Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Hamarosan valószínűleg az itthoni boltok polcaira is felkerül az új jövevény, addig is a gyártói oldal ajánlott fogyasztói árként 695,5 dollárt (ami a hír megírásának pillanatában 189 340 forintnak felel meg) jelöl meg.

Amivel kb. 10x drágább, mint egy 2TB-os HDD... Pedig mennyivel gyorsabb és csendesebb lehetne a NAS... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Fúúú de rohadt drága
1TB 860 Evo 80ezer

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) F34R válasza Cifu (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

10 evig meg biztos dream lesz...

(#4) #16939776 válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

A Márvellös vezérlővel együtt a hajukra kenhetik ennyiért.

(#1) Cifu: Biztos? Nálam ment egy 60GB-s kingstone 24/7 úgy egy évig, azután 96% kondícióval másnap nem lehetett többet írni.
Garanciába nem vették vissza, mert "túl sok" volt a power on hours a smart táblán :C

[ Szerkesztve ]

(#5) pomorski válasza #16939776 (#4) üzenetére


pomorski
őstag

Éjjel-nappal ment, mintha szervergép lett volna?

(#6) #16939776 válasza pomorski (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak a monitoron volt kikapcsolva, egyedül a windózupdate tagolta az uptime-ot.
Zenét játszott 24/7 nas-ról meg YT-ről...

(#7) pomorski válasza #16939776 (#6) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor nem kapott nagy terhelést tényleg.

(#8) Bird


Bird
addikt

Nagy kapacitású SSD otthoni környezetben egyelőre álom marad....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#9) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Szerencsére nekem egy 500-as ssd mindenre elég, az meg már 33000Ft-ért is kapható. Sok adat tárolására meg jelenleg a 4tb-os hdd-k a legjobbak ár/érték/tárhely tekintetében.

(#10) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Ez valóban nem kicsit van túlárazva, majdnem fele ennyiért lehet venni 2 TB-os SSD-t, ugyanez a vezérlő, sebesség stb, csak Micron 1100 vagy Crucial MX300 néven.

(#11) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ha így halad, kell még legalább 5-8 év, mire elérhető árban lesznek a nagy kapacitású (2-4TB) SSD-k. És nem lepődnék meg ha már QLC technológiát használnának.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) bteebi válasza Cifu (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Megoldás (persze sajnos nem mindenkinél kivitelezhető): nem a hálószobába/nappaliba kell tenni a NAS-t. Nálunk majd a gardróbba lesz rakva.

Mondjuk amennyi tárhely nekem kellene, annak az SSD-s árából tutira fel lehetne építeni még egy szobát a házunkhoz :B :)).

Amúgy elég drága lett szegény, egyáltalán nem versenyképes, még az SSD-k között se...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) #72042496 válasza bteebi (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amíg én is el nem különítem, addig nálam a nagyszobában van a NAS (Synology 718+ és 2x2 TB WD Red) egy szekrényben, ami hátrafelé szellőzik. Meglepően halk, gyakorlatilag este hallom csak, amikor már csendesedik a környezet is.

(Számítógépben továbbra sem viselném el még ezeket a HDD-ket sem, a NAS-ba viszont SSD-t nem mernék tenni, akármennyire is tetszene.)

[ Szerkesztve ]

(#14) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az árán felröhögtem. Ez azért nem vicces. :(

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.