Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Balázs Z. válasza Penge_4 (#14) üzenetére


Balázs Z.
tag

"Halkan megjegyzem, ez a leggyengébb piacuk, a mobil szegmensben piacvezetők. Ismétlem, piacvezetők. :)"

Ez alól kivétel Európa és Észak-Amerika.

http://gs.statcounter.com/#mobile_browser-eu-monthly-200901-201001
http://gs.statcounter.com/#mobile_browser-na-monthly-200901-201001

Ázsiában, Afrikában valóban piacvezető.

(#52) Depression válasza Penge_4 (#14) üzenetére


Depression
veterán

A google kapja be! Pár napja bevezették a kikapcsolhatatlanul alapértelmezett, végtelenül lebutított mobil nézetet a gmail-nél.
Írok is nekik egy levelet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#53) julius666 válasza Depression (#52) üzenetére


julius666
addikt

:F

(#54) Penge_4 válasza Balázs Z. (#51) üzenetére


Penge_4
veterán

Na ezt a linket pont IE-ből kellett megnyitnom, mert a statcounter blokkolva van.
A statisztika pedig eleve csalóka, mivel iPhone-ra nem lehet third-party browsert telepíteni.
Ez inkább azt mutatja, hogy (idézet következik) "Tényleg ennyire hülyék az emberek?" ;]

[ Szerkesztve ]

(#55) Penge_4 válasza Depression (#52) üzenetére


Penge_4
veterán

Cookie-kat próbáltad törölni? A maszkolás nincs elállítva? Nekem nincs probléma vele (azon kívül, hogy a 10.5 pre-alfában jelenleg 1.7 giga ramot eszik a Gmail :DDD )

(#56) Depression válasza Penge_4 (#55) üzenetére


Depression
veterán

Azért volt válasz és off is, mert mobilon lett alapértelmezett a mobil nézet, amit nem lehet átállítani, csak ideiglenesen. Idegtépő, mert egy nagyon butított változat. Az opera mini mindent ezerszer jobban megold, nem értem ezt a lépést. Legalább be lehetne állítani, hogy nálam ne próbálkozzon ilyenekkel. De nem, és persze egy másik oldal legalján van csak html nézet választása.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#57) Pubszon


Pubszon
veterán

A lényeg hogy a FF és a Chrome támogatott a Google által, mondjuk az lenne a meglepő ha a Chrome nem lenne az. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58) floatr válasza Morden24 (#36) üzenetére


floatr
veterán

Amire moonman megmondta a faszát, hogy a nyócas az mennyire jól tud úgy működni, mintha hatos lenne.

Nem látom be, hogy az utóbbi hónapban publikussá vált sebezhetőségek ismeretében hogy meri egyetlen vállalat is kiengedni a zinternetre a hatost. Egy folyamatosan pecselt XP-vel is simán beszippanthattak (be is szívtak) olyan támadást, amivel az esetlegesen mezei júzerre korlátozott felhasználó jogköréből is kernel szintre mászik le a kód.

Amúgy kíváncsi vagyok h erről mikor lesz porfelhős hír errefelé. :)

[ Szerkesztve ]

(#59) Morden24 válasza floatr (#58) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem látom be, hogy az utóbbi hónapban publikussá vált sebezhetőségek ismeretében hogy meri egyetlen vállalat is kiengedni a zinternetre a hatost.

Ha kiengedték az elmúlt 8 évben, és eddig nem esett össze a cég, akkor nem valószínű, hogy most fogják összekakkantani magukat.

szerk.: Gondolom mindjárt. Azt a topikot szépen ki is hagyom, sok lesz az alacsonyan szálló b_szdmeg :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#60) floatr válasza Morden24 (#59) üzenetére


floatr
veterán

A kormányzati hírverés most eléggé kedvezőtlen a ms-nak. Pláne az, hogy nem csupán informatikai cégeket támadtak be, de köztük volt a grumman is, ami elég érzékenyen érintheti őket. A brittek is beijedtek, és a teljes állami arzenált át akarják tolni más alapokra, pedig "closed-source commercial products are simply better"

Na mindegy, a fejlesztők nagy része már rég egy nemkívánatos trágyakupacnak minősítette az ie6-ot, ideje h ez terjedjen is...

(#61) Morden24 válasza floatr (#60) üzenetére


Morden24
nagyúr

A német kormányzat meg ugyanezt tette a Krómmal, ha jól emlékszem :B

Mindegy, engem egyébként egyik része sem érint a dolognak. Sem IE6-ot, sem kugli szolgáltatásokat nem használok.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#62) floatr válasza Morden24 (#61) üzenetére


floatr
veterán

Mondjuk a németek és a chrome esete egy kicsit más tészta, mivel ők eleve fúrják a guglit, és nem nézik jó szemmel, akármit csinál. Annyi mindenesetre bizonyos, hogy nemzetbiztonsági információkkal bíró szervezeteknél én sem engedném használni. De legalább a chrome-ról lehet tudni mit csinál, és hanem tetszik, ott van a chromium is ;)

(#63) #06658560 válasza Penge_4 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

akkor updatet neki, mert a Pécs 2010 remekül működik nekem linuxon, leszámítva a silverlightot. :)

(#64) pete_21 válasza Morden24 (#44) üzenetére


pete_21
addikt

Azzal egyetértek, hogy a humán beállítottságúaknak (valószínűleg) soha nem lesz szükségük a kétismeretlenes egyenletekre, illetve exponenciális függvényekre, de sokakat az annyira alapvető dolgok se érdekelnek, pl. fizikából sem, ami egyébként tök érdekes. Legyen az pl. egy hullám, ha egy rögzített véghez ér, mi történik vele, vagy bármi, ami még alapvető dolog, és a mindennapi életben is gyakran előfordulhat.

Ahogyan a mateknak meg fizikának sem az az értelme, hogy tudd fejből a nemtommilyen képletet, hanem az, hogy a világ alapvető működéséről legyen fogalmad.
Igen, az a lényeg, hogy a gondolkodásmódot, gondolatmenetet sajátítsd el. Kémiában is, bármilyen számítás van, megadják a moláris tömeget, standardpotenciálokat, nem kell ilyeneket tudni természetesen. "Egyedül" a feladat megoldásának menetét kell tudni.

Irodalommal az a gondom (de nem csak nekem :P ), hogy pl. egy verselemzésnél van, hogy tök jól megírom, de van, hogy írok 2 oldalt, és abból 1 oldal jó, a többi már csak a vers tartalma, vagy pedig az addig leírtakat magyarázom még. És így összességében kevés lesz. És olyanokat várnak el, hogy magyarázzunk bele, amik szerintem baromira nem oda tartoznak, és véleményen szerint köze nincs a vershez. Ha néhányan így gondolják, akkor már biztos is, hogy a költő is ezt akarta kifejezni, ergo nekem is így kell gondolnom?
Persze sokszor van az is, hogy elfogadja a tanár, amit gondolok, és jól meg is indoklom. Dehát akkor is fura... Illetve volt olyan tanárom is, aki nem fogadott el semmilyen más véleményt, csak a sajátját... De valamikor még azt se... :DDD

Abban is igazad van, hogy akit nem érdekel a számtech, az miért tanulja magasabb szinten?!
Elméletet én se tartom túl fontosnak, persze alapok azok kellenek. Viszont ahelyett, hogy tanítanak adatbáziskezelést (amire megint nagyon sokaknak soha nem lesz szüksége), meg még pár dolgot, amit nem biztos, hogy kellene, ahelyett lehetne egy-két olyat, amit leírtam előző hsz-ben. Tényleg alapszinten, de: víruskereső + tűzfal (esetleg UAC) használata. Újratelepítés, nagyon esetleg formázás, partícionálás (de ez már annyira nem fontos), és olyan kis tippeket, hogy pl. több partíció nem árt, ha van, és fontos adatokat mentsék időközönként. Lehet, hogy feleslegesnek tűnik, de bárkinél, aki számítógépet használ, bármikor beüthet a szar, és akkor nem kéne egyből szervízbe rohanni, és nem kevés összeget kipengetni, mert ő is meg tudná csinálni. Nem is beszélve arról, hogy lehet, hogy az adatai is vesznek...

Huhh, kicsit hosszú lett, és picit off is...

(#65) pete_21 válasza floatr (#58) üzenetére


pete_21
addikt

Ezt nem is hallottam még...
Egyébként ha egy ilyen sebezhetőséggel rendelkező progit futtatnánk Win7-en, akkor ugye nem tudna kernel szinten tevékenykedni?
Az UAC megfogná ugye? És gondolom az is, hogy a kernel-szint eléggé el van izolálva... :B

(#66) julius666 válasza pete_21 (#64) üzenetére


julius666
addikt

Az irodalomnak és a nyelvtannak szvsz a fő célja az lenne (a nyelvtané természetesen az is, hogy segítse az idegen nyelv tanulását, ezért kell a kül. nyelvtani szerkezeteket pl. ige-főnév, alany-állítmány megtanulni), hogy az embereknek kifejlődjön az a kompetenciája, hogy ha eléraknak egy szöveget/beszélnek hozzá azt megértse, ki tudja emelni a lényeget, minnél rövidebb idő alatt kialakítsa a saját álláspontját róla és el tudja mondani/le tudja írni a véleményét értelmes, kerek magyar mondatokkal. Azaz úgy hogy más is megérthesse.

Sajnos a dolog nagyon elcsúszott abba az irányba, hogy lexikális tudást kérnek számon. Ami pedig nagy hiba, mert amellett hogy egyre kevésbé van rá szükség manapság (lassan eljutunk oda, h mindenkinek lesz nettopja/böngészős mobilja, amin ha nagyon kell, rá tud keresni bármire), ezen tudásforma gyakorlására lennének ennél sokkal jobb tárgyak. Teszem azt a tanuló eldönti, hogy reálos/humános vonalon akar mozogni, és az emelt szintű tantárgyakon kérnének számon nagyobb mennyiségben bemagolandó anyagot, amire esetleg később szüksége is lehet a diáknak.

Gondolom abban mindenki egyetért, hogy az, hogy éppen Ady vagy József Attila mikor kit/mit d*gott, teljesen haszontalan információ. A legtöbb embernek az is (itt beleértve magamat is) felesleges, hogy az erről írt verseiket elolvastassák/bemagoltassák velük. Most lehet jönni alapműveltséggel meg hasonló dumákkal, de egyszer feltettem a következő kérdést az irodalomtanáromnak:
"- Elnézést, de ezt mire tudom használni majd az életben?"
fél perc csönd, majd megszólalt a tanárnő:
"- Ha egyszer meghívnak a Vágó műsorába" - akkor még ment a Legyen Ön is milliomos - "akkor ott lehet h pont ezt kapod kérdésként."
Mondtam is neki hogy köszönöm tanárnő, csak ennyit akartam kérdezni.
Ezzel legfeljebb azt érik el, hogy megutálja a nem "irodalombuzi" ember az olvasást. Mint pl. én (pedig messze nem is volt véreskezű a tanárom, csak megpróbálta elhitetni a nebulóival, hogy ők igazából szeretik az irodalmat. Persze sikertelenül).

Az hogy ezek érdekelnek vkit, az nagyon szép dolog: bármikor elolvashatja őket, elmehet irodalomszakkörre/emelésre, ahol tanulhat róluk ha akar, de nem értem miért kell mindenkibe részletesen beleverni felesleges dolgokat. Engem pl. a vizuális művészet érdekelt (rajz/festmény/stb.), jártam is külön grafikaórára, nem sírtam hogy alap rajzórán adják le azt ami engem izgat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.