Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DroiDMester válasza Sucuka (#50) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem kell ugyan ilyen lap bármilyen gépről (akár Noti ról vagy EEPC-ről is) működik a helyreállítás! egy kis FLASH program van azt elindítod beadod neki a BIOS fájlt amit fel akarsz írni a hibás lapra! tehát ugyan úgy működik mid ha saját magáról frissítenéd DOS, beépített BIOS alóli, vagy win alól! Tehát nem kimásolja a működő gépből a bios-t hanem a rendes BIN-t írja fel amit te kiválasztasz! :K

Teljesen ugyan úgy működik mint a beépített BIOS alóli frissítője a lapnak! elinditod beadod a BIOS fájlt csinál egy CRC ellenőrzést a beadott bios fájlon hogy nem-e sérül aztán elkezdi törölni a flash chip-et majd a végén azt is ellenőrzi hogy sikerült-e a frissítés és ha sikeres a MAN blok programozása csak azután írja fel a Boot block ot! majd azt is ellenőrzi és ezután jelzi hogy sikeres a művelet!

[ Szerkesztve ]

(#52) Sucuka válasza DroiDMester (#51) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ja okés, akkor így már másképp fekszik a lyány. :)

(#53) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Érdekes és egyben jó írás lett. Nem gondoltam volna, hogy így javítanak egy félre sikeredett BIOS frissítésben elszenvedett BIOS chip-et. :DD :R

PS4

(#54) Csaber


Csaber
senior tag

A nekem GA EP45 -DS4-es lapom van az 2-szer kapott bios crash-et oké hogy jól helyreállította magát de , a remélem még most is csuklik annak az édes anyukája aki kitalálta hogy bizonyos bios verziószámtól ne akarj Geil ramot használni csak auton (sok értelme volt így az 1000 Mhz CL4-es ramjaimnak a gépbe) mindkét crash azután történt hogy az előtte hónapokig használt beállítást szerettem volna használni a 2 crash között eltelt vagy 1 hét amúgy "örültem " neki mert a legelső biost rántotta elő amivel a vga-ám nem működött 3D-be (valami bibi volt a pci-e -el azzal a biossal...)szóval így végiggondolva lehet hogy nem kellett visszaküldenem neki gariba de ha odafigyeltek volna akkor megspórolhatták volna a második biost szerintem az olcsóbb megoldás még mindig... :U

[ Szerkesztve ]

(#55) Gery15 válasza D1Rect (#44) üzenetére


Gery15
addikt

Amíg nem volt vele bajod lefogadom, hogy addig bejöttek.

HyperX

(#56) ErosenZold válasza D1Rect (#44) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Hát én ezekkel nem igazán találkoztam még.

Amúgy nem teljesen mind1, hogy néz ki? Tőlem aztán lehet rózsaszín is mert úgy se azért veszem, hogy szép legyen :D

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#57) Geri Bátyó válasza D1Rect (#44) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ha nem gond, akkor erre meg én reagálok! :)

Én külön örülök a különböző változatoknak, mert van miből válogatni (megjegyezném, hogy ASUS-nál is van számtalan vezrió). A különböző revíziók pedig sokszor valami fejlesztést takarnak, vagy valami alkatrészt cserélnek az eredetihez képest (így pl. nem tölthetsz le rossz audio drivert, mert tudod, hogy a tiéden más chip van)

Még sosem volt gondom a BIOS-al, pedig az előző lapomon 2. változat volt (12-ig ment el) a mostanin 1. (most 3. változat érhető el) de stabil, tuningot is jól bírja és semmi gubanc nincs vele. Más kérdés, hogy én Intel alapú gépet használok és AMD lapoknál tényleg vannak problémák (nem vagyok egyik gyártó pártján sem)

VGA problémával nem találkoztam Giga lapnál, viszont a "kedvencem", amikor ASUS lap nem ment ASUS VGA-val! :P Bármi mással igen! :DDD

Az előző lapom, egy 965P-DS4 volt és olyan színes volt, mint egy elbaltázott papagáj, de zárt házban úgysem látszik, úgyhogy pont nem érdekelt, hogy ronda! Viszont rohadt jó lap!
A mostani kék-fehér és határozottan jól néz ki. A P67 szériában már feketék is vannak, ami meg kifejezetten kívánatos számomra (na, ettől még nem fogok cserélni, egy jó darabig).

Erre mondják, hogy mindenkinek mások a tapasztalatai és más az ízlése.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#58) fgordon válasza D1Rect (#31) üzenetére


fgordon
senior tag

Jó cikk, le a kalappal.

Én sem ismerek olyat, akinek ne sikerült volna a BIOS frissítése, de biztos ügyes és szerencsés ismerőseim vannak... :) Nekem sem volt soha gond, pedig mindenféle BIOS-t frissítettem már, nem csak alaplapon, mindenféle eszközön...

Gigabyte alaplapot nem vennék, régebben több ment tönkre gari után...

Nekem desktop/workstation szinten Asus komolyabb alaplapjai váltak be.
Van ami már 10+ éve megy, szinte minden nap - azóta is, most is... :)

Ez a DualBios kezdő felhasználóknak érdemes, esetleg kísérletező kedvűeknek.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#59) Fender


Fender
tag

:)) Grat! Jóféle cikk :))

(#60) atom87


atom87
aktív tag

Nagyon jó cikket írtál, köszi.

Én szentül meg voltam győződve arról, hogy a másodlagos BIOS firmware-je örökös, szent és sérthetetlen: tehát mikor a gyárban felprogramozzák az épp aktuális verzióval, akkor az fixen marad benne, bármi történjék is.
Nem ám frissülget, miután frissítem a main BIOS-t...

Így már nem vonzó annyira a DualBIOS, de jó, ha van. Nem fogok most ezért lapot cserélni persze :)

Kawasaki z1000

(#61) Csaber válasza atom87 (#60) üzenetére


Csaber
senior tag

érdekes mert én speciel az F9-es bios-al kaptam crash-t amit akkor már 1 hete használtam , és előszedte az F5 biost (és mindkét esetben F5-ös biost kaptam vissza ) ezek szerint nem írja fölül

(#62) MasterDeeJay

Én amikor elcsesztem egy frissítést ilyen dual biosos lapon (K8NF9-U), akkor minden hiba nélkül elindult a backup bios (valami régi biossal), eszembe nem jutna az hogy visszafrissítsem a backupba a teszteletlen biost. Volt már pár giga lapom de nem láttam még olyant hogy hozzányúlt volna a backuphoz, max ha kézzel biosba rányomtam hogy igen is rakja át a backupba de nem tartom logikusnak hogy egyáltalán lenne értelme. (csak floppyról frissítettem)
Másik lapom Abit nf7 amit elcsesztem jópárszor moddolt biosokkal, működött a floppys feltámasztás, de volt hogy nem és akkor bios chip kiszed haver hasonló abitjába hot swap berak és visszafrissít.
Penti2-es korszakba meg csak a hotswap működött nekem, de le kellet elellenőrizni hogy az a lap amivel a feltámasztást csinálom az azonos lábkiosztással/fesszel rendelkezik mert különben sütötte a biost szó szerint.
Ma meg már windows alatt is lehet bios frissíteni szerintem egészen biztonságosan, habár ha elcseszném nem is tudom mit tudnék hirtelen csinálni mert nincs FDD csati a mostani lapomon.
Videókariknál meg ott a pci-s feltámasztás lehetősége ha nem sikerülne a flash-elés.
Kicsi szín vihetnének az alaplapi biosokba, emlékszem a noname fosadék 5x86-os lapom biosa ablakos rendszerű volt egérrel irányíthatóan. Winbios talán a neve, kár hogy nem csinálnak ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#63) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Nekem annó volt egy 965P-DQ6-os lapom. Úgy emlékszem annál még külön kellett Backup BIOS-ba másolni a Main BIOS tartalmát. Illetve tartott egy másolatot a vinyón, valamint az erdeti BIOS verziót a driver CD-ről is be tudta bootolni. (Ja, és USB akármiről is tudott BIOS-t frissíteni.) Jópofa funkciók voltak. Ettől függetlenül számomra nem jönnek be a Gigabyte lapok, bár most is GB van.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#64) vittuka


vittuka
aktív tag

Volt az asus-nak olyan szériája, ahol 2-bôl 2 lap ment el bios frissítés alatt. Ez akkoriban volt, amikor bevezette az online frissítését, gondolom terhelt volt nagyon a szerver. 2 lap kuka lett. ;]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#65) alamuszi


alamuszi
senior tag

Köszönjük a cikket. Nagyszerű szervíz cikk lett. Ha van még ilyen javítáa, bármilyen formában, nem csak bios akkor azt is feldobhatnád, egy ilyen színvonalas cikk formájában.
Nagyszerű ezeket visszanézni. Régi szép emlékek.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#66) alamuszi


alamuszi
senior tag

Kétszer ment el bocsánat.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#67) Zotya84


Zotya84
őstag

Köszi a cikket, de annyit hozzáfűznék saját tapasztalatból, hogy az újabb deszkák már nem biztos hogy így működnek, az én deszkám már így csinálta: alapból az F3 volt rajta, és amikor megvettem, már volt hozzá az F5. QFlashel leflasheltem, majd amikor újraindult, a POST után néztem nagyokat: akkor állt neki frissíteni a backup BIOS-t a friss verzióra.

Amikor F7 után próbálkoztam az F8 bétákkal, és volt amelyik nem indult el (egy korábbi béta volt rajta); akkor sem az előző F8 bétát hozta vissza, hanem az F7-t, ami már majd egy éve nem volt rajta, tehát nem ugyanaz a BIOS volt a két chipben tárolva; így biztos működőképes marad a deszka.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#68) SonicBoom válasza sz0k3e_ (#4) üzenetére


SonicBoom
csendes tag

"Amúgy miért nem úgy csinálják meg ezt a dualbios-os témát, hogy a backup bios SOHA nem íródik felül? Pl. lenne egy watchdog timer, és ha nem indul a lap, akkor az eredeti gyári beállítású backup biosról safemodeban indulna?"

Ez se tudi megoldás, pl. ha a lap megvásárlása óta procit cseréltél, amit a gyári bios nem támogat...
Nekem pl. nagyobb macera valakinek a gépéből kölcsönkérni egy régi procit (ne adj isten venni egyet), mint kiszedni az EEPROM-ot és azon egy Big Mac menü árából kijavíttatni a hibát.

(#69) Jeanne d'Arc

Gigabyte forever! (L)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#70) Mans20


Mans20
addikt

Én is fostam az első bios frissítésnél de nem bonyolult dolog,áramkimaradás,földrengés vagy meteorbecsapódás asusnál is előfordulhat.

(#71) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

Jó és hasznos cikk. Amikor először olvastam a Bios frissítésről be is szereztem egy szünetmentes tápegységet, mert fülembe ültették a bogarat. Később jött a Dual Bios a szünetmentes pedig ment az apróra. Szerencsére azóta sem volt gond a frissítéssel.

(#72) lorenzen válasza Mans20 (#70) üzenetére


lorenzen
aktív tag

áramkimaradás

A dual BIOS esetében az áramkimaradás nem vészes probléma, tartalékból visszaállítható a kiinduló állapot.
A Giga alaplapoknál - szerintem - a legbiztonságosabb BIOS-t frissíteni, Windows alatt a Gigabyte saját programjával. A program biztosan jó fájlt fog leszedni és kiírni. (Ezen operáció idejére, az OC-t érdemes kiütni.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#73) .bableWes válasza Sheffy (#1) üzenetére


.bableWes
őstag

én meg csak gigát vennék

jo cikk, sokat tanultam! :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#74) mongoose123


mongoose123
aktív tag

csak így tovább öröm volt nézni azt a két videót

(#75) Willanyász


Willanyász
csendes tag

Gratulálok a cikkhez!!
Tanúságos és érthető volt!

(#76) rob400


rob400
csendes tag

Röviden akik szerint nem kell ilyen funkció: csak egyszer kell, hogy szükséged legyen rá és átértékeled a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#77) marcee válasza Sheffy (#1) üzenetére


marcee
addikt

"Furcsa számomra ez a BIOS körül terjengő "úristen BIOS kell frissítsek mi történhet" és mindenki félve áll ehhez az egész témához.
Már a 7-8 évvel ezelőtti Asus alaplapomat is úgy frissítettem hogy letöltötte a netről a bios-t lementette a hdd-re és onnan feltöltötte saját magának windows alól."

Én eddig kb. félezer alaplapi bios frissítésen lehetek túl. Egyetlen egyszer sikerült félre, amikor - szerencsére - a saját Asus P5B-m bios-át flash-eltem a viszonylag új Vista x64 alól, a legfrissebb, és Vista meg 64 bit kompatibilis Asus Update "segítségével" (tény, hogy a chip törléséig maximálisan kompatibilis volt...) (azóta is a dobozában figyel, mert elvileg visszahozható párhozamos port csatlakozóból hegesztett eszközzel és netről szedett segédprogrammal másik gépről, talán majd kipróbálom egyszer). Szóval körültekintően szoktam eljárni, máskor nem hibáztam, sőt, Asus Update-tel is ment már azóta is, de az az egy hiba harmincegynehányezer pénzembe volt és nem kevés idegességbe. Szerencsére nem volt még alkalmam megtapasztalni a dual-bios működését, de én örülök, hogy van.

A floppy-s frissítésben az a jó, hogy a felhasználói figyelmetlenségen és a lemez hibáján túl, lényegében csak az áramszünet tudja elcseszni, ellentétben a windows-os frissítéssel, amikoris szinte bármi közbeszólhat. (nem hiába van az például, hogy a rendszermeghajtón még a chkdisk is csak boot közben hajlandó lefutni, amikor semmi más nem fut a háttérben)

\m/

(#78) Balu77 válasza 14adam (#6) üzenetére


Balu77
őstag

Jó cikk! Ezzel végre tisztázva van hogy pontosan mit takar ez a dual bios.
Mondjuk a gigabyte helyében én valamilyen jumperes megoldást csináltam volna, amivel teljessé lehetett volna tenni a védelmet, de hát ez jutott.

Milyen jók is voltak azok a régi szép idők, amikor nem kellett forrasztani a bios chip-et, hanem ki lehetett venni a foglalatból. A javításhoz elég volt betenni egy jót, aztán menet közben betenni az elrontottat és szépen rátolni egy flash-t. Hány szép kis abit lapot raktam így helyre... :DDD

izé

(#79) proximus


proximus
senior tag

Szerintetek az miért lehet, hogy a gyárilag F2-es BIOS-ú lapomon hiába frissítettem F3-ra, majd F4-re, a backup maradt F2-őn. Win alól és "kintről" flash-elve is ez a szitu...
Miért nem frissíti fel a backupot? (770TA-UD3 az alaplap)

(#80) Adiking válasza Sheffy (#1) üzenetére


Adiking
tag

Én szeretem a Gigabyte-ot, most is egy ilyen szolgál a gépben, és teljesen elégedett vagyok vele.
Szerencsés vagy, hogy mindíg sikerült, én egyszer próbálkoztam frissíteni a BIOS-t az AsRock 775V88+ lapomon, mindent úgy csináltam ahogy le volt írva és mégse bootol. :O Hát igen az AsRock-tól ne is várjunk sokat. Ezt is ajándékba kaptam selejtezés után, magamtól soha nem is vennék AsRock-ot.

(#81) atom87 válasza proximus (#79) üzenetére


atom87
aktív tag

Hogy nézted meg azt, hogy a másodlagos BIOS-on melyik firmware van?!?!

Kawasaki z1000

(#82) Sucuka válasza proximus (#79) üzenetére


Sucuka
senior tag

Szerintem ott valami hiba lehet, mert elvileg ha "érzi" a lap, hogy sikeres a POST a MAIN BIOS-ból, akkor frissülnie kéne a BACKUP-nak is. Mivel a folyamatba kívülről nem "látsz" bele, így nem tudod, hogy mi történik, lehet hogy a BACKUP FLASH valami miatt nem írható.
Ez részben jó is, hisz gondolj bele, nem fog belepiszkítani semmi sem, így ha valami baj lesz a MAIN-el, akkor tutira visszaáll majd F2-re.

(#83) Sucuka válasza alamuszi (#65) üzenetére


Sucuka
senior tag

Tervezem még további hasonló cikk írását, csak az idő néha közbeszól :)

Az a helyzet, hogy nehéz lépést tartani (főleg eszközök és anyagok szintjén), hogy az ember tudjon javítani. A jó munkához meg jó cuccok kellenek.
Ez a programozó, amivel a videón dolgozom, kereken 1000 USD, ami azért nem kevés. Ott vannak még a forrasztóeszközök , anyagok stb.
Szóval ahhoz képest, hogy én ezt itthon hobbiból csinálom, nem rossz teljesítmény szerintem.
Ha minden igaz, valamikor a nem túl távoli jövőben egy vállalkozássá növi majd ki magát, de ehhez még pár litykó víz kifolyik a Balatonból... :))

[ Szerkesztve ]

(#84) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, jó kis homályoszlató cikk! :C

Nem kell félni a BIOS frissítéstől, de az óvatosság sosem árt, ez szerntem is így van.

A flash/eeprom programozó gépeket pedg köszönöm, nap mint nap látom a munkahelyemen, pont hiányzott :D :))

#83 Sucuka : Na ja, nekem is az a legnagyobb bajom, hogy nincs pl. egy hőlégfúvóm sem, anélkül meg a ma cuccokat minimum meredek javítani. És akkor BGA cseréről még szó sem volt.

#68 SonicBoom : Pl. egy jumper a lapra, amivel beállíthatod, hogy melyikről induljon... Vagy hogy írja át a man-t a backupba... Szóval lenne erre lehetőség, hogy biztonságosabb legyen.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85) Sucuka válasza hcl (#84) üzenetére


Sucuka
senior tag

Hol is dolgozol? Mintha, már említetted volna, de lehet hogy csak rosszul emlékszem. Meg talán a hobbielektronikán találkoztam "veled", de lehet, hogy rosszul emlékszem.
Milyen gépek vannak nálatok?

(#86) Vigneau válasza GNKING (#2) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem anno a Mikronika Kft. rakta rendbe - kb. 1500 Ft lehetett, már nem emlékszem. Nálam elment közben az áram és utána már vakon sem tudtam visszarakni a BIOS-t, mikor visszajött az áram. Egyéb gondom nekem sem volt a BIOS flasheléssel - igaz én a mai napig DOS alól, vagy BIOS-ból a beépített frissítési lehetőséget választva hajtom végre pendrive-ot használva.

Hozzáteszem, Abit lap volt - Gigabyte lapom sosem volt.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#87) TOM-202


TOM-202
senior tag

Én évek óta Gigabyte alaplapokat használok. Olyan helyen lakok ahol elég gyakori az áramszünet. Egyszer pont akkor volt áramszünet amikor éppen elkezdtem írni az új BIOS-t. Az írás elszállt ugyan, de egy újraindítás után az alaplap visszaállította a régit és tovább tudtam használni a egyébként értékes Gigabyte alaplapomat. Engem meggyőzött hogy van értemle a két BIOS-nak.
Tudom, sokan mondták már hogy vegyek egy UPS-t. Az olcsók nem igazán jók, a dárgára meg folyton nincs elég pénzem. Évek óta tervezem, de eddig mindig volt ami fontosabb volt nála. :)

(#88) Vardar


Vardar
tag

Hú, hát én is nagyon paráztam amikor bios frissítés mellett döntöttem. Valami purgatóriumi nehézséget vártam, szinte rettegtem tőle, hogy mi lesz. Aztán pendrivera kiírtam, beléptem a menübe, megcsináltam, felülíródott a fő és a tartalék is, ment mint a karikacsapás. Hát akkor én örömódákat meg glóriát zengtem a Gigabyte mérnökeiről, hogy ezt ilyen flottul megcsinálták :)

(#89) Mans20 válasza Vardar (#88) üzenetére


Mans20
addikt

a @bios programmal meg még egyszerübb a frissítés.

(#90) PH-User


PH-User
addikt

Gratulálok az íráshoz, tényleg hasznos. :K
Visszahozták már az árukat a készülékek? :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#91) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Udv. Nekem olyan problemam lenne. Hogy van egy Gigabyte ep35 ds4 alaplapom amiben tuningoltam a processzort es a memoriat, tesztelve. Eddig semmi baj nem volt vele, majd egyszercsak inditasnal kiirta hogy, BIOS ERROR, nem is tudtam mire velni, hiszen nem frissitettem biost es eddig nem volt gond. Igy ujrairta a biost a masodikbol es elindult a gep. Nem is tulajdonitottam neki nagy figyelmet mondom megjavitotta onmagat. Este kikapcsoltam a gepet, reggel kapcsolnam be es kaput, mert azt csinalja hogy bekapcsol de 1 mp-en belul ujra is indul. Biosig se jut el a cmos clear se segit darabokra szedtem a gepet kitakaritottam csereltem mindent rajta de semmi valtozas. Lehetseges h beszivtam egy bios virust, vagy gondolt egyet es elcseszodott a bios? Egyaltalan a biossal van gond vagy valami zarlatos es azert indul egybol ujra? Telorol irtam ugyhogy bocsi a hibakert. Koszi a valaszod zolexx

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#92) nubu015 válasza Sucuka (#83) üzenetére

Húú, ez tényleg jó kis írás lett, a videók meg nagyon jól jöttek hozzá !

Le tudnád írni még hogy milyen eszközökkel dolgoztál ?

Pl. mi az a fújógató amivel ez elején felszeded a chipet az alaplapról?
Meg a végén valami lakkal kened le ?
Ja és mi az a valami ami felszedi a felesleges forrasz anyagot a lapról ?

m.

(#93) proximus válasza atom87 (#81) üzenetére


proximus
senior tag

Bent a BIOS-ban nyomsz egy F9-et és sok hasznos info mellett kiírja külön-külön a main és a backup verziókat.

Más:
Ha már magától nem flesseli a backupot a frissítő, akkor lehet valahogy kényszeríteni az írását valami trükkel esetleg? Zavar hogy nem 100-as a lapom. :DDD
Ja igen, egyszer maceráltam a RAM időzítéseit és olyan roszul sikerült a dolog, hogy a BIOS hibásnak ítélte magát, ezért a backup-ból visszaflesselgette a régit(F4 helyére F2-őt), de a végtelenségig ezt csinálta volna ha nem avatkozom be. ;] Minden újraindítás után hozzálátott, merthogy -gondolom- CMOS resetet meg cseszett csinálni... :Y

(#94) #65675776


#65675776
törölt tag

Nálam mondjuk csak akkor flash-eli a backup BIOS-t, ha a normállal már sikeresen bebootolt a gép. Szóval nem fogja a backup-ba is a rosszat flash-elni.

Tájékozatlan felhasználó pedig szerintem nem fog nem megfelelő BIOS-t frissíteni. Az @BIOS és a többi flash alkalmazás is első körben ellenőrzi a BIOS ID-t és ha eltérés van, akkor nem frissít.

[ Szerkesztve ]

(#95) Kolondrum

Én annyit fűznék hozzá, hogy ezt hívják forrasztásnak! :R

Cikkhez:
Abit NF7-ben floppyról többször is frissítettem, aztán már win alól is. :DDD

Nekem P45-DS4 alatt volt olyan, hogy feltette az új biost a gyári menü alól penről, amikor azonban újraindult a gép teljesen lehalt és a backup visszatette a régit. Nem értem miért volt, újrapróbálkoztam és már rendben volt.

[ Szerkesztve ]

(#96) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Jó kis cikk, grat! :R

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#97) proximus


proximus
senior tag

NA SRÁCOK, TÖRTÉNELMI PILLANAT
Lehet hogy bizonyos fajta Giga lapok sikeres boot után frissítik a backupot is, de ez az enyémre nem volt igaz, viszont mint kiderítettem hibás sem volt a backup chip... :R :R

A backup frissítésének módja manuálisan:

A gép bekapcsolásakor, vagy rebootkor a bios betöltődése "előtt" Alt+F12 -őt kell nyomni.
Ez az amit már olvastam, de nem ment mert --> Alt nyomvatart és F12 nyomkod!!!
Bejön egy "menü" ahol entert nyomva már csinálja is... :R :R Hú, nem is tudjátok milyen jó hogy végül sikerült... :K
2. Alt+F11 -re eljátszva ugyanezt egy másik lehetőség jön be: A backup visszaállítása a main-be (gondolom hiba esetén). :R
De hogy a Giga ezt miért nem említi sehol bakker... :W :W

(#98) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nagyon hasznos kis cikk, köszönöm! :R

(#99) Sheffy válasza Sucuka (#50) üzenetére


Sheffy
csendes tag

Nem kell egy hogy egyezzen az alaplap a lehet az akár egy laptop is a lényeg a szoftver amivel felrakod USB-n keresztül a BIOS-t.
Én csak olvastam róla gyakorlatban még nem sikerült használnom :)

_--=<(Sheffy the Pusher)>=--_

(#100) hcl válasza Sucuka (#85) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Munkahelyet nem vallok be, mert hátha valaki olvas onnan PH-t :)

De amúgy BP cuccok vannak.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.