to the 200 on Windows Phone."

#31: már rég dolgoznak a hiba elhárításán. az update-ben benne is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#33) gombsadi válasza moonman (#32) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Nem tudom, hogy az tényleg a baj forrása, ha valmi szabvanyost használ a yahoo!?

link
[link]

"A Zimbra CS egy egyedülálló, nyílt forrású Microsoft(R Exchange(R) alternatíva, komoly hangsúlyt helyezve a Webes együttműködés és kommunikáció következő szintre emelésére." by trey

Én amit tudok a zimbrárol, az imap része jól működik. Azt el tudom képzelni, hogy a Microsoft nem éppen szabvanyos megoldasaival nem működik jól együtt. Az iPhone hibakrol nem találtam hiteles bug report.

[ Szerkesztve ]

(#34) moonman válasza gombsadi (#33) üzenetére


moonman
titán

ez itt iPhone-os példa, sehol egy WP7.

(#35) gombsadi válasza moonman (#34) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Igen, elolvastam az előző hszedben.
De ez hiteles forrás? Egy ilyen oldalról? Legalább olyat linkelnel ahol semmilyen kapcsolat nem vetődik fel a részre hajlás bármelyik irányba. Ha majd reportoljak akkor biztosan tudni fogjuk, de így egyelőre csak sár dobalas. Én le írtam a véleményem, amit találtam ezzel kapcsolatban, azt össze foglaltam fentebb. Persze ezzel nem a yahoo! Inc.-t akartam védeni, csak a használt technologiat akartam megmutatni, szerintem így még bonyolultabb a helyzet(hozzá teszem, pont ott, az általad linkelt írás hszei között is megkérdezték, hogy lehet az, hogy csak az illető találta így a hibát, máshol még nem olvasták).

(#36) moonman válasza gombsadi (#35) üzenetére


moonman
titán

mi az, hogy hiteles-e? milyen oldalról? az ott egy iPhone-ról származó napló, szerinted ha egy Apple-fan oldalon jelenik meg, akkor más lesz vagy rövidebb? most komolyan...

az is le van írva, hogy iPhone-on miért nem annyira szembeötlő: mert csak az utolsó 50 üzenetet nézi, a WP7 pedig az egész inboxot.

[ Szerkesztve ]

(#37) gombsadi válasza moonman (#36) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Nem, nem, de nem is egy Microsotf-hoz bármilyen szallal kotodo oldalt. Gondolom, ez beallitas kérdése.
Nekem azért nem tetszik, mert pont egy mictosoft fan oldal, ráadásul azt bizonygatja, hogy a yahoo! megoldása szar. Kiderült a wp7 kapcsán ez "bug", de az iOS-nél meg most, 2008 óta? A világon a legnagyobb figyelemmel kísért platformon most veszik észre? Ő az egyetlen ember, aki a sok geek, szakember közül észre veszi? Nem kérdőjelezem meg a hozzá értését, de érdekes mindenesetre. Én nem veszem készpénznek, amíg meg nem lesz erősítve.

(#38) moonman válasza gombsadi (#37) üzenetére


moonman
titán

"Nekem azért nem tetszik, mert pont egy mictosoft fan oldal"
bocs, de ennél röhejesebb érvelést nem hallottam még.

(#39) gombsadi válasza moonman (#38) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Nem baj, valószínű másnak sem tetszik ez miatt. Nem releváns. De ne süllyedjünk már le, valami más által publikalt megfigyelés?

(#40) dabadab válasza gombsadi (#37) üzenetére


dabadab
titán

"Kiderült a wp7 kapcsán ez "bug", de az iOS-nél meg most, 2008 óta? A világon a legnagyobb figyelemmel kísért platformon most veszik észre? Ő az egyetlen ember, aki a sok geek, szakember közül észre veszi?"

Valószínűleg eddig a kutya se nézte, most meg bárki leellenőrizheti és senki se mondta, hogy ne ezt látta volna.
Egyébként valószínűleg azért most bukott ki, mert a Yahoo egyértelműen bugos megoldása találkozott a MS idióta megoldásával és a kettő szinergiája tette igazán durvává a hibát :)

DRM is theft

(#41) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

TROLL

Höhö, ismét a Microsoft és az ő saját "szabványai"...

/TROLL

https://www.coreinfinity.tech

(#42) moonman válasza dabadab (#40) üzenetére


moonman
titán

mennyivel idiótább az MS megoldása, mint az Apple-é, ha ugyanazt az eredményt produkálják?

(#43) dabadab válasza moonman (#42) üzenetére


dabadab
titán

"Because it sends the FETCH command for only 50 messages at a time, compared to the 200 on Windows Phone."

DRM is theft

(#44) moonman válasza dabadab (#43) üzenetére


moonman
titán

ez csak annyit jelent, hogy az utolsó 200 üzenet frissességét néz 50 helyett. ettől még ugyanúgy mindkettő rossz választ kap.

(#45) dabadab válasza moonman (#44) üzenetére


dabadab
titán

De mi a halálnak néz meg annyit? Most komolyan, mi értelme van ennyit fetchelni?

DRM is theft

(#46) moonman válasza dabadab (#45) üzenetére


moonman
titán

lehet, hogy soknak tűnik - Exchange-nél ugye lehet konfigurálni, hogy mennyi időre menjen vissza - de ha valami szarul működik, arra szerintem az rossz válasz, hogy minek használod.

(#47) gombsadi válasza dabadab (#45) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Nagyon egyszerű! iOS és WP7 a két főként érintett platform. Ez a két leg zartabb rendszer. Alig lehet komolyabban állítani, mert user experience azon múlik, hogy az gyenge képességű userek mit nem tudnak el állítani. Ez a hatranya pont, ezeknek a rendszereknek.

(#48) Inarus válasza gombsadi (#47) üzenetére


Inarus
addikt

Ezzel marhára nem válaszoltál semmire, ügye tudod? :U

(#49) gombsadi válasza Inarus (#48) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Akkor lehet Jó lennék politikusnak?b:D

Szóval, ezek a rendszerek beallitva, a gyarto szerint, nekünk Jó beallitasokkal.
Így megfelelő már?;)

[ Szerkesztve ]

(#50) Inarus válasza gombsadi (#49) üzenetére


Inarus
addikt

A kérdés még mindig az volt, hogy minek ellenőrzi ekkora mennyiségben a wp7 az üzeneteket... :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.