Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Kutyát nem érdekel sajnos a lejárt SSL tanúsítvány meg sebezhetőségek. :(
Legtöbb weboldalt/server rendelésre elkészítették, támogatást spórolás miatt nem kértek hozzá.

(#2) cami][us


cami][us
senior tag

Korea be van oltva a frissítés ellen. XP, mint szerver és 2.4-es kernel azért nem pite 2017-ben. Valszeg semmi fontos nincs azokon a szervereken.

(#3) buherton válasza cami][us (#2) üzenetére


buherton
őstag

Cáfolom, mert a régi vasokon és régi op rendszereken szoktak a legfontosabb dolgok futni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#4) cami][us válasza buherton (#3) üzenetére


cami][us
senior tag

Biztosan. :)

(#5) Pttypang válasza buherton (#3) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja, hiszen a egy nyomorult paint rajz is volt az egesz gepen egyedul uj fajl, meghibasodaskor az is felbecsulhetetlenne valik, amig meg nem tudjak, mennyi lenne a javitas, akkor hirtelen mar nem is olyan fontos..

Everybody lies.

(#6) sketchifun válasza Pttypang (#5) üzenetére


sketchifun
senior tag

A hírek nem ezt mondják. Emlékezz csak, a repteres balhé. Illetve rengeteg számlázási szoftver fut akár még DOS alapokon, és a mai napig megelégedéssel használják őket.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#7) Timer válasza sketchifun (#6) üzenetére


Timer
veterán

A megelégedést azért erősen zárójelbe tenném. Tipikus esete ennek, amikor Könyvelő Gizi rohadtul elégedett önmagával és az ezeréves sz@ros programjával, mert lövése sincs, hogy már régen lelépte a kor. Majd jön egy fiatal titán kisasszony, vagy egy tökös IT-s gyerek, és szépen lassan rájönnek, hogy ja, hát ezt meg azt lehet ám másképp is csinálni, olyannyira, hogy hoppá, a város összes többi helyén már régen túlléptek azon a szinten, amit addig tökéletesnek gondoltak, sőt azon is, ami az adott cégnek a következő lépés lehetne. Mindezt azért, mert Gizi 20 évig elégedett volt a karakteres képernyővel.

Na, én informatikusként élből írtok mindent, ami DOS alapú. Személyes tapasztalat, hogyha a könyvelőkön/pénzügyeseken múlna, soha az életben nem váltanának, mert jó az, plusz, ami új, azt ugyebár meg kell ám tanulni is, ehhez pedig se tudás, se kedv nincs (tisztelet a kevés kivételnek!). Az informatikus meg taknyolhat DosBox-szal, meg Hyper-V alatt futtatott XP-vel, hogy a kolléganő használhassa a városi programozó legenda csőcs által 1995-ben összetaknyolt egyszeres könyvelő programot.

(#8) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Hát ez azért több mint kínos...

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#9) cacasz02 válasza Timer (#7) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Annyiban tévedsz hogy nem csak könyvelni lehet egy gépen, plussz lehet hogy dos alat nem hsználsz olyan hálózati protokolokat amikre nincs is szükséged, és ellenére a modernitásnak a legtöbb támadás áldozatai.

(#10) Tapsi válasza Timer (#7) üzenetére


Tapsi
addikt

Azt kifelejtetted, hogy miért is jobb egy modern szoftver a felhasználó szempontjából, mint a jól megszokott és stabil régi. Általában semmivel, sőt!

A váltás oka legtöbbször az, hogy nem találni már hozzájuk fejlesztőt, vagy olyan új szabályozás került bevezetésre, amit a szoftver nem tud lekövetni.

A karakteres működés pedig általában gyorsabb, mint egy modern GUI. Könyvelés esetén hatványozottan igaz ez.

[ Szerkesztve ]

(#11) Timer válasza Tapsi (#10) üzenetére


Timer
veterán

"Azt kifelejtetted, hogy miért is jobb egy modern szoftver a felhasználó szempontjából, mint a jól megszokott és stabil régi."

Például, hogy hibátlanul fut az éppen kurrens operációs rendszereken. Vagy, hogy képes aktualizálni az adatbázisát, nyomtatványait közvetlenül az internetről, felhasználói beavatkozás nélkül. Netán, hogy képes XML-ben adatot átadni, átvenni más programokból.

[ Szerkesztve ]

(#12) Tapsi válasza Timer (#11) üzenetére


Tapsi
addikt

Ezeknek semmi köze a GUI-hoz, és egy régi szoftverbe is bele lehetne fejleszteni, ha lenne olyan ember, aki ért hozzá. Csakhogy nincs.

(#13) Timer válasza Tapsi (#12) üzenetére


Timer
veterán

Engedd el ezt a GUI-s témát, az első hozzászólásomban sem ez volt a lényeg, csak ezen volt a hangsúly. Az általam leírtak szerintem igazak, pláne azért, amit írtál: nincs a fejlesztésre ember.

[ Szerkesztve ]

(#14) cacasz02 válasza Timer (#13) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Ha az adott program az adott rendszeren tökéletesen végzi a dolgát, akkor azt nem piszkálja az ember. Ez még azt is jelentheti hogy kevésbé támadható.

(#15) orbano válasza Timer (#13) üzenetére


orbano
félisten

pont fejlesztettem 6 évig egy elég modern (ERP-be integrált) könyvelő programot, és a könyvelők pont a régi DOS-ost preferálták, pont a "GUI" miatt, ezért sok új featuret bele kellett fejleszteni. azoknak előny a modern windowsos verzio, akik már nem nagyon vernek fel kézzel sok bizonylatot.
érthető egyébként amit mondasz, csak pont a könyvelőprogram egy szerencsétlen példa, egy ERP már annál inkább. abból is szörnyű mennyi a dosos, zebra, meg társai. halál...

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) Timer válasza orbano (#15) üzenetére


Timer
veterán

Bakker, tényleg ennyire félreérthetően fogalmaztam? Pont azt mondom, hogy a könyvelők és társaik foggal-körömmel ragaszkodnak ezeréves hulladékokhoz, egészen addig, ameddig nem kényszerülnek váltásra. Viszont, ha ez megtörténik, általában gyorsan rájönnek, hogy mennyivel jobb egy új fejlesztést használni.

Én pedig informatikusként szorgalmazok minden ilyen váltást, mert ha segíted, támogatod őket abban, hogy a régi programot használják, még 2020-ban is DOS-ra fejlesztett megoldást patkolsz majd.

Megéltem már pár ilyen váltást, legutóbb egy 1 fő által trógerolt könyvelő programmal, ami csak 32 bites XP alatt ment, ezért az elődöm dosboxszal szívott, én meg virtualizáltam, de így is akadt, fagyott, minden baja volt. Végül cserélve lett egy Infotéka megoldásra, azóta semmi gondom nincs, és a könyvelők is zavartalanul melózhatnak. Persze, amikor először jeleztem, hogy váltani kellene, meg akartak nyúzni! :)

[ Szerkesztve ]

(#17) orbano válasza Timer (#16) üzenetére


orbano
félisten

konkrétan ilyen váltás után akartak visszamenni a könyvelők a régi DOS-os progihoz :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) Timer válasza orbano (#17) üzenetére


Timer
veterán

Rossz szoftvert választottak! :) Az Infotéka, illetve egy másik helyen a Kulcs-Soft megoldása nagyon bevált, pedig előbbi esetben még három céget érintő adatmigráció is volt. Őszültem az első másfél hónapban én is, mert ha egy Word nem indult el, azért is az új könyvelő program volt a hibás, de megérte, mert azóta nincs vele gond. Kopp-kopp. Ugyanezt zongoráztam le O365 bevezetése kapcsán is. De, ez már itt nagyon OFF.

(#19) orbano válasza Timer (#18) üzenetére


orbano
félisten

teljesen elégedettek voltak a szoftver képességeivel, amikről inkább lemondtak volna a DOS-os UI sebessége miatt, amit nem tudsz repordukálni windoz alatt értelmes módon.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) kispx válasza Timer (#18) üzenetére


kispx
addikt

Most fogunk váltani a Kulcs-Softról. Nagyon nem jött be, állandóan szidták. Szerencsére nem nekem kellett foglalkoznom vele, így nem tudom, hogy mi kín van vele.

(#21) Tamás88 válasza kispx (#20) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

A CT-ről ne is beszéljünk (érdekes, hogy ezt a programot még senki sem említette meg). Annyi hiba van benne, hogy nem mindig lehet benne normálisan dolgozni, ha meg bejelenteni akarod a hibát, akkor meg az ügyfélkapun keresztül tudod megtenni. És erősen támaszkodik a Wordre, vagyis ha pl. nyomtatni akarsz egy előlapot, de a Word nincs fent, akkor nem fogja kinyomtatni, a LibreOffice meg nem jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.