Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #64791808 válasza Kareszovics (#140) üzenetére


#64791808
törölt tag

Én értem, de minden változás első lépése, hogy beszélni kell róla, vitázni kell róla. Mint írtam, vitázni, és nem hőbörögni, a kettő mást jelent. A "csak az fél a gárdától, aki bűnös" típusú hozzáállás nem vitaalap, de az egy évvel ezelőtti állapothoz képest is lééééényegesen többen vannak értelmesen vitázók. Tenni nem tudsz semmit, egészen addig, amíg a helyzet be nem érik annyira, hogy egy elszánt kicsi csoport racionális pártot nem alapít. Az alapítás utáni második választást ők nyerik majd, de ahhoz kell a helyzet, ahhoz pedig egyre többet kell beszélni, vitázni, alternatívákat kidolgozni. Addig is előre megyünk, és nem hátra.

(#152) Vincenzo001


Vincenzo001
csendes tag

Ha nincs félnivalód akkor miért félsz a gárdától? Féljen az akinek vaj van a fején. Szerinted a parlamenti élősködők nagy része miért retteg tőle?

(#153) #64791808 válasza Vincenzo001 (#141) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez ügyes retorika, nem kommentálnád, nem mondassz semmit, nincs semmilyen bizonyítékod, de sejtetni engeded a negatív kritikát. Továbbá az In-Kal és a vöröspárt közti összefonódásra linkelnél pár bizonyítékot? Ne érts félre, nem mondom, hogy valótlant állítassz, csak éppen bizonyíték nélkül a hsz-ed csak vélemény.

Ha anno a te kocsidat felgyújtják, vajon akkor is ebben a hangnemben beszélgetsz? Annnnyira szép lenne, ha az individuális elképzeléseidet félretéve megpróbálnád globálisan szemlélni a dolgokat, kinézek belőled annyi intelligenciát, hogy az előbb produkált gyönge zsidózásnál messzemenőbb következtetéseket vonj le.

(#154) KEndre válasza Vincenzo001 (#150) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Ugye az sem normális állapot, hogy a kuruc szerkesztői névtelenül jelentetik meg a vádaskodó írásaikat, így aztán persze a hiteles tájékoztatástól fényévnyire is lehet a kurucinfó. A világon sehol sincs olyan, hogy egy média felelősség nélkül irogasson. Amit a kuruc csinál, az nem újságírás, de még talán blogírásnak sem nevezném...

Egy illegális (törvényen kívüli) hírportál talán.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#155) #64791808 válasza Vincenzo001 (#152) üzenetére


#64791808
törölt tag

Módosítom az előző hsz-emet: nem nézek ki belőled semmit, így már mindent értek. Elmondom neked mitől félek: attól, hogy egyik gárdista sem tudja, mit is akar, attól, hogy erőszakosak. Nézzél videókat. Ott volt Kende Péter, aki sem nem cigány, sem nem szószólója semmilyen kisebbségnek. Ha nincsenek ott a zsaruk, akkor azt az embert meglincselik. Attól félek, hogy a magyargáda szószólói olyan retorikát használnak, amilyet Adolf Hitler használt 1939 előtt, és attól félek, hogy mikor elborul az agyuk, akkor nem tudnak különbséget tenni ember és ember között.

Hát ettől félek. Semmi baj nincs, csak 10km-es körzeten kívül legyenek. Egyébként ki a fészkes fene vagy te, hogy megmondd, hogy nekem vaj van a fejemen? Milyen alapon merészelsz engem parlamenti élősködőnek titulálni? Nem mondta el még neked senki, hogy a következtetésed nem hogy nem helytálló, de egyenesen sértő valótlanság?

[ Szerkesztve ]

(#156) Vincenzo001 válasza #64791808 (#153) üzenetére


Vincenzo001
csendes tag

Minden MSZP-s rendezvényt az In-kal biztosít. Posta Imre a Köztársasági őrezred korábbi pszihológusának nyilatkozataiból és könyvéből kiderül, hogy az In-Kal részt vesz a védett vezetők biztosításában, ismeri a biztonsági terveket amit egy magáncéknek nem lenne szabad mivel állami vezetőkről van szó és ez nemzetbiztonsági kockázatot jelent.. A könyvből kiderül, hogy az In-Kal hatalma a rendőrség felett áll és vezetői testületében több egykori magas beosztású rendőri vezető és MSZP közeli ember tevékenykedik. Szerintem ez pont elég bizonyíték, de ha érdekelnek a részletek akkor olvasd ela könyvet.

(#157) Cs.Orsolya válasza Vincenzo001 (#152) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Tudod, van egy mondás, mely szerint az erőszak erőszakot szül. Ugyanakkor, mindig lesznek nálad erősebbek. Ha egy késsel járkálsz az utcán, a támadódnál pisztoly lesz. Ha pisztollyal, a támadódnál ágyú lesz. Ha ágyúval, a támadódnál bomba. Ha bombával, akkor a támadódnál atombomba. Meddig fajul ez az egész? Míg ki nem írtjuk egymást? Olasz vendetta? Maffiaharcok? Fekete utcai bandaháború? Másoljuk Nyugatot? Annyira begőzöltetek az amerikai aeksönhíróktól, hogy elveszítettétek a józan eszeteket?

Mondd meg, hova vezet ez! Őszintén, gondolj bele, ereszd szabadjára és használd a fantáziádat! Milyen jövőt jósolsz egy Magyar Gárda legalizálásával? Szerinted az alvilágnak hány százaléka kisebbségi, és milyen fegyverekkel bírnak? Szerinted mit fognak lépni egy ilyen döntésre? Szerinted hol és kik fogják ennek a levét meginni? Szerinted hol szedik az áldozatokat majd leginkább az összecsapások? Szerinted mi lesz a vége az ilyen összecsapásoknak? Oké, játsszunk tisztogatást! Hova vezet ez az út?

Elnézést, de most némileg felment a vérnyomásom vagy 120/80-ra, és a pulzusszámom is elérte a 70-et percenként (sportszívem van) :D

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#158) #64791808 válasza Vincenzo001 (#156) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ezt mind értem, és nagyon szép, hogy mindent elhiszünk egy pszichológus tollából. Nyilvánvaló önellentmondás, hogy ha az In-Kalnak ekkora hatalma van, hogy nemzetbiztonsági szintig felér, akkor ezt hogy lehetett megírni?

De engem nem is ez érdekel, hanem az előző kérdésemre adott válaszodra vagyok kíváncsi. Milyen alapon bűnözőzöl te itt le mindenkit, aki ellenérzéssel viseltetik a gárdával szemben? Miből gondolod, hogy ez a véleményed a legkisebb mértékben is igaz?

(#159) Vincenzo001 válasza #64791808 (#155) üzenetére


Vincenzo001
csendes tag

Kende Péter ismert bal-liberális uszító. Többek közt írt Orbánról is könyveket helyenként mocskolódó stílusban. Egyértelmű, hogy provokálni ment oda. Nem mondtam sem azt, hogy parlamenti élősködő vagy, sem azt, hogy vaj lenne a fejeden. Csupán nem értem a félelmedet. Egyébként ha te nevezhetsz mini Hitlernek alaptalanul akkor fordítva ne kérj számon dolgokat.

(#160) KEndre válasza Vincenzo001 (#156) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Jó, lehet, hogy igazad van, de most ez hogy jön a gárdához meg a cigányokhoz? :F

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#161) Vincenzo001 válasza Cs.Orsolya (#157) üzenetére


Vincenzo001
csendes tag

Úgylátom igen élénk a fantáziád. Szerintem amiket jósolsz azok távol vannak a realitástól. A Magyar Gárdától nem erőszakot várok hanem azt, hogy egyfajta visszatartó erőként hasson a jelenlétével a bűnözőkkel szemben. Egyébként vészesen ketyeg a demográfiai bomba aminek nem lesz jó vége meglátásom szerint.

(#162) Hakudoshi válasza #64791808 (#128) üzenetére


Hakudoshi
tag

"Ma magyarországon semmi más nem történik, és nem történt, minthogy működik a demokratikus köztársaság intézménye."

Ezt ugye te sem gondolod komolyan. :U

Ha a "demokratikus köztársaság" helyett "oligarchikus részvénytársaság" állana, akkor egyetértenék a mondatoddal.

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#163) KEndre válasza Hakudoshi (#162) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Az Alkotmány még hatályban van.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#164) Vincenzo001


Vincenzo001
csendes tag

Alkotmányos diktatura van. Meg vannak a demokráciát biztosító intézmény ágak, de azok nem megfelelően működnek és nem függetlenek.

(#165) bambano válasza Vakegérke (#38) üzenetére


bambano
titán

A nem egészen szalonképes véleményedhez annyit hagy tegyek hozzá:
Lehet, hogy az Árpád-sávos zászló magyar jelkép, de egy magyar gárdistán soha nem egy jelképet látsz. Pl. a fekete bomber dzseki meg a fekete bakancs az olyan jelkép, amit kizárólag egy történelmi múzeumban tudok elképzelni.

Szóval hiába fény az éjszakában a zászló, ha koromsötét van körülötte.

Egyébként pedig tiszteletre méltónak találni egy félkatonai szervezetet, akik lőgyakorlatokra hordják a tagságot, erre a legfinomabb kifejezés, amit mondani tudok: alkotmányellenes.

Magyar vagy? Szerintem ha igaz magyar lennél, nem tűrnéd az ilyen pojácákat, hanem elhajtanád őket a francba. A modern magyarsághoz hozzátartozik a törvények ismerete is.

És ha valakinek nem működne az iróniadetektora, akkor előre szólok: cinikus és irónikus mondat következik: "minden vágyam", hogy a kedves magyar gárdisták polgárháborút robbantsanak ki a cigánysággal. A cigányság problémáit ésszel kellene megoldani, nem fejjel a falnak stílusban.

Mindenki lássa ki ebből a hsz-ből azt, hogy nagyon szeretnék még véletlenül se egy kalap alá kerülni se a magyar gárdistákkal, se olyanokkal, akik bármi pozitívumot találnak a magyar gárdában.

Akinek nem inge, ne vegye magára. De vannak itt páran, a blog szerzőjével az élen, akiknek fel kellene már öltözködniük.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#166) Cs.Orsolya válasza Vincenzo001 (#161) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Tudod, az én fantáziám remek, mivel naponta találkozom olyanokkal, akiket csak egy hajszál választ el attól a világtól, amivel pl. más nemzetek küszködnek kisebbségi címen.
Más részről, nem válaszoltál a kérdéseimre. Én Tőled kérdezem, milyen jövőt jósolsz. Meglehetősen sokat tanultam tömegpszichológiát, és tavaly olyasmit láttam magyar emberektől magyar emberekkel szemben, ami mindennek mondható, csak éppen józan viselkedésnek nem. Ha pl. a Magyar Gárda azt mondja, hogy a rendőrök védik az állampolgárokat és a törvényes rendet, ők meg éppen cigányokat - akik magyar állampolgárok -, akarnak lincselni, akkor én csak bólogassak azon, ha ilyentén helyzetben rátámadnak a rendőrökre is. Ilyesmit képzelsz?

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#167) bambano válasza Vakegérke (#50) üzenetére


bambano
titán

Nagy szükség lenne egy pártatlan, pártoktól nem függő csoportra, amely csoport megszilárdítaná a közrendet. Erre az Alkotmány a rendőrséget jelölte ki. A magyar gárda egyetlen feltételnek se felel meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#168) KEndre válasza Vincenzo001 (#164) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

És akkor az a megoldás, hogy jöjjön a "tiszta" diktatúra?

Alkotmány nélkül? :F

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#169) Vincenzo001 válasza bambano (#167) üzenetére


Vincenzo001
csendes tag

Miért szerinted a jelenkori magyar rendőrség megfelel ezen feltételeknek? Szerintem nem.

(#170) Vincenzo001 válasza Cs.Orsolya (#166) üzenetére


Vincenzo001
csendes tag

A példád teljesen a realitástól elrugaszkodott. Lincselni a kisebbségiek szoktak magyarokat és nem fordítva. Vagy neked nem cseng ismerősen Olaszlika vagy Ózd?

(#171) KEndre válasza Vincenzo001 (#169) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Ha úgy teszed fel a kérdést, hogy a magyar rendőrök szeretik-e a cigányokat, a válasz egyértelmű NEM. ;]

Használd az eszedet Vincenzo! ;)

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#172) Vincenzo001 válasza KEndre (#168) üzenetére


Vincenzo001
csendes tag

Demokrácia ÚJ alkotmánnyal nem egy toldozott foltozott 1949-es bolvesikok által megfogalmazottal.

(#173) Cs.Orsolya válasza Vincenzo001 (#170) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

De. Pont ezért. Tényleg ennyire nem látod, hogy mire megy ki a játék?

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#174) Vincenzo001 válasza Cs.Orsolya (#173) üzenetére


Vincenzo001
csendes tag

Sajnos egy pszihiáterrel nem tudok versenyre kelni. :DDD

(#175) KEndre válasza Vincenzo001 (#170) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Olaszliszkán egy borzalmas bűncselekmény történt. Sajnos visszafordíthatatlan tragédia. Remélem, a jog a legszigorúbb passzusaival fog lesújtani az elkövetőkre.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#176) Cs.Orsolya válasza Vincenzo001 (#170) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Vincenzo, mit tudsz arról, hogy egy fegyverrel rendelkező csoport milyen viselkedésbe szaladhat bele konfrontáció és magas feszültség esetén? Kérdezhetném azt is, hogy szerinted egy halom tesztoszteron- és adrenalingőzős, izzadt pacák legális fegyverviselési engedéllyel mi a francokat fog lépni arra, ha csak egy picit is megindul a kötözködés, köpködés, provokáció? Az én példám realitástól elrugaszkodott?

Mit szólsz okt.23-hoz? A hídfoglalásokhoz? A barrikádok építéséhez? Hogy magyarok magyarok kocsijait gyújtogatták? Mit szólsz az elmúlt évek focimeccseihez? A randalírozásokhoz?

Egy másik helyen írtam, hogy 2002-ben a választások idején Biztonságpolitikát hallgattam az egyetemen, és azt elemeztem, mennyi idő kellett volna ahhoz, hogy igazi fegyveres összecsapások alakuljanak ki. 2 hetet jósoltam. A tanárom, aki a ZMNE magas beosztású tisztje, kevesebbet. Díjazta a munkámat. Sokat beszélgettünk. Akkor megtanultam, hogy jobb félni, mint megijedni. Az erőszak nem játék. Nem Pistike puföli műanyag lézerkarddal Józsikát...

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#177) Vincenzo001 válasza KEndre (#175) üzenetére


Vincenzo001
csendes tag

Sajnos a halálbüntetést már megszüntették így nem kaphatnak olyan mértékű büntetést amit megérdemelnek. Szerintem nem fognak sokat kap és előbb utóbb ki fogják engedni őket. Egyébként ott nem 7 ember ellen kellet volna eljárást indítani hanem közel 50 ellen mivel kb. annyian vettek részt közvetve vagy közvetetten a licselésben.

(#178) bambano válasza Vincenzo001 (#94) üzenetére


bambano
titán

Pusztán logikai szempontból szemlélve ezt a baromságot: aki a mostani kormány ellen vonul, az nem pártoktól független és pártok fölötti.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#179) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Visszatérve a gyökerekhez: az azért abszurd, mondhatnám úgy is, hogy döbbenetes, hogy egy 12 éves romakölök képes a demokrácia intézményeit megrengetni... :U

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#180) Cs.Orsolya válasza Vincenzo001 (#174) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Hála az égnek nem vagyok pszichiáter. Csak egy ostoba bölcsész diplomám van (okleves pszichológus), meg némi élettapasztalatom... ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#181) Vincenzo001 válasza Cs.Orsolya (#176) üzenetére


Vincenzo001
csendes tag

Gondolom, ha a MG fegyveres testület lenne akkor azért szigorú alkalmassági teszteket végeztetnének el a jelentkezőkkel amivel kiszűrnék azokat akik nem alkalmasak pszihésen az ilyenre.

Az okt 23-ai rendőrterror szégyenteljes volt. Maszba öltözött hordák ütötték verték az embereket politikai utasításra. A hídfoglalások közül nem tudom melyikre gondolsz. Ha a 2002-esre ott az elkeseredettség vezette az embereket akik a szavazatok újraszámlálását követelték. Az autók gyujtogatásával nem értek egyet viszont akik az utcán harcoltak egy szebb jövőért harcoltak és mind a 15 millió magyarért tették azt. A focimeccsel telibetaláltál mivel aktívan járok így közelről ismerem az ottani történéseket. Sokszor a média felkapja és felnagyítja az esetet és a rendőrség sokszor provokálja a szurkolókat.

[ Szerkesztve ]

(#182) bambano válasza Vincenzo001 (#143) üzenetére


bambano
titán

az előítéleteket itt legfeljebb ban-nal büntetik, büntetett előítéletes nincs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#183) bambano válasza Vincenzo001 (#150) üzenetére


bambano
titán

A gárdisták miért nem rendőrnek mennek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#184) Hakudoshi válasza KEndre (#163) üzenetére


Hakudoshi
tag

Papíron... :(

mod: #179: látod-látod... ;]

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#185) Cs.Orsolya válasza Vincenzo001 (#181) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Van egy lény, akit borzasztóan szeretek, és az a dolga, hogy védje az alkotmányos rendet. Az ő történetei nem publikusak, és nem is személyes tapasztalatok. De napra nap élek abban, amit Te kritizálsz, és szerintem némileg torzan látsz. Ne érts félre, nem kritika, vagy ítélet ez. Csak nagyon fontos, hogy ne az indulataid és az érzéseid vezéreljenek. Szerintem. Ha erre képes vagy, akkor képes vagy józanul látni több mindent, és nem hagyni magadat, hogy megvezessenek. Mindegy, ki vezet meg, a Kuruc lap, a politikusok, az újságírók, a nem független média, a lényeg, hogy meg tudnak vezetni, mert hagyod magadat. Nem csak Te. Én is. Ezért fontos, hogy osszuk meg a tudásunkat, az értesüléseinket, hogy olykor egymáson tomboljuk ki az indulatainkat, mert amikor ki kell menni a hétköznapokba és cselekedni, akkor sokkal józanabbul, több tudással, és a szívünkben több megértéssel tudunk majd ténylegesen tenni is valamit.

Én csak arra kérlek, gondolkodj, légy nyitott, befogadó, mérlegelj józanul, és nagyon komolyan fontolj meg mindent! Ne hagyd magadat becsapni! Ne hagyd, hogy bárki is ostobának nézzen, és bábuként rángasson egy dróton! De ez csak józansággal megy...

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#186) bambano válasza Vincenzo001 (#156) üzenetére


bambano
titán

A fideszes rendőrkapitánynak, majd későbbi belügyminiszternek is van saját biztonsági cége.

A korábbi pszichológus kifejezés meg sértettség gyanúját vetíti előre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#187) Vincenzo001 válasza bambano (#183) üzenetére


Vincenzo001
csendes tag

Ez költői kérdés volt. Egy erkölcsileg és morálisan a padlóig züllött rendőrség nem hiszem, hogy vonzó alternatíva egy becsületes ember számára.

A szakpszihológus-t ezért is rugták ki mert elkotyogta ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#188) bambano válasza Cs.Orsolya (#157) üzenetére


bambano
titán

Nagyobb baj, hogyha most megtámad egy bűnöző, akkor esetleg beszélhetsz vele, vagy odaadhatod, amit kér és megúszod. Ha meg a magyar gárda beletenyerel ebbe a dologba, akkor a bűnözők félni fognak a gárdista retorziótól és azonnal leszúrnak, hogy ne legyen tanú.

Úgyhogy minél többet véd az igaz magyarokon a gárda, annál vadabbul fognak támadni a bűnözők.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#189) bambano válasza Vincenzo001 (#169) üzenetére


bambano
titán

A megoldás mégsem az, hogy létrehozunk helyette másik csoportot, amelyik már alakulásakor rosszabb, mint a rendőrség. A rendőröket legalább elvileg pszichológiai szűrés után veszik fel. A gárdistáknál semmi ilyen sincs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#190) Vincenzo001 válasza Cs.Orsolya (#185) üzenetére


Vincenzo001
csendes tag

Ha rendőr az élettársad akkor már persze, hogy elfogult vagy. A rendőrség problémái a vezetőikre vezethetők vissza. Természetesen van sok normális, becsületes közrendőr, de a körülmények az ő hivatástudatukat is tönkreteszik.

(#191) Cs.Orsolya válasza bambano (#188) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nagyon jól látod. Ez pont egy olyan konkrétum, amit okozhat ez a helyzet. S ha lavinaként beindul, nem lehet tudni, meddig fajul... :(

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#192) tkazmer válasza Vincenzo001 (#187) üzenetére


tkazmer
addikt

ha egy becsületes ember belép, akkor egy emberrel becsületesebb lesz a rendőrség. ha egy magyar gárdányi, akkor egy magyar gárdányi-val. Ha sok becsületes embr lép be, akkor egy idő után nem lesz nem becsületes rendőr. Ha a rendőrök pedig jól végzik a dolgukat, előbb utóbb elérnek valamit.
més kérdés, hogy vajon jó lenne e, ha azok lennének a rendőrök, akik most éppen magyar gárdáznak..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#193) bambano válasza Vincenzo001 (#181) üzenetére


bambano
titán

Az a testület, amelyik lőkiképzésre hordja a tagjait, de facto fegyveres testület. Ja, tudom, még parlagfüvet is irt, biztos eltapossák bakanccsal.
Mégsincs alkalmassági teszt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#194) Vladi


Vladi
nagyúr

Na hogy álltok emberek? Folyik még a vér?
Én cerebellum pártalapításáig olvastam csak.
Jah, alapíts! Csatlakozok. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#195) bambano válasza Vincenzo001 (#187) üzenetére


bambano
titán

A magyar gárdába beállni meg vagy orbitális naivság, vagy aki beáll, pontosan tudja, hogy miről szól a fáma, akkor pedig aljasság.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#196) EQMontoya válasza tkazmer (#192) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem tudom, mennyire lenne jó, de egy dologban biztos vagyok: lényegesen javulna a közbiztonság. Én is elitélem a magyar gárdát, mert semmi keresnivalója egy szélsőjobboldali szervezetnek egy demokratikus országban. Ugyanakkor a rasszista indittatású cigánybünözést (mert ez az) még a Gárdánál is jobban elitélem, sőt, magamra, családomra, és a hozzám közel álló emberekre ezt lényegesen veszélyesebbnek tartom, főleg, hogy lassan már csak azt nem mondjuk ki, hogy államilag támogatott. Ha lehet, én a kisebb rosszat választanám, és - bár nem szivesen mondom ki - de ez jelenleg (még) a gárda.

Lehet, példát kéne venni a demokrácia fellegváráról. A hurrikán után Floridában ugye finoman szólva is elszabadult az erőszak. Mi történt? Kiküldték a hadsereget (!!!), aztán hirtelen pár nap leforgása után olyan csönd és béke lett, mint ha mi se történt volna. Ezt kellett volna itthon is eljátszani már párszor.

Same rules apply!

(#197) #64791808 válasza Vincenzo001 (#159) üzenetére


#64791808
törölt tag

Namost a bal-liberális uszító az a te véleményed, se több, se kevesebb. Írt Orbánról, helyenként mocskolódó stílusban, ebben is van valami, de azt te sem mondtad egy szóval sem, hogy nem igaz, amit írt :) Provokálni ment oda? Ki szerint?

Következő dolog: nem mondtad, hogy vaj van a fejemen? Én írtam, hogy félelemmel tölt el a magyar gárda, erre te írtad, hogy csak a bűnösök félnek. Ez vagy azt jelenti a te olvasatodban, hogy én is az vagyok, és akkor mostai hsz-edben hazudtad szemen önmagad, vagy alapvető deduktív következtetésre is képtelen vagy. Válassz. A minihitlerben pedig igazad volt. Tényleg gyenge sértés volt, keresek egy erősebbet, hacsak addig nem szólsz a gondolatrendőrségnek, hogy jöjjenek értem. Komolyra fordítva a szót: nem tetszik a sértés és a személyeskedés? Elnézést érte, de csak magadnak köszönheted. Az én számlámon nincsen semmi, és ha valaki ennek az ellenkezőjét állítja, akkor elvárom, hogy bizonyítsa is. Az pedig, hogy nem érted a félelmedet, nem az én hibám, bambano - ha szépen kéred - elmagyarázza neked a funkcionális analfabetizmus fogalmát. Lassan mondja majd, hogy te is megérsd.

Hakudoshi: de bizony komolyan gondolom. Mindenki választó és választható. Ha nem tetszik, szavazz másra, ha nincs normális párt, akire szavaznál, akkor jegyeztess te egyet. Jahogy nem lesz támogatód? Mert az emberek nem azt akarják, amit te. Senki nem fogja a te kezedet sem szavazáskor, és ezzel vissza is jutunk oda, hogy a választók döntöttek ezen jelen/jövő mellett, mert félre lehetett őket vezetni. Ausztriában mért nem sikerül? Vagy gondolod, hogy a mi esetünk egyedi? Az Egyesült Államokban a Bush-regime alatt nem vezettek félre senkit? Ez van, a demokratikus köztársaság így működik, ha a szavazók eltűrik a háttérben történő kézfogásokat, vagy nem veszik észre azokat, akkor azt kapják, amit. Ez nem választható elmélet, ez van, létezik, és semmit nem lehet ellene tenni. A változás pedig kínzó lassúsággal jön azok számára, akik akarják. A mikéntjét pár hsz-szel előbb felvázoltam.

Egyébként itt hívnám fel mindenkinek a figyelmét, hogy a topic ezóta tuti, hogy kiemelt moderátori figyelem alatt áll.

(#198) Cs.Orsolya válasza Vincenzo001 (#190) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Pont ez a lényeg, hogy nem szabad elfogultnak lennem.
Egyébként nem az élettársam;o)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#199) tkazmer válasza EQMontoya (#196) üzenetére


tkazmer
addikt

hadsereg != magyar gárda. Egyébként látod, hogy mi történik ha az állam erővel lép fel: tavaly okt 23. megítélése pedig éppenséggel elég vegyes...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#200) pink75 válasza KEndre (#146) üzenetére


pink75
aktív tag

Miért nem a rendőrség/ügyészség/bíróság szentháromságtól várjátok el, hogy a bűnőzőket az őket megillető helyre juttassák?
szerintem tőlük várják el az emberek
csak éppen nem kapják, sőt, tapasztalat szerint...
és akkor jön a jogos önvédelem, ami általában úgy kezdődik, hogy egy-két ember összehajol...

xxx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.