Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Érdekes pletyka... Ha a Win 9 nem elírás, akkor 2015-ig nem lesz next-gen xBox. A Microsoft ugyanis 3 évente jelentet meg Windows-t...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2) atike válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


atike
nagyúr

A Win 9 nekem is szemet szúrt... :)

Ha kisebb lesz, olcsóbb lesz, nagyobb teljesítményű lesz - akkor jobb lesz.

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

huhh, kapásból több ellentmondást/furcsaságot vélek felfedezni: pl. jövőre még nem 2013 lesz :DDD ...a win9-nek is még adnék 2-3évet legalább... az meg, hogy az új olcsóbb lesz? :U ilyet még életemben nem láttam... (de legyen úgy: én örülnék legjobban, ha így lenne... de szerintem nem lennék egyedül)

...csak annyit kérek, hogy az új konzol legyen visszafelé kompatibilis, vagy a win8/win9-hez legyen beépített xbox360 emulátor

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) jookomak


jookomak
őstag

Gondolom a nyitóára lesz olcsóbb, mint a 360-nak. Viszont ha valóban jó áron lesz, és viszi majd a 360 játékait, akkor valószínű vennék egyet.

(#5) WayneGace


WayneGace
őstag

Win9 Raknak rá böngészőt, akkor már lehessen emailt is küldeni, akkor kell egy normális szövegszerkesztő is rá. De akkor már egér+ bill. is kell (fps-hez is jól jön). Lényegében az új xbox egy tévére köthető kompakt pc lesz?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#6) olbaidhun válasza jookomak (#4) üzenetére


olbaidhun
őstag

+1 egyetértek. De ezek a nagy multik már egyébként sem a gép árából szándékoznak megélni. A feltörhetetlen gép talán több bevételt termel nekik.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#7) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Én annak örülnék ha a pc-n lehetne futtatni a jövőbeli xbox játékokat.
Valami speciális optikai meghajtó és intrfacen keresztűl.
Így a pénzük is meglenne és nekem is a választási lehetőségem. :DD
Persze maradhatna a külön konzol is akienk szüksége van rá.
De így,hogy pletykaszinten win fog futni rajta.....

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#8) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Olcsóbb, oké, no de minél?
Jelenlegi xboxnál vagy a nyitási áránál?
Utóbbit szerintem nem nehéz/nem nagy szám "jóárasítani".. :U

Illetve arm alapokon..
Ez biztos jó lesz, mint next next gen konzol?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9) TESCO-Zsömle válasza mephi666 (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

jövőre még nem 2013 lesz

Nem is írta senki. A cikkben ez szerepel: a jövőben megjelenő ;)

win9-nek is még adnék 2-3évet legalább

2006 - Win Vista
2009 - Win 7
2012 - Win 8
2015 - Win 9 ?!?

az meg, hogy az új olcsóbb lesz?

Egyrészt 2005 Novembere óta elég komoly integráció ment végbe. Míg az X360-asnak van GPU-ja, CPU-ja és sok más egyebe, addig a next-gen konzolnak valószínűleg csak egy SoC-ja lesz. Egyetlen chip sok kicsi helyett.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) wednesday válasza Zirowe (#8) üzenetére


wednesday
őstag

Szerintem maga az előállítási költség lenne olcsóbb, arra törekszenek. Nem hinném, hogy a nyitási árat akarnák csökkenteni. Pont az lenne a cél, hogy már az elején ne legyen akkora bukta minden egyes eladott gép után.

Erről volt szó már korábban is, hogy az MS és a Sony is el akarja kerülni a kezdeti veszteségeket, ami a jelenlegi generációnál előállt.

(#11) Zirowe válasza wednesday (#10) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na jó, de engem az nem tud vigasztalni, hogy ők többet fognak keresni.:D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12) oriic válasza Brutális eb (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Valahol olvastam pletykát, hogy a win8-ban lesz x360 kompatibilitás. Dejó is lenne.

Live-Die-Respawn

(#13) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Hát nem tudom,szerintem a 2013 kicsit messze van.. 360-on szvsz MÁR nagyon csúnya a BF3,mi lesz itt később?

(#14) oriic válasza HollyBoni (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pc-hez képest csúnya. Ne ahhoz hasonlítsd.

Live-Die-Respawn

(#15) Z10N válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Nem feltetlenul, a win8 addigra mar kint lesz es mar a sima xbox360ba is tudtak 16MB NAND-ra os-t varazsolni, akkor ez egy win8-hybrid lehet majd ami a win9 utodja lesz valamilyen forman. Ha belevesszuk a win8 nyitasat az ARM fele nem elkepzelhetetlen az otlet. Udv.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#16) HollyBoni válasza oriic (#14) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor mihez? :U Akármihez hasonlítom,ronda. Bár elég fura,ennél még a BC2 is szebb volt boxon..

(#17) Z10N válasza HollyBoni (#16) üzenetére


Z10N
veterán

Installald fel a HD-packot :] vagy azzal is ilyen?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) TESCO-Zsömle válasza Z10N (#15) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem értem, hogy miként kapcsolódik ez a hozzászólásomhoz, amire válaszoltál...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) oriic válasza HollyBoni (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ő, bármi máshoz? Na jó Halo Reach-hez képest ronda. ;] HD pack fel van rakva?

Live-Die-Respawn

(#20) Pantal válasza mephi666 (#3) üzenetére


Pantal
senior tag

Lehet valami hasonló elgondolás lesz, mint a Kindle Fire esetében.

(#21) Angel1981 válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Attól még miért ne jelenhetne meg előbb, mint a Win 9?

(#22) DrTroglodyte


DrTroglodyte
tag

Végülis a méret nem nagy cucc, gyakorlatilag egy kijelző nélküli notebookot kell elképzelni (gondolom!). Úgyhogy a 100k HUF kezdeti ár szerintem tartható úgy, hogy nyereségük van rajta, és talán a 70-80 is, ha nullszaldósan akarják kihozni.
(Oké, tudom egy valamirevaló notebook 250-300k HUF, de ez célhardver, sokkal nagyobb számú garantált eladással = olcsóbb gyártás)
Win9 nyilván úgy lesz rajta, mint a win8 a tableteken: ugyanaz a core, de a kezelőfelület teljesen más, plusz biztosan lesz a szoftverekben még egy-két pittyputty, a 100% kompatibilitást elkerülendő (warezhuszárok bánatára).
X360-nal tuti kompatibilis lesz, ez általános MS mánia.

(#23) Pantal válasza DrTroglodyte (#22) üzenetére


Pantal
senior tag

Sztem a Win9-et úgy kell elképzelni rajta, mint a Zune media playeren a WP7-et.

(#24) Gabor343


Gabor343
tag

hát kíváncsi leszek majd a hivatalos infókra.
Mondjuk így a cikk után pár kérdés megfogalmazódott bennem.
Pl a win9 normál pcs verziója lesz rajta vagy egy speciális verzió amit a külön erre fejlesztenek? Illetve ha már win lesz rajta akkor alap lesz a bill egér támogatás a játékokhoz? (mondjuk ha így lenne én annak nagyon örülnék)
Nameg azt hogy olcsóbb lesz, azt ugye hogy értik, tehát hogy a 360 mostani áránál lesz olcsóbb vagy a 360 megjelenéskori áránál? :U Mert azért nem mindegy. :N

(#25) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán


Maradjon pletyka szerintem.

PS4

(#26) pzstm


pzstm
titán

Win9 core-ra fog épülni...ami már pre-beta fázisban rendelkezésre fog állni....szóval a 2013 év vége teljesen reális....mindenesetre ezek simán lehet hogy valami brainstormingon elhangzott ötletelések...addig meg lehet élvezni a jelenlegi xbox360-as játékokat ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#27) RexpecT


RexpecT
addikt

Nekem ami a legfurcsább az, hogy olcsóbb lesz mint a mostani, miközben a mostani sem igazán drága.Illetve az újabb verziók 99.9%-ban nem szoktak olcsóbbak lenni mint a régiek :).

[ Szerkesztve ]

(#28) HollyBoni válasza RexpecT (#27) üzenetére


HollyBoni
veterán

Gondolom a 360 INDULÓ áránál lesz olcsóbb. :)

(#29) TESCO-Zsömle válasza HollyBoni (#28) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

250$-on indult, és most lehet kapni 450$-os változatot is...

Az utóbbit nem nehéz alul múlni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) pzstm válasza TESCO-Zsömle (#29) üzenetére


pzstm
titán

450dollárban benne van már Kinect is és pár játék nemde? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#31) TESCO-Zsömle válasza pzstm (#30) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És? :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) Gergosz2 válasza mephi666 (#3) üzenetére


Gergosz2
veterán

ha jól tudom , win 8ban már lesz xbox360 emulátor .Így akarják kitolni a masina élettartamát.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#33) pzstm válasza TESCO-Zsömle (#31) üzenetére


pzstm
titán

csak mert az már nem csak xbox360 hanem Kinect is.....és ebben az esetben a két eszköz együttes árát nem éri meg összehasonlítani csak a konzol árával...valami ilyesmire céloztam :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#34) TESCO-Zsömle válasza pzstm (#33) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Marketingest ez hol érdekli? :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35) pzstm válasza TESCO-Zsömle (#34) üzenetére


pzstm
titán

valahol akkor sem látom értelmét és realitását az összehasonlításnak....
és persze azt sem tarhatjuk szem előtt, hogy jóval nagyobb vinyóval kaphatóak a mostani modellek....illetve designbeli váltások is voltak már a 6 év alatt :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#36) TESCO-Zsömle válasza pzstm (#35) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Forgó szemmel én se látnám az értelmét... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37) Z10N válasza Z10N (#15) üzenetére


Z10N
veterán

Melle ment, ujat akartam nem valaszt, mert siettem. Viszon reszben egy kicsit reszben meg is valasz, mert lehet az uj xboxban debutal majd a win9 alapja, igy johet elobb is 2013 vegen.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#38) Z10N válasza DrTroglodyte (#22) üzenetére


Z10N
veterán

"X360-nal tuti kompatibilis lesz, ez általános MS mánia."

Ez nem "mania" hanem elvarhato support, ps-nel is van. Az mas kerdes milyen tamogatottsaggal.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#39) Z10N válasza pzstm (#26) üzenetére


Z10N
veterán

Igy van. :K

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#40) pzstm válasza TESCO-Zsömle (#36) üzenetére


pzstm
titán

dehogy forgó szem......pont egy éve van mindössze xboxom.....és szerintem teljesen reális érveket hoztam fel :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41) TESCO-Zsömle válasza pzstm (#40) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én is. Amellett, hogy miért lesz olcsóbb. :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) pzstm válasza TESCO-Zsömle (#41) üzenetére


pzstm
titán

jah akkor nagyon fáradt voltam és kicsit félrebeszéltünk egymás mellett...így már érthetőbbek az érveid :DDD :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43) TESCO-Zsömle válasza pzstm (#42) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak arra próbáltalak rávezetni, hogy a marketingesek előszeretettel használnak kétértelmű és félreérthető, de elsőre hangzatos szlogeneket esetenként egy kis apró-betűs résszel megtoldva...

Ha az X720-as 400$-on nyit, akkor is odaírhatják, hogy olcsóbb, csak alul meg kell jegyezni, hogy melyik csomagnál...
Bár tény, hogy a 250$-os nyitóárat se lesz nehéz alullicitálni... Ugye ARM alapokon a licenszek is olcsóbbak, nem köt gúsba az x86, tehát kisebb teljesítmény is elég, plusz ott az integráció... Én egy ARM-Radeon SoC-ot, vagy APU-t várok, de simán lehet nVidia is a tegra végett... Bár tény, hogy konzolba nem a nagy teljesítmény a lényeg, hanem a jó hatásfok. Játékokban nyújtott hatásfok terén pedig a Radeon most verhetetlen...

Zárszóként annyit, hogy ez ugye egy pletyka. Most ezt mondták, aztán vagy így lesz, vagy nem... Bármi közbejöhet, pozitív és negatív irányban egyaránt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44) syl5 válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


syl5
őstag

"Egyrészt 2005 Novembere óta elég komoly integráció ment végbe. Míg az X360-asnak van GPU-ja, CPU-ja és sok más egyebe, addig a next-gen konzolnak valószínűleg csak egy SoC-ja lesz. Egyetlen chip sok kicsi helyett."

És mekkora igazság! :K Nem is gondoltam hirtelen például a mobilok SoC-jeire.

Szóval tényleg nem merész kijelentés hogy olcsóbb lesz, viszont az kimaradt, hogy a gyártása lesz olcsóbb, vagy a felhasználókhoz is olcsóbban jut el. ;]

Húú de jók lesznek ezek a SoC-ek, SoC-ot mindenbe! Már előre látom, hogy már a mobiljaink is lassan el fognak füstölni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#45) TESCO-Zsömle válasza syl5 (#44) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Figyelembe véve, hogy a konzolokat gyakran áron alul adják, és a keletkezett veszteséget a játékokon hozzák be, én azt mondanám, hogy a felhasználóknak is olcsóbb lesz.

A SoC pedig nem csak a mobilokban lesz. Az asztali vonal is arrafelé tart a Fusion-nel, csak az kicsit lassabban halad a nagy teljesítmény és TDP miatt. De végül ott is minden egy tokba kerül. CPU, GPU, Mem-vezérlő és PCIe vezérlő már ott van. Ha hinni lehet ennek a hírnek, és én is jól értelmezem, akkor 2013-ban az Intel integrálja a VRM-et, amit ma úgy ismerünk, mint fáziserdőt a CPU körül...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46) syl5 válasza TESCO-Zsömle (#45) üzenetére


syl5
őstag

Nyilván a SoC a jövő mindenhol, csak én attól félek, hogy már a két-három éves notebook-okban is elég előszeretettel sül meg a video kártya, akkor mi lesz, ha minden egy chip-ben lesz, ráadásul a teljesítmények csak nőnek és nőnek (lásd Nvidia Tegra 3).

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#47) TESCO-Zsömle válasza syl5 (#46) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem a chip hibája, hogy elégtelen hűtéssel szerelték. A TDP elég egyértelműen közölve van a technikai dokumentációban... Az már a gyártó sara, ha spórolni akar 20g Alu-t, hogy a Notebook-ja 2-3mm-el vékonyabb legyen...

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.