Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waithEard


waithEard
őstag

Ezzel lehet rajzolni úgy mint egy digitális táblával? Vagy másra való? :F

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Jónak tűnik. Lehet kapni itthon? Az ára nem tűnik vészesnek, főleg ha pontos is. Kérdés mennyire kényelmes úgy egerezni, hogy a tollat folyton a felületre kell nyomni. Kb mintha írnánk.
Ezek a 2,4Ghz-es vez. nélküli cuccok mennyire megbízhatóak.
Úgy értem, hogy most otthon nekem a HTPC-hez egy régi mezei logitech vez. nélküli bill + egér van. Ez még ilyen külön nagy adó-vevővel rendelkezik hosszú usb kábelen. A lényeg, hogy ha az adó-vevőt a monitor vagy TV 50 centiméteres közelébe teszem akkor egyszerűen nem működik az egér, se a bill. Kb 1-1,5 méterre kell vinnem a monitortól ahhoz, hogy működjön... Ez meg röhej.

(#3) persil válasza waithEard (#1) üzenetére


persil
nagyúr

Nekem pont ez ugrott be. Ha pc-n rajzolsz (tábla nélkül) valami egérrel irányítható rajzprogramban, akkor nagyon jó lehet. És a kérdésedre válaszolva, mivel ez egy egér, ezért ilyen célra természetesen biztos, hogy használható.(és kialakítása miatt elég fasza lehet rajzolni vele)

Az árát sem sokallom. Szívesen kipróbálnám.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4) MZperX75


MZperX75
addikt

Tetszik szívesen kipróbálnám,sőt.

4-5ezret még adnék is érte

(#5) macilaci78 válasza Dany007 (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez rádiós, 10 méteren belül bizton érzékeli a beviteli eszközt. Én egy icon7 egeret nyúztam sokáig, nagyon tetszett. Nem vagyok olyan hc-gamer, hogy a technika sokat emlegetett lassúságára fogjam az engem ért találatokat. :D
A Te bill+egered szerintem infrás, ezért lehet érzékeny a távolságokra. És ezért lóg madzagon a vevő, hogy legyen esélyed optimálisan elhelyezni.

A cikkben említett eszköz nekem bejön, de rajzolni nem érzem szerencsésnek. Illetve talán mégis. :) Ki kellene próbálni! Viszont prezentációhoz nem érzem alkalmasnak. Nincs rajta "tovább", "Vissza" gomb, lézerpötyi, ezek nélkül meg csak egy sima vezeték nélküli egér.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) Dany007 válasza macilaci78 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Rádiós ez is az teljesen biztos. Az infrás azért feltűnt volna. És nem a távolsággal van a gond. Visz ez is 10 métert. Csak a TV közelében nem lehet. Mert akkor 50 centire se visz el. Ha odébb rakom 1,5 méterrel akkor már a szoba túlsó feléből is tökéletes minden...

(#7) Béééla


Béééla
őstag

Na ki tud egy ilyet él órára kölcsön adni?
Eddig digitalizáló táblával nagyon jól elvoltam a mindennapokban notin, de ha ez is olyan jó, akkor olcsóbban megúszható - mondjuk nem nyomásérzékeny.

Bélabá

(#8) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Amennyiben képes kiváltani az egeret és nem kínszenvedés vele az irányítás, plusz rajzolni is pontosabban lehet vele, akkor abszolút jó áron adják, de mindenképpen elkelne róla egy komolyabb teszt.

(#9) .mf


.mf
veterán

Valami egyedi megoldás. Érdekesnek tűnik, néhány területre jobb is, mint a hagyományos egér. Majd meglátjuk, amikor kijön.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Hina


Hina
aktív tag

Jó cucc. :K

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#11) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Tudom, én vagyok a műveletlen, de mi az a cpi? Az egereken is, mint a nyomtatókon, scannereken, én dpi-t szoktam látni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12) Kov1024 válasza -=RelakS=- (#11) üzenetére


Kov1024
tag

Folyamatosan bővülő tudástárunkban többek között erre a kérdésre is ott lapul a válasz ;)

Egér felbontásának mértékegysége

(#13) Phvhun


Phvhun
őstag

Nem lehet vele rendesen rajzolni, mivel relatív elmozdulást érzékel, a tabletek meg mindig abszolút pozíciót küldenek a gép felé.

(#14) Dragscorp


Dragscorp
csendes tag

Nekem van egy előző verzióm és megszokást igényel az biztos. Rajzolni lehet vele, bizonyos korlátok között és gyakorlás után. Adnak hozzá egy kis egérpadot is, amin nagyon frankón csúszik.
Egyszerű grafikai dolgokhoz, nekem bevált, azért jobban kézre áll mint egy egér.

MZperX75 kapsz is annyiért

.mf nem kell rá várni, már kapható LINK

A Dragunov az elismerés a részedről, hisezn úgy szórtad a távcsövessel a hedshátokat mint az S3 VGA kártya a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#15) LonGleY


LonGleY
veterán

tolla, nem tollja..

(#16) draco31 válasza Kov1024 (#12) üzenetére


draco31
veterán

Eddig ezt sem tudtam.

Egyszer kipróbálnék egy ilyet.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17) kispecek


kispecek
aktív tag

Ha ezt a toll egeret is olyan könnyű megszokni, mint a win7-ről win 8-ra átállni, akkor vevő lennék egy ilyenre. :DD
Tetszik az ötlet :C

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#18) persil válasza Phvhun (#13) üzenetére


persil
nagyúr

Mi teljesen másról beszélünk.

Fogod pc-n a paint-et és egérrel elkezdesz rajzolgatni. Vaaagy... fogod ezt és úgy rajzolsz vele, mintha tollal papírra tolnád. Sokkal kényelmesebb, egyszerűbb és pontosabb. Tehát nem tabletről, rajztábláról van szó, hanam egyszerűen egérrel irányítható rajzprogramban, egér helyett.
Oda meg egyszerűen tökéletes.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#19) CYX válasza persil (#18) üzenetére


CYX
aktív tag

Pont a "kézzel rajzolok a monitorra" miatt rendeltem egyből egy ilyent. kedvesemnek. Majd néha elkunyerálom tőle és haláli poénos lesz ilyennel lövöldözös játékot játszani :)) :DD
Pénteken meg is jön. Majd mesélek miatn a cuuc :)

(#20) s.donat


s.donat
csendes tag

A nyomásérzékenység hiánya miatt nem egy elit rajzeszköz. ha lenne mondjuk neki egy 512-es vagy 1024-es akkor már lehetne vele bohóckodni. :)

(#21) Phvhun válasza persil (#18) üzenetére


Phvhun
őstag

Tudom miről beszéltek, de próbáltad már?

(#22) persil válasza Phvhun (#21) üzenetére


persil
nagyúr

Nem sajnos, írtam is fent, hogy ki szeretném próbálni.

Én abból indulok ki, hogy amikor szimplán pc-n egérrel rajzolnál, akkor egér helyett mindenképp kényelmesebb és pontosabb egy toll alakú eszközzel rajzolni, technikailag pedig ez egy egér, tehát pont annyira működik adott programmal, mint amennyire az a prog egy szimpla egérrel működne.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#23) Phvhun válasza persil (#22) üzenetére


Phvhun
őstag

Akkor továbbra is csak annyit tudok mondani hogy egér arra van, hogy mappát nyitogass és fps-ben forogjál, rajzolni teljesen alkalmatlan. Ha van bármiféle alkotói hajlamod, higyj nekem, megéri tabletet venned. Egyáltalán nincs érzékem a rajzoláshoz, soha nem is alkottam semmit papiron 3D-s szögletes tárgyak rajzolásán kívűl, de ahogy külcsönkaptam egyet, alkottam egy ilyet: https://dl.dropbox.com/u/71488472/NETT_FINAL.jpg
( persze itt egy elég jelentős motivációs tényező is közrejátszott :D )

[ Szerkesztve ]

(#24) persil válasza Phvhun (#23) üzenetére


persil
nagyúr

Még mindig elbeszélünk egymás mellett :)

Logikus, hogy az egér nem erre van és az is, hogy rajzolni a tábla a legjobb. Szimplán csak arról van szó, hogy HA AMENNYIBEN te pc-n egérrel kezelendő rajzprogramot használsz valamilyen okból, mert csak, AKKOR sokkal jobb lehet egy toll alakú egérrel, mert a toll kényelmesebb és pontosabb, mint egy hagyományos egér.

Szóval én elhiszem, amit írsz, sőt tudom is, hogy nem mondasz hülyeséget, szó sem volt arról, hogy ez csak megközelíthetne bármiféle normális digitális rajzolási módot. Csak, ha photoshop-pal, paint-tel stb egérrel bohóckodsz, akkor egér helyett ez jobb.

A rajzod figura nélkül nagyon tetszik, így csak erős közepes nálam :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#25) Phvhun válasza persil (#24) üzenetére


Phvhun
őstag

Igazából bajszot is rajzolhattam volna oda kb :D
Sajnos nem tudok elképzelni olyan helyzetet vagy nem ismerek olyan programot amiről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#26) persil válasza Phvhun (#25) üzenetére


persil
nagyúr

Ne már, most komolyan :D

Ülsz a gép előtt és lerajzolsz paint-ben egy macskát hülyeségből, aztán photoshop-ban körbevágod, mert csak :D
Na, ehhez alapból egeret használnál. De, ha mókából vettél egy pen mouse, akkor ez az egész művelet gyorsabb, kényelmesebb és pontosabb, mert olyan, mintha az egérpadra rajzolnál egy tollal. De technikailag meg egy egér. Ami úgy néz ki, mint egy toll... :D (kezd monthy python-ossá válni ez az egész :D )

Ennyi az egész :D

Ha ez ember komolyan rajzol, akkor táblára fog, nem kérdés.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#27) Komplikato


Komplikato
veterán

Látni kéne vagy kipróbálni, mert elsőre jól hangzik, aztán kérdés, hogy mennyi idő után fájdulna meg kezem vagy kapnék jó kis ínhüvely-gyulladást? Rajzolásra meg maradnak a rajztáblák és nyomásérzékeny tollak.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#28) vinibali


vinibali
őstag

10 éve láttam ilyet cerzuzát a fix.tvben :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#29) CYX válasza CYX (#19) üzenetére


CYX
aktív tag

Megjött a cerka. Kipróbáltuk. Merőben már érzés mint az egér (tök érthető okokból), de alapvetően a saját kis padján nagyon szépen mozog. Kicsit szokni kell, hogy ne kattintson az ember, amikor a toll tetején nyomja a gombot (mivel "rányomással" van a bal egér katt, a jobb és a görgő külön gomb a toll tetjén).
Alapvetően tetsztt a kis jószág. A maga kicsit több, mint 5 ezres árával pont benne van egy középszintű vezeték nélküli egér árában.Rajzolgatni szerintem ideális, egyéb felhasználáshoz erősen szokni kell, azért jól érezhető az egér pár évtizedes előnye :)) Aki ilyent vesz még ne dobja ki az egeret, még ne temesse.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.