Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) philoxenia válasza dabadab (#26) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt arról beszélek, ha egyenes úton mész. Az autód erős lámpája milyen messzire világít, ha lefelé irányul a fénye? Mennyit vezetsz sötétben, sötét de egyenes országúton,

Ma este történt velem például, hogy gyalogosok kisebb csoportja álldogált az út szélén.Persze kivilágítatlanul.
Nem az út mellett, hanem az úttesten. :((
Amikor eléjük értem, pont akkor jött a szembejövő sávban egy autó, tehát a kikerülés ugrott.
A biciklist sem tudod kikerülni, ha szemből pont ott jönnek, ha ráadásul lámpa nélkül, csak mellényben kerékpározik, nagy nyugodtan, mert őt látják.
A mellény jól látható ott, ahol van közvilágítás, de próbáld elkülöníteni sötét országúton, a szembejövő autó akár tompított fényétől.
A villogás jó lehet, ha kellően erős a fénye, de sajnos nem ez a jellemző.
Egy segédmotoros kerékpárt kb. kétszer akkora távolságról venni észre mint egy átlagos kerékpáros villogót.
Amiről írtam, ha figyelmesen újra elolvasod, az arról szólt, hogy arra is idő kell, hogy az autós kiértékelje a helyzetet. Olyan keskeny úton - sajnos ilyenen is járok - ahol nem fér el egy kerékpáros az autó mellett sávon belül, nem tudsz kerülni egy hirtelen észrevett kerékpárost, ha szemből jönnek.
Ha nem jönnek nincs gond, mert nem tompítottal mész.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.