Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samott


Samott
addikt

Ugyes, nagyon ugyes. Megvartak amig a Huawei atszervezi magat. Es akkor lepnek a torkara.

Pedig nem a telefonokkal volt a kockazat, hanem a halozati eszkozokkel, olyat meg a Honor nem gyart.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

0.kérdés, árulnak egyáltalán Honor telefonokat USA-ban :F?

Akkor fair a korlátozás, ha bizonyított a folyamatos Kínai hadsereg -> Huawei -> Honor pénzmozgás. Egyszeri tétel nyilván volt a kiváláskor, de ha ténylegesen szeparálódnak, akkor békén hagyhatnák őket. Nem vagyok egy kínapárti, de marhára nincs verseny a telópiacon, árak az egekben - nem hiányzik egyetlen gyártó kilövése sem.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) vicze


vicze
félisten

Ebből is nagyon jól látszik, hogy nem nemzetbiztonsági BS volt a probléma eddig se, nemes egyesszerűséggel piacgazdasági háborúról van szó semmi másról.

(#5) gliskard


gliskard
senior tag

Az egyik régi barátom fia az usaf-nak dolgozik mint szerelő, nekik már korábban jelezték, hogy melyik telefon, tablet okosóra/fitnesz karpántokat "nem kéne használni", hasonlóan vannak app-ok amelyeket szintén az "inkább ne" kategóriába tartoznak.

(#6) gliskard válasza vicze (#4) üzenetére


gliskard
senior tag

usa-ban a mobil telefon szegmensben a huawei csak kerekítési hiba volt és a honor sem produkált komoly eladásokat. Nézd meg mit árulnak ott a szolgáltatók (talán OnePlus van a T usa-nál, a többiek főleg koreai, japán telefonokat értékesítenek android vonalon), a nagy átlag azt veszi/kapja az előfizetés mellé.

[ Szerkesztve ]

(#7) tha_answer válasza Samott (#1) üzenetére


tha_answer
őstag

hat persze.

a kkpnek nem tetszik h evi 300mrd usd megy felvezeto importra.

az tokmindegy hogy huawei vagy honor, a lenyeg hogy nem ferhet hozza elvonalbeli felvezeto techhez, mert annak a vege az hogy a kkp egy milliardos orszag eroforrasiat felhasznalva kicsinalja a vilag felvezetoiparat, majd megnyeri a haborut amit el sem kellett kezdeniuk.

[ Szerkesztve ]

(#8) vicze válasza gliskard (#6) üzenetére


vicze
félisten

Nem igazán érted ugye? Nem a forgalmazás lesz betiltva, hanem nem lehet nekik alkatrészt értékesíteni, ami szinte kivétel nélkül US szabadalom.
Nem az tette taccsra Huaweit hogy nem árulhattak telefon vagy bármi mást US-ben...

(#9) Hieronymus válasza vicze (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A gazdasági háború is nemzetbiztonsági kérdés, csak egy kicsit más megközelítésből.
Ezt felejtette el felismerni Európa, az eltelt pár évtizedben. Sajnos. :(((

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) gliskard válasza vicze (#8) üzenetére


gliskard
senior tag

bocs, akkor félre értettem a "piacgazdasági háborúról van szó" részt.

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Vegul is minden ceg nemzetbiztonsagi fenyegetes, ami az Apple poziciojat fenyegeti. Eddig sem volt titok, hogy valamiert az osszes kinai telefonos ceg kozul csak a Top 10-es cegek lettek hirtelen veszelyesek. Ahogy az se titok, hogy a politikusok cegek szamara lobbiznak es ez meg csak korrupcionak sem minosul ott.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) vicze válasza Hieronymus (#9) üzenetére


vicze
félisten

Őszintén ezzel nincs különösebb probléma, csak nem rajongok a pofátlan hazudozásért és képmutatásért amit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#13) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Próbaképpen igazán elvághatnák az amcsikat a kínaiak pár hónapra a ritkaföldfémektől. Csak úgy a miheztartás végett. Lehetne aztán igazán fél-vezetőket gyártani!
Aztán picit a bankszektort is meg lehetne vakargatni, hogy mondjuk emelni az amcsi vs kína adósság kamatot. Van lehetőség a visszavágásra, egyenlőre a kis sárgák nagyon úriemberesen viselkednek.
Egyetértek, hogy ez a nemzetbiztonsági kockázat duma nagyon átlátszó, ennyi erővel lehetnének őszinték is.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#14) #16820480 válasza t72killer (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elég nehéz az ilyenre közvetlen és jól kivehető bizonyítékot mutatni, amikor az érintett entitások semmilyen részletes pénzügyi jelentést nem publikálnak. Azt érdemes lehet megnézni, hogy most a nagy leszámolás közepette a kínai állam melyik tech cégeit nem fegyelmezi, ott lehet szoros kapcsolat.

Decepticon: Ez a kína-amerikai adósság egy akkora hoax amúgy, hogy csak na. Az USA államadósság töredéke (talán 3-4% max) van kínai kézben, erről meg lehet amúgy nézni az amerikai pénzügyminisztérium jelentéseit, hiszen ezek publikus adatok. A nagy többsége magánkézben van (kb 60-70%), a maradék 30-40% körül külföldi államok kezében, ahol a legnagyobb hitelező Japán volt, amikor utoljára néztem, kína a második és folyamatosan csökkenő tendenciát mutat az utóbbi időben.
Pont fordítva lennének nehézségek, hiszen a nemzetközi kereskedelem jelentős része USD-ben folyik. Ezért van az, hogy például egyes kínai politikusok életét meg tudják azzal keseríteni, hogy tiltólistára teszik őket. Lam például nem tud bankszámlát nyitni, mivel tiltólistára került. Kínai banknál sem. Mert amelyik bank számlát nyitna neki, az elvágná magát az USD pénzforgalomtól, vagyis kb a világtól.

(#15) clon válasza #16820480 (#14) üzenetére


clon
aktív tag

"...Ez a kína-amerikai adósság egy akkora hoax..." vagy sem de a hivatalos adatok szerint Kína a 2. hitelezője az USA-nak

Az amerikai pénzügyminisztérium honlapján szereplő adatok szerint
Japán 1256,8 milliárd dollár
Kína 1061,5 milliárd dollár

Decemberben az amerikai állampapírok harmadik legnagyobb tulajdonosa
Nagy-Britannia volt 446,6 milliárd dollárral,
Írország következett 315,4 milliárd dollárral
Luxemburg 275,1 milliárd dollárral,
Brazília 259 milliárd dollárral

Nagyjából így áll náluk a helyzet. És igen Kína tavalyhoz képest továbbra is vásárolt USA állampapírt míg japán nem sőt csökkentette.

(#16) #16820480 válasza clon (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem cáfoltad meg amit én írtam. Illetve ha már ezt odateszed, akkor tegyük mellé a teljes adósság számértékét, ami egy évvel ezelőtt 26.945,4 milliárd dollár volt. Ennek durván 4%-a van kínai kézben, ami ne mondható akkora ütőkártyának szerintem, mint sokan próbálják beállítani. A hoax arra vonatkozott, hogy csomóan terjesztik még mindig, hogy "kína az amerikaiak legnagyobb hitelezője", ami nem igaz (mert Japán az), másrészt pedig a legnagyobb az nem egy jelentős többséget tart a kezében, hanem csak a legtöbbet a sok kicsi közül.

(#17) joey04


joey04
titán

várható és helyes döntés (lesz).

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Tüzi

Európa is csinálhatna valami ilyesmit... mert ezek a buckalakó droidok lassan mindent felvásárolnak itt...
Mostanában van "szerencsém" kínaiakkal napi szinten találkozni, és látni, hogy mit csinálnak, és hogyan... ezeknek ha nincs a szájába adva, hogy miként kell levegőt venni, akkor megfulladnak.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20) Tüzi válasza #32839680 (#19) üzenetére

Akkor ezzel az észrevétellel nem vagyok egyedül, jól van :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21) t72killer válasza Fritz Teufel (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem jó 5let, mert az amcsiknak van saját ritkaföldfém-készlete, csak nem üzemelték be a bányászatot mert olcsóbb volt kínából hozni. Ha beindítják, akkor a kínaiak nem fogják tudni eladni a sajátjukat. Össze vannak ezek nőve keresztbe-kasul, biztos van egyébként amivel a kínaiak tudnák az amcsikat megfogni, de lehet sokba kerül nekik/felesleges/stb.
Igazából Kínának a jelenlegi helyzet motiváció, hogy építsen ki saját chipgyártó láncot - az, hogy egy kirakatcégük elesik rongyos pármilliárd $-tól, nem nagy tétel ekkora országok között.
A nemzetbiztonsági duma egyébként egyáltalán nem kamu, chipgyártóként olyan backdoort teszel a cuccba, amit csak nem szégyellsz, senki se fogja megtalálni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) doooo válasza vicze (#4) üzenetére


doooo
veterán

Tekintve, hogy a Honor gyakorlatilag ugyanannyira jelentéktelen perpillanat, mint a Huawei... ennek az értelmezésnek annyi értelme sincs, mint korábban.

Mellesleg messze van ez még bármiféle konkrét határozattól.

(#23) doooo válasza clon (#15) üzenetére


doooo
veterán

Tehát a teljes 28 billió dolláros államadósságból 1 billió van épp Kínánál... wow... :U Egyébként ez kisebb összeg, mint ami korábban volt, tehát nem növekszik a részesedésük, épp ellenkezőleg (főleg annak fényében, hogy Trump utolsó éve alaposan kilőtte a teljes adósságot).

És a kínai államadósság kinek a kezében van? Arányaiban mostanra jóval túlnőtt Amerikáén, egyre nagyobb fejfájást okozva a KKP-nek.

[ Szerkesztve ]

(#24) Z10N válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Z10N
veterán

"Ahogy az se titok, hogy a politikusok cegek szamara lobbiznak es ez meg csak korrupcionak sem minosul ott."
Es szinte minden erre epul ott...
Neha olyan lobbyzasokrol mennek, hogy leesel a szekrol, amikor hallod/olvasod.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#25) janeszgol válasza #16820480 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Ahogy nézem a feletted lévő választ Japán sem éri el az 5%-ot.
Ez az egész egy kereskedelmi háború, semmi köze a nemzetbiztonsági blablához. Chip hiány van, és az USA azt szeretné, ha nem amerikai cégek lennének parkoltatva emiatt. Magyarul: az USA visszaél a szabadalmaival, azaz egy szabadalmi troll.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) #16820480 válasza janeszgol (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ezt akartam én is mondani, hogy ezeknek az államadósságoknak nincs akkora jelentősége, mint sokan képzelik a félinformációk alapján. Még a kínai USD készpénztartalék is magasabb, mint az adósság mértéke. Csak ugye ez sem egy szabadon felhasználható játékszer mások fenyítésére, hanem szükséges a kereskedelemhez, hiszen a kínai yuant lényegében senki nem fogadja el (mivel kína nem engedett belőle külföldre vinni érdemi mennyiséget, hogy saját maga tudja befolyásolni az értékét).

(#27) Tüzi válasza t72killer (#21) üzenetére

Arról nem beszélve, hogy a kínai ipar egyik legnagyobb nyersanyag beszállítói az ozziek, akik ugye commonwealth ország...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28) t72killer válasza Tüzi (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Inkább nevezném kínai gyarmatnak mostanában... A felszínen lehet nagyon "nyugatiak", de ha van bármiféle szenes-fémes kínai beruházás, akkor bármilyen környezetvédelmi indok instant le van söpörve az asztalról és centire pontosan megépítik ami a kínaiaknak kell.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29) Hieronymus válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...az se titok, hogy a politikusok cegek szamara lobbiznak es ez meg csak korrupcionak sem minosul ott."

Mert nem korrupció.
A politikusok a döntéshozók. Mindenütt, nem csak Amerikában. A politikusoknál lobbiznak. Ez amúgy teljesen normális foglalkozás. A lobbista pénzt kap a munkájáért hivatalosan és adózik.
A döntéshozók előtt képviseli azt a céget, amelyik megbízta. Miért jobb a képviselt cég ajánlata a többiekénél.

A korrupció esetében viszont a politikus zsebébe nyomnak valami értéket, nem hivatalosan.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) vicze válasza Hieronymus (#29) üzenetére


vicze
félisten

"Mindenütt, nem csak Amerikában. A politikusoknál lobbiznak. Ez amúgy teljesen normális foglalkozás."
Nem éppen ugyanaz. US-en kívül sehol EU-ben nem fogadhat el senki se kp. se bármilyen másfajta juttatást, ez szigorúan tiltva van.
US-ben egyszerűen kampány támogatásként átutalják a megfelelő összeget az illetőnek és csá sehol semmi lefizetés nem történt. Mivel US-ben a választásokat nagyon nagy mértékben az dönti el, hogy mennyi pénzt szánsz kampányra így ezen a pénzen áll vagy bukik valaki hatalma, így "nem" szeretnek elesni tőle. Ennél fogva US az egyik legkorruptabb demokratikus rendszer a világon, minden kizárólagosan az irányít akinek több pénze van. Gyógyszeripar kvázi saját magát szabályozza ha akarja és így tovább mindennel kb.

[ Szerkesztve ]

(#31) Samott válasza vicze (#30) üzenetére


Samott
addikt

De a kampanytamogatas az nem lobbizas. Ket kulonbozo dolgot keversz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32) svgyula


svgyula
addikt

Üdv mindenkinek! Amit a következőkben leírok azt értelmezze mindenki ahogy tetszik! Az android telefonok szinte 100%-a úgy működik, hogy a felhasználót becsapják! Ez nem vicc! Mindenki megvan győződve arról, hogy a telefonja biztonságos mert van ilyen olyan pinkód, ujjlenyomat olvasó, cikk-cakk, minta, vagy arcfelismerés. Ezzel nincs is semmi gond mindegyik rendesen működik és itt jön a DE! A telefonokon ez csak a kijelzőre vonatkozik! Vagyis a hálózatokon, mint GSM, WIFI, Bluetooth, vagy akár pc, a legtöbb telefon adatai elérhetőek a felhasználó engedélye nélkül is! Nekem Honor 20 telóm van. A telefon a bekapcsolás után felmegy az összes, hálózatra még a pinkód beütése előtt. A telefonon fel lehet venni a bejövő hívást akkor is ha semmilyen azonosítót nem adtam meg! Erről több helyen írtam de sehol nem értették, pedig rém egyszerű minden telefon üzem közben lehallgatható és minden adat leszedhető. Ezért nem értem azokat akik még a bankkártyájuknak az adatait is itt tárolják!? De ez legyen mindenki magánügye. Ezen az sem segít ha van a sim kártyán pinkód mert anélkül is el lehet érni a segélyvonalakat vagyis valamilyen hálózat akkor is üzemben van! Ez ugye jól hangzik és "nagy segítségnek" tűnik de belegondolt már valaki abba, hogy ez akkor hogyan is működik?
Az USA vádakra volt egy érdekes reakció a Huawei részéről. Nem tudom ki emlékszik erre egy kis elszólásnak tűnt, de ez arra amit fent írtam a magyarázatot is megadja. Azt mondta akkor a Huawei vezetője a cég nem épít be semmilyen kém szoftvert és a telefonok megfelelnek minden ország titkosszolgálati előírásainak és csak az ott előírt hozzáférésekkel rendelkeznek....................
Lehet gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#33) vicze válasza Samott (#31) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem te kevered. A US lobbizás úgy működik ahogy leírtam, manapság nincs lobbi kampánytámogatás nélkül.
A lobbi általános fogalma most lényegtelen, a US specifikus működést írtam le. Tisztában vagyok vele, hogy mi a lobbi és hogyan kellene működjön, aminek US-ben is szigorú keretei vannak, csak éppen a kampánytámogatás egy gigantikus lyukat üt mindennemű szabályozáson.

(#35) Samott válasza vicze (#33) üzenetére


Samott
addikt

Ezen en nem nyitok vitat. Amit leirtal az nem lobbizas hanem korrupcio. Ha igy mukodik, akkor ne beszeljunk lobbirol, hanem nevezzuk neven ami.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#36) vicze válasza svgyula (#32) üzenetére


vicze
félisten

"A telefon a bekapcsolás után felmegy az összes, hálózatra még a pinkód beütése előtt. A telefonon fel lehet venni a bejövő hívást akkor is ha semmilyen azonosítót nem adtam meg!"
Ez a feature Android 7-tel lett bevezetve. Addig egy újraindult telefon nem kapcsolódott hálózatra és nem indított el semmilyen alkalmazást pl. ébresztő se működött. (Esetileg voltak gyártói kivételek pl. HTC.) Érthetően igen sok problémát okozott több környezetben és esetben is, ha egy újraindult telefon nem kapcsolódott semmilyen hálózathoz.
Feloldás nélkül csak bizonyos meghatározott alkalmazások indulhatnak el és nem minden.

Ahogy a segélyhívó számok elérése is jogszabályozási kötelezettség, és eléggé logikus és érthető miért van, valamint SIM nélkül is működik minden esetben.

Ez a működés 100%-osan így van iOS-en és minden más mobil OS-en is, mivel jogszabályban van szabályozva.

Elmélet gyártás jól megy a gondolkodás kevésbé...

(#37) vicze válasza #32839680 (#34) üzenetére


vicze
félisten

Nyilvános, minden kampánytámogatás.
Viszont közel sem olyan egyszerű az hogy ki vagy mi van 1-1 szervezet mögött, mivel vannak lobbizásra szakosodott cégek, amik megbízást kapnak XY-tól. Így X cég fizet Y-nak és az adja a kampány támogatást, akár több cég is összefoghat hogy egy nagyobb összeget adjon egy-egy kampánynak. Illetve nem csak személyeket csak csoportokat is támogathatsz, így indirekt szervezet egy másik indirekt szervezetet támogat. És ettől a ponttól nem tudsz semmi korrupciót bizonyítani semmilyen irányba mindenki keze mosva van.

[ Szerkesztve ]

(#38) Hieronymus válasza vicze (#30) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nem éppen ugyanaz. US-en kívül sehol EU-ben nem fogadhat el senki se kp. se bármilyen másfajta juttatást, ez szigorúan tiltva van."

Akkor nyilván ügyvédnek sem fizethetnek, aki képviseli a céget valamilyen ügyben?
Tekintsd egy speciális kereskedésnek, ahol felfogadnak egy kereskedőt, hogy segítsen eladni az adott terméket. A lobbista nem megveszteget másokat, hanem átadja azt az információt a döntéshozóknak, hogy miért érdemes az általa képviselt terméket/megoldást választani. Erre megvan minden pályázónak a lehetősége.

Hogy értsd. A lobbista vagy legalább a csapata ért valamennyit az adott témához. Ezt fordítják át a nem profi döntéshozók nyelvére. Ezt szerződéssel, cégszerűen végzik. És nem a döntéshozókat zsírozzák.

Valami ilyesmit adnak elő.:
Az a termék amit én képviselek drágább mint a többi pályázóé. Viszont ebben nem tesz kárt az időjárás és bevizsgált termék. A várható élettartama legalább 5 évvel hosszabb, mint a többi pályázó terméké. Ezért a magasabb ár ellenére érdemes azt a terméket választani.

Ma Magyarországon erre nincs lehetősége a pályázóknak. És nem csak Magyarországon nincs.
A döntéshozók megkapják az ajánlatok zanzásított információit. Ár és tartalom két szóban, valami info a vállalkozásról. (Ekkor az ügyintéző egyetlen szóval elintézheti akármelyik pályázót.)
A döntés alapja általában egyszerű.
A legolcsóbb és legdrágább automatikusan kiesik. Mert okosak a döntéshozók, nem támadhatóak a döntés után. Ha ezek után több pályázó marad még talpon, akkor kockával is kidobhatnák a nyertest.
Ha van a döntéshozók között, akinek valamennyi ismerete van a dologgal kapcsolatban, akkor az fog dönteni. Jól vagy rosszul.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#39) vicze válasza Hieronymus (#38) üzenetére


vicze
félisten

"Hogy értsd. A lobbista vagy legalább a csapata ért valamennyit az adott témához. Ezt fordítják át a nem profi döntéshozók nyelvére. Ezt szerződéssel, cégszerűen végzik"
Tehát pl. mint amikor a Right to repair lobbisták full belehazudnak egy bizottság szemébe? Ezt esetenként elég bicskanyitogató módon teszik. Nyilván az is hozzáértés csak nem az adott témához...

A lobbi csoportot megbízza valaki, az a valaki esetlegesen egy 3. cégen keresztül támogatja egy bizottsági tag választási kampányát, ezt szóban világossá teszik az illető számára, akkor ez pontosan micsoda is?

Az M.o.-i EU-s pályázati pénzek elosztásába inkább bele se menjünk, mert az már tényleg maga a fertő, annál korruptabb rendszer kevés van a világon...

(#40) Hieronymus válasza vicze (#39) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt gondolom tisztázni kellene magadban egy dolgot. A politikai pártok, erős érdekképviseletek. A támogatóik, tagjaik és választóik érdekeit képviselik. Az országirányításban közvetlenül képviselik az érdekeiket, a stratégiai döntéshozó testületekben. Parlament, helyiönkormányzat és megyeközgyűlés.
Közvetve képviselik magukat, vezetői kinevezéseken keresztül a közvetlen irányításban. Kormányfő, miniszterek, polgármesterek...
Ezt a rendszert irányítják a választók a választási ciklusokkal.

Nem jó, de nem ismerünk jobb megoldást.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#41) svgyula válasza vicze (#36) üzenetére


svgyula
addikt

Ez jó de miért nem a felhasználó szabja meg azt, hogy a telefon hálózati egysége(i) mikor aktiválódjanak? Tehát akkor a leírásod
szerint a 7-es droidtól van ez mert addig nem működtek az egyéb egységek mint ébresztő és egyéb. Nos megsúgom a telóim már a 4.4-es droidnál is tudták a kikapcsolt telefonos ébresztést. Nem másztak fel sehova amíg nem kaptak engedélyt(pinkód). Nos van még egy dolog! A sok telefon ROM között van ami mégsem így működik! Ezek amint megfigyeltem valamelyik szolgáltatónál vásárolt készülékek. A közeli rokonságban 2db van egy xiaomi és egy Huawei. Mindkettő megáll induláskor és amíg nincs pinkód nincs semmilyen hálózati elérés. Az enyémen bejön a hívás és fogadni is lehet minden pinkód nélkül. Azokat nem lehet hívni csak ha elindítják a telefont!
Nos akkor jól működik az elméletgyártás?
Erre szoktam mondani kétféle hozzászólás van az egyik aki tudja, hogy gond van és köteles lehurrogni és a gibic akinek csak a szája jár. A választás lehetőségét megadom........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#43) vicze válasza svgyula (#41) üzenetére


vicze
félisten

Leírtam, hogy voltak és most is vannak kivételek, az Android nem egy egységes platform, hanem egy elég nagy katyvasz amiből a gyártó azt hoz ki ami akar.
Amennyiben egy gyártó követi a Google általi ajánlásokat, egy "stock" közeli állapotú Android lesz belőle, ha meg nem teszik akkor nem az lesz. És úgy látom 13év alatt továbbra se sikerült az embereknek megérteni, hogy Android más gyártónként akár készülékenként, sőt SoC-onként néha. Semmilyen egységesség nincs benne.
Azzal hogy mondasz olyan készüléket ami máshogy működik saját összeesküvés elméletednek vagy mi a fenének(?) mondasz ellent.

Igen továbbra is elméletek gyártasz semmi mást.

Számomra elég erőteljes megkönnyebbülés volt, hogy egy éjjeli random reboot esetében, legalább ébresztett és elérhető voltam, nem pedig csak lemerítette magát a feloldó képernyőn állva, és arra keltem, hogy 10 óra és full le van merülve a telefon...
De biztos, kémkedni akar mindenki utánad, logikus. Segélyhívó is azért van nyilván...

Mondjuk egy okos telefon esetében annyira vicces kijelentés, mikor minden is online. Na meg a Pegazusért is azért fizetnek az államok, mert...

[ Szerkesztve ]

(#45) svgyula válasza #32839680 (#42) üzenetére


svgyula
addikt

Nyilván ahogy azt már a traplinak is elmondták nem ilyen módon kell
a konkurenciát leépíteni hanem fel kell venni a versenyt és saját fejlesztésekkel előrukkolni. De ez így egyszerűbb. Olcsón odacsábítjuk az okos embereket a nagy "demokrácia" :N égisze alatt
aztán amit megépítenek azt szépen a sajátunknak tekintjük! Pont mint Kína csak az gondolja USA azt hiszi ez a legális.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#47) doooo válasza #32839680 (#46) üzenetére


doooo
veterán

+1 Pontosan így.

(#48) k-adi válasza t72killer (#3) üzenetére


k-adi
nagyúr

"marhára nincs verseny a telópiacon, árak az egekben - nem hiányzik egyetlen gyártó kilövése sem."

hát igen.. jó lenne a verseny, de úgy tűnik apple-samsung meg a még megtűrt xia lesz egy ideig..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.