Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) philoxenia válasza dabadab (#30) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sötét ám kanyargós utakon 90-el haladva mennyi idő telik el az észlelés, és a kikerülés között?
Elbeszélünk egymás mellett, mert én nem ezekről az utakról beszélek.
Ilyen úton mikor látod a szembejövő autót? Mert én itt ezeken az utakon már kb.3-4km-ről.
A szembejövő autó fénye, mivel az is mozog elvonja a figyelmet, és a szemed az autó lámpájának fényerejéhez alkalmazkodik. Ha az út egyenes, nem jelenik meg sziluettként a kerékpáros csak ha a szembejövő már olyan közel van, hogy nehéz a kerékpárost kikerülni.
Az előttem haladó erős fényű piros lámpa több kilométerről látszik, autó, motorkerékpárok.
A topikban és máshol is említett "hirtelen felbukkant előttem egy kerékpáros"az általam leírt helyzetekben történik.
Azonkívül azt nem írtam, hogy a mellény káros, vagy rossz lenne, csak azt, hogy bizonyos helyzetekben nem elegendő.
A hsz.-em lényege pedig az volt, hogy a kerékpáros mindent tegyen meg a biztonságáért, mert esetleg nem lesz ideje javitani.Egy korábbi hozzászólásban írtak a visszapillantó tükörről, ezt szintén nagyon hasznosnak tartom, mert a mögöttem jövő autós indexét látom benne, azaz megtudom belőle, hogy észrevett-e.
Az én tapasztalataim pedig a másik oldalról, azaz a kerékpárosok oldaláról is megvannak, mivel sok évig közlekedtem biciklivel, ennek jelentős részét sötét országúton.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.