Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kago akira


kago akira
tag

Érdekes amit itt sokan irnak. Én nem látom azt hogy direkt húznák intel részről a dolgokat. Egyszerüen eljutottunk szerintem oda hogy szinte bármelyik processzor kepes az otthoni, irodai(filmes, netes, exles) feladatokat rohogve ellátni. Söt mivel a 2000res szériával kb a sz elmult 17 év játékait meg lehet hajtani, persze nem max grafikán ezért egy 15-20ezer forintos használt procival is vigan el lehet lenni.

Másik dolog hogy kb win7 ota alig fejlodott valamit a rendszer ezert amig ott nem lesznek gyokeres változások addig a nyers erő sem adodik át hiaba kuzdenek.

Másik téma hogy én fél éve épitettem 3470re egy uj configot. Csak a lap proci ram az ami nem uj. Demar tobbszor atgondoltam a fejlesztest. Viszont az hogy zen vagy uj intelbe fektessem elotte van egy oriási akadáj. A memoria árak. Most harmad árban van 8 giga ram amit ez a 5 éves cpu használ. Az ujhoz illene azert 2x ennyi.na az meg most majdnem egy processzor ára. Itt kéne nagyot lobbizni az intelnek hogy az aki valtana annak legyen eséllye.mert aki 22ért vesz 4magos pentiumot annak ne ugyan annyi legyen a memoria koltsége. Mert igy inkabb vesz egy 3470et2x annyi ramal jobb teljesitmeny arannyal..

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#52) pengwin válasza bindike01 (#48) üzenetére


pengwin
addikt

"én nem vagyok INTEL FAN de az AMD ből köszönöm többet nem kérek"

Ez így önellentmondás a jelenlegi kétszereplős piacon. ;)

Üdv, pengwin

(#53) margithid válasza bindike01 (#39) üzenetére


margithid
veterán

Ezt adom!
Nekem is 3770 van és egy 4770, munkára, virtuális gépeket futtatok 7/24ben.
Remélem még pár évig kihúzom ezzel a két géppel, de ha nem, akkor is megnyugtató, hogy amd már elhozta a megfizethető kategóriába a 8 magot és intel is kijött a 6 magos CPUval.
Ami engem még érdekelne az a fogyasztás, elég durva, hogy 65 W-ba belefér már a 6/12 intelnél, remélem jövőre már lesz nekik is 8/16-os procijuk!

Ami még jó lenne az a megfizethető passzív hűtésű mobil CPU, 8. generációs core M-re elszek kiváncsi, meg, hogy amd bepróbálkozik-e ebbe a szegmensbe!

(#54) lezso6 válasza pengwin (#52) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem önellentmondás. Ő nem Intel fan, csak AMD hater. Egyébként bírom az ilyeneket, akik önmaguk ellenségei az ilyen idióta érzelmi alapú döntésekkel. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55) #74018560 válasza lezso6 (#54) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ő nem Intel fan, csak AMD hater
;]

[ Szerkesztve ]

(#56) snecy20 válasza kago akira (#51) üzenetére


snecy20
veterán

Ami a Windows-t illeti, lényegében csak az SSD megjelenése hozott az oprendszer gyorsaságát tekintve lényegesebb változást. Pedig akár a DDR4, akár egy gyorsabb proci megmutatkozhatna a gyakorlatban, csak nincs így...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#57) lezso6 válasza #74018560 (#55) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi a gond? Ha valaki utálja Brüsszelt, attól még nem lesz Putyin fan vagy fordítva. Najó, van pár ilyen ember aki szerint ez így működik, de róluk megvan a véleményünk. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58) nkmedve


nkmedve
őstag

Nem árt egy kis fejlődés az arhitektúrában Intel oldalon sem, a Nehalem óta jó ha volt 45-50% IPC növekedés, sőt a Core és Core 2 sincs annyira lemaradva ilyen tekintetben. A gyártástech fejlődése volt eddig a teljesítménynövekedés fő motorja, de ha gondok kezdenek lenni 7-10nm-en akkor nagyon fog kelleni a lényegesen magasabb IPC. Kíváncsi leszek, hogy el mernek-e szakadni a P3-as alapoktól, és kockáztatni egy újabb Netburst-ot (vagy mondhatnánk a Bulldozer-t is).

(#59) bindike01 válasza pengwin (#52) üzenetére


bindike01
aktív tag

Mivel csak ez a 2 cpu van így sok választás nincs de ettől nem vagyok FAN . Csak a jobbat választom. Amíg be nem jött A RISKA egyértelmű intel volt a favorit szerintem mindenkinek..Akinek nem annak nem volt pénze intelre!! Ennyi az egész. AMD egyenlő olcsó gamer gép ez volt a mottó a riska előtt. És ha más nem így gondolja hozzon fel más érvet mint az ár. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#60) bindike01 válasza lezso6 (#54) üzenetére


bindike01
aktív tag

Szerintem gondold végig még egyszer mit írsz..Akkor is akármit írtok a RIKSA előtt nem lehetett megállítani az intelt!! Ennyi Ez tény és nem fanatizmus.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#61) <Lacy85> válasza nkmedve (#58) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hát nemtom. A jelenlegi nem K-s 6700-am 1 magon majdnem annyit tol ki magából, mint előtte a szenesre tuningolt Core 2 Quad 4 magon.
Szóval azért volt itt némi fejlődés szerintem.

(#62) bindike01


bindike01
aktív tag

Korábban volt FX 8350 em. Mondom tők jó...Ahha vettem egy I5 öt és jobb lett minden......Ráadásul még ingyen IGP is volt hozzá. De volt am2 am2+ am3 am3+ fm2+ is volt. Nem tudsz újat mutatni és mondani nekem amd oldalról. Havonta cseréltem a gépemet hobbiból. :D Már akkor meglepődtem amikor egy AGP s 478 as pentiumon úgy futottak az akkori játékok mint a sicc..HD 3XXX kártyával és 2 gb memóriával. Akkori játékok Tomb Raider Mass Effect 2 Borderlands ilyenek. Akkor is az amd hol volt? 4000+ athlon 64? Igen akkor olyanom volt mert nem volt pénzem intelre. :D Akkor tudtam venni core 2 quad ot amikor külföldöd dolgoztam. Akkor is használtan 70000 ért. Na akkor Crysis és hasonlók mentek akkor is hol volt az AMD?? :D:D:D Vicc ez a fanságfa.zság. Na kijött belőlem. Talán még a phenom volt valamire való.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#63) Interceptor válasza core i7 (#47) üzenetére


Interceptor
addikt

Nem az a baj, proci még menne 20 évet is, de alaplap az rizikós.

(#49) EclipseGT: de így a szoftverek sem fognak gyorsan fejlődni.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#64) CPT.Pirk válasza bindike01 (#60) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Athlon64 korszakban nem ez volt a helyzet és az még nem volt olyan régen, nézz PH! teszteket abból az időből. Amit írsz, az a Corei időkre igaz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65) E.Kaufmann válasza <Lacy85> (#61) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Igazad van, nyers teljesítményben sok volt a fejlődés a Core2 óta, csak hát a mindennapi életben az SSD nagyobbat nyom a latba, mint pl a 4 magos core2 - core I5 váltás. Megint más kérdés, ha fogyasztásmérőt kötsz rá, vagy indítasz egy játékot.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#66) lezso6 válasza bindike01 (#60) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja hát évekkel ezelőtt persze, hogy nem az AMD volt a jó választás, ha erős CPU kellett. De kutyát nem érdekel már a bulldózer, ma 2017 van, s te óvodás csúfolódó szavakat használsz egy olyan termékre, ami miatt végre megindul a verseny a CPU piacon.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#67) bindike01 válasza CPT.Pirk (#64) üzenetére


bindike01
aktív tag

????? Én a 478 ról beszéltem...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#68) bindike01 válasza lezso6 (#66) üzenetére


bindike01
aktív tag

Ezt kifejtettem minden üzenetbe hogy a riska előtt.....Ennyi.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#69) <Lacy85> válasza E.Kaufmann (#65) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ebben is van igazság, de szerintem nem a szerencsétlen proci hibája, hogy tetü lassú a hdd. :D
Valószínűleg már rég nem itt tartanánk, ha tényleg lett volna verseny, de azért így sem mondanám, hogy az elmúlt ~10 évben stagnált a teljesítmény.

Amúgy a régi rendszerrel, meg a mostanival is sima hhd-t használok, és bőven észre lehet venni így is a változást.
Mondhatni ég és föld. :DDD

(#70) b.


b.
félisten

nem arról volt szó, hogy az Icelake is már egy merőben új dizájnra épül ?[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71) CPT.Pirk válasza bindike01 (#67) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nope, az a #62-ben lett említve, nem a #60-ban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#72) lezso6 válasza b. (#70) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az szerintem a Skylake-hez viszonyítva lesz új. A Kaby Lake és a Coffee Lake szinte semmit nem hozott / fog hozni architektúrálisan. Az Cannon Lake már igen, de az meg csak kevés maggal jön, ezért desktopra effektíve az Ice Lake fog elvileg hozni olyan mikroarchitekturális változást, mint a Skylake. Az általad linkelt hírben az érdekesség az, hogy egy halom fixfunkciós egységet is lehet majd hozzátársítani az Ice Lake-hez.

De az összes fenti processzor még mindig a Nehalem alapjait használja. A hírben említett viszont ezt már dobni fogja, teljesen újak lesznek az alapok.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#73) ivana válasza bindike01 (#67) üzenetére


ivana
Ármester

Amit megettek az athlon 64-ek, a P4 egy borzasztó architektúra volt.

(#74) E.Kaufmann válasza ivana (#73) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem lett volna az, ha az anyagtudományok elég fejlettek lettek volna a 10 GHz-s órajel eléréséhez szolidabb fogyasztás és hűtés mellett :D . Valahol azt olvastam, hogy ez volt a megcélzott órajel, ahová szép lassan felkúsztak volna.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#75) b. válasza lezso6 (#72) üzenetére


b.
félisten

Az ok, hogy alapjaiban régi arch, mint ahogy a ryzen is az marad.
A cikkben viszont ez van írva:

"kap új alapokra épített processzormagokat, szintén új alapokon nyugvó IGP-t, nyilván nem fog hiányozni a szokásos körítés, mint a memóriavezérlő, a PCI Express vezérlő, és ami még kell a PC-s működéshez. Ami viszont érdekes, hogy elképesztően ki lesz tömve fixfunkciós blokkokkal is. Lesz benne egy úgynevezett computer vision koprocesszor, ami mellé egy combos is ISP társulhat,"

Tehát a dizájn itt is már merőben más irányt vesz fel, amit ezek szerint 1 vagy 2 évig akarnak csak megtartani?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76) ivana válasza E.Kaufmann (#74) üzenetére


ivana
Ármester

ha az anyagtudományok Ha a fizika megengedte volna inkább :DDD Azt a 10Ghz nem tudom, hogy gondolták.

(#77) nkmedve válasza <Lacy85> (#61) üzenetére


nkmedve
őstag

Lehet valami speciális tesztben, ami használja a modern utasításkészleteket, de egyébként azonos órajelen kb. 50-60% különbség van legtöbb tesztben, talán még annyi sem.
A PH-n volt teszt ahol kijött, hogy a Skylake átlagban 35%-kal jobb IPC-ben a Nehalemnél ([link]). A Nehalem pedig 15-20%-ot ver a Core 2-re általában (van ahol csak 10%).

Ahol sokat fejlődtek a procik, az a teljesítmény/fogyasztás, és a maximális/turbo órajelek. Abszolút IPC-ben olyan hatalmas előrelépés nem volt, ezért tartunk ott, hogy pl. egy Sandy i5-i7 is elég majdnem mindenre.
A Broadwell volt as utolsó érdemi előrelépes IPC-ben, onnan teljesen kifulladni látszik a fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#78) E.Kaufmann válasza ivana (#76) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Abból, hogy 5 év alatt eljutotta 200 MHz-ról 1 GHz-ig, és ebből úgy gondolták, ekkora ugrás még mindig lehetséges.
Most lehet itt mondani, hogy fizika vagy anyagtudományok. Hogy eleve az architektúra nem is volt soha képes erre, vagy nem tudtak elég jó minőségben gyártani ehhez az órajelhez kis feszültség mellett, azt nem tudom. Vannak elég nagy órajelű tranzisztorok 10 GHz környékén, de tudom, megint más párszáz milliót betuszkolni egy lapkába, mert már ilyen kis helyen is feleekkora freki mellett érdekes dolgok tudnak történni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#79) ivana válasza E.Kaufmann (#78) üzenetére


ivana
Ármester

Egy 10Ghz-es hullám hullámhossza 3 cm ott már nagyon brutális stabilan tartani a lapkát, gyanúsan közelíti a fizika határait. Kb. negyed lambda lehet a chip max. mérete, de már az is nagyon sok.

[ Szerkesztve ]

(#80) E.Kaufmann válasza ivana (#79) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, nehéz ügy volt, de nem eleve lehetetlen. Túlbízták magukat.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#81) AusWolf


AusWolf
őstag

Kérdés, hogy ez az új architektúra mennyire lesz új. Lesz-e Pentium 4 - Core 2 szintű ugrás, vagy csak annyira lesz új ez is, mint a Sandy Bridge-hez képest az utódok. Merthogy az Intel manapság már azt is új architektúraként reklámozza, ha csak egy tranzisztort egy nanométerrel arrébb raknak. :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#82) lezso6 válasza b. (#75) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az lesz a Nehalem utolsó komolyabb iterációja:

Nehalem (tock) (új arch)
Westmere (tick) (32nm shrink)

Sandy Bridge (tock) (új arch)
Ivy Bridge (tick) (22nm shrink)

Haswell (tock) (új arch)
Broadwell (tick) (14 nm shrink, de desktopra nem igazán volt)

Skylake (tock) (új arch)
Kabylake (what...) (optimalizáció)
Coffee Lake (...the...) (6 magra skálázás)
Cannonlake (f... tick) (10 nm shrink, de desktopra nem igazán lesz)

Ice Lake (tock) (új arch)
Tiger Lake (sproing!) (optimalizáció)

És innentől jön az új.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83) Abu85 válasza b. (#70) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Arról is szó volt, hogy a Cannonlake 2016 végén jön, aztán látjuk, hogy mi lett... Ez van. A terv az terv. Lehet, hogy ez sem jön majd 2021-ben, akár csúszhat is. Ma még senki sem tudja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#84) b. válasza lezso6 (#82) üzenetére


b.
félisten

Ez jó volt :DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#85) winhate válasza core i7 (#37) üzenetére


winhate
őstag

Huuu!

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#86) Geri Bátyó válasza Abu85 (#83) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Viszont azt jól gondolom, hogy ez nem 7nm lesz? Nem tartom valószínűnek, hogy a 14 és a 10 kínlódása után egy új arch-ot új és még nehezebben vállalható gyártáson hoznának ki. Gyanítom, hogy még ez is 10 nano lesz és a 7, csak után jön, az pedig már komoly csúszás lesz.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#87) Geri Bátyó válasza Geri Bátyó (#86) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Tényleg! Mi van az EUV-val? Már a 14 nano-nál is gondolkodtam, hogy a hagyományos levilágítás lehet a ludas, de a 10 nano-t már a mindenféle trükközéssel is majdnem lehetetlen. Nem ez az Intel fő problémája?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#88) b. válasza Geri Bátyó (#86) üzenetére


b.
félisten

Ha hozza a szokásos minőséget ezen a téren az Intel, akkor az a 10 nm akár előrébb is mutathat,-(de az biztos, hogy utolérheti,)- mint a konkurencia 7nm variánsa.
Az új gyáruk, ahol majd a 7 nm lesz állítólag Star wars lesz, nagyon fogadkoznak.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#89) DraXoN válasza b. (#88) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

anno 90nm-en szenvedett az intel, az is késett (úgy emlékszem) és sok idő után is folyamatosan voltak gondok azzal (bár azokat hírhedt p4eket gyártották raja, amik nagyon melegedtek). az amd 90nm-e jobb volt...

amd-nek anno 65nm-el volt hasonló gondja. miután "jó lett" se volt az igazi...

azért most már az eredeti tervekhez képest sokat késik a 10nm, vagy "tökéletest" akarnak, vagy valami nagyon nagy gáz van (volt) vele.

az eddigi megfigyeléseim alapján, ha valahol gond van már a bevezetés előtt, az kifutásig se fog megoldódni teljesen...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#90) wsanyi válasza DraXoN (#89) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Minek hozzanak 10 nm-en procit, ha nincs konkurencia? Nincs ott gond, csak ezt hívják fejős tehén effektusnak. Addig húzom ki a pénzt egy termékből, ameddig csak lehet. Aztán ha csökken a kereslet, kihozok vmi újat. Mint pl. szerver vonalon a Skylake X. Csak AMD oldalon ott van az EPYC, ami nagyon erős ellenfél lett, de a gyártók és emberek agyán ez még nem ment át. Kevesebbet fogyaszt, jobb az ár/érték aránya is, jobb a perf/W aránya is, és szervereknél a második érték a legfontosabb. Azért 2 utas rendszerben teljes terhelés mellett 100W-tal kevesebb fogyasztás az már tényleg soknak tekinthető, főleg, hogy ipari áram, és 7/24-es üzemről beszélünk. Az napi 2,4 kW, az havi átlag 70 kW, de legyen csak 65. Azt szorozzuk fel 100 Ft-tal. 6500 Ft/szerver/hó. Egy datacenterben nem 1 szerver szokott lenni, hanem több ezer is akár. De legyen csak 1000. Az 6,5 m Ft/hó. Az pedig 68 m Ft/év. 1 szervernél pedig 68 e Ft/év. Szerintem azt a pénzt el lehet költeni bőven másra is, pl. fejlesztésre, vagy csapatépítésre, reklámra stb-stb.

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#91) Kisgépkezelő válasza DraXoN (#89) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

A 90nm-el volt valami gond, mert a Presscott P4-ek valami rejtély miatt még többet fogyasztottak és még jobban melegedtek, mint a 130nm-es Northwoodok, miközben alig sikerült feljebb tornászni az órajeleket.

(#92) RozogA87 válasza troviko (#13) üzenetére


RozogA87
tag

Grafén? Spintronika?

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#93) b. válasza DraXoN (#89) üzenetére


b.
félisten

14 nél is nagyon nagy gond volt,[link] ugyan ez kb mint most a 10 nél, de azért látjuk mi lett belőle.
Igazi nagy ugrást majd a 7 fogja hozni szerintem, az lesz a legizgalmasabb minden szempontból.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#94) hokuszpk válasza b. (#93) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

de lehet csak ennyi :
"Mindez csak tovább erősíti a már korábban felvázolt új, kényszerű stratégiát, mely szerint az Intel kénytelen lesz jelentősen meghosszabbítani a 14 nanométeres eljárás életciklusát. "

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#95) mekker válasza Kisgépkezelő (#91) üzenetére


mekker
őstag

Több tranyó volt bennük?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#96) b. válasza hokuszpk (#94) üzenetére


b.
félisten

ez hogy jön ahhoz amit írtam ?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#97) hokuszpk válasza b. (#96) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

logikusan :)

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#98) b. válasza hokuszpk (#97) üzenetére


b.
félisten

Továbbra sem értem, mire akartál vele célozni, ha logikus lenne, akkor lehet leesett volna.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#99) hokuszpk válasza b. (#98) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az idezett cikkbol volt az idezett mondat.
szoval a konkurrencia a kanyarban sem volt, nomeg a 14nm -nek meg kell terulnie, ezert - valoszinusitem - az Intel nem forditott nagyobb eroforrasokat a 10nm gondjainak megoldasara, - pl. elzavartak az oreg tapasztalt mernokoket is - inkabb ugygondolta raer, csusztathato.
most meg hirtelen lett konkurrencia, kene a 10nm a lepeselonyhoz, de a 'szent megterules' miatt nincsenek megoldva a problemak...

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#100) b. válasza hokuszpk (#99) üzenetére


b.
félisten

a cikk amit linkeltem pont arról szól, hogy a 14 nm mekkora szívás volt nekik, jó darabig nem is profitáltak belőle semmit, sőt, ezért kell nekik kihozni belőle amit tudnak.
A mérnökökkel viszont valóban megszívták, kár volt és hiba volt. szerintem igazából mosta 10nm azért fontos nekik, hogy addig kihúzzák, amíg nem jön a 7 nm az új gyárukból, de azért nem szabad leírni őket,szerintem ha megrázzák magukat akkor ott lesznek a nehézségek legyűrése után.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.