Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó, akkor nem kapkodok, hanem kihúzom addig Skylake-kel. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#2) Sinesol válasza AxBattler (#1) üzenetére


Sinesol
veterán

Én még a Haswellel is vidáman elvagyok, még erről sem igazán éri meg váltani újabb cuccokra.

(#3) gbors


gbors
nagyúr

Hmmm, az még nagyon messze van. Itt a nagy lehetőség az AMD előtt, a Zenben biztosan van még tartalék...

[ Szerkesztve ]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#4) GreatL válasza Sinesol (#2) üzenetére


GreatL
őstag

Jó lenne kihúzni valóban. Itthonra, kevés munkára és sok játékra a 4790k-t nem fejleszteném, remélem az alaplap sem döglik ki alóla.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

Hajrá!

(#6) Reggie0 válasza Sinesol (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Sok magra azert nem rossz.

(#7) snecy20


snecy20
veterán

Akinek 486-osa van, már várja ki azt a pár évet! ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Cikk elején lemaradt 2 db betű a csuszásnál ;)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#9) #06658560 válasza snecy20 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

És Bacsis mit csináljon?

(#10) winhate


winhate
őstag

Remek és ismét 10 év alatt kb 2x max 3x teljesítménynövekedés lesz a mostanihoz képest ?
Húdejó...

Szánalmas már ez az egész.

Majd ha min. 20x gyorsabb lesz mint az x5650 em akkor veszek :) (egy szálon akár)
Akkor se adok érte többet mint ezért :D

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#11) fattyu válasza winhate (#10) üzenetére


fattyu
veterán

nem a sebesség a baj pl a 1366okkal hanem hogy nem bírtam összerheggeszteni működőre 10 alá a raidet.feladtam... pedig nagyon tetszett volna a dual x5680 konfig.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12) Lacok válasza gbors (#3) üzenetére


Lacok
őstag

Ha hinni lehet az utitervnek akkor még lépéselőnybe is kerülhetnek. [link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) troviko


troviko
senior tag

Márciusban vettem 7700K-t, 2025-27 körül tervezem cserélni, addig csak kijön valami. Nem is az új architektúrákra leszek kíváncsi, hanem arra, hogy mi következik azután, hogy elfogy a gyártástechnológia. Talán 3 nanométer lesz a vége, de mi lesz utána?

https://www.oldtech.hu/

(#14) DraXoN válasza #06658560 (#9) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

húzzon fel egy 8086-ost annyira, hogy fusson rajta a windows 10 ;]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#15) snecy20 válasza troviko (#13) üzenetére


snecy20
veterán

8+ év iszonyú sok idő, pláne most, amikor felgyorsulni látszik a fejlődés.
Tervezz inkább csak 4 évre vele. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) MK VII válasza Sinesol (#2) üzenetére


MK VII
veterán

+1. Szintén Haswell és még 2 évig biztos marad is. :K

(#17) Sinesol válasza Reggie0 (#6) üzenetére


Sinesol
veterán

Fene tudja, nálam főleg altalanos multimedias felhasznalas+jatekok vannak terítéken.
Szerintem az évente kijövő 3-4 játék miatt, ami valósan többet használ 2-3 magnál, neadjisten 4-nél szerintem nekem nem éri meg váltani...ráadásul az a pár nagy AAA cím is csak olyan, hogy 1-2 nap alatt kitolja az ember, aztan megy vissza jatszani az értelmes gamekkal, amikben tényleg van tartalom hosszabb távon is.

(#18) bambano válasza #06658560 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

főzzön lekvárt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Bici


Bici
félisten

Én egy AMD E350-en játszottam végig minden nekem tetsző játékot kb. 2003-2005-ig játéktól fűggően.
Az elkövetkező 5 évben eljutok úgy 2007-9-ig, a most 40K-ért vásárolt AMD A10-5800K gépen, utána majd veszek egy Zen magos APU konfigot 40k-ért, és így tovább. :P
Így átélem ugyanazokat, csak a pénzt nem erre, hanem értelmes dologra költöm. Pl. pálinka.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) MK VII válasza Bici (#19) üzenetére


MK VII
veterán

Szívrohamot nem fogsz kapni az tuti. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) awexco


awexco
őstag

Az Intel mikor váltott utoljára architektúrát ???? A mostani nem a p3-centrino vonal toldozgatása ha szigorúan vesszük ? ill mi számít annak ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#22) Reggie0 válasza Sinesol (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

En nem is tudom, hogy hany eve volt idom jatszani utoljara.

(#23) lezso6 válasza awexco (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha brand alapján nézzük, akkor a Nehalem. (2008)

Ha az alapok desktop megjelenése alapján, akkor a Core 2. (2006)

Ha az alapokat úgy általánosságban, akkor a Pentium M. (2003)

Ha az alapok alapját, akkor a Pentium 3. (1999)

Ha a linuxoknál lévő i686 architektúra jelölést nézzük, akkor a Pentium Pro. (1995)

Ha pedig szó szerint architektúráról beszélünk, akkor az i386. (1985)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) apatyas válasza lezso6 (#23) üzenetére


apatyas
Korrektor

Sikerült akkor az említett 486-os alá licitálni :D

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#25) awexco válasza lezso6 (#23) üzenetére


awexco
őstag

Akkor a marketingesek alapján lesz architektúra váltás. :) Bár csak nézőpont az egész , hogy mi az :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#26) lezso6 válasza awexco (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az x86-ot mondjuk ideje lenne már kidobni, de sajnos ez elég sok ok miatt gyakorlatilag lehetetlen. Esetleg ha valaki hoz egy olyan architektúrát ami képes értékelhető sebességű x86 emulációra. De ha ezt az Intel teszi meg, azzal kb csak az AMD kivégzése lenne a célja, szóval ezt inkább ne kívánjuk. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) nyunyu válasza lezso6 (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Intel mintha egyszer már nekifutott volna a HPvel karöltve, de aztán a fal adta a másikat az Itaniumnak :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) donpeal01


donpeal01
csendes tag

Én voltam olyan hülye, és beruháztam Kaby Lake-re. Gondoltam majd fejlesztek. Legközelebb AMD.

(#29) sh4rkk1ll3r


sh4rkk1ll3r
csendes újonc

Valahova menekülnie kell az Intelnek. És sajnos nem az AMD miatt.

Hanem a mobil chipek piszokgyors fejlődése okán.
Egyikünk sem akar abban a PC korban élni, ahol a csúcs okostelefon számítási teljesítményénék csak párszorosát hozza a PC, de csak sok-sokszoros fogyasztással/hanggal/hővel.

Persze, tudom, ez még messze van. De látjuk hogy a távolság csökken, és gyorsuló ütemben.

[ Szerkesztve ]

A Crysis-t egy húzott ENIAC-on tolom.

(#30) awexco válasza sh4rkk1ll3r (#29) üzenetére


awexco
őstag

Intel töke rendesen satuban van akár látják akár nem . Befuccsolt/törölt projektek sorát lehetne sorolni utóbbi 10 évből. Érdekes téma az , hogy merre tovább. illetve , hogy kivel szövetkezzen .

Van ötlete valakinek , hogy merre vezet tovább az Intel útja ? Pl a neuronos téma érdekes lehet. De borzasztó erőforrásokat igényelhet a kifejlesztése a 0-ról. (mint cpu nem mint cél eszköz )

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#31) kraftxld válasza nyunyu (#27) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A kedvenc sales-es grafikonom ebből a korból van :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32) awexco válasza kraftxld (#31) üzenetére


awexco
őstag

LOL :D nagyon tanúságos.

Alapvetően nem feltétlen hülyeség az amit intel szeretne, hogy server cpu-kon kísérletezik újításokkal majd a jövőben és ami beválik azt lehozza a többi meg megy a kukába.

Kis lépésekben lehet előre haladni de az x86 öröksége eléggé bekorlátozza.

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#33) core i7


core i7
addikt

Nagyon messze van ez még jelenleg elég nekem még a 6 magos Nehalem is :)

(#34) tailor74


tailor74
őstag

4-5 év rengeteg idő ezen a területen, addig még 10x változhat az üzleti stratégia...
Mondjuk jelenleg egy normálisabb procival simán ki lehet húzni azt az 5 évet. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#35) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Az intel nagyon nem tud hibázni.
Bármi is lesz az uj proci és mindegy mikor jön ki eléggé sokan be fognak rá fizetni.
Kivancsian várom az uj procit hogy mit fog tudni és mivel fog többet adni a mostaninál!

(#36) winhate válasza core i7 (#33) üzenetére


winhate
őstag

Szintén xeon? :K

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#37) core i7 válasza winhate (#36) üzenetére


core i7
addikt

nem i7 990x

(#38) csongi válasza awexco (#30) üzenetére


csongi
veterán

Ettol meg messze vagyunk. Ha viszont valaki komolyan venne, es szoftveresen neki fekudne, es a mobil eszkozok iranya egy picit valtozna, igen nagy csapast lehetne merni a Laptop piac megmaradt szeletere, vagy az irodai munkallomasokkra.
Lasd, Dex, kezdo probalkozas, de megis csak valami. Igaz a Samu mar szivatott le jopar embert, ilyen igergetessel, es masok is.
Biztosan folyik a felmeres, hany felhasznalo el vele, vagy mik az igenyek.
Ha az alacsonyabb arfekvesu keszulekek is megkapjak akkor lesz egy kis fejvakaras.
Persze ehhez kell a google is. Kivancsi vagyok mikor lesz teljes resze az Androidnak.
Ms elindult ebbe az iranyba, de mielott revbe ert volna kihatralt.
A valos oko a hatterbe vannak. Intel bacsi kicsit durci lett volna, ha ARM cuccokon fut az asztali kornyezetet.
Es kis irodai gepkent mukodnek. Az osszefonodasuk nagyon regi. Mindig is inteles kornyezetre fejlesztettek.
Szoval ido kell ehhez. Idovel a kritikus tomeg megno, es akkor mar lehet nem tehet semmit.
Kinaba leszerepelt a mobil szegmensbe, pedig kvazi ingyen adta. Minden inteles cuccon rajta volt a Win.
Megis az ARM es win parositas jobban fogyott. Ezert intel kiszallt, es gyorsan kovette az MS. :).
Egyenlore a Google nem tamadja ezt a szegmenst. Gondolom globalisan ez meg nem megoldhato, es nagy lenne a veszteseg, vagy a szegemnsbe kialakulo munkanelkuliseget nagyon nehez lenne ujra alkamazni. Az pedig csak ellenszenvet keltene a goggleval szemben.
Egyebkent szepen terelodik ebbe az iranyba. Nah majd akkor veszek 150k+ telefont :D

[ Szerkesztve ]

(#39) bindike01


bindike01
aktív tag

Hm még jó hogy az Ivy Bridge teljes mértékben kiszolgál egy komolyabb VGA val. Sőt szerintem egy 3770 még a mai napig erős proci egy megfelelő lapban. PCI ex 3.0 egy jó Z s lapban 2200 ig is tolhatod a memóriákat.De 1600 on is kitűnő. Én tuti nem fogok váltani ..minek? Majd ha lement a 8 ik gen ..Akkor éri meg váltanom. Addigra jön az Ex 4.0 5.0 is..ddr 5 memóriák. Egyetlen hátulütője ha meghal a lap akkor nehéz szerezni!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#40) ribizly


ribizly
veterán

Ha ez így megy tovább, akkor nem lesz más választásunk, mint hogy AMD-t "kell" majd venni.
Én nem értem miért csinálja ezt az Intel.
Nem akar vagy simán csak nem tud kilépni a saját árnyékából?

@(#39) bindike01
Hasonlóan gondolkodom én is a 3770k-mal amúgy. :U Persze már szemeztem itt a 6800k-val, de egyelőre várok.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#41) bindike01 válasza ribizly (#40) üzenetére


bindike01
aktív tag

Ha megnézed már most nevetségesen alacsony ára van a 6 ik generációnak. Persze I5 öt nem vennék mert szinte 10 15 öt hozzápótolsz és van egy I7 :C :C De ha bejön a 8 gen akkor tuti le fgnak menni a cpu árak remélhetőleg mivel elvileg "30 40 % a 7700K és a 8700K között" Szóval lesz még itt olcsóság!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#42) E.Kaufmann válasza ribizly (#40) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amíg sok az intel fan, amíg a gyártók nagyrésze még hozzájuk fordul, addig ki akarják sajtolni az utolsó dollárt is a meglévő műsorszámból. Voltak-vannak ilyen háttérben futó projektek, de amíg a jelenlegi technikára van vevő, nem veszik elő.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#43) #74018560


#74018560
törölt tag

Az öntanuló chipet ezekbe nem is tervezik belerakni? :F

(#44) core i7 válasza E.Kaufmann (#42) üzenetére


core i7
addikt

Igen Nehalem Sandy korszakból nagyon sok emberbe beépült az Intel meg az i5 i7 szó és sokan maradnak intelnél mert annyira nem követik a fejlődéseket Így sok intel fan lesz még 1 darabig aki minden áron Intelt akar

(#45) kromatika


kromatika
veterán

Igen haloványan hangzik.

Légy jó mind halálig.

(#46) MongolZ válasza bindike01 (#41) üzenetére


MongolZ
addikt

Használtan az intel sosem volt olcsó. Nem is lesz.

(#47) core i7 válasza MongolZ (#46) üzenetére


core i7
addikt

cáfolok i7 920 már van 5 ezerért :DDD

(#48) bindike01 válasza MongolZ (#46) üzenetére


bindike01
aktív tag

Majd meglátod.Amúgy én nem vagyok INTEL FAN de az AMD ből köszönöm többet nem kérek. Ha lenne egy 3 ik fél aki gyárt processzorokat és jobb lenne az intelnél is akkor azt választanám. Az lehet hogy a riska jó lett ez nem tagadás.....de majd az intel is újít.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#49) <Lacy85> válasza winhate (#10) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hát nemtom. Én inkább csak örülök neki, hogy lelassult egy kicsit a fejlődés. Így nem kell 2 évente kidobni a komplett gépet, mert elavult.
Miért akkora gond, hogy 4-5 évig mindenre tudod használni?

(#50) bindike01 válasza <Lacy85> (#49) üzenetére


bindike01
aktív tag

Legalább cpu lap és memória!! :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.