Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Ebből sem lesz DIY NAS :(

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) fatpingvin


fatpingvin
őstag

nagyonjó, erre már vártam egy ideje. az ára még kérdés de ettől függetlenül köszönöm, jöhet :DDD

ez a GDDR6 mint rendszermemória dolog ezég szimpi, kíváncsi vagyok az életben hogy fog teljesíteni. ha nem lesz megfizethetetlen akkor én szívesen rápróbálnék.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) Duck663


Duck663
őstag

Eléggé le van csupaszítva, M.2 nincs, csak 2 SATA port, PCI Express 2.0, abból is csak 4 sáv. Inkább a Cezannehoz lenne GDDR5 vagy 6 társítva.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) fatpingvin válasza Duck663 (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

azokban tudtommal nincs ehhez passzoló memóriavezérlő. én inkább azt nem értem a déli hidat miért tiltják le rajta. nem lehetne normál desktopként használni tőle vagy mi?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) nexwo válasza fatpingvin (#4) üzenetére


nexwo
őstag

Tökéletes linux szervernek RPI4 helyett, de kérdés az ára.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#6) fatpingvin válasza nexwo (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

én most konkrétan azon kezdtem el agyalni hogy egy NVMe SSD bufferrel vajon hogy teljesítene pl bioinformatikai számításokon, persze kicsi chunkokkal (15GB)

ez a nagy memória sávszél egész ígéretesnek tűnik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#7) nexwo válasza fatpingvin (#6) üzenetére


nexwo
őstag

Lehet oda inkább NV A100-as kell :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#8) Reggie0 válasza nexwo (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ahelyett pont nem, teljesen mas kategoria. Inkabb a mini itx-eknek versenytars.

[ Szerkesztve ]

(#9) fatpingvin válasza nexwo (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

legtöbb toolkit amit ismerek az nem tud CUDA-val dolgozni. van ami igen de amikre én gondolok azok pont nem

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) weiss


weiss
addikt

AMD nem csak az IGP-t, hanem a déli vezérlőhidat is letiltja

Kösz a semmit.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11) fatpingvin válasza weiss (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

elvileg a déli hídban van egy csomó patented megoldás meg DRM engine amit a MS nam akar kiadni a kezéből, szóval ez nem öncélú hülyeség hanem szükségmegoldás

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) weiss válasza fatpingvin (#11) üzenetére


weiss
addikt

Vagy úgy. Viszont GPU-ban nem hiszem, hogy bármi extra lenne, így meg alap netezős gépnek sem jó, mert kell bele GPU, azt meg most tudjuk mennyire könnyű beszerezni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#13) Cythyel


Cythyel
senior tag

hát az igp-ért tényleg kár, úgy lehetett volna egy hó kis irodai vagy nezetős gép, passzív gpu-t olyat amihez lesz is még támogatás, nem lesz könnyű találni

(#14) fatpingvin válasza weiss (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

nemcsak netezni lehet ám vele... én arra az x4 PCIe slotra sokkal inkább el tudok képzelni valami jó kis interkonnekt vezérlőt (Ethernet/InfiniBand, FibreChannel, SAS...) mint egy videoprocesszort.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez elegge osszetakolt valami. Az meg hogy termeket keszitettek a selejt konzolchipekbol, azt sejteti, hogy nem kis tetelrol van szo. Gondolom az EU-ba nem jon belole, igy felesleges gondolkozni azon, hogy milyen lenne.

A normal Renoir/Lucienne/Cezanne felhasznalasaval is keszithetet volna/keszithetne ilyen small form factor DIY System on Board lapokat., sot akar az Athlon szintjere is lemehet. Ezzel szemben meg az embedded sem volt elerheto csak ipari szintre nagy volumenes vasarlasra. Nem ertem, hogy miert budos a penz az AMD-nek. Az o reszvenyeseik hobbibol vettek AMD reszvenyeket? A fejlesztes az megy, de olyan lyukas a kereskedelmi strategiaja a Ryzen ota, hogy rossz nezni. Az is latszik, hogy valoszinuleg alulprognosztizaltak az igenyeket 2-3 eve, ezert nincs most szamukra sem eleg chipgyartasi kapacitas.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) weiss válasza fatpingvin (#14) üzenetére


weiss
addikt

Persze, értem én, de azért gpuval tökéletes kis otthoni gép lenne, még fele ennyi rammal is.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17) Z10N


Z10N
veterán

https://videocardz.com/newz/amd-launches-4700s-desktop-kit-featuring-zen2-apu-from-xbox-series

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) Z10N


Z10N
veterán

Ezek amolyan gyártási selejtek, amelyeket a Sony vagy a Microsoft nem tud hasznosítani

Based On PlayStation 5 SoC “Ariel”

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19) vegyszer


vegyszer
addikt

Elsőre én is megürültem, hogy egy 4k képes htpc komplett lapot látok, de sajnos nem.
Ha valami tud ilyet, ne tartsa magában.
Most egy Asrock QC-5000 lapom van. Itx lapos házban. Torrent, full HD x264 célra tökéletes, de jó lenne a 4k, és a HDR.
Eléggé nincs semmi olyan ajánlat, ami hasonló lenne ehhez.
Pedig anno az E350 lapom is imádtam

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20) .mf


.mf
veterán

"Fontos tényező, hogy az AMD nem csak az IGP-t, hanem a déli vezérlőhidat is letiltja"

Itt hervadt le a mosoly az arcomról. A mobil Ryzen APUk mellé társított IGP-k, még a legalja is, a leggyorsabb JEDEC-szabvány 3200-as RAMokkal is még éhezi a sávszélt. GDDR6-tal egy combosabb IGP szárnyalna, erre teljesen kiherélik, az egésznek az értelmét ölik meg...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) KROK640


KROK640
veterán

Szerintem ez csak kínában lehet életképes, vagy még ot sem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#22) Kansas


Kansas
addikt

HTPC-nek vagy mini gamer PC-nek nem sokat ér így kiherélve, de valami in-memory DB egész fürgén futhat abban a GDDR6-ban, esetleg webszerver is vagy bármi aminek nagy RAM sávszél kell, GPU meg semmi.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#23) S_x96x_S válasza vegyszer (#19) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> hogy egy 4k képes htpc komplett lapot látok,

miért nem ház ???
https://www.youtube.com/watch?v=qcxfoLsMfjk

pl. az Asrock DeskMini Max - 10L-es Vízhütéses gnómja.
- hosszított ITX-es lap
- 4 DDR RAM !
- AM4-es foglalat
- 1 kis GPU befér. ≦ 20cm
https://www.asrock.com/news/index.asp?iD=4689

Mottó: "A verseny jó!"

(#24) #68216320


#68216320
törölt tag

Már örültem, hogy lecserélhetem az itthoni fájl/stream itx szerveremet.
De az IGP hiánya és a 2db sata csatlakozó kombinációja haza is vágta a dolgot.
Ezek szerint a pcie csatlakozó VGA-t kap és vége is a történetnek. HDD/SSD raid viszlát. Max egy soft-raid, ha ugyanazon a tömbön van a rendszer és az adat is.

(#25) #16939776


#16939776
törölt tag

írás/olvasás/késleltetés teszteket kellene látni, a memória valamint a perifériák felé. Hátha akad valamilyen specifikus feladat, amire ebben a formában alkalmasabb/megbízhatóbb mint egy desktop lap+cpu+memória kombó összeépítve.

(#26) arabus válasza #68216320 (#24) üzenetére


arabus
addikt

Megalkották az igazi semmire sem jó terméket!
Jó a tervezés és a kivitelezés is.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#27) tisztelturam


tisztelturam
tag

Egy "fullos" igp-vel ellátott verziót megnéznék mit menne pc-n , és melyik VGA-val lenne megeggyező az ereje.

(#28) ricsip


ricsip
addikt

Lehet h. a mikroszoftosok ötlete volt az egész nem pedig az amd-é. Csak mert azok szoktak ilyen hülyék lenni. :U

-

(#29) Tigerclaw válasza .mf (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom nem valogathatnak, hogy mit tiltanak le. Jo okkal selejt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) Kansas válasza tisztelturam (#27) üzenetére


Kansas
addikt

A fullos PS5 IGP az kb. azt tudja mint egy RX5700XT. 10%-kal kevesebb CU, de egy generációval fejlettebb és magasabb órajelen jár. Az se kizárt, hogy picit erősebb... és hát hardverből gyorsít elég combos textúratömörítést, amit a PC-s kártyák nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#31) #16939776 válasza ricsip (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezt a fellelhető jegyek alapján talán gigabyte gyártotta valakinek, vagy ott terveztették-gyártatták le. Szerintem ehhez mármint ehhez a kivitelhez sem ms-nek sem amd-nek nincs túl sok köze, inkább valaki lehet h. egyből gigabyte felvásárolta a selejtes soc-ot nagy mennyiségben és csinált belőle oem terméket.

[ Szerkesztve ]

(#32) dokanin


dokanin
aktív tag

Egyébként van valami akadálya annak, ha valaki konzolt akar úgy használni, mint egy számítógépet? Gondolom lehet rá billentyűzetet dugni, nem?
Vagy ez letiltott dolog?

(#33) tisztelturam válasza Kansas (#30) üzenetére


tisztelturam
tag

Akkor nem értem ,ha konzolba ilyen erőset tudnak berakni akkor a pc miért mostoha gyerek?
100% hogy rengetegen vennének olyan procit amiben az 5700 ereje lakozik... De ettől jelenleg olyan messze vagyunk hogy az valami leírhatatlan.. :(( (Sőt pc miatt még erősebb is lehetne jóval mert itt még jobban el lehetne ereszteni a fogyasztást)

(#34) .mf válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


.mf
veterán

Ez most irónia, vagy ma találkozol először a GPU-kkal? Mióta világ a világ, a GPU-knál mindig is moduláris blokkokkal terveztek, és ha egy chip nem hozta a legmagasabb tervezett specit, vagy adott helyen hibás volt, akkor pár blokkot letiltottak belőle és gyengébb verzióként, alacsonyabb sorozatként adták el; de olykor a hibátlan chipeknél is megcsinálták, ha a drágábbra már nem volt kereslet, az olcsóbbra viszont igen.
Kizárt, hogy mindegyiknél csak a GPU-részlegen annyi hiba lenne, hogy a teljeset le kell tiltani, míg a CPU-rész hibátlan, mind a 8 mag mehet. Ez üzletpolitikai döntés, semmi más. Hogy kié (AMD, MS vagy Sony), azt nem tudjuk. Lehet, hogy valami speckó IP tech / szabadalom miatt nem engedik a GPU használatát - a déli híd letiltása is erre utal (az talán a MS Directstorage miatt).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#35) .mf válasza tisztelturam (#33) üzenetére


.mf
veterán

"Sőt pc miatt még erősebb is lehetne jóval"

GYENGÉBB lenne jóval, mert a konzolokon sokkal közvetlenebbül érik el a vasat, és a programok direkt arra vannak írva, hogy a képességeit kihasználják; míg PC-n van pár közvetítő réteg, és nem lehet ennyire specifikusra írni, mert egyik gépben ez, másik gépben amaz van.

De ettől eltekintve, valóban érdekes lett volna egy combosabb GPU-val rendelkező SoC, amit már a sávszél-hiány sem fojt meg.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) Kansas válasza .mf (#35) üzenetére


Kansas
addikt

Én erősen gondolkozok egy 5600G/5700G...-nek RDNA2 IGP-vel szerelt utódján, ami elvileg jövő év Karácsony tájt jön, vagy még pont AM4-be, vagy már pont nem. Utóbbi APU szempontjából jobb lenne, mert akkor már DDR5 menne mellé...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#37) S_x96x_S válasza .mf (#34) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Hogy kié (AMD, MS vagy Sony), azt nem tudjuk.

SONY PS5 - a számozás alapján - meg a GDDR6 -ból is ez következik.

00840F70 = Ryzen 4700S Kit
00840Fxx = AMD Ariel / Sony Playstation 5
00880Fxx = AMD Arden / MS XBOX Series X/S
00880F81 = XBOX Series S (my WhiteBrick has this)
https://videocardz.com/newz/amd-launches-4700s-desktop-kit-featuring-zen2-apu-from-xbox-series

Mottó: "A verseny jó!"

(#38) Hoplitész


Hoplitész
junior tag

Sok értelme nincs ezeknek a konfigoknak, csak akkor, ha hiány van a normálisabb termékekből.

(#39) cskamacska válasza .mf (#35) üzenetére


cskamacska
addikt

"GYENGÉBB lenne jóval"

Nagyon tökmindegy konzolhoz képest milyen lenne, mikor a mostani legújabb-legjobb 512 magos Vega is csak engedéllyel nézheti a konzolok lábnyomának még a légi felvételeit is. :U

Ma továbbra is ott tartunk, hogy a legerősebb PC IGP az egy 3,5 éves(!!!) Kaby Lake G-be varrt RX Vega M 1536 maggal, 4GB HBM2 memóriával, ami sebességben a 2013-as konzolok, és azoknak a frissítése között lehet valahol. És a mostani APU-k még azt sem érik el. :(((

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#40) opr


opr
veterán

Ahhhh, de nagy kar a letiltott igp-ert. Akar egy erosen, gyakorlatilag mobil szintre lebutitott igp-vel is ez egy isteni kis mindenes mini pc lehetne. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#41) Z_A_P válasza opr (#40) üzenetére


Z_A_P
addikt

Gondolom azert van letiltva mert semmilyen driver/stb nincs hozza (ez nem ugyanaz mint a sima ryzen-esek), es nem is akarnak ezzel foglalkozni :F

OK

(#42) opr válasza Z_A_P (#41) üzenetére


opr
veterán

Hat, elvileg eleg szabvany cucc van a konzolokban, par reszegyseget leszexualizalnak lezerrel, aztan elmeletben akar mukodhetne is a dolog.
De amugy ha az nem is, egy ilyen konzolszeru, mini, combos APU-ra ertelmes aron szerintem siman lenne igeny. Hasonloan mini-ITX, 8 zen2 mag, integralt GDDR6, valami m.2 slot (+1-2 sata), szerintem rohanna erte a nep, En biztosan.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43) Goose-T


Goose-T
veterán

Nyilván azért tiltják le az IGP-t, mert az a selejtes benne. Ha jó lenne benne az IGP és a CPU is, akkor menne a PS5-be. Ha a CPU lenne selejtes, akkor meg úgyis kuka az egész. Na meg az is nyilvánvaló, hogy nem akarnak külön drivert írni az egyedi IGP-re meg valószínűleg a déli hídra sem.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44) opr válasza Goose-T (#43) üzenetére


opr
veterán

Elegge meglepne, ha a teljes GPU, minden reszegysegevel egyutt hibas lenne. Szoval ez max akkor nyilvanvalo, ha nem tudod, hogy amugy mindig, minden termek eseten igy csinalja mindenki. Intel is, AMD is, NV is. Gyartanak 1-2 fele chipet, a hibas megcsonkitva megy az alsobb kategoriaba, a jobban sikerult meg a felsobbe. (Kesobb, mikor javul a kihozatal, sokszor a jol sikerultet is csonkitjak es megy ugy az alsobba az is. Kivalo pelda erre a regi AM3/AM3+-os unlock-olhato Phenom es Athlon procik).

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45) Goose-T válasza opr (#44) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem hiszem, hogy megérné válogatni nekik ez alapján meg letiltogatni ezt-azt, valamint gondolom továbbra sem szeretnének hozzá drivert írni.

Szerk.: de ez nem PC proci, egyedi megrendelésre készült.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46) opr válasza Goose-T (#45) üzenetére


opr
veterán

Igen, de elvileg nagyon kozel all a sima PC-s megoldasokhoz. A driverben mondjuk siman lehet igazad, meg akar az is lehet, hogy annyira komplikalt lenne barmiert megoldani akar hw-esen, akar sw-esen, hogy siman nem eri meg szivni vele.

Azt a reszt ettol fuggetlenul tartom, hogy egy 8 zen2 magos, eros igp-s, integralt gddr6-os miniITX lapra egy m.2 meg 1-2 sata csatival ertelmes aron boduletes igeny lenne a PC piacon, nem is ertem, miert nem csinalnak ilyet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#47) [K2]

Ejj, ez egy akár csak minimális IGP-vel de jó lenne... :(

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#48) Gdi


Gdi
senior tag

Egyébként TPM meg Secure boot támogatása van? :)
Vagy Windowssal 4 évnél hosszabb időre ne tervezzünk vele?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#49) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nesze semmi, fogd meg jól!

Ha megkezdik a forgalmazást, akkor miért nincs konkrét ár?
Miért csak ilyet találni róla?
"There is no word on pricing but retail pricing of around $250-$400 US should be expected of this kit and we can also expect pre-builts coming to the market soon, especially in the Asia Pacific region." ( [link] )

Valószínű slágertermék lesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#50) opr válasza Gdi (#48) üzenetére


opr
veterán

Tenyleg basszus, mar erre is kell figyelni, teljesen kiment a fejembol. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.