Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

randa és nehéz :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) #07746304


#07746304
törölt tag

Az első generációs verziót pár hete adtam el, miután hazajött garanciából, egy Razer DeathAdder Elite váltotta, amiben PMW3389 érzékelő van.

(#3) Redneck


Redneck
veterán

Inkább az MX500/510/518/G400/G400s vonalat kéne újra felpörgetni, nem az ilyen szörnyezeteket. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) Tidus


Tidus
addikt

Tiszta Transformeres, csak éjszaka életre ne keljen.
…"Omron (valószínűleg kínai)"... Ha nem vagyok bene biztos, nem állítom.

(#5) csako


csako
veterán

3 éve van használatban nálam az eredeti sima kék lámpás -> imádom, és ha elromlik ezt veszek megint :D
Vagy hát azért majd kérdezősködök az egeres topikban, hogy van-e szinte mindenben (gombok száma/programozhatósága + végtelen görgő) ugyanilyen egér, csak kisebb súllyal.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Ha a Logitech revizionál akkor ők egy revizionista cég?

(#7) b. válasza Redneck (#3) üzenetére


b.
félisten

+1 Bizony.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

+1 A G400/s-re. Csak mondjuk a felső két gomb lehetne nagyobb és azok is Japcsi Omron-okkal. A G402 még talán-talán, de az meg "hogynézmárki"... Sőt, még talán a G403 is megtenné (bár ha jól tudom kisebb, mint a G400-as vonal), de azt a plusz egy gombot nem kellett volna lespórolni a tetejéről... Inkább abból jöhetne egy +1 gombos változat.

(#9) PR0JECTNR56 válasza Redneck (#3) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

+1, a külső héj formája teljesen maradhatna (lehetőleg az idővel lemálló gumiborítás nélkül), a Logitech új belső héjával már 80-90 gramm közötti tömeg tök jó lenne, szenzornak a PWM3366-os modell, rugófeszített gombok, fokozatos görgő és nyilván jó lenne hozzá egy kis paracord kábel meg cserélhető mikrokapcsoló, de ez már tényleg álom.

(#10) Fred23 válasza b. (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem nem csúnya, és nekem az egyik legkényelmesebb egér volt, amit valaha fogtam, de a súlya tényleg több az ideálisnál.

(#11) Dictator^


Dictator^
veterán

A mikrókapcsolókkal remélem normális változás jön, mert közel 1,5 év után elkezdett duplát kattintani néha.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12) PR0JECTNR56 válasza Dictator^ (#11) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Erre ne számíts (ha tönkremegy, egyébként cserélhető forrasztással, filléres tétel).

(#13) schawo


schawo
titán

Mikorkapcsolók
Ha megnyomom, és még nem döglött be.

;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) Dictator^ válasza PR0JECTNR56 (#12) üzenetére


Dictator^
veterán

Utoljára a Ms Intellimouse 1.1a-n cseréltem, halál volt, legalábbis azzal a forrasztóval ami nekem van.

Mellesleg magyar boltban hol található mikrokapcsoló a G502-höz?
Ebayen találtam a side gombokhoz, ott a 4dbos volt 4e ft körül.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15) L4mie


L4mie
veterán

régóta használom én is az alap verziót teljes megelégedéssel :) Ha esetleg elszáll, jöhet egy rgb.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#16) Synthwave válasza Tidus (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én se. Azért használok zárójelet és a "valószínűleg" szót.

Amúgy meg kb. havi fizetést rá, hogy nem Omron D2F-01F-ek lesznek benne (ahogy az 50 ezres G PRO Wirelessben is csak kínai van), tekintve, hogy egyik gyártónak sem érdeke, hogy záros határidőn belül ne gariztass.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) Amerigo57 válasza b. (#1) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1. :K

" Mikorkapcsolók Omron (valószínűleg kínai) "

Ha Japán Omron kapcsoló lesz benne , az hamisítvány. ;)

(#18) CptAdamica válasza csako (#5) üzenetére


CptAdamica
veterán

+1 Én 2014/08 óta használom és legjobb egér, amit valaha használtam. Még mindig olyan, mint újkorában, nincsenek kikopva a gombok, marha pontos is. Ha elromlik, jön egy RGB-s. :)

Megyen!

(#19) #72042496 válasza Dictator^ (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tipp: Egy kevés WD-40-et nyomj a kapcsolókba. Nekem az MX1000 kezdett duplán kattintani, ez pár évre helyrerakta. (Tavaly adtam el egy jelképes összegért. A WD-40-ezett gombok szuperül működtek, pedig volt már vagy 10 éves az egér.)

[ Szerkesztve ]

(#20) Dictator^ válasza #72042496 (#19) üzenetére


Dictator^
veterán

Szóval ház le, és a kapcsolóra fújjam ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21) #72042496 válasza Dictator^ (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, én így csináltam. De csak egy minimális kell neki. Érdemes a gombokat körbepárnázni pl. vattával, hogy az egér többi része ne legyen olyan.

Nyilván nem tudok garantálni semmit, de nekem a WD-40 segített.

[ Szerkesztve ]

(#22) Vanir válasza Redneck (#3) üzenetére


Vanir
veterán

Eeeeeeeevileg lesz. Volt pár erre utaló jel legalábbis. De ha nem, az se gáz, mert a Nixeus már dolgozik rajta. :)

Synthwave: Azért sem a sima D2F-01F-et rakják bele, mert az 1M klikkre van méretezve (hiába bírja lazán az ötvenszeresét). A zostoba júzer meg meglátja a specifikációs táblát, aztán üvöltve okádik, ha csak 1M van odaírva. BST is ezért nem a japánokat rakta a Venatorba és az Astrumba. Az 50-es kínai D2FC-F-K kapcsolók bírják rendesen a strapát, nem sok rosszat hallottam róluk/tapasztaltam velük, és szerintem baromi jó a klikk-érzetük is.

(#23) Flashback válasza Dictator^ (#11) üzenetére


Flashback
addikt

Azt tudom hogy lehet javítani:
A mikropcsoló felső érintkezőjét vissza kell hajlítani kézzel.
Az én G500-asom is elkezdte 2év után. Egyszer meg kell csinálni utána nem romlik el. De legrosszabb esetben kapcsoló csere. Ne WD40-ezz mechanikus probléma!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#24) Synthwave válasza Vanir (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nagyon egyszerű: nem kell millió klikkeket írkálni mindenféle táblázatokba, és akkor az ostoba júzernek sem kell attól hánynia, hogy véletlenül minőséget kap.

Itt leginkább arról van szó, hogy 3 centtel többe kerülne minden egér gyártáskor, és a kiárult készlet töredékének lenne mikrokapcsoló baja belátható időn belül.

D2FC-F-K : Relatív. Nekem annyira nem jön át - túl sok erő kell az aktiváláshoz. Strapabírásról meg legalább 5 év után kezdünk beszélni, az meg manapság nem dívik túlságosan.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A G500-as most van mikrokapcsoló cseréken, nem hogy a dobozra ráírt 50 millió (a papír mindent elbír), de kb. 5 millió kattintást sem bírt ki és elkezdte a duplakilkket, mind a két fő gomb, szóval egy FOS....
Persze a gar pont lement róla, szóval....

Most az 1000 éves MS IntelliMouse Explorer 3.0 egeret vettem elő a szekrényből, no comment...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) Synthwave válasza tibaimp (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

3.0 >>> G500

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) Redneck válasza Vanir (#22) üzenetére


Redneck
veterán

ÁÁÁ, az nagyon jó lenne, bár jobban örültem volna ha a Logitech csinálja meg. A G400-ban egyébként milyen mikrokapcsoló van? Bár lehet mindegy milyen, valaki azt mondta a japánok között is rengeteg a hibás, mák kérdése az egész. Ez valós dolog?

PR0JECTNR56:
Nekem 6 éves de nem mállik. Ellenben a vezeték valahol megtört és néha eldobja a jelet. :W Már van új kábelem, csak a talpak nem érkeztek még meg hozzá. Ha már megműtöm, talpat is cserélek.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28) PR0JECTNR56 válasza Redneck (#27) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nekem is csak a 11 éves MX518-nél jelentkezett. :D Azóta kapott egy új G400 házat is ismét régi fényében ragyog.

(#29) Corvin0716 válasza tibaimp (#25) üzenetére


Corvin0716
tag

Akkor a tied jól bírta, nekem másfél év kellett, hogy duplakattos legyen. ;)

Engem már elvesztett a logitech azzal, hogy rendre 2 éven belül pusztulnak az egereik. Van még egy jó G400s-em, de fő egérnek átálltam egy Zowie EC2-A-ra. Kíváncsi vagyok ez meddig fogja bírni 20 k-ért.

(#30) b. válasza Corvin0716 (#29) üzenetére


b.
félisten

nekem abban a görgő feküdt meg fél évesen, bár nem eza típus volt., FK2 :(
Jelenlegi G203 8 ezerért überjó már több mint egy éve. A szenzor valami feomenális benne és az egér könnyű, jól csúszik( teflon talppal és Puretrak paddal), könnyű vízszintesen húzni akár 20 centin át is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) Synthwave válasza Corvin0716 (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

2 évig biztos. ;]

A jobbaknál már nem az a színvonal, mint 10-15 évvel ezelőtt. Ha rám hallgatsz, belehajintasz japán Omronokat a 3.0-ba, adsz neki egy parakábelt, friss talpakat, és használod kb. nyugdíjig.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) Kristof93


Kristof93
senior tag

Én új G700-at szeretnék.

(#33) MrTwister válasza Dictator^ (#11) üzenetére


MrTwister
őstag

Nálam is ugyanez! :(( Garancia ilyenkor van még rá vagy kuka? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#34) Synthwave válasza MrTwister (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

~250 Ft-os japán kapcsolók vásárol 2-3 darab + páka.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) Semplar válasza Synthwave (#34) üzenetére


Semplar
őstag

G7 -ben cseréltem 2 év után, egy belépőszintű A4 tech -ből. Ennek már vagy 5 éve. Az egyik akksi púpos már, de még eredetiek. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#36) DiamondBack válasza csako (#5) üzenetére


DiamondBack
senior tag

+1 csak a retek görgőt kellett kicserélni egy ilyenre

(#37) Sinesol


Sinesol
veterán

Biztos nem rossz egér lesz, én a jelenlegi verziót próbálgattam nemrég és hát így utólag kicsit megbántam, hogy pár hónapja a G403-at vettem. Összerakásban, anyagokban sokkal minőségibb, ráadásul valami tökéletes módon kézre állt első blikkre, a súly pont jó, az oldalsó gombok elhelyezése pedig ideális, ami nagy szó, mert legutóbb is vagy 20-25 egeret próbálgattam, míg találtam egy olyat aminek viszonylag jó helyen vannak a gombjai + még a gyártó is minőségi.

[ Szerkesztve ]

(#38) yagami01 válasza Sinesol (#37) üzenetére


yagami01
aktív tag

Ritka az az egér, ami megfog külsőre és a tulajdonságaira is azt mondom, hogy na ez jöhet ( főleg a gombok száma ). De ez eddig nagyon patent számomra. Félre is rakom. :)

(#39) Eugene Roe válasza Dictator^ (#14) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Aliexpressen meg itt-ott 80ft a kínai, és 200ft a japán :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#40) wwhy


wwhy
veterán

Egyre sz@rabb és gyatrább a nyelvhasználat a PH-n. Angolmajmolás, közvetlen átírás stb., még akkor is ha lehet azt magyarul mondani, írni.
Revizionálja - jószagú táltosparipa :W :(((

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#41) Flashback válasza tibaimp (#25) üzenetére


Flashback
addikt

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#42) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Olvastam itt a WD-zésről. Nekem a G400s görgője mindig is elég hangos (kattogós) volt, ez mondjuk segítene rajta? Vagy inkább nem ajánlott?

(#43) yagami01 válasza wwhy (#40) üzenetére


yagami01
aktív tag

Az ilyesmi engem is szokott zavarni. Sajnos elég sokan használnak idegen kifejezéseket és angolosítást a magyar megfelelő helyett...

[ Szerkesztve ]

(#44) troviko


troviko
senior tag

Ez nagyon ronda. Nem ezt kéne upgradelni. A G700s-embe kérnék egy HERO szenzort 1500 órás üzemidővel, de lightspeed csatival, és már futok is a boltba cserélni a G700s-t.

https://www.oldtech.hu/

(#45) troviko


troviko
senior tag

A G500-asom "mikrokapcsoló hibás" lett, értsd elkezdett dupla klikkelni. Nem viccelek 5!!!!!!!!! ÖT nappal a gari lejárta után. Felhívtam a Logitech-et, hogy van-e valahol szervizük, mondták, hogy nincs, de mivel ennyire közel van a gari lejárta után a dolog, legarizzák nekem ingyen, jófejségből.
Nagy öröm, hű mondom, de rendesek, meg minden, erre kiderül, hogy a gariztatáshoz kell valami szám, ami nincs rajta ez egéren, nincs rajta a dobozon, nincs rajta a számlán, sem semmilyen egyéb papíron, egyetlen helyen volt rajta, az egér USB kábelének a PC-be dugós végén, egy kis cetlin, amit az ember nyilván első mozdulatával vág le, mer zavaró, ahogy a sok kábel között lifeg.
Szóval ennek hiányában nem tudták garizni az egeremet.

DE!!!!!! A STORY még nem itt ér véget. Elvittem az egeret egy technikushoz, forrasztott bele új kapcsolót, nem OMRON-t, mert az éppen nem volt neki.
Ugyan úgy dupla klikkelt az egér. Visszavittem, rendelt OMRON-t, kicserélte, ugyan úgy dupla klikkelt az egér.

Szóval 20 rugós egér kuka."Mikrokapcsoló hiba" a francokat, életbe lépett benne az ÖNGYILKOS CHIP!

Nyilván az új egeremen a G500s-en már le se vágtam azt a rohadék matricát a kábelről, feltekertem, és oda kötöztem kábelkötözővel. Ha esetleg gariztatni kéne.
Azóta meg átálltam vezeték nélkülire, G700s, ugye, és várom, hogy legyen utódja.

https://www.oldtech.hu/

(#46) troviko válasza Redneck (#3) üzenetére


troviko
senior tag

+1

(Szerk: amúgy ez az egér pont azoknak az utódja, csak menet közben valahol baromira elborult a formaterv. Sajnos.)

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#47) MrTwister válasza troviko (#45) üzenetére


MrTwister
őstag

Mennyi gari van ezekre nem tudod? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#48) MrTwister válasza Synthwave (#34) üzenetére


MrTwister
őstag

Tudnál adni egy linket, nehogy kínai omront rendeljek japán helyett! :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#49) Redneck válasza troviko (#46) üzenetére


Redneck
veterán

Annyira elborult, hogy mikor megfogtam, totál más és rossz érzést keltett bennem ez a futurisztikus dizájn. :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#50) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

A sima G502 életem egere. Már jó pár éve nyúzom. Ha elromlik, megint ilyen lesz. Imádom. :C

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.