Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) benedekco


benedekco
addikt

:R
Hatalmas gratula, gyors átfutás után nagyon tetszetős kis cikknek tűnik.
Mostanában nem nagyon lesz időm elolvasni, de még nyár végéig bepótolom!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2) Lenry


Lenry
félisten

Dzsízusz, azt a Wikipédia cikket még én írtam :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Lenry


Lenry
félisten

na most értem a végére, jó cikk volt, kösz és le a kalappal :R

mit jelentenek a címkék a procikon?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) DarthSun válasza benedekco (#1) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Kössz ! Sok részeredményt amúgyis láttál a K6-III topicban.

(#2) Lenry : utólag akkor kérek is (C) jóváhagyást az idézetre :)
#3 : örülök hogy tetszett ! Címkék : gyűjteményi nyilvántartás.

(#5) Cythyel


Cythyel
senior tag

jó kis cikk :DDD
magam is kalapálok egy ss7 platformot, de eddig egyik k6-II sem volt jó amit vettem sajnos, utóbbit próbálom még megmenteni, de nem igazán sikerül kicserélni 2 lábat rajta

(#6) DarthSun válasza Cythyel (#5) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

:R
Hajlott, megfeküdt lábbal kaptad ? Nem is lehet egyszerű azt cserélni.

(#7) Cythyel válasza DarthSun (#6) üzenetére


Cythyel
senior tag

1 láb hiányzott, másik félig ki volt könnyülve... és míg egy s462-ről szépen fejestül le lehetett venni a lábat, ss7-ről már nem olyan egyszerű, hiába melegítem... pedig az s462-ről való láb még jó is lenne ide ha le tudnám venni a 2 fejrészét annak a lábnak

(#8) DarthSun válasza Cythyel (#7) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Alaplapon kondit, FET- et, Dallas modot, videokártyán kondit - ilyeneket forrasztgattam. Lábcsere sztem kifogna rajtam :U

(#9) Cythyel válasza DarthSun (#8) üzenetére


Cythyel
senior tag

azokon én is túl vagyok, lábat eddig csak valamivel modernebb procin javítottam, ennyire régin még nem

(#10) body007 válasza Lenry (#2) üzenetére


body007
addikt

remélem azóta tudtad kicsit fejleszteni a konfigod:

:DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11) Lenry válasza body007 (#10) üzenetére


Lenry
félisten

dehogyis! a mai napig megvan, ez a retrógémer konfigom :D
igaz a 7900GTO kihalt belőle 1-2 éve, most egy 7950GT van helyette

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Goose-T


Goose-T
veterán

Nem kicsit overkill a 9800 Pro, de legalább így nem volt VGA limit. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) nakos1212


nakos1212
senior tag

Szeretem ezt a platformot, minden amiért szeretem a 90-es évek PC-it, az megtalálható benne / működik vele.
Nagyon szép munka, és lerombolta azt amit a Cyrixről hallottam.
Bár én kezdő retrósoknak inkább valami levetett P2/P3-at, esetleg Celeront ajánlanék, mert könnyebben beszerezhetők hozzá az alkatrészek, ugyan említetted is hogy így van, de én személy szerinnt előrébb venném a korabeli Intel platformot, mert olcsóbb és a chipsetek is talán kiforrottabbak alá.

[ Szerkesztve ]

(#14) DarthSun válasza Cythyel (#9) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jó kézügyességed lehet, és/vagy van valami fortély hozzá.

(#11) Lenry : príma konfig

(#12) Goose-T : :K , kis időutazás, mivel anno a 9800 még nem is létezett :D

(#13) nakos1212 : :R , Win alatti teszteknél, a 9800Pro- val ennyit villantott a Cyrix, én is csak néztem. DOS alatt softrenderrel pld Quake- vel már érezhető azért a gyengébb FPU. De hát az SS7 alkalmas a Win alatti 3D gyorsításos tesztre - persze megfelelő videokártyával.
Igen, a BX- et könnyebb belőni, relatíve nagyobb teljesítmény is jellemzi, és a mai árak mellett igaz a véleményed.
SS7 viszont egzotikus, sokféle proci(téma és cím), valamint egy szintén cikkbéli utalás, L2 nélküli procikkal nincs runtime error bizonyos prg/gamek esetén(Borland fordítós, vagy a korhoz képest régebbiek).

(#16) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ez mekkora teszt volt! Komolyan, jó volt olvasni. :R :R

Annó én egy 386DX 40MHz-es géppel kezdtem 1995-ben! Akkor kezdtem az egyetemet, és bukásra álltam számtech-ból mert kb. fingom nem volt, mi a különbség az IBM meg a PC között. (C64 is totál kimaradt sajnos)
Aztán anyámék, látva a bukta veszélyét, vettek egy gépet 2MB ISO rammal meg egy Trident 512Kb-os videokártyával (első gépfejlesztésem is ekkor történt, mikor kb. fél éven belül bővítettem 4MB ram-ra, mert annyi kellett a Doom-nak, hogy elinduljon :) ).
A monitor volt az ász akkoriban, majdnem a gép árának a fele, 1/3-a egy SVGA 14 colos monitor (valami kanadai zászló volt a logója, nem jut eszembe a gyártó).
Így indultam én annó, egy kis 2-essel végül, a számtech világába.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) DarthSun válasza tibaimp (#16) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

"Ez mekkora teszt volt! Komolyan, jó volt olvasni" : nekem meg komolyan mondom jólesett a zúzámnak ez a mondat :R mert-
-így tényleg érdemes volt részletesen tesztelni
-ettől függetlenül nekem hobbi, tehát örömmel tesztelek, ill leírom a retro tapasztalatokat/kalandokat, de ha pozitív komment(ek) is jönnek...az mégjobb.

A Doom akkoriban elég meghatározó volt, annak mennie kellett :) Az USA irodáiban is le kellett tiltani, mert avval játszottak az alkalmazottak munkaidő alatt :D

Lényeg hogy átmentél, a jegy utólag általában már nemigen számít, csak az hogy megvan a papír.

(#18) tibaimp válasza DarthSun (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Majd még elolvasom a másik tesztet is a Katmai-ról. Annó volt ilyen CPU-m is meg a Klamath-t is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) DarthSun válasza tibaimp (#18) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, megtiszteltetésnek veszem.

(#20) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó lett!
Mennyit vártál mire megjelent? Nekem lassan 3 hónapja van kész írásom, és semmi visszajelzés.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#21) tibaimp válasza DarthSun (#19) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) DarthSun válasza Victoryus (#20) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Örülök hogy Neked is tetszett !

Megjelenés : kisebb bonyodalom miatt relatíve hosszadalmasabb, tehát az enyém nem biztos hogy a normál időt követi. Saját keverés is volt benne.
Ettől függetlenül jelenleg elég hosszú a várakozási idő, de Kalandor jelezte hogy folyamatban van ennek a megreformálása.

(#23) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem a kedvenc korszakom, de azért érdekes volt!

Mikor veszel már egy olyan 6600 GT-t, amelyik tudja a 2x-es AGP-t is? Tán egy hónapja volt Hardveraprón is egy. Jobban kedvelem, mint a 9800 Pro-t, de aki másként érez, annak is izgalmas lehetne, ha szerepelne a zöldektől is egy kari a tesztedben. Eszembe jutott, van 5900XT-d is, az is szuper lett volna ide, és az driveresen tán kényelmesebb is.

[ Szerkesztve ]

(#24) DarthSun válasza Fred23 (#23) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen tudom, Nálad a 2000 környéke a kedvenc, de kössz a pozitív visszajelzést !

Nem is tudtam hogy van még 2x- es AGP- s 6600GT a Tiéden kívül :B , vagyis gondoltam hogy van, csak mellette azt is hogy ritka lehet, nem tippeltem hogy bármelyik piactéren felbukkanhat.
Amúgy próbáltad már, tényleg működik only 2x- es AGP csatiban ?
FX5900XT- vel természetesen próbáltam ezt a rendszert is, az kicsit alacsonyabb eredményeket hoz. Ebben a lapban a R9800Pro megy a legjobban, emiatt választottam ezt, valamint elsődlegesen direkt erre a célra vettem ezt a kártyát. Persze másban is teszteltem. Anno a korabeli versenyben is ez volt a legjobb, így ahhoz is viszonyítási alapot ad.
A másik lapban - Asus P5A-B - viszont nem indul a 9800, így ott az FX a nyerő, valamikor majd összerakom azt a variánst is, és megnézem mit muzsikál ehhez képest.

(#25) Fred23 válasza DarthSun (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem próbáltam sajna, mert a legrégebbi lapom is tudja a 4x-es AGP-t szerintem. 2000 elejétől gyűjtök csak hardvereket úgy általában.

Az enyém Point of View, amit meg aprón láttam, az Sparkle volt. Le is mentettem egyébként a képét. Vogonok szerint tudják a 2x-es AGP-t, illetve Wikipédián is volt róla szó, de persze nem ártana tesztelni. Engem mondjuk nem ez a 2x-es AGP támogatás érdekelt egyikben sem, hanem csak a hableány. Cserélnék is bárkivel szintén szuper állapotú másik 6600 GT-re, ami nem tudja a 2x-es AGP-t, de a hűtőjén van egy pikkelyes puncis. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) petakpa1


petakpa1
őstag

Szép teszt, gratula!

Ha úgy lenne időm ahogy nincs lefuttatnám ezt a tesztsort a GPU kivételével kimaxolt socket 7 konfigomon, hogy lássuk mennyit hoz a modernebb chipset:
Asus TX97-E alaplap
Amd K6-2+ 500 MHz (6x83) processzor
2x128GB SD ram
Voodoo3-200 PCI videókártya
SB128 PCI hangkártya
TPLink WN951N 300 Mbps wifikártya
Silicon Image 3114 PCI sata vezérlő
Samsung SSD830 64GB sata ssd
Maxtor HDD 80GB ide merevlemez
Sony CDU4811 cd-rom

Sajnos a Zotac GT610 PCI videókártyám nem működik benne. Valszeg azért mert PCI v2.2 slot kell neki, a TX chipset pedig csak sajna v2.1-et tud. Ha valaki tudja mik azok az erős és modern videókártyák amik még elműködnek PCI slotban ne tartsa magában:)).

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#27) DarthSun válasza Fred23 (#25) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nincs csajos matricás, Inno és Giga van.

(#28) DarthSun válasza petakpa1 (#26) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

:R

Korhűbb konfig, bár időben kicsit korábbi mint ami az 500- as procihoz megy. Összehasonlításnak jó, hogy kisebb FSB- n + PCI kártyával mit mutat. De amúgy nálam is van egy hasonló összerakva, valahol a géppiramis alján van fizikailag, rápakolva sok más gép, nem is tudom már melyik az pontosan :D .
Gondolom az erősebb, későbbi kiadású PCI VGA- k mindegyike kéri a PCI v2.2 slot- ot - tipp :U
Nekem régebbiek vannak - MatroxMill 200, Riva128, AtiRage, Radeon7000 - mennek régi lapban, ezekkel nem zavartam le a tesztsorom, de összesítésben jelentősen elmaradnának. A DOS alatti tesztek lennének jók, ott kevésbé számít a VGA. 3db be is van építve különböző konfigokba, az AtiRage van szabadon tesztkártyának.

(#29) Fred23 válasza DarthSun (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szépek ezek is, különösen az Inno, de engem a hableányos téma fog meg legjobban, az a kedvenc.

(#30) Fred23 válasza Fred23 (#25) üzenetére


Fred23
nagyúr

Most jut eszembe, van egy lapom, amiben már használtam a 6600GT-t, és ami még nem biztos, hogy tudja a 4x-es AGP-t. Ő az, benne működik:

(#31) DarthSun válasza Fred23 (#29) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Elhiszem, csajban fiatal :DDD , retroban meg a régi :D , jó párosítás, nálam is bejön...

(#32) Fred23 válasza DarthSun (#31) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezek szerint az AGP 3.3V, ez a lapom (van 133-as FSB). Vagyis akkor bebizonyítva, hogy only 2x-es AGP-s lapban is működhet némelyik 6600 GT.

[ Szerkesztve ]

(#33) DarthSun válasza Fred23 (#30) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Pontos infót még nem találtam, de úgynézem hogy csak AGP 2x- es az a lap.

(#34) DarthSun válasza Fred23 (#32) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Látom megtaláltad, akkor valóban only 2x- es lehet.

(#35) zotyesz66 válasza DarthSun (#33) üzenetére


zotyesz66
őstag

VIA 693A, az 2x AGP-s. Különben ez jó lap a ruszki BIOS-al, de nekem most csak egy Savage4 van benne.

(#36) Fred23 válasza zotyesz66 (#35) üzenetére


Fred23
nagyúr

Polundra BIOS-t tettem fel, memory interleave be lett kapcsolva vele. :K

(#37) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hatalmas meló :R

Azt a Dragon procit nem is hallottam korábban :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) DarthSun válasza zotyesz66 (#35) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Elhiszem, jónak néz ki. Már eleve hogy S370, gyors procikat lehet bele pakolni.

(#39) DarthSun válasza hcl (#37) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

:R

Én is csak kósza híreket hallottam róla régebben, aztán később fizikai valóságban is érkezett pár darab. Nagy élmény ilyen ritkaságokat tesztelgetni :)

(#40) tserrof77


tserrof77
senior tag

Gratulálok, remek cikk! :R

Anno '99-2000-ben volt nekem ilyen platformom. Imádtam. A csúcsot egy Amptron TX Pro III-as lap hozta nekem egy K6-266@458 procival. A procit hosszú hetek válogatása után sikerült megtalálnom (segített benne, hogy számtekboltban dolgoztam :DD )Többet a lap nem bírt (ugye nem volt AGP, meg csak 83,3MHz-es tudott 5,5x szorzó mellett). Elég sokáig megvont egy Tseng ET6000 / Voodoo II 8MB grafikai erősítéssel. Később a lapot lecseréltem egy Acorp 5ALi61-re (AGP+100MHz FSB rLz) de elég hamar búcsút intettem nekik, amikor kisebb csoda folytán sikerült egy Epox lapra és bele egy SlotA Athlonra szert tennem...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#41) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

K6-2/350AFR volt a Gericom 6200AT laposomban (lapos... vastag volt mit állat). A P1/166-hoz méretezett lap vitte, ment 350-en, de az alsó lemezt megolvasztotta... :D

Illetve K5/PR133-om is volt, 166-on ment is :)

@tserrof77 : 5ALI61-ben csücsül a mai napig a K6-2/550-em :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) DarthSun válasza tserrof77 (#40) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ismét egy pozitív vélemény, jó napom van ma :R

Anno egy ismerősnek volt Amptron TX lapja. Jól húzott, sok MP3- at és CD- t is hallgattunk rajta SB hanggal. Egész jól szólt, valami nagyobb méretű Genius dobozpáron ment a buli.

(#43) Fenyő válasza DarthSun (#24) üzenetére


Fenyő
őstag

Sőt 7600GT-ból is van universal agp-és, ami megy 2x-es lapban is, bár pont K6-x alatt csak Linux és Win 7 alatt (már nem is emlékszem melyik driverrel, de P5A-val 768mb rammal és K6-III+-al sikerült beizzítani még a 3Dmarkot is, bár elég gyászos eredményt hozott, ez lett volna a titkos fegyverem amit végül nem vetettem be :DDD ) használható csak, ott van használható driver hozzá, 9x, Xp alatt az 56.72-nél újabb drivreknek kell a cmov utasítás, ami hiányzik az ilyen p1 class procikból. BX-ben viszont gond nélkül megy, de abban szinte minden gond nélkül megy, szinte unalmasan problémamentes, ami az egyik fun factor a retrózásban, az ilyen lelke van platformokat pofozgatni, mint az SS7, ami nekem is az egyik szívem csücske, vagy pont most egy rev 1.1-es KT7A-t nyúzok, ami csak úgy megy Athlon Xp procival stabilan, ha cpu driving value-t 1-re, újabb vga-kal (GF6, Ati X1xxx) pedig ha az agp driving value manuálisan EA-ra állítom. :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44) DarthSun válasza Fenyő (#43) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Tőled mindíg különleges infókat tudok meg :)
Persze, Win7 már degradálja a 3DM2001 eredményeket. 3DM03- tól már nagyjából jó, de a prociteszt még ott is kicsit hamis.
Majd egy visszavágó lehetne...később, mert most több félbehagyott projectet kell folytatnom.

(#45) Fred23 válasza Fenyő (#43) üzenetére


Fred23
nagyúr

1 GHz-es PIII-mal hány pontot ad a 3DMark 2001 a 7600GT-vel? Ha tudnál mondani egy eredményt, összeraknék én is egy PIII 1 GHz-es konfigot, és mérnék egyet a 6600 GT-vel. De ha nincs mihez mérni az eredményt, nem mozgat.

(#46) Fenyő válasza petakpa1 (#26) üzenetére


Fenyő
őstag

Ahhoz amúgy sem lenne driver a K6-x alá, a fent említett cmov utasítás hiánya végett, de Quadro alapú FX5200-al még megy, úgyhogy gondolom FX5500-al is, az tuti volt még pci-ban. Ati fronton 7000-esel még megy, 9200SE-vel már sajnos nem (bár lehet csak szimpla inkompatibilitás, de TX97-ből és pci-os 9200SE-ből nem rekesztek Dunát :DDD ), Matroxból pedig csak egy G450-em van pci-ból és azzal is megy, de szerintem nagyobb (L2 kesses) K6-x procikhoz a Voodoo3 a legjobb választás, egyrészt kompatibilitás szempontjából, gondolom inkább retró gémek a cél (glide), másrészt 3dnow-ra is a 3dfx optimalizált a leginkább, így sok esetben gyorsabb lesz a korabeli címekkel a voodooval, mint a modernebb és papíron gyorsabb, de újabb procikra (és játékokra) optimalizált driverekkel az újabb vgakon (nem beszélve arról, hogy ahová már az erősebb vga kéne oda a K6 már kevés lesz), talán egy pci-os Geforce2 MX vmi régebbi driverrel (8.05 vagy 12.41) még hozhat érdemi reális pluszt, de akkor bukod a natív glide támogatást, persze tudom van wrapper, de az meg inkább erősebb vason érzi jól magát.

Fred23: 7-es szériához ha jól rémlik már nincs 9x driver, így nem tudom gyorsan lemérni, meg nincs 100-as fsb-és Gigás P3-am, BX meg 133-on húzza magával az agp-ét, ami egy MX karinál nem hatna meg, de ezt nem bitzos hogy megreszkíroznám magas agp-vel, 850-es PIII, 1100 Cumine Cerka viszont akad, esetleg hardmoddolot Tualeron, de ez szintén időigényes...
Esetleg 815-ben le tudom még mérni gigás p3-assal win2k alatt.

DarthSun: A jelenlegi hardver felhozatalomból nem hiszem, hogy többet ki tudnék hozni a vasból, max ha lenne az FX5900XT-nél erősebb FX-em (sok sikert hozzá :DDD ) vagy olyan 9700-as nyákos 9800Pro ami megy P5A-ban, ugyanolyan Epox lappal és 9800proval nem sok értelmét látom kiállani. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#47) Fred23 válasza Fenyő (#46) üzenetére


Fred23
nagyúr

815-ösben mérve is jó lenne, és akkor ahogy időm engedi, én is mérek egyet 6600GT-vel és 1 GHz-es PIII-mal. Mondjuk nekem a 815-ösöm olyan szempontból elég gáz, hogy BIOS-ból szinte semmit se tudok állítani (Dell). Úgy emlékszem, egyszer mintha meg is lepett volna, hogy az Apollo Pro 133T-s lapom jobb eredményeket produkált nála. Lehet, játékfüggő is, de nálam az eddigiek alapján összességében a VIA megoldása tűnik gyorsabbnak.

(#48) Fenyő válasza Fred23 (#47) üzenetére


Fenyő
őstag

Egy jól belőtt Viás lap nem sokkal lassabb az i815-nél, szóval egy vacaknál biztos jobb, mondjuk tudok Viás lappal is mérni van kéznél Asus Tuv4x Xp-vel csak a Tua P3-ast kell átcserélni rézbányára...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#49) Fred23 válasza Fenyő (#48) üzenetére


Fred23
nagyúr

Most értem haza, a 815-ös lapomba már bele is tettem a 6600GT-t külső táppal, procit cserélek, aztán tesztelek is. Ezen mondjuk XP van.

(#50) Fred23 válasza Fred23 (#49) üzenetére


Fred23
nagyúr

7645, ez elég kevés:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.