Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brupe


brupe
csendes tag

Nem nagyok egy kicsit azok a fogyasztási számok? Még akkor is ha négy magosak a procik...

(#2) rodrigez válasza brupe (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

4 magos hyperthreading-el ellátott proci közel 3ghz-es alapórajelen, ehhez hozzájárul a legerősebb kiépítésű intel igp a maga 48 feldolgozójával és a beágyazott 128mb edram-al. Szerintem nem sok az. :) Ha eltávolítanánk az igp-t mindenestül szerintem bő felére is eshetne a fogyasztás. Persze nem tudom, hogy a megadott 47w mellett egy időben mi a processzor az igp órajel maximuma.

(#3) #16939776 válasza brupe (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

+HT +IGP...

Más: "...lapkák 47 wattos TDP kerete opcionálisan 37 wattra csökkenthető, így pedig energia spórolható meg."

"n" feladatot pont ugyan annyi energia megoldani 37 meg 47W-os tdp kerettel is, a rá fordított idő ami eltérő.
Az alacsonyabb a működési hőmérséklet az, ami következik az alacsonyabb TDP-ből :)

(#4) Ribi válasza #16939776 (#3) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem feltétlenül, ugyanis lehet kisebb TDP, ami frekit vagy feszt jelent, lehet hatékonyabban működik a proci. Ahogy tuning mellett sem lineárisan több fesz kell adott frekihez. Persze lehet elhanyagolhatóan kevesebb, de kitudja.

(#5) Patice


Patice
nagyúr

Kíváncsi leszek, hogy ezek milyen eszközökben fognak megjelenni. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Az Iris Pro 6200 már jó szinte minden játékra low-on.

(#7) bitblueduck válasza #16939776 (#3) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Ribinek jár a pirospont. Ha feszültséget kell emelni órajel emeléséhez az négyzetes bünti a fogyasztásra.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#8) #16939776 válasza Ribi (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hmmm:[link] :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.