Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) David75


David75
őstag

Csak azt nem értem hogy ilyen pofátlan hozzáállás mellett miért van ekkora hype-ja az androidnak?

Csak mert nem hiszem hogy a felhasználok 30%-nál töbnek van megfelelő tudása ahhoz hogy rárakjon ilyen főzött romokat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#2) SenorGrande válasza David75 (#1) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Ne haragudj, de nem olvastad a cikket?

Az, hogy egy szoftverben hiba van, "természetes" dolog.
Azt pedig nem kéne az Android számlájára írni, hogy a telefon gyártók bas*nka biztosítani az újabb verziókat. . .
Nem védem az Androidot, nincs okostelefonom, mert nincs rá szükségem. Bőven kiszolgál engem az SE K530i-m, de maximum a hibát lehet felróni nekik, amit egyébként már javítottak az újabb verziókban.

(#3) David75:

Nem vagyok valami kitartó, meg melegem is van. Feladom. . . :(((

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#3) David75 válasza SenorGrande (#2) üzenetére


David75
őstag

Hát figyelj ha úgy oldja meg a google a frissítést mint az ms akkor minden telefon 2.3-nál járna...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#4) n00n válasza David75 (#3) üzenetére


n00n
őstag

:W

(#5) danih


danih
addikt

Nem a gyártók szopatják az androidosokat, hanem azon fejlesztők, akik az appjaik adatforgalmát HTTP-vel bonyolítják. Ezt a hiányosságot lehet javítani.
Ez a cikk lehet, hogy a bug apropójából íródott, de koze az NINCS hozzá, szimpla szokásos hangulatkeltés. Semmi újdonság nincs benne, megoldást persze nem javasol (kivéve a "minden gyártó biztosítson frissítést MOST" síráson kívül).
Ráadásul a sebezhetőség az authToken-ben van.

(#6) CocooN-z


CocooN-z
őstag

A frissítésre:

Szerintem az lenne a legjobb megoldás, hogy a software update nem járna hardveres megkötéssel (sys req.), értem ezalatt azt, hogy a security update-et és a többit külön kéne venni:

Ez pedig azt jelenti, hogy külön kellene a gui-t, a feature-s, és a sok sz@rt a FONTOS és LÉNYEGES update-től venni.

Az első opcionális és sys req.-es lenne, a másik pedig hardver követelmény mentes és kötelező lenne.

sztem ez működhetne.

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#7) Tyca válasza David75 (#3) üzenetére


Tyca
senior tag

mobileszközre egy kissé kompaktabbak az oprendszerek, mint a PC-kre. A windows megteheti, hogy bazinagy méretben elterpeszkedik a vinyódón, minden létező hardvert ismerve és támogatva. A mobil oprendszereknél a méret a szűk keresztmetszet, minden telógyártó a saját speckója szerint dobja össze a rom-ját, ezt a Google nem tudja globálisan felfrissíteni...de ez a cikkből is kiolvasható

(#8) David75 válasza Tyca (#7) üzenetére


David75
őstag

Wp7-re gondoltam félre értettük egymást.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#9) llaszlo válasza David75 (#3) üzenetére


llaszlo
veterán

Én azt nem értem, hogy miért nem úgy csinálták meg az Androidot, hogy a kisebb frissítéseket bármikor fel lehessen tenni akár a google szerveréről is? A nagyobb verzióváltásokra meg köteleznék a telefongyártókat, hogy a kiadás után 2 hónappal minimum 2 évig (nem másfélig, mivel 2 év a hűségidő) a telefon kiadása után kötelesek legyenek frissíteni. Persze ez sem a legjobb megoldás, mert pl ha valaki egy egy éves modellt vesz akkor arra már csak 1 év a support.
Jelenleg nincs más választásod, vagy elfogadod, hogy pl egy telót ma a már rég elavult 1.6-al veszel meg (sajnos még mindig van ilyen a piacon) és nem lesz frissítés vagy rootolsz és gányolsz ha egyáltalán van hozzá frissebb főzött rom ami meg lehet (sőt inkább biztos), hogy tele lesz hibákkal és kísérletezni kell, hogy melyik működik rendesen.
Ezt még tovább nehezíti, hogy a gyártók lezárják a nand-ot meg mindenféle "biztonsági" megoldásokat alkalmaznak, hogy a user ne tudjon rootolni. Az más kérdés, hogy ezzel milyen veszélyeknek teszik ki a usert ha egy hibás rendszert kénytelen használni.

(#10) dajkopali válasza danih (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

"minden gyártó biztosítson frissítést MOST"
hát nemtom, ez egy kapitalista világban, ahol a fogyasztónak elvileg jogai vannak, hiszen mégiscsak az ű píziről van szó, olyan földtől elrugaszkodott kérés? :F

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) David75 válasza llaszlo (#9) üzenetére


David75
őstag

Szerintem a legjobb megoldás az lenne ha külön frissétésben kéne jönnie a rendszer frissítésnek és az ilyen sense és társainak.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#12) siva válasza CocooN-z (#6) üzenetére


siva
aktív tag

Úgy kéne ahogy mondod, valamint minden marketes feljelentkezéskor, a biztonsági frissítések ellenőrzését is tesztelni, és belinkelni egy update -elő program elé...., Létezik automatikus frissítés telepítés?, adatforgalom blokkoló szoftverek ellenére?

(#13) Drenadar válasza dajkopali (#10) üzenetére


Drenadar
veterán

Az ügyfél örüljön, hogy van mit vennie :)
ha a gyártók egyedi felületei nem függenének az OS-től, akkor lehetne egyszerűen könnyedén frissítgetni, csak akkor az nekik nem lenne pénz. Az újabb készülékek ellenfelei lennének a meglévők és kénytelenek lennének valami egészen új készülékkel előállni.

(#14) Tyca válasza David75 (#8) üzenetére


Tyca
senior tag

akkor igen, bocs...bár a wp7 meg pont azért tud rugalmasan frissíteni, mert totál zárt

(#15) llaszlo válasza Drenadar (#13) üzenetére


llaszlo
veterán

A megjelenés az csak pár png meg xml fájlon múlik legtöbbször. Egy SW hibáért meg nehogy már az egész rendszert kelljen frissíteni. Azoknak egyáltalán nem kellene érinteni azt, hogy szürke vagy fekete a háttér vagy, hogy milyen az applist kinézete. Ez lenne az amit David írt. WP7-nél nem tudom, hogy ez hogyan működik. iOS-nél meg egyértelműen könnyű a megoldás mivel ott nincs a HWek terén ilyen nagy eltérés és nincs több száz vagy akár ezer féle HW.

[ Szerkesztve ]

(#16) lapa válasza dajkopali (#10) üzenetére


lapa
veterán

egyébként ez fogyasztóvédelmi szempontból a "gyártási hiba" témaköre szerintem, ami nyilván megesik, és nyilván jót kell állnia érte a gyártónak. vagy a hiba megszüntetésével, vagy a hibás készülék becserélésével egy azzal egyenértékű, nem hibás darabra. persze 1 éven belül.

most ne bonyolódjunk abba bele, hogy ez az aktuális hiba ez hiba-e, csak úgy általánosságban.

(#17) Drenadar válasza llaszlo (#15) üzenetére


Drenadar
veterán

Én nem a hibára próbáltam koncentrálni, hanem arra hogy túl sok verzió van kint a piacon.
A sense vagy a touchwiz vagy a SE vacka csak pár png meg xml? ezért csinálják hónapokig? ezért kell annyit várni rá? :)

(#18) llaszlo válasza lapa (#16) üzenetére


llaszlo
veterán

Sajnos, hogy ha az alapvető működést nem befolyásolja akkor elég nehéz elérni, hogy cseréljék a készüléket. Én is SW hiba miatt cseréltettem az előző telefonom, de nem volt egyszerű ezt keresztül vinni. Azért ha egy fogyasztó tisztában van a jogaival akkor nem tudják megszívatni. Egyébként meg simán. Bár sokszor maguk az eladók sincsenek tisztában a hatályos jogszabályokkal. Tapasztaltam már nem egyszer és még okoskodik is némelyik.

Drenadar: Így már értem. És igen megváltoztatod a framework-öt és az egész telefon másképp fog kinézni. uot kitchenen kb 5-10 perc alatt egy teljesen új kinézetet varázsolhat az ember a telefonnak.
Több hónapig az androidot optimalizálják (jobb esetben optimalizálják) az adott telefonhoz, HW-hez (driverek, kernel), meg azon dolgoznak, hogy pár egyedi funkciót bele tegyenek. Pl milyen legyen a notibar azon legyenek plusz funkciók stb. Aztán ezeket tesztelik ezért tart olyan sokáig a kiadás. :(
Az alap kinézetet mindössze egy db fálj határozza meg. Vagyis talán már 2 fájl android 2.3-től és HTC esetén.

[ Szerkesztve ]

(#19) balco


balco
aktív tag

2. oldal: "szakfőrumokon"

Egyébként kíváncsian várom a következő lépéseket, mind google barátunktól, mind a HW gyártóktól...

(#20) twine


twine
addikt

Én ezt nem is értem! MIre ez a Hype hogy a "roh@dt gyártok elzárkóznak a verziófrissítés elől"? Amit eddig erről a történetről elolvastam abból nekem az jött le hogy van egy "biztonsági rés" amit a 2.3-ban már befoltoztak "gyárilag"! A többiben pedig még benne van! Miért kellene minden egyes "őskövületre" 2.3 ? A google ezt a foltot biztosan be tudja enélkül is foltozni....vagy ugy ahogyan már egyszer megtette, hogy a felhasználok gyakorlatilag észre sem vették,,,vagy bárhogyan máshogy....de nem érzem hogy egy biztonsági rés miatt egyből hardware-es 3d gyorsitást kellene dobni egy olyan cuccba amiben még a chip sincs benne!
Ez utóbbi mondatot kéretik nem szó szerint venni, de remélem értitek a felvetésem lényegét! Én ugy látom itt erős a félreértés,,és ugy jön le a sajtóban mintha a 2.3 volna az egyetlen megoldás a problémára.... :U

(#21) t72killer válasza twine (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért a gyártókat sem kell sajnálni, előfordul, hogy az alapban a gépben lévő hardverhez csesznek licenszelni a drivert :((( lásd pl a kaiseremben VAN 3D gyorsító, csak épp nem használja a rendszer, mert a HTC nem volt hajlandó megvenni a drivert a vassal együtt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az első oldalon eddig két typo van, Pali:

"és a gondok forrás az, hogy a"

"rengeteg kompatibilátásbeli hiba"

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#23) nbg válasza twine (#20) üzenetére


nbg
senior tag

Tenyleg eros a felrertes, de a Te reszedrol... ;)
A problema 2.3.3-mal bezarolag minden verzional fennal, csak a 2.3.4, es attol folfele kerult javitasra. A gyartok pedig ebben ugy ludasok, amennyiben egyaltalan fel lehet nekik ezt vetni, hogy a regebbi keszulekekre nem eroltetik a legujabb szoftver verziot. Ami valahol ertheto is, akar az altalad emlitett hardveres indokbol kifolyolag, de valahol pofatlansag is, mert nem emiatt nem jelenik meg ujabb es ujabb verzio az os-bol, hanem mert egyszeruen a gyartok - termeszetukbol adodva- penzt akarnak keresni.
A Google esetleg ott ludas, hogy mar az elejen elbaltaztak a frissitesi rendszert, megpedig az egeszet egy nagy batyuba fogtak, az ilyen surgos, gyakorlatilag hardverfuggetlen problemakra nem nagyon gondolva.
Az pedig mar a fejlesztok szegenysegi bizonyitvanya, hogy erzekeny adatokat sima http-n keresztul tologatnak...

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#24) stevve


stevve
nagyúr

Azért most ne állítsuk már be a Google-t szentnek és a többi gyártót meg gonosznak, mert ez igen messze áll a valóságtól... az pont annyira az OHA (Google) hibája, hogy nincs minden készüléken egységes és friss verzió. A hiba alapvetően az Androidban van, nem a gyártói kiegészítésekben és ennyi idő után elvárható, hogy javítsák - mindenki (Google + gyártók).

[ Szerkesztve ]

(#25) t72killer válasza stevve (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Remélhetőleg ennek a legutóbbi bugnak köszönhetően kialakul majd valami. Az lenne az igazi, ha a google-től jönnének a frissítések, a gyártók meg csak felületet csinálhatnának+progikat csomagolhatnának mellé, amik nélkül meg lehetne lenni, ha vmi gáz van.(nem matathatnának a rendszerben, ami így a google által patchelhető marad)

Ja, a 18 hónap nagyon kevés, köszönöm szépen, nem akarom kidobni az SGS-2met másfél év múlva, merthogy olyan bugokat találnak majd benne, amik miatt szabadon hozzáférhető a teló tartalma...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Vissza nyal a Fagyi ? Úgy látszik ez a modell nem nagyon akar beválni, már ami a felhasználókat illeti, mert üzletileg biztos elégéggé jövedelmező, hogy eladnak x (száz)ezer telefont, majd alig foglalkoznak vele, nem is csodálom, hogy a Samu magasról tesz a Badára, hiszen az Android-ban van a nagy lóvé. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#27) dajkopali válasza balco (#19) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#28) dajkopali válasza sh4d0w (#22) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#29) t72killer válasza mrhitoshi (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hjam, a Bada úgy néz ki hanyagolódik. Őszintén nem sajnálom, ki fejlesztett rá eddig programokat?
A samu részéről kb felesleges erőforrás-pazarlás külön OS-be fektetni, amikor van egy ingyenes alternatíva. Simán ráállíthatják a fejelsztőgárdát a már meglévő android csiszolgatására.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Lol, mióta gyártja az Apple a hardvert? A procikat a Qualcomm és a Samsung(így sorrendben) gyártja 50-50%-ban(generációk alapján), a GPU PowerVR, a RAM Samsung, a hangchip sem valószínű, hogy Apple. A forrasztás/alaplap meg Foxconn. Egyedüli és első "Apple" alkatrész az Apple A4, ami egy butított Samsung S5PC110.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32) dajkopali válasza CHIPman (#30) üzenetére


dajkopali
addikt

ugye, ezt nem gondoltad komolyan? :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#33) CHIPman válasza dajkopali (#32) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Melyik részre gondolsz? Tudok bizonyítékot mindre.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#34) Narxis


Narxis
nagyúr

Itt most tulajdonképp azon megy a vita, hogy egy okostelefonnak meddig legyen szoftveres supportja. Nem tudom Apple-nél meddig van egy generációra frissítés? WP-nél? Tényleg nem tudom.

Én mint user azt mondanám legyen 5 év, no persze ezt kötve hiszem, hogy a gyártók elfogadják, akkor legyen 3 év, pár évvel ezelőtti tanulmány szerint egy átlag európai uniós polgár 3 évente cseréli a telefonját. Akkor 3 évig minden frissítést meg kell, hogy kapjon egy telefon vagy alapul vehetjük még a garanciát is, az általában 2 év. Nehéz ügy ez. Nem hiszem, hogy a Google-n múlik, nekik az a céljuk, hogy minél sikeresebb legyen az android, persze ez nem menti fel őket a kötelességük alól, nekik kell leülni a gyártókkal és megbeszélni ezt a helyzetet.

Thanos was right.

(#35) eziskamu válasza CHIPman (#30) üzenetére


eziskamu
addikt

Apple tervezti a hardver/szoftver részt, az megint más kérdés hogy vannak szabványosabb alkatrészeik és bérgyártóik, de akkor ez alapján az AMD se gyárt procikat csak veszi őket :DDD

(#36) llaszlo válasza Narxis (#34) üzenetére


llaszlo
veterán

A wp7 még nagyon új ott még nem igazán lehet arról beszélni, hogy meddig van támogatás.
iPhonenál a kettővel korábbi generációig visszamenőleg elérhetőek a frissítések. Bár ez sem teljesen fedi a valóságot Jelenleg a 3G-re már nem elérhető az iOS4.3. Tehát több, mint 2 és fél év volt a támogatás ha jól számolom. A 3G 2008 júniusban jelent meg az iOS 4.3 pedig 2011 március. A 3GS 2009 júliusban jelent meg. Annál lassan 2 évnél tartunk. Szerintem ott is meg lesz a támogatás még egy bő fél évig.
Az adatokat a google-ról néztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) CHIPman válasza eziskamu (#35) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A processzort, a RAM-ot, a GPU-t, a kijelzőt, a hangchipet és az alaplapot külső gyártók csinálják. Mit csinál az Apple?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#38) t72killer válasza Narxis (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés az is, mikortól számítódik az a 18 hónap? a bejelentés napjától, amikor még kapni sem lehet, vagy attól a perctől, amikor az utolsó szállítmány elhagyta a gyárat? Ui egy telefont átlag 1 évig gyártanak, ergo a sor végén lévő vevőnek lehet, h már cs 6 hónap supportja marad...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Pedig "egyszerű" a megoldás. El kell választani a szoftvert a hardvertől. Ne a gyártók támogassák a szoftvert, hanem a szoftver fejlesztője, a gyártónak pedig ne legyen beleszólása, csak készítsen kompatibilis terméket és adja ki a Google részére a driverek megírásához szükséges információkat + készülékeket, illetve a hardvergyártók is tegyék meg ezt. Itt még az se működne, hogy a hardverek gyártója csak megírja a drivert, mert mi van, ha nem teszi? A telefon frissítés után összeomlik. Mondjuk talán ez is épp elég húzóerő lenne, végső soron a nyílt forráskód sem jogosítvány mindenre, a szerződésszegés ott is ugyan úgy szerződésszegés, de ebből megint csak problémák lennének, a hardvergyártók érdeke is mindig az lesz, hogy vegyék meg a legfrissebb hardvert a gyártók, akik új telefonokat raknak belőlük össze, de ez itt már nem működik, itt már számítógépekről beszélünk, ha tetszik, ha nem. Tehát szigorúbb hardverkövetelmények és Google által végzett terméktámogatás. Biztos, hogy igen sok feladatot adna a Google nyakába, főleg egy-egy új eszköz elindításánál, de megtérülne, ha ezzel minden arra alkalmas telefon egy időben csipogna, hogy elérhető a frissítés.
Az meg utópia lenne, ezért meg se említem, hogy a legjobb az lenne, ha számítógépes mintára szabad szoftverválasztás lenne a telefonok esetében is, cserélhető hardverelemekkel, és minden hardvergyártó megírná minden op.rendszerhez a drivert, amit csak le kéne húznia az adott op.rendszernek az internetről első bekapcsoláskor, a gyártóknak így csak előre kéne telepíteni az általuk preferált rendszert a végtermékre.
A termékekre rásüthetnének egy levédett Powered by Google feliratot, a burkolat belső részére pedig egy megfelelő hologramot, amit csak az a telefon kapna meg, aminek a támogatását a Google végzi.

(#38) t72killer: a kérdés inkább, hogy a 18 hónap alatt megjelenő összes Android frissítést el kell-e készíteniük, vagy 18 hónap a terméktámogatás és ez idő alatt kell kiadniuk frissítéseket. Magyarul ha utolsó pillanatban megjelenik egy új verzió, akkor azt el kell-e még készíteni a gyártónak, vagy csak azt, ami még belefér a 18 hónapba, tehát ha nem fér bele, akkor a 18 hónap lejárta előtt 1 hónappal megjelenő Android verzió sosem kerül fel adott telefonra. Illetve utóbbi esetben kérdés még, hogy korábbi verzióval kiadott telefonok esetében kötelező lesz-e az elérhető legfrissebb verzióra frissíteni, vagy ráér-e a gyártó sorban haladni, gondolok itt arra, hogy ha kiadnak egy telefont Froyo-val egy hónappal az ICS megjelenése előtt, akkor arra Gingerbread frissítés érkezik-e majd egyszer vagy rögtön ICS.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#40) eziskamu válasza CHIPman (#37) üzenetére


eziskamu
addikt

Firmwareket, OS-t, házterveket, Talán még a nyáktervet is :) Az biztos, hogy nem csak felvásárolják és átcimkézik a kínai vackokat, mint jópár magyar cég.

[ Szerkesztve ]

(#41) Lenry válasza David75 (#11) üzenetére


Lenry
félisten

soha nem láttál még szoftverfejlesztést ugye?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) Narxis válasza t72killer (#38) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, ez is eszembe jutott. Szerintem ketyeghet az óra a piacra kerüléstől számítva, aki azonnal megveszi az többet fizet, általában már 3 hónap után csökken az áruk, fél év után meg még olcsóbb. Tehát aki később veszi az olcsóbban kapja de akkor úgy igazságos, hogy nem várhatja el, hogy az ő vásárlásától számítva kezdődjön a support. Illetve így is kap 2 év garanciát, az mindig vásárlás napjától kezdve él.

(#36) llaszlo: az a 2 és fél év elég jó idő.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#43) Dotcom válasza CHIPman (#37) üzenetére


Dotcom
aktív tag

"A processzort, a RAM-ot, a GPU-t, a kijelzőt, a hangchipet és az alaplapot külső gyártók csinálják Mit csinál az Apple?"

Megmondja, hogy hogyan kell tartani...:D

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#44) EkSYS


EkSYS
senior tag

hmm...namost akkor mit vegyen az ember. A Nokia xar, az apple és android user-ket állandóan valami világméretű hack botrány fenyegeti, vagy most ez is csak felkapott lett a média hírverés marketinges világában? bakkerke :W

Eki - az eredeti

(#45) CHIPman válasza eziskamu (#40) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hardvert írtak, legalább elolvasnád. :D

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#46) moonman válasza EkSYS (#44) üzenetére


moonman
titán

szerintem vegyél nagylevegőt. aztán döntsd el, hogy melyik áll legjobban kézre, ugyanis mind ugyanolyan szar.

(#47) CHIPman válasza EkSYS (#44) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nyilván az okostelefonnak a programok miatt vannak veszélyei. Ha biztonságot akarsz, akkor ne okostelefont vegyél.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#48) t72killer válasza Narxis (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki új+drága készüléket vesz, általában jól jár a supporttal. Bár még így is jobb neki, ha a 18 hónap az utsó készülék legyártásától számolódik, mert akkor nem másfél, hanem 2és fél évig frissítheti a telóját a korai vevő.

Geek nézőpontból meg érdemes olyan telót választani, aminek bőséges a közösségi supportja:) ez simán tarthatja a lelket még pár évig egy öreg gépben.

#47: azért megoldható, hogy biztonságos legyen, csak nem jellemző, hogy gyárilag/gyári beállításokkal azok. egy-két alapszabályt kell betartani, és az ember nyugodtan netbankolhat, levelezhet, miegyéb. Olyan sebezhetőség, mint ami a mostani hírekben van, elég ritka, és a nagy hírverés hatására sztem ezen a vonalon elég komolyan be fognak keményíteni. Maradnak az "alapdolgok": vírusokkal szembeni esendőség (warezoló user felteszi az SMS-trójait tartalmazó appot, bekerül a marketre egy féreg stb).

Apropó, van valami módszer, amivel kideríthető egy appról (platformtól függetlenül), hogy kártékony? (itt nem a hónap végi telefonszámlára gondolok:DDD)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49) Narxis válasza t72killer (#48) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja, ez igaz. Akkor most már csak a gyártókra kell ráerőltetni ezt a módszert. :D

Tüntetéseket szervezünk a központjaik elé, Frissítést vagy életet?! jelmondattal. :D

Thanos was right.

(#50) Polllen


Polllen
nagyúr

Eddig pont azért nem vettem android-s eszközt, mert biztonság terén van néhány aggályom. Ez a mostani ügy nem jó felé mozdította el a mérleget, bár mindenképpen értékelem a google igyekezetét. Ezt a reakciót meg a 18 hónapos kötelező support-t is bár ez utóbbinál inkább kivárom mi lesz a vége. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.