Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Menthirist válasza EQMontoya (#263) üzenetére


Menthirist
veterán

ha lőfegyver lenne az embereknél, akkor a pillangókés helyett pisztoly lenne sokaknál, azzal rabolnának, és már ott tartanánk mint amerika, amikor ha csak rosszul nézel valakire, azt hiszi támadni akarsz és lelő... maradjunk annyiban, hogy fegyverek ellen NEM még több fegyverrel kellene küzdeni, hanem a meglévők bevonásával...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#302) Romeo23 válasza Menthirist (#301) üzenetére


Romeo23
tag

Teljesen egyetértek veled. Éppen elég fegyver van a világban mindenfele, és éppen elég erőszak is, nincs többre szükség. A fegyvergyártók és felhasználók inkább szeretkezzenek, jobb lenne a világ :)

[ Szerkesztve ]

Project Torque nickem: PeArp80

(#303) Cs.Orsolya válasza Crystalheart (#299) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nem off ez, hanem a saját megoldásod a világra! :)

Leslie L. Lawrence típusú regényekre gondoltál? Esetleg Lovecraft? Ez utóbbi erősen megihlette a fantasy írókat. Lemnek is van pár olyan sci-fije, ami belekever számos történelmi utalást. Neki pl. a leíróképességét csodálom. Hihetetlen gazdagsággal tud leírni dolgokat.
Vagy Gáspár András Két hold c. regénye az, amiben azt hiszem, keveri a jelent és egy párhuzamos fantasy világot. Tényleg, olvastad az Albion Dala c. trilógiát Stephen Lawhead tollából? Ott nagyon jól keveredik történelem, legenda és fantasy. Több művet nem ismerek tőle, de állítólag a teljes Pendragon-legendát sikerült hasonlóan feldolgoznia.
Én Atlantiszról és Lemúriáról, a régi nagy civilizációkról olvasnék szívesen, ahol a kultúra igen magas szellemi és lélektani fejlettséggel párosult.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#304) Cs.Orsolya válasza Romeo23 (#302) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Na végre, Brooke csak megteszi a hatását. Igaz lassan, de vannak már jelei ;]

Megvan! Létre kell hozni egy Dögös Nők Kommandót, és beszivárogtatni őket a fegyveripar nagykutyái közé, hogy belülről bomlasszák fel ezt az egészet.
Persze, a japán kardgyártást hagyjuk érintetlenül. Egy igazi zen kovácsmesterrel szemben úgyis esélytelenek lennének a DNK tagjai :D

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#305) Cs.Orsolya válasza Cs.Orsolya (#304) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A DNK első egységének őket javasolnám :P

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#306) Vakegérke válasza Cs.Orsolya (#305) üzenetére


Vakegérke
veterán

Husibb DNK tag nem lesz?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#307) Cs.Orsolya válasza Vakegérke (#306) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ha találsz egyet, beszervezzük őt is!

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#308) Hakudoshi válasza Menthirist (#301) üzenetére


Hakudoshi
tag

Ezzel annyi a probléma, hogy ha kötelező lenne beszolgáltatni a fegyvereket, akkor ki szolgáltatná be? Csak a becsületes, törvénytisztelő emberek. A bűnözők nem!
Ezáltal még bátorítást is kapnának, mert tudnák, hogy nem fognak ellenük hasonló módon, fegyverrel védekezni, így csak tovább nőne az erőszakos bűncselekmények száma. :(

Pontosan ez volt a forgatókönyv Ausztráliában is!!! :W

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#309) Crystalheart válasza Cs.Orsolya (#303) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az igazat megvallva nem túl sok fantasy regényt olvastam életemben. Időm nincs rá, amibe meg sikerült belenéznem, az nem tetszett annyira. De azt hiszem, ez nem lesz nagy gond, legalább nem másolok stílust. :)

A regényemről kicsit bővebben írok mindjárt privátban, mert nem tudnám semmihez sem hasonlítani. Pláne nem így, ilyen kevés elolvasott regény után :)

(#310) bambano válasza Hakudoshi (#308) üzenetére


bambano
titán

Azért 88-89 környékén elég ügyesen lefegyverezték a munkásőrséget, pedig az akkori szabályok szerint ők törvénytiszelők voltak, csak kimentek a divatból...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#311) Crystalheart válasza bambano (#310) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nyilván nem a hivatalos szervekre gondolt :) Egyébként akármit is teszünk, ez így lesz a becsületes és jóakaró ember nyilván nem a fegyverre gondol először, egy olyan bűnöző viszont még akor is hord magánál, ha nincs rá joga.

Valami legális gázpisztolyt egyébként én is tervezek beszerezni a jövőben, egyelőre a pénz tart vissza. Elfér az a bőrdzseki alatt. ;]

(#312) Hakudoshi válasza bambano (#310) üzenetére


Hakudoshi
tag

Nem is rájuk gondoltam (lehet, vissza kellett volna olvasnom? :B ), hanem úgy általában az "átlag"emberekre. Tudom, egyébként sem törvényes a fegyverek viselése, de az a lényegen nem igazán változtat...

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#313) dabadab válasza Hakudoshi (#312) üzenetére


dabadab
titán

A lofegyveres onvedelem amugy is nagyreszt fikcio. Az ilyen kozeli lovoldozesben gyakorlatilag az "nyer", aki eloszor lo, marpedig ez erosen a tamadonak kedvez: o elore elo tudja venni a fegyvert (kibiztositani, csore tolteni), a megtamadottnak meg - meg mielott igazan barmit is cselekedhetne - eloszor fel kell fognia azt, hogy nem azt kerdeztek meg tole, hogy merre van a Kossuth Lajos utca, hanem egy fegyveres tamadas van, el kell dontenie, hogy akarja-e hasznalni a fegyveret es hogy most tenyleg golyot akar-e ropiteni a vele szemben allo fejebe.

Szoval ha valakire fegyvert fognak, akkor a legokosabb az, hogy minden tovabbi nelkul atadja az ertekeit, ez alol leginkabb csak Chuck Norris kivetel.

(Most igazabol fel lehetne hozni azt az esetet, amikor a penzszallito autot ugy raboltak ki, hogy elso lepeskent a fegyveres biztonsagi ort egy szo nelkul lelottek - tenyleg erre van szukseg?)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#314) Crystalheart válasza dabadab (#313) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De az átlagemberre, aki nem pénzszállító és biztonsági őr, igen gyakran kést fognak vagy sokkolót és nem rögtön pisztolyt. :D

(#315) dabadab válasza Crystalheart (#314) üzenetére


dabadab
titán

Gyakran? Mondjuk hetente haromszor, vagy hogy? Eleg rossz kornyeken lakhatsz. :)

Es persze ez addig van igy, amig nem nagyon lehet hozzajutni lofegyverhez. Biztos lehetsz benne, hogy a rablok elobb beszereznek egy pisztolyt, mint az atlagember.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#316) Kobe


Kobe
veterán

azért az ehhez hasonló bűnesetek nagyrésze nem igényel különösebb fegyverarzenált...teszem azt hiába van nálad kés, ha egyszerre 5en mozdulnak rád...igazából azon kéne elgondolkozni hogy miért olyan a magyar amilyen, nemtörődöm...
csak két példa hogy mennyire is azok vagyunk
16 éves lány, falun, a jobb fajtából való kisközségben, ahol tipikus kis takaros házikók állnak a centrumban egytől egyig, és ő is ott lakott, a saját családi házuk előtti árokban erőszakolták meg...nagyszülők otthon, lehet rossz a hallásuk, szomszédok otthon, egy sem ment ki
terhes nő, a buszon rosszul lesz, tömött ingajárat, negyedórára amíg jöttek a mentők meg kellett állni, az utasközönség nagyrésze 2 perc után már a nőt szidja a háta mögött, hogy na a felcsinált kvának is pont itt kell rosszul lenni, én emg kések 5 percet a melóból...
első egy ismerősömmel történt emg, utóbbinak én is tanúja voltam és asszem jól reprezentálja hogy mennyire leszarjuk mivan a másikkal...én már nem egyszer undorodtam el magamon hogy milyen fapofával vagyok képes végigmenni az utcán az elesett emberek mellett. És amíg ez így van, addig nem csoda ha lincselésnél nincs szemtanú, késelésnél nincs segítő, de még sorolhatnám...és ha azt nézem, egyre nagyobb a humán-infláció: régen még 15-20 K volt egy mp3 lejátszó, ma már kapsz 5ért is, egyre kevesebbet érünk bakker...

(#317) Crystalheart válasza dabadab (#315) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én csak mondtam, nem tartom jónak egyik végletet sem, sem az USA-módszert, sem azt, ha abszolút nem lehet lőfegyverük a magánembereknek. Így legalább a rabló kevésbé biztos a dolgában. Egyébként meg ez érdekes, mert tiltják vagy sem, a rosszfiúknak lesz, és csak azzal bűvészkednek, hogy a becsületeseknek lehet-e, vagy sem.

A gyakrant pedig nyilván az összes rablótámadáshoz mérten értettem, itt felénk elég nyugodt minden. :)

(#318) bambano válasza Crystalheart (#317) üzenetére


bambano
titán

Attól tartok, a legrosszabb, amivel összefuthatsz az utcán, egy nem teljesen magabiztos rabló. Az fog először fegyvert rántani, még mielőtt bármit kérdezne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#319) Damage válasza Menthirist (#301) üzenetére


Damage
senior tag

Igazad van, nem fegyverek kellenek! Sokkal inkább a (önvédelmi)fegyvert viselők vagy a fegyvernek látszó (használható) tárgyak hordásának szigorítását kellene bevezetni és regisztrálni igazoltatások során is! Senki ne járkáljon késsel az utcán (kivétel, ha dobozba van csomagolva és mellette van a blokk, ami aznap lett kiállítva, vagy az illető munkaszerződése, amiben egyértemű, hogy szakács az illető!).

...Egyébként Nietzsche...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#320) Damage válasza Cs.Orsolya (#305) üzenetére


Damage
senior tag

[OFF]Hidd el, hogy imádom és tisztelem a nőket, de már nem az első eset, hogy a szebbik nem képeit linkeled ebbe a topicba. Miért? Én már kezdem félreérteni! Ennek semmi értelme!

Szerk: ha jól emlékszem egy előző hozzászólásodból, akkor pszichológiát végeztél. Lehet, hogy ez valami célzás arra, hogy mi nem vagyunk több, mint egy (sok) kétlábon járó f*sz?! Persze lehet, hogy csak paranoiás vagyok. Így vagy úgy, nem számít semmit... :)
[/OFF]

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#321) Damage válasza dabadab (#313) üzenetére


Damage
senior tag

Az első hozzászólásod a topicban, amivel egyetértek! :) Az előzőeket hagyjuk, de akivel vitába szálltál (EQMontoya talán), sok dologban igaza van!
Barátnőmnek is kismilliószor elmondtam, ha megátmadják, adjon oda mindent (tárgyakat), ne ellenkezzen! Amennyiben másról van szó, amit nem szeretnék leírni sem, minden erejével védekezzen!!! És itt be is fejezem, mielőtt elborul az agyam...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#322) Damage válasza Crystalheart (#317) üzenetére


Damage
senior tag

Majdnem mindenben egyetértettem Veled, amit az előzőekben írtál, de ez a fegyverviselés nem megoldás. Ez esetben a bűnözők is könnyebben hozzájutnának a lőfegyverekhez! És ahogy a többiek is leírták, a bűnöző lőne először, mert nem gondolkozna...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#323) Peet210 válasza Damage (#319) üzenetére


Peet210
őstag

Senki ne járkáljon késsel az utcán (kivétel, ha dobozba van csomagolva és mellette van a blokk, ami aznap lett kiállítva, vagy az illető munkaszerződése, amiben egyértemű, hogy szakács az illető!).

Ez azért így egy kicsit vicces. Bár van benne igazság.
Mivan ha egy, teszem azt szalonnasütésre akarok magammal vinn kést (vagy akár többet is).
Mivel igazolnám azt, hogy én csak a szalonnákat meg néhány zöltséget akarok lekaszabolni. :)
Én értelek, de ez így nem jó.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#324) Hakudoshi válasza dabadab (#313) üzenetére


Hakudoshi
tag

Teljesen rendben van, amit írsz, de amit a #308ban leírtam, azt továbbra is tartom.

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#325) Damage válasza Peet210 (#323) üzenetére


Damage
senior tag

Természetesen a Rend Éber Őrei mérlegelhetnének ilyen esetben. Amennyiben az illetőnél van 2 kg szalonna, hagyma, 2 csomag szalvéta + ez-az és nem éjjel 11kor állna a Blaha közepén akkor elengednék az illetőt (miután jegyzőkönyvbe vésnék, hogy vágószerszám volt nála). Azt hiszem meg lehet ezt az esetet attól különböztetni, amikor egy 3-4 főből álló csoportnál késeket találnak az Illatos út és a Gubacsi út sarkánál. Aki nem ismeri a helyet, ne is járjon arra (kivétel Cs. Orsolya, akit megkérek hogy nézzen el a helyre és beszélje le az ottani lakosokat a rablásokról szép szóval, ez esetben szívesen kiegészítem az amúgy is kevéske fizetését a saját fizetésemből, amit tisztességes úton, bejelentve, adózva kapok meg a munkáltatómtól! Szeretnék ennyivel hozzájárzulni a fejlődéshez!)

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#326) Cs.Orsolya válasza Damage (#320) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Mindenki annak veszi, aminek akarja. Alapvetően a komolyságot akartam csökkenteni.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#327) Damage válasza Cs.Orsolya (#326) üzenetére


Damage
senior tag

Sikerült

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#328) Cs.Orsolya válasza Damage (#325) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Tisztességes úton, munkával, és adózva keresem a kenyeremet én is. És az időm java részét olyan munkával töltöm, amiért egy fillért sem kapok. Ez a megjegyzésed több, mint sértő.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#329) Damage válasza Cs.Orsolya (#328) üzenetére


Damage
senior tag

Én kérek elnézést! Ne haragudj rám!
Mostantól jobban odafigyelek arra, amit írok!
Üdv!

Szerk: Nem Rád gondoltam akkor, amikor a tisztességes munkára és fizetésre gondoltam, sokkal inkább azokra, akik segélyekből élnek. (természetesen itt nem etnikai csoportokra gondolok, véletlenül sem)

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#330) Peet210 válasza Damage (#325) üzenetére


Peet210
őstag

Igen vannak egyértelmű helyzetek, de adódnak olyanok is amikor nem lehet eldönteni.
Az előző kis példára viszatérve, sütésről felhívtak, hogy vigyek már ki még kést (ez konkrétan meg is történt), magamhoz vettem pár kést és elindultam (minden más már ott volt én csak + késeket vittem). Ilyenkor döntse el valaki, hogy mi is a szándékom a késsel/késekkel (napszakot tekintve már sötétedett).

[ Szerkesztve ]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#331) Damage válasza Peet210 (#330) üzenetére


Damage
senior tag

Igazad van, ezzel nem is tudok vitába szállni! (de azért megjegyzem, hogy vannak elég egyértelmű helyzetek (pl egy szórakozóhelyen való igazoltatás során senkinél ne legyen kés)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#332) Cs.Orsolya válasza Damage (#329) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Fátylat rá!

Köszönöm a pontosításodat!

Alapvetően rájöttem, ott tévedtem, hogy magamból indultam ki. Megint. A mai napom még a kollégáim terén is olyan sok csalódást hozott, hogy rájöttem, legyen úgy minden, ahogyan a többség, és az indulatok akarják. Egyszerűen ez már egy megindított lavina, és én nem vagyok Yoda, hogy puszta akarattal megállítsam, és megakadályozzam, hogy letarolja mindazt, ami az útjába kerül.
Én teszem a dolgomat, szépen csöndben, és elviselem, hogy legtöbbször tőlem, a csodatevőtől várnak el mindent, és ha mégsem sikerül csodát tenni, akkor bennem törlik meg a lábukat. Azok is, akik tőlem kérnek segítséget, meg azok is, akik a másik oldalon szenvednek. És én mégis odaállok újra és újra meggyőzni a másikat, hogy nem kellene egymásban törölni a lábunkat, és folyton a másikra mutogatni. Ennyit tudok tenni. mindki maga dönti el, hogy mit kezd ezzel.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#333) dabadab válasza Damage (#319) üzenetére


dabadab
titán

(#334) bandita73 válasza bambano (#178) üzenetére


bandita73
csendes tag

"Pusztán logikai szempontból szemlélve ezt a baromságot: aki a mostani kormány ellen vonul, az nem pártoktól független és pártok fölötti."
Ez egy nagyon jó fegyver a kormánypártok és holdudvaruk zsebében: akik elégedetlenek, és hangot is adnak ennek, azok biztosan valamelyik másik politikai oldalt szolgálják ezzel, tehát kvázi bérencek. Csak úgy szimplán nem lehet elégedtelennek lenni a kormánnyal szemben, mert akkor azonnal rásütik, hogy a másik politikai oldal érdekeiben teszi, és ez vonatkozik az utca emberére ugyanúgy, mint a különböző civil szervezetekre. Már bocsánat, de ha valamit rossznak látok, akkor adjak hangot ennek, anélkül, hogy megbélyegezzenek.
Egyébként ez nagy rákfenéje a magyar társadalomnak, és drukkerdemokráciának hívják, de most nem fejtem ki...

[ Szerkesztve ]

Joe a folyó felé ment.

(#335) Hakudoshi válasza bandita73 (#334) üzenetére


Hakudoshi
tag

Nem baj, én pontosan tudom, hogy miről beszélsz. :))

Ez a lényege az alibidemokráciának, hogy lehet faszán egymásra mutogatni, így a valódi irányítók a háttérben maradhatnak... :(

mod: ...akik jót röhögnek a markukba, és sarcolják a népet folyamatosan, úgy, hogy az sokaknak fel sem tűnik, akiknek meg igen, azok eléggé kisebbségben vannak, és változtatni ezen nem tudnak. :O

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#336) Vandit. válasza Peet210 (#59) üzenetére


Vandit.
addikt

Egy 18 éves lánynak mennyivel van több esélye,mint egy 14 éves fiúnak? :U :F
Nem ezen kéne lovagolni ki hány éves,hanem felfogni a lényeget.Vagy vegyünk egy idős embert.Neki mindegy,mennyi az idő,akkor sincs esélye,ha betámadják.Ennyi erről a nagyon okos okfejtésről.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.