Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-08 13:04:58

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1 gyakran ismételt kérdések (Frissítve: 2018. 03. 08)
MobilAréna teszt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Ájvé válasza ollie (#250) üzenetére


Ájvé
veterán

Ezért lesz rajta a Xiaomi kamera appja a stock helyett? Csak kérdezem.

(#248) eustock:
Vernee nem lesz már? Talán sok velük a gond? Nem mintha hiányozna, csak érdekességből.

[ Szerkesztve ]

(#252) ollie válasza Ájvé (#251) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A stock kamera nyilván nem kezeli a 2 kamerát, ezért kell abból 3rd party. Ez viszont még mindig nem a rendszerbe való belenyúlás, mert csak egy app. A kamera app frissülhet a play store-ról is.

***

(#253) R0GERIUS válasza Ájvé (#251) üzenetére


R0GERIUS
tag

Ha jól tudom,akkor azért kell rá a Xiaomi kamera alkalmazása, mert a Google kamera alkalmazása még nem támogatja a dupla kamerás megoldásokat.

FRISSÍTÉS: Látom megelőztek, túl sokára nyomtam az "ok" gombra :D

[ Szerkesztve ]

(#254) Ájvé válasza ollie (#252) üzenetére


Ájvé
veterán

Na de már bele is nyúltak :D

(#255) vicze válasza ollie (#250) üzenetére


vicze
félisten

Bár a rendszer nagy részét a Google készíti el, a frissítés maga minden esetben a gyártótól érkezik minden Android One esetében. Mivel ez az első eset, hogy nem csak extra alkalmazás kerül a rendszerbe, hanem rendszerkomponens is cserélődik, így még inkább igaz ez.

(#256) R0GERIUS válasza Ájvé (#254) üzenetére


R0GERIUS
tag

Igen, valóban...
Előtelepítettek +3 alkalmazást. :DD
Végül is az már majdnem ua. mintha a teljes framework-öt változtatták volna meg (pl. MIUI). :))

(#257) eustock válasza Ájvé (#251) üzenetére


eustock
tag

A Vernee a friss modelleket magas áron szerette volna értékesíteni, és a kötelező terheket is figyelembe véve, gyakorlatilag a Meizu és Xiaomi készülékekkel egy ársávban versenyeztek volna, így viszont nincs értelme velük foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#258) janeszgol válasza Ájvé (#202) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. Sőt pl a Huawei is beleszaladt egy pofonba a G510-zel. Állítólag az egyik legfertőzöttebb telefon. A cég tagadta, azt nyilatkozta, hogy a gyárból kikerülés után tettek fel fertőzött appokat (lecseréltk a gyári FB és Drive klienst fertőzöttre) és mivel a kedvenc gyártóm (még), hiszek neki. Szóval hiába stock valami, útja során kerülhet rá ez meg az. Lásd szolgáltatók baromságait.

No mindegy, én örülök egy stock droidos Xiaominak, ideje volt már ennek. Örülnék egy stock droidos Huawei-nek, Meizunak is.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#259) eisento válasza eustock (#248) üzenetére


eisento
addikt

es kb mikortol lesz fent a honlapon, vagy nezzem minden nap aztan egyszercsak ottlesz? :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#260) somogyib válasza eisento (#259) üzenetére


somogyib
őstag

A cikkből: "szeptember végétől lesz elérhető az EuStock kínálatában"

(#261) eustock válasza eisento (#259) üzenetére


eustock
tag

A friss termékek beérkezés előtt 1-1.5 héttel korábban kerülnek ki, ez után lehet feliratkozni a készletértesítőre is.
Jelezni fogjuk fórumokon, és facebook oldalunkon is, amint a termék adatlap felkerült a webshopba.

(#262) janakbacsi válasza blash (#209) üzenetére


janakbacsi
őstag

Ha zavar az, hogy a Gmail nem jelez, akkor cseréld le azt a fost. Aquamail kiválóan működik helyette. Áldom az istent, hogy valaki javaslatára én is lecseréltem.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#263) zileut válasza eustock (#248) üzenetére


zileut
tag

Akkor nagy rá az esély, hogy Redmi Note 4 4/64 sem lesz beszerezhető?

(#264) Donki Hóte válasza HKorn (#32) üzenetére


Donki Hóte
veterán

5.5" :W

Fasz*r nem lehet normális méretű telefont is kiadni...

Hát ez az :( Most 5,7 collos telefonom van, lefelé ki a franc akar váltani :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#265) Sebhelyes válasza janakbacsi (#262) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Semmi baja a Gmailnek, a MIUI egy gányolt fos.

(#266) Ájvé válasza eustock (#257) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez igaz, köszönöm a választ.

(#267) Viktor0610 válasza Sebhelyes (#265) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos, igazad van, de nálam az Inbox pl. teljesen jól működik MIUI alatt, ellenben a Gmaillel, ami sokszor nem értesített. :P

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#268) szabi__memo válasza Donki Hóte (#264) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A képarány nem mindegy
szélességben 5.7" 18:9 = 5.2" 16:9

(#269) golyós válasza Sebhelyes (#265) üzenetére


golyós
őstag

Semmi baja a Gmailnek a Miui alatt sem.
A Miui És a Xiaomi együttható ilyen: ami ugyan azon a készüléken ugyan azzal a rommal müködik az a másikkal nem fog. Számtalan példa van és volt erre, Én pl. hiába állítom be mindig a Twrp-t, mionden újraindításnál kiszedi a pipát az Ota frissítés elől, visszaáll Kinai nyelvre, stb .
Teljesen másképp megy a fastboot telepítés sok embernek is.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#270) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Szerintem megvan a következő telóm :R

(#271) Nashaba válasza ollie (#250) üzenetére


Nashaba
tag

Itt viszont sajnos, nem sajnos (engem nem zavar, bízom a Xiaomiban) a Xiaomié az utolsó szó és az ő kezében van az Os frissítés, ahogy ez itt is el van mondva. Ettől függetlenül haladni fognak vele szerintem, érdekük.
Más: a dupla kamera működtetéséhez nem kell a kernelbe is belenyúlni? Vagy megoldható minden egy appal?

[ Szerkesztve ]

(#272) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Tetszik a telefon, remélem a kamerarendszer jól sikerül és az összeszerelés minőségi lesz. :)

(#273) Viktor0610 válasza grizlisandor (#272) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

No para, a kamera az árkategóriában jó lesz, az összeszerelési minőséggel sem szokott bajuk lenni. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#274) repvez


repvez
addikt

egész jónak tünik az adatok alapján kár, hogy ilyen lekerekitett nöies a formája. meg ami nem tetsuik még az az , hogy a kamerája csak 2 és 2,6 os F értékkel bir, ez elörevetiti , hogy este szinte használhatatlan vagy nagyon zajos képeket fog csinálni a dupla kivitel ellenére is.
A v30as LG*nek 1.6 os kamerája van az már valamit jelet.Meg nekem jobb lenne ha lenne belöle kompakt kivitel 5"on esetleg 2k-s kijelzővel.
A rom ram mennyiségéről még nem olvastam

(#275) Viktor0610 válasza repvez (#274) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Tetszik", hogy egy középkategóriás készüléket simán összehasonlítasz egy csúcs-csúcskategóriással. :P
Egyenlő a játszma. ;]

Samsung Galaxy A54

(#276) repvez válasza Viktor0610 (#275) üzenetére


repvez
addikt

Nem erre akart kihegyeződve lenni a mondandóm, de már egy 2 éves készülékben is jobb fényerös kamera volt mint ebben , igy nem látni az előre lépést még akkor sem ha ez csak egy középkategória.

(#277) somogyib válasza repvez (#274) üzenetére


somogyib
őstag

"A rom ram mennyiségéről még nem olvastam"

Pedig benne van a cikkben:

"4 GB RAM-mal és 64 GB-os tárolóval."

(#278) grizlisandor válasza Viktor0610 (#273) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az is elég lesz kamera ügyben, összeszerelési minőségben nem bízok teljesen. Mi6 + Mi Mix jól összeszerelt készülékek, de előtte a Mi5, Redmi 3 széria gyenge volt benne.

(#279) eisento


eisento
addikt

Lehet elsiklottam felette es nem lattam, de ertesitesi ledrol nem talalok infot. Van vagy nincs benne?
Lassan at kell nyalazni az mi5x teszteket ha tenyleg ugyanaz a hardver csak a stock droidban mas (meg b20ban)
Ma mondjuk neztem egy mi 5x tesztvideot kamerat nem dicsertek "atlagos" gps-el se voltak megelegedve, ha ez igy van akkor szivas, mivel sofor vagyok igy olyan telo kell ami jol birja a wazet es nagyon pontos :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#280) Sebhelyes válasza eisento (#279) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Nekem 3S van és annak a GPS-e igen harmatos, 6m-eket tud ahol külső GPS 1-2m-t. Persze lehet, hogy ez is csak a Xiaomi együttható...

[ Szerkesztve ]

(#281) tomboy84 válasza eisento (#279) üzenetére


tomboy84
tag

"There is a notification LED present on the Mi A1 as well"
Forrás: LINK

(#282) ollie válasza Sebhelyes (#280) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 3S is ugyanazokat a műholdakat használja, mint a többi telefon. 3-5m a normális pontossága a GPS rendszernek (az amerikai műholdaknak, polgári használatra). Azok a telefonok, melyek a GLONASS hálózathoz is tudnak csatlakozni, képesek 2m-es pontosságra, és ez a jóval nagyobb számú műholdhoz való kapcsolódás miatt van.

[ Szerkesztve ]

***

(#283) Watt25


Watt25
veterán

Nagyon tetszik, de... Félek, sajnos két dolog hiányzik belőle, ami nekem kellene:
1. wireless töltés
2. HDMI kimenet. (MHL, vagy Slimport, mindegy.)
Van ezekről infója valakinek?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#284) Graphics válasza Watt25 (#283) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

HDMI kimenet melyik mai mobilon van, amikor Wireless Display adott?

Egyiken sem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#285) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Vezeték nélküli töltést elvárni egy 65 ezer forintos telefontól enyhén szólva... khm... hülyeség.

(#286) trebrona válasza ollie (#282) üzenetére


trebrona
nagyúr

3S tud glonass holdakhoz csatlakozni, egyébként a kínai beidou holdakhoz is. 2-3 méteres pontossággal.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#287) szabi__memo válasza Watt25 (#283) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nfc nem hiányzik? Mire lecserélnéd a telódat szerintem fog.

(#288) Graphics válasza szabi__memo (#287) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

NFC nem nagyon hasított ki akkora piacot itthon, mint nyugaton.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#289) margithid


margithid
veterán

Geekbuying ár.
Ez alapján itthon se 65k lesz szerintem. Talán eustocknál.

(#290) Graphics válasza margithid (#289) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Cikket olvasd el , újra :) LE is írták, hogy 65 lesz az Eustocknál.

A 4.2-es Bluetoothszal és a kétcsatornás 802.11a/b/g/n/ac WiFi modemmel felvértezett A1 szeptember végétől lesz elérhető az EuStock kínálatában, méghozzá a 64 900 forintos áron. Ez roppant kedvezőnek mondható a felszereltség tekintetében, az pedig, hogy a Mi A1 számos piacon felbukkan, komoly lépés a Xiaomitól a nemzetközi hírnév felé, amit remélhetőleg több másik hasonló ajánlat követ.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#291) margithid válasza Graphics (#290) üzenetére


margithid
veterán

Majd kiderül!
Sok ehlyen olvastam én már mi mennyibe fog kerülni, aztán köze nem volt ahhoz az árhoz amit igértek!
Egyébként eustock is ki tudja milyen mennyiséget fog kapni ezért az árért!

(#292) Graphics válasza margithid (#291) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van lényege mekkora mennyiséget kapnak?

Az ár 65 ezer, és kész :)

Nem 10db-ot kapnak, az is biztos, akkor nem lenne tartható az alacsony ár.

Az x ezres darabszámok is seperc alatt elfogynak szerintem :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#293) Máté94 válasza margithid (#291) üzenetére


Máté94
addikt

Csak tudnám miért kell mindent túlkomplikálni és következtetésekből tanulságot levonni...

Majd akkor járjon a szád, amikor tényleg nem annyi lett, amennyiért ígérték. :U
Spemall-ról is meg lehet rendelni, 2 év magyar garanciával, +2e Ft-ért. Már most. :)

[ Szerkesztve ]

(#294) margithid válasza Máté94 (#293) üzenetére


margithid
veterán

Pont ebből gondolom, hogy nem nagyon tud majd eustock alámenni árban. Spemall kicsit más kaliber.
Nem következtetéseket vontam le, hanem tapasztalatból beszéltem!
Ettől függetlenül lehet ennyi az ár. Emlékeim szerint elég sok készülék ára ingadozott eustocknál, volt bevezető ár stb.
A személyeskedést meg visszautasítóm:)

(#295) eisento


eisento
addikt

Sziasztok.
Jon eg eleg fura kerdes.

Szoval, ti melyik mobilt valasztanatok? ezt az uj xiaomi MI A1-et vagy az OnePlus 5-ot?

ami a legfobb nekem:
Gyors akadasmentes villamgyors mukodes
Minel kozelebb legyen a gyari stock androidhoz
Nagyon jo GPS kepessegek (sofor vagyok kell a navi allandoan szinte Waze here navi)
ujjlenyomat olvaso
usb-c GYORSTOLTO funkcioval
es minel jobb szoftveres tamogatas minel ujabb android frissites mind biztonsagi mind foverzio frissites nougatrol oreora stb...

valaszokat elore is koszi.

persze biztos lesz olyan aki aztmondja, hogy nem kerdes hogy az oneplus 5 de ha ezeknek a szempontoknak az olcsobb xiaomi is megfelel akkor maradna az :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#296) Graphics válasza eisento (#295) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Neked kell eldöntened , melyikkel szimpatizálsz, mert almát körtével.

Ha az olcsóbb is megfelel, egyértelmű.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#297) szabi__memo válasza Graphics (#288) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezért a jövőről beszélem

(#298) bAtt001 válasza eisento (#295) üzenetére


bAtt001
addikt

Én azt mondanám, ha nem zavar a használt, akkor számításba venném a oneplus3-at is. Hardver bőven elég, szoftver friss, gyors töltés a legjobb telefonok között, viszont olcsóbb mint az 5ös és az 5 nem annyival jobb szerintem. Mivel 1 éves modell, már a hibák is adottak ha vannak (kamera fókusz), az újabb modellek meg kitudja mi bajuk lesz még.

(#299) Máté94 válasza eisento (#295) üzenetére


Máté94
addikt

Úgy érzem ezeknek mindkettő megfelel. Ami különbség az a "nüansznyi" különbség a szolgáltatás minőségében. Kétszer olyan drága telefonnal hasonlítod össze. Nem érzem fair-nek az összehasonlítást.

(#300) eisento válasza Máté94 (#299) üzenetére


eisento
addikt

tudom tudom, de a fonokom (nagy HTC csucstelo rajongo) azt mondta, hogy a kesobbi szivas elkerulese vegett ne faszozzak rendeljem meg a sok ram sokkal erosebb procit, nehogy jovore megint odaallitsak ele, hogy kene uj telo...

koszonom az eddigi hozzaszolasokat, meglesz az oneplus 5, asszony megorokli a nexus 5x-emet remeljuk huzza meg egy darabig, ha kifekszik akkor meg kap tolem majd egy ilyen MI A1-et :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.