Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-08 13:04:58

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1 gyakran ismételt kérdések (Frissítve: 2018. 03. 08)
MobilAréna teszt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) eustock


eustock
tag

Kedves fórumozók!

A készülékek várhatóan csütörtök délután érkeznek raktárra hozzánk.
Tok, kiegészítő a készülékekhez nem várható.

EU Stock

(#702) Roxbury válasza 8nemesis8 (#700) üzenetére


Roxbury
őstag

Ebayrol. De direkt europas lokaciobol. A bal felso es bal also spanyolbol jott, a jobb oldaliak nemetbol.

Koszonjuk Eustock. 😊

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#703) tboy93 válasza eustock (#701) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szuper :C

(#704) PowerBuldog válasza eustock (#701) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Kiszállítás már péntekre ebben az esetben megy vagy leghamarabb már csak jövő hét?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#705) 8nemesis8 válasza Roxbury (#702) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mennyivel drágább, mintha kínából jött volna?

(#706) whited válasza eustock (#701) üzenetére


whited
addikt

A hirdetett ajándék fülhallgató még mindig jár az első 300 vevőnek ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#707) tboy93 válasza PowerBuldog (#704) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem azért, de ha csütörtök délután kapják meg, szerinted hogy hozza ki a futár pénteken? :DDD Valamikor be is kell csomagolni és át is kell adni a futárnak. Szvsz az is bravúr lenne, ha hétfőn ki tudná hozni a futár.

(#708) Roxbury válasza 8nemesis8 (#705) üzenetére


Roxbury
őstag

Szerintem a bal felso az olyan 900 ft al volt dragabb, talan 1900 ft volt, ha jol emlekszem, mint ha kinabol jott volna. Csak szoritott az ido ugye, mert tok nelkul neki sem allok, meg folia, vagy uveg nelkul a telefonnak. 😊 Mult heten hetfon rendeltem oket amugy es tegnapra jott meg. 😊

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#709) eustock válasza tboy93 (#707) üzenetére


eustock
tag

Igen, nagy roham várható, készülünk rá, de még így sem tudjuk az összes rendelést azonnal teljesíteni.
Ideális esetben (+hétvégi munkával) hétfőn, és kedden lehet számítani a lerendelt készülékek érkezésére, de csúszással is számolni kell.

whited

Az ajándék fülhallgatók természetesen járnak a készülékek mellé. (250db/szín)

[ Szerkesztve ]

(#710) 8nemesis8 válasza Roxbury (#708) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ez korrekt, én még időben bő 3 hete rendeltem meg a cuccaimat és alig ért ide valami. Vagy a postás szórakozik velem vagy nem tudom mi van, nyáron 2 hét alatt itt volt a legtöbb rendelésem!

[ Szerkesztve ]

(#711) Roxbury válasza 8nemesis8 (#710) üzenetére


Roxbury
őstag

Szerintem az nem rossz még,mert volt ami masfel honap utan jott meg nekem kinabol.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#712) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Azt lehet tudni, hogy a készülék kapott valami alapvető csepp-/víz-/porállóságot?
Erről sehol nem találtam infót... lehet azért, mert nem kapott... :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#713) tomboy84 válasza AxBattler (#712) üzenetére


tomboy84
tag

Amiket én találtam, azok szerint nem vízálló, de a tesztek alapján elég jól bírja: LINK

(#714) AxBattler válasza tomboy84 (#713) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! A videót most nem tudom megnézni, de ezt találtam:
"Jun says that any damage to the handset will deteriorate water resistance and with time it won't be able to resist water. Further, Jun added that making a water-resistant device will make the device costly...
... According to Jun (via TechWeb), water restistance is one of the most demanded features from its consumers. He however confessed that Xiaomi may add the feature if consumers are ready to pay up to 20 to 30 percent of the additional cost needed to add the water resistance."

Akkor ennyi, egyértelmű... pedig már rendelném is, ha meglenne ez a feature! :F

Még kérdés: a közeljövőben várható új Android One-os készülék a Xiaomi kínálatába (pl. egy olcsóbb Redmi 4A Pro variáns)?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#715) ollie válasza AxBattler (#714) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lehet vízálló ennyi pénzért, az ebben az árkategóriában úgy 50%-kal emelné az árát.

A vízállóságot bizonyító videóknak meg ne higgy, az mind kamu. Az indiaiak előszeretettel teszik desztillált vízbe a mobilokat, hogy nagy nézettséget szerezzenek (a reklámbevétel miatt), de ugye a desztillált víz nem vezeti az áramot.

100k alatt ne keress vízálló mobilt, mert a vízállóságot megoldani drága, és főleg a szerelési költségeket dobja meg nagyon nagy mértékben.

[ Szerkesztve ]

***

(#716) AxBattler válasza ollie (#715) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, Samsung A5/A7 lenne ami vízálló, és az már 100k HUF környéke.
Akkor ennyi, kiverem a fejemből...

No, akkor megrendeljem-nerendeljem... :D :F vagy jó lesz egy Redmi 4X, Note 4 is 35-40k HUF-ért...
Indul a rágódás. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#717) Viktor0610 válasza AxBattler (#716) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Rendeld nyugodtam a Xiaomit, nem lesz vele gond.
Megrendelés előtt nézz körbe a topikjában! ;)

Samsung Galaxy A54

(#718) 8nemesis8 válasza AxBattler (#716) üzenetére


8nemesis8
veterán

Puszta kíváncsiság. Miért ennyire fontos a vízállóság?
Medencébe szeretsz olvasni vagy mi? :)

(#719) PowerBuldog válasza ollie (#715) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Még csúcskészülékeknél se alap a vízállóság, nem hogy itt. :N

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#720) ollie válasza PowerBuldog (#719) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most mér azért majdnem minden csúcskészülék vízálló.

***

(#721) Csorbi válasza ollie (#720) üzenetére


Csorbi
addikt

Pont mint a víziló. ;]

(#722) DrBubo77 válasza Viktor0610 (#717) üzenetére


DrBubo77
addikt

Melyik Xiaomi-t rendelje meg nyugodtan? Az A1-et vagy a Redmit?
Nálatok nem fog bekerülni a kínálatba az A1?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#723) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#722) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem bármelyikkel jól jár. ;)
Mostanában sok negatív tapasztalatot olvasok a szervizekkel kapcsolatban, ezért írtam.
Mindnek meg van az előnye a többivel szemben.
A Redmi 4X talán a legolcsóbb, legkisebb.
A Note 4 olcsó, a készülék maga nagyobb.
Az A1 pedig a kategóriában szuper kamera és a tovább friss droid miatt lehet jó.

Én most az A1-gyel szemezek, de komoly dilemma a nekem magas készülékár (50-nél nem igen szeretnék többet költeni) és a nagy készülékméret.
Remélem, hamarosan kijön a Redmi 5 Prime, 50 körül, 5 col mérettel.

Nincs infóm a bekerülő készülékekről. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#724) Klara_ válasza Viktor0610 (#723) üzenetére


Klara_
őstag

Nekem pedig a nagy suly.. Foleg, hogy meg rajon a tok, uvegfolia siman lesz 18dkg.

(#725) grafnet válasza Klara_ (#724) üzenetére


grafnet
veterán

Bezzeg párizsiból meg a 20 dkg keves reggelire!
:-)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#726) Viktor0610 válasza Klara_ (#724) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mekkora súlyú telefont keresnél? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#727) AxBattler válasza Viktor0610 (#723) üzenetére


AxBattler
félisten

A készülék mérete nekem is gond: legszívesebben 4.5" körüli, zsebrevágható mobilt keresnék, de a friss készülékek között nem találok. Oké, tudom, Samu A3, de az meg 2GB RAM-os, hogy mást ne mondjak.

Ezért lenne szimpibb a 4X... viszont a MIUI-ról hallottam pár nem túl hízelgő véleményt, Android One programos, frissülő stock droid lenne a tuti.

És ezért kérdeztem, hogy várható-e a közeljövőben A1-es oprendszerrel új Xiaomi?

:F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#728) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sok toknál úgy van írva, hogy Xiaomi mi A1 (5X), azaz a nyáron kidobott 5X-el pontosan ugyanolyan méretű és elrendezésű?

(#729) Roxbury válasza 8nemesis8 (#728) üzenetére


Roxbury
őstag

Nyugodtan rendelheted az 5X-hez is a cuccokat, ugyanaz teljes mertekben.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#730) tboy93 válasza 8nemesis8 (#728) üzenetére


tboy93
nagyúr

link :K

[ Szerkesztve ]

(#731) 8nemesis8 válasza Roxbury (#729) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi! :R
tboy93: Úgyszint, köszönöm!

(#732) Donki Hóte válasza Viktor0610 (#723) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Remélem, hamarosan kijön a Redmi 5 Prime, 50 körül, 5 col mérettel

Biztosan kijön, de nem hiszem, hogy nagy durranás lesz. Úgy tűnik, hogy mostanában a Xiaomi "elengedte" a RedMi vonalat, más kategóriákra koncentrálnak.

Pl. sajnos a Redmi Note5 széria sokkal gyengébb paraméterekkel jön, mint előtte volt a Redmi Note4 széria, a Redmi telefonok az olcsóbb telefonok kategóriájában kezdenek versenyezni :( .

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#733) Viktor0610 válasza Donki Hóte (#732) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Eddig csak az 5A jött ki, az A pedig az adott típus leggyengébb darabja. ;)
No para, jönni fog egy erősebb Redmi Note 5 és nyilván érkezik majd a Redmi 5 is, csak győzzük kivárni. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#734) Ájvé válasza Donki Hóte (#732) üzenetére


Ájvé
veterán

Kétlem, Xiaomi eladásai javát a Redmi széria hozza, talán a Redmi Note 4 volt idén a legjobb, még a világ legtöbbet eladott készülékek listájára is felkerült.
Redmi széria mindig is olcsóbb szériát jelentette, Mi széria volt mindig is a felsőbb és drágább. Redmi a Xiaomi belépő szériája és mindig is az volt és egyelőre lesz is.
Nekem amúgy nem tűnik rossznak a Redmi Note 5 így elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#735) Máté94 válasza AxBattler (#727) üzenetére


Máté94
addikt

Nem hiszem, hogy nagyon gyakorik lesznek. Egy évben egy, ezért fizetni kell a Google-nek. ;]

(#736) DarkChild válasza eustock (#701) üzenetére


DarkChild
senior tag

Kedves eustock! Az MI6 az már teljesen veszett ügy...? Vagy esetleg a Mi Note 3?
Én igazából ezzel a kettővel szemezgetek, de jó áron nem nagyon látom hazai boltokban :U
Az A1-es csak a B-tervem, arra az esetre, ha a fenti két modellből nem sikerül szereznem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#737) lacam


lacam
aktív tag

sziasztok

Huh, már évét sem tudom (talán most lesz a 3. ? :D ) mióta használom az LG G3-mamat....aránylag megelégedettséggel.
Jelen pillanatban viszont kinyílt a csipám, mikor elolvastam ennek az A1-nek a specifikációit.

Tudom, buta a kérdés, hisz az A1 csoportban teszem fel... megéri váltani? Szinte biztos vagyok benne. Egyedül a kamera, ami kicsit bizonytalanná tesz. a G3 képe számomra, kb tökéletes. Most az lehet hogy ebben van n+1 db kamera, de hogy annak milyen lesz a képe?! Nemtudom. Persze látok itt tesztképeket, de studió körülmények között biztos hogy szép...ami a porban.mocsokban, rossz fényviszonyok között készült, na arról nemigen láttam még képet. :)

..no mindegy is, a lényeg, hogy szinte biztos, hogy beszerzek egy ilyet, de a 65e ft miatt, mintha a fogamat húznák. Nejem redmi 4A Pro-ja nagyon tetszik, a kamerájának képe azomban, kicsit fakó (jó, software-esen lehet benne mókingolni, de inkább csinálna elsőre éleset/színeset/teltet...minthogy órákat elt.köljek vele)
A redmi 4A kamerája az A1-től ég és föld lehet, vagy azért ne várjak csodát (kínaii telefonok és azok kameráik..felskálázott VGA kamera :D --> mondjuk abban biztos vagyok, hogy ez -mivel Global market-re szánt- talán nem fog trükközni)

..kissé nyakatekert volt a post-om, utólag is bocsánat! :D

LG G3 --> A1 ....még kérdéses bennem......viszont ha váltok, ugyanitt LG G3 eladó :D

[ Szerkesztve ]

(#738) AxBattler válasza lacam (#737) üzenetére


AxBattler
félisten

Tudtommal a HDR-es fotózás pont ezért jó az A1-ben.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#739) DarkChild válasza lacam (#737) üzenetére


DarkChild
senior tag

Sok helyen eléggé dicsérik az A1 kameráját, jó fényviszonyok mellett (sötétben viszont állítólag elég kaka, amit produkál).
Pl. itt is elég jónak tűnik: youtube.com/watch?v=P0jvOXfJWW0

Ja és azt írják néhány helyen, hogy a videók alatti hangfelvétel minősége, ami igazán hervasztó. :(

[ Szerkesztve ]

(#740) lacam válasza AxBattler (#738) üzenetére


lacam
aktív tag

A HDR-el csak annyi a bajom, hogy (a 4A Pro-ban!) nagyon megnöveli az exponálási időt.

Nejem ki szokott járni tereplovagolni, a telefonom tárhelyének kb fele azokkal a képekkel van tele :D ...de ha a megmozdulásainak fotózására 2-3mp-et kellene várnom, buktam a témát. .... HDR ki.....így viszont nem tudom mit tud.

(#741) ollie válasza lacam (#737) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

G3-hoz képest csalódás lesz a kamera. Ne a középkategóriában keress utódot, ha fontos neked a telefonos fényképezés.

***

(#742) lacam válasza ollie (#741) üzenetére


lacam
aktív tag

Köszönöm szépen a választ!

(#743) Viktor0610 válasza ollie (#741) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Értem én, hogy csalódtál a Xiaomiban, de azért ezt az összehasonlítást figyelmedbe ajánlanám. :P

Semmi szégyenkezni valója nincs a G3 mellett az A1-nek. ;)

Samsung Galaxy A54

(#744) tboy93 válasza Viktor0610 (#743) üzenetére


tboy93
nagyúr

Most már én is nagyon kíváncsi vagyok. Én megrendelem csütörtökön az eustock-ból, majd csinálok pár összehasonlító képet a Nexus5-el, aztán fellövöm ide is ;)

(#745) betyarr válasza Viktor0610 (#743) üzenetére


betyarr
veterán

ez azért jó omen :K
már csak ez a videózás közbeni rossz hangminőség aggaszt...

tboy93: csinálj videót is hanggal és azt is tedd közzé,pls! :R

[ Szerkesztve ]

(#746) lacam


lacam
aktív tag

Jaja, valóban. Pár összehasonlító videó nagyon jól jönne :)

Mondom, a 4A pro kamerája nagyon de nagyon nem győzött meg...sőőt (erősen problémásnak tartom, már az én 5 éves technikámhoz képest is) ... ha ez a 2 kamerás csoda meg tudná szorongatni a G3-mat minőségben, akkor álllok is sorba a pénztárnál....de addig nem.

(#747) 8nemesis8 válasza betyarr (#745) üzenetére


8nemesis8
veterán

A videónál nem is "csak" a hang, én ahogyan néztem a stabilizáció is eléggé gatya. Én iPhone 5S-t váltok vele, videóban szinte tuti visszalépés, fotózásban inkább előre sok szempontból, este talán nem.
Viszont megvagyok ezek nélkül is, de meglátjuk. Ha minden jól megy legkésőbb jövőhét elejére lesz teló :)

(#748) PowerBuldog válasza lacam (#746) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Szerintem még a G4 mellett sincs szégyenkezni valója.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#749) ollie válasza 8nemesis8 (#747) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Stabilizáció nincs benne, se OIS, se EIS. Ezeket általában még mindig kihagyják a középkategóriából.

***

(#750) anorche1 válasza lacam (#737) üzenetére


anorche1
őstag

Én is g3 ról valtok.
A ois meg a 2k s kijelzo hianyozni fog, de elagalabb nem fogja bezarni a facebook messengert a rendszert, mikozben epp irok valakinek.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.