Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azért nagyon nem mindegy hogy milyen is annak a 2 in 1 tabletnek a dizájnja. A legtöbb nem épp ergonómikus. Még a legnagyobb nevek is hibáznak. Olyan kellene amit ölben és asztalon is lehet használni. Jó kérdés hogy kell-e touchpad rá, de sokszor nem rossz ha van.

Az Apple féle verziók nekem azért nem tetszenek, mert nem védik a tabletet oldalról. Leejted oszt annyi neki. A Surface-t még nem használtam, de ott az ölben való használatban kétkedek. Lehet mutogatni beállított promó képeket, videokat, de szerintem nem kóser. Anno Google Pixel C indult el jó úton a rögzítést tekintve szerintem csak nem követte senki.

Amúgy egy jó ultrabook mellett nem hiányozna a 2 in 1 megoldás, főleg hogy továbbra se ideális tabletnek egy windows-os gép appok hiányában, és egy iPad sem ideális irodai eszköz. Lehet hogy nem kellene összeboronálni a két dolgot erőszakkal, mert erősen kompromisszumos lesz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Monttamén'... ;]
:proud T100TA user:

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Ribi


Ribi
nagyúr

Újabb piackutató baromság?
Eddig sem volt kelendő az ilyen, van egy gyanúm, hogy ez után sem lesz.
Összes pad problémája, hogy hordozni telóhoz képest túl nagy, onnantól pedig egy noti sokkal használhatóbb.
Telefonok lassan pad méretűek, szóval egyáltalán nem lesz létjogosultságuk.

(#4) pilóta: Biztos most pihentetni kell az AI bázz wördöt, mert túl elhasználódott. Most kicsit nyomni kell az 5G-t, hogy attól lesz minden jobb és szebb. :O

Persze az is lehet, ha az ápül csinálja meg akkor hirtelen mindenkinek ez kell majd. Mert há ápül.

[ Szerkesztve ]

(#4) pilóta


pilóta
nagyúr

Amúgy az 5G mitől növelné az eladásokat? Most is lehet rajtuk netezni, akár wifin, akár 4G-n, nem tűnik valós forgatókönyvnek, hogy az 5G-től hirtelen sokaknak eszébe jutna, hogy ez kell nekik...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) bzoley


bzoley
veterán

"A leválasztható billentyűzetes tableteké a jövő"
Nem.

(#6) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mondjuk nekem ott bukik az elemzés, hogy "Idén volt sok eladás, mert nemsokára kifut a win7"...
nekem inkább az lenne értelmes, hogy majd szétbombázza az MS az utolsó frissítéssel a win7-et, hogy most már támajdák a géped, és ekkor lesz nagyobb realizáció, hogy mi legyen az új eszköz, ha legyen új eszköz...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) Male


Male
nagyúr

Szuper, azt is megmondták, hogy a Nook Tablet letarolja a teljes Android piacot, és az egyetlen menekülő út a Windows 8 lesz az androidos tablet gyártóknak... szuperül bejött :D a hír 2012-ből.
(2016-ra már a store-jukat is bezárták, annyira letarolták a tablet piacot, kinyírva ezzel minden Androidos tabletet... illetve a Win8 egyeduralmát is megfigyelhettük a tablet piacon ;] )

A hozzászólásokban meg idézik szintén tőlük, hogy az Android elbukik, és a Windows Phone milyen sézpen emelkedik majd, sőt, az iPhone-t is lenyomhatja... az is bejött :DDD

(#8) Predatorr válasza Ribi (#3) üzenetére


Predatorr
őstag

Csak el akarják adni a készleteket, a fogyasztók szignifikáns részét lehet ugyanis efféle hülyeségekkel manipulálni.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#9) Akula


Akula
őstag

ezekre a klaviaturákra úgy kell vigyázni, mint a hímes tojásra. szükségmegoldás ez, nem a jövő

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#10) nap


nap
addikt

Amíg mindenféle perifériák igénylik a madzagos összeköttetést a számítógéppel, addig ezek csak pótlékok maradnak.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#11) Geller72


Geller72
veterán

Én is pont ilyet tervezek venni. Sokszor/legtöbbször elég a tablet, ágyban filmnézéshez az utolsó pillanatokban - :D. - , ahova a noti már nyűg. Viszont sokszor jó írni is rajta, a tab meg alapból ebben szintén nyűg.

(#12) Sinesol


Sinesol
veterán

n+1-edik légbőlkapott, semmitmondó jövendölés.

(#13) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Minden elismerésem, hogy ezért fizetést lehet felvenni. Mondhatnak bármit.

(#14) Depression


Depression
veterán

Vettem csatolható bilentyűzetet a tablethez.
Egyrészt párezer ft-os tétel volt évekkel ezelőtt, másrészt azt sem tudom, hogy hol van.
Ha ez a jövő, majd előkeresem...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) Vesa


Vesa
veterán

IDC, haha, komolyan veszi még valaki ezeket az idiótákat? Olyan 10 éve hallgatom tőlük, hogy a PC-nek annyi. Amikor a tablet megjelent, elkezdték temetni a PC-t, mondván a tablet minden területen ki fogja váltani, ami már akkor is nyilvánvalóan logikátlan hülyeség volt. Ellenben azóta a tablet eladások folyamatosan csökkennek, ennyit erről.

PC, Notebook, Telefon. Ez a hármas az, amire igazán szükség van. A többi maximum réteg igényt elégít ki.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#16) ted_tris válasza AxBattler (#2) üzenetére


ted_tris
tag

+1
jo kis cucc az.

"learatjuk a pálmát.."

(#17) ted_tris válasza bzoley (#5) üzenetére


ted_tris
tag

De.
Ha hasznaltal volna ilyet vagnad.
Ha kell, egy kis lapos, ha meg csak bamulsz rajta valamit pl. akkor eleg csak a "kepernyo" .
Szoval de.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#18) Geri Bátyó válasza ted_tris (#17) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ha pedig dolgozni és/vagy játszani is szeretnél, akkor semmit sem ér.

A tablet az tablet, hiába erőltetik, a tartalomfogyasztáson kívül semmire sem jó, akár van billentyűzet, akár nincs. Erre meg már a mostani tepisfonok is alkalmasak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#19) Peter13 válasza ted_tris (#17) üzenetére


Peter13
senior tag

A baj nem a használhatósággal van, hanem az általánosítással. Van, akinek nagyszerűen megfelel egy ilyen kettő az egyben gép, és van, akinek nagyon nem. Utóbbiból, számomra legalábbis úgy tűnik, sokkal többen vannak.

Szóval, nem, nem az a jövő, hiába próbálják már egy pár éve lenyomni ezt a szélesebb tömegek torkán. Nem vevő rá a nép nagy tömegben. Van egy réteg, aki veszi, viszi, és boldog vele, és én speciel örülök hogy ilyen is van (nekem csak jó hogy több mindenből lehet választani), de ez nem jelenti azt hogy ez lesz a "mainstream" megoldás a belátható jövőben. Amióta PC-vel foglalkozom (kb 25 éve), folyamatosan temetik szegényt, de csak annyi történik, hogy szegmentálódik a piac. Szerintem ez jó, és legyen választék, de ne akarjuk már folyton megerőszakolni a piacot...nem fog menni.

(egyébként nem vagyok "hívő", kicsiny kétfős háztartásunkban 1 asztali PC, 2 laptop, és 4 tablet van jelenleg, plusz egy amazon stick, szóval eléggé változó hogy éppen mihez nyúlok - mindig ami a legjobban megfelel arra amit csinálni készülök)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#20) Depression válasza Peter13 (#19) üzenetére


Depression
veterán

A legnagyobb tragédia inkább az, hogy a legtöbb olcsóbb laptop használhatósága is nagyon gáz.
Amit a meetingeken leszenvednek az emberek, miközben pötyögnek, az valami fenomenális. Valójában egy tablettel szerintem sokkal gyorsabban lehetne haladni.
Ilyenek pl.: A touchpad használata, amikor a lapos felett görnyedve próbálja elolvasni a miniatür szöveget, a billentyűzeten a szokásostól eltérően elhelyezett karakterek keresése. Ezek mind mind sok időt vesznek el.
Fontos, hogy ezek a saját tapasztalataim azokkal, akikkel kapcsolatban álltam eddig!
Hajszolják, hogy minél vékonyabb, meg könnyebb legyen, közben meg egytől egyig kért konnektort, és elővett vagy egy kilós töltőt mellé.

Mindettől függetlenül én sem hiszem, hogy bármi változna, leginkább a felfogás miatt, mert hogy nézne ki, ha egy meetingen mindenkinek az ölében lenne egy tablet, lefele nézve pötyögnének, pont úgy mint a buszon a gyerekek a mobiljukkal. :DDD

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21) Syl válasza Vesa (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Bohóc társaság ez az IDC. Nekem külön tetszik a 2012-es mobilpiaci "előrejelzésük": [link] Tipikusan az a fekveröhögős olvasmány ;]
"Az IDC továbbra is kitart amellett, hogy a Windows Phone meghatározó szereplővé válik az okostelefonok szegmensében, sőt, 2016-ra a második legelterjedtebb platform lesz, hajszállal megelőzve az iOS-t."

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem meg valódi aksikapacitással rendelkező notikra lenne igény. Remélem hamar eltűnik már a papírlap vékonyságú, 2 percet kibíró "aksi".

[ Szerkesztve ]

(#23) Dr. Akula válasza Geller72 (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak legyen 100%-ra feltöltve előtte az aksi, mert lehet hogy a film végét már nem látod. :D

(#24) MeszesKPT válasza Depression (#20) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ha egy cég nem képes normális eszközt adni a munkavégzéshez (pl. ultrabook), ott a céggel van a gond.

(#25) Solten


Solten
addikt

Az un. 2-in-1 ossze-vissza-hajtogathato laptop sokkal hasznalhatobb es ertelmesebb szvsz mint a fel-le csatolhato papirvekony billentyuzet.

Saor Alba

(#26) tegbashar


tegbashar
tag

Nekem ez három okból visszás.
Egy felől maradi vagyok, más felől többnyire táska nélkül közlekedek.
A maradiság miatt a jelentős gépelést igénylő feladatokat otthon, melóban asztali pc billenytyűzeten végzem.

Menet közben meg hova a fenébe akasszam a szuperül lekapható keyboardot? Sőt, hova tegyem a több, mint 10" eszközt?

A harmadik ok meg az időelem.
Mert, ha igaza is lesz a kérdésben a válaszadóknak, akkor sem hiszem, hogy a dolog ne hullna koporsóba maximum pár év alatt.

(#27) kromatika válasza MeszesKPT (#24) üzenetére


kromatika
veterán

+1 :K

(#28) Vesa válasza Syl (#21) üzenetére


Vesa
veterán

Parádés tényleg! De ha ilyen szinten bénák, akkor miből élnek vajon, mert idiótáktól nem szokás szolgáltatást venni. Ezzel az erővel mehetnének a multik egy jósnőhöz is. Lehet persze néha tévedni, senki nem lát a jövőbe, de az IDC sorozatosan mellényúl, ráadásul már sokadszorra jósol olyasmit, amiről egy komplett hülye is képes azonnal átlátni, hogy teljességgel megalapozatlan és logikátlan. Érthetetlen, miből élnek az ilyen kamu cégek...

A tudomány a valóság költészete!

(#29) VirsLee


VirsLee
őstag

Az nem 400 000, hanem 400 millió.

(#30) Depression válasza Vesa (#28) üzenetére


Depression
veterán

Hát odamennek a cégek, és elmondják, hogy : ilyen meg ilyen eredményű statisztikát kérek, mennyi lesz?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#31) Tigerclaw válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A vékonyság nem feltétlenűl jelen kis akkuidőt. Ha csak általános home/office célra kell a legtöbb ultrabook nagyon jó üzemidőket ad.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) Tigerclaw válasza Vesa (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az elemzők, kutatók jó része megrendelésre dolgozik, ahol a végeredményt előre megadja a megrendelő. Pl. egy csokigyártó megrendel olyan kutatásokat ami a csokievés tényleges vagy légbőlkapott előnyeiről szól. Vagy nagyobb volumenben beharangozzák a gazdasági válságot egy-egy országra, aztán megtörténik mert beharangozták. A gazdaság szereplői úgy kezdenek el viselkedni mintha jönne a válság és azzal elő is idézik. Ez is csak egy ilyen marketing célú bullshit, aminek lehet némi hatása a 2 in 1 forgalomra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33) mike1334


mike1334
veterán

Alapvető irodai feladatokra pont jó sztem..éveken át gondolkoztam, hogy csak venni kellene egyet..aztán rájöttem, hogy az irodán kívül már nem akarok dolgozni :P
De ha olyan munkám lenne, amiben sokat vagyok géptől távol / sokat utazok, akkor biztosan ilyet vennék, mondjuk ha ügyvédi irodában dolgoznék és eljárnék tárgyalni, akár vidékre is..az ic-k kis asztalain lehetne dolgozni, meg a tárgyaláson is jó lenne, ha gyorsan utána akarnék nézni valaminek.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#34) #95561216


#95561216
törölt tag

Nálam az utóbbi 2 évben a tablet kiszorította a notebookot. Pencillel jegyzetelés, tömeg veri a notebookokat, üzemidő partiban van plusz a töltő sokkal könnyebb, 90%-ban kényelmesebb használni. A maradék 10%-ra kell billentyűzer, esetleg egér. Egy ilyennek nagyon tudnék örülni touchpaddel, kicsit javítva az ipados egérkezelésén teljesen kiváltaná a laptopot, mert az utóbbi időben a vékonyítás mánia, throttling miatt azt is leginkább úgy használtam, hogy beremoteoltam asztali gépre ha teljesítmény kellett. Erre meg egy tablet is bőven elég lenne.

(#35) SidCorky válasza Geri Bátyó (#18) üzenetére


SidCorky
senior tag

Kinek mi a munka és a játék. :) Újságíróként kivált egy notebookot (pont most léptem meg) egy BT billel, egymás mellett két ablakra (Word + böngésző) teljesen használhatók munkára is, ágyban/buszon/repülőn pedig főleg inkább egy iPad, mint egy notebook. Hozzáteszem, hogy ugyanezen az áron. :) Az a notebook, amit 150 ezerért megkapsz, minden lesz, csak jó élmény nem.

A játék pedig szintén szubjektív, nekem sem jutna eszembe iPad-en játszani PC/Xbox helyett, ezért vannak ezek is, de barátnőm például egy tablettel megoldja az életét, jegyzetel egyetemen, tanul otthon, Youtubeozik/Netflixezik/Facebookozik, és az iOS-es játékokkal is vígan elvan, sosem tudtam rávenni, hogy konzolon vagy gépen játsszon. :D

De nem téríteni akarok, mert azzal én is egyetértek, hogy a tabletek sosem váltják le a PC-ket, viszont van akinek egy ilyen kütyü is elég. Ahogy vannak, akik robogóval járnak és vannak akiknek meg egy SUV sem elég nagy.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#36) Dr. Akula válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát ha nem használjuk, minden nagyon jó üzemidőt tud kikapcsolt állapotban. :D

(#37) Dr. Akula válasza SidCorky (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sajnos van szerencsém sokat találkozni Dell Venue-vel. A tablet túl nehéz a billentyűzethez képest, könnyen borul, USB csati csak dísznek van, megoldhatatlan hogy dokkoló + levehető billentyzet _együtt_ használható legyen. Ha egyben van a billentyűzettel, akkor már majednem akkora mint egy rendes 12" noti, amivel nincsenek ilyen korlátozások, erő is több van benne, aksi is.

(#38) Pötyi


Pötyi
őstag

Van egy Toshiba Satellite Click Mini típusú levehető billes netbookom. 2017-ben vettem, . Ezzel csak arra próbálok utalni, hogy mennyire ez a JÖVŐ... Ééérted, két éve kifutott termék, már nem lehet sehol se kapni, de az IDC szerint ez a jövő.

QNX is cool!

(#39) mike1334 válasza Pötyi (#38) üzenetére


mike1334
veterán

Az Asus meg már 7 évvel ezelőtt is csinált...mennyire vágytam akkor egy olyanra..De végül egy nexus 10 lett belőle, amit nem bánok, mai napig használom.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#40) BatchMan


BatchMan
senior tag

ASUS cuccot használtam, de alapvető probléma a levett bilinccsel, hogy hova tegyem. Így jellemzően akkor is rajta hagytam, amikor nem kellett. Kettő együtt viszont nehéz. Nekem nem jött be a kombó.

(#41) Reggie0


Reggie0
félisten

Nahat, 15 ev utan rajottek arra is, amire a HP :)

(#42) Geri Bátyó válasza SidCorky (#35) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nyilván, aki a munkájában is elvan egy world+böngésző kombóval, annak elég lehet, de nálunk a titkárnők is több dolgot használnak. (Például nyomtatni és szkennelni már eléggé macerás lenne egy tabletről)
Játéknál sem a flesh alapú izékre gondoltam.

A legfőbb gondom az, hogy jönnek ezek a piaci elemzők a marhaságaikkal és egy rakat ember bedől nekik, mert nem értenek hozzá. Aztán megveszik azt az eszközt, amit nem is akarnának.
A tablet tulajok 60%-a nem is használja az eszközt, mert nem tudja mire. Megvette, mert azt mondták, hogy jó.
A notebook felhasználók fele hazaviszi a cuccot, ráköti a monitort, egeret, billentyűzetet és szitkozódik, hogy nem megy rajta a krájsziz (na jó, ez csak vicc volt, de ez is előfordul). Azért nem desktopot vesznek, mert "anótbúkajövő" pedig semmi szükségük rá.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#43) #95561216 válasza Geri Bátyó (#42) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én pont azért vettem tabletet, amit a végén írsz: notebook se nem elég erős, se nem elég mobil. Egy jobb árából kijön bika asztali gép meg tablet. Szerintem tablet+billentyűzet elsősorban így fog hódítani, akiknek amúgy is van asztali gépük, azok nem laptopot vesznek hurcolós gépnek.

(#44) Vesa válasza Geri Bátyó (#42) üzenetére


Vesa
veterán

"A legfőbb gondom az, hogy jönnek ezek a piaci elemzők a marhaságaikkal és egy rakat ember bedől nekik, mert nem értenek hozzá"

Nem dől be senki. Éppen azért válik nevetségessé az IDC, mert sorra buknak a jóslatai. Ha igaz lenne, hogy bedőlnek az emberek, akkor az előrejelzés is bejönne, mivel forgalmat generálna a jóslat. Ezzel szemben, a tablettel és WP-vel kapcsolatos hülyeségeik is bebuktak.

flimo
Én pl. azt vettem. A tabletet gyűlölöm. Meg minden olyan eszközt, ahol egy üveglapon kell bármit is csinálni...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#45) ttt1 válasza Geri Bátyó (#42) üzenetére


ttt1
őstag

Én a notim (subnotit ráadásul) cseréltem surface pro-ra billentyűzettel. Teljesen kiváltotta az előző notit amire használtam eddig is (nem azon futott a bf4-5). Akuideje 8-10 óra ami akár egy munkaidőre is elég. töltője meglepően kicsi ettől függtlenül. Bár valóban asztali gépem is van. A tablet "lázban" volt androidos tabletem is ami valóban első 1 2 hónapban izgalmas volt onnantól pihent a dobozban. Ez viszont napi használatban van, gyönyörű a képe, teljes értékű windows fut rajta (cezuza támogatás stb.), azaz bármit el tudok rajta végezni és ölben használni is nagyon kellemes akár billentyűzettel. Tartalom fogyasztásra pedig bill nélkül. Jah és passzív hűtéses azaz nincs benne mozgó alkatrész :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.