Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) sb válasza tlac (#13) üzenetére


sb
veterán

Akkor nem csak én nem értem. HTPC-hez amit lehet kihagytak belőle a HDMI 2.1 meg szerintem pont nem jó kb. semmire erre a célra.

@AxBattler
DDR4-3200 dual channelben 50GB/s. Bármelyik korábbi gpu-hoz hasonlítva édeskevés.
DDR5-ből viszont a 6400-as a duplája, 100GB/s. Ezzel a low-end 100-120GB/s-es kártyák eléggé lőtávolban vannak.

Ráadásul low end gpu-ból alig jött új az elmúlt 4-5 évben, csak átnevezgettek. Az újabbak pedig nagyon sok sávszélesség kímélő feature-t kaptak. Szóval ha 3-4-5 éves kártyákhoz hasonlítjuk akkor simán be merném tippelni, hogy a 150-160GB/s sávot is megfogják az újak 100GB/s körül. Az új, azonos gpu-khoz képest persze már nincs ilyen előny.
De a lényeg, hogy szerintem a régiekhez képest, és a jelenlegi low endhez képest is nagyot ugrottunk előre.

A tesztek alapján a mobil Rembrandt a 1650 alatt van valahol, ezt meg fölé ígérik. Persze kérdés a TDP is, mert ott 28-45W-ból megy az egész cucc, itt meg csak a vga kap 53W-ot. Nem lennék meglepve azon sem ha ott a TDP fogná vissza bizonyos esetekben és nem a ram sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.