Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kanczy


Kanczy
veterán

Az adaptive trigger és a tactile feedback nagyon érdekes lesz, csak tudnám, hogy mi a jó életnek kell bele Blu-Ray olvasó az átlagnak :(

Tudom, hogy pl. az USA-ban van rá kereslet, de azért szerintem a nagy többségnek csak nyűg.

oriic: Szívem szerint játékoknál én elengedném a fizikai adathordozókat, de lehet a kisebbséghez tartozom ezzel. Lemezeket cserélgetni idegesítő, a karcolódás veszélyes, ráadásul amennyire tudom, rettentően káros az egész "lemezipar" a környezetre.

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#2) oriic válasza Kanczy (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A jatekoknak peldaul?:D PS5 jatekok100GB-os lemezen jonnek, cinkes lenne ha kihagynak a gepbol. Nincs mindenkinek normalis netje itthon.

A 4K film lejatszas meg alap kellene hogy legyen. (Kurrens konzol generacioban is tudja mar az Xbox is, csak PS-bol hianyzott eddig)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3) janos68 válasza Kanczy (#1) üzenetére


janos68
aktív tag

Mert kiflin nem tárolnak játékot?

[ Szerkesztve ]

(#4) Baboka válasza Kanczy (#1) üzenetére


Baboka
tag

visszafelé kompatibilis lesz, szóval ha vannak játékaid ps4-re lemezen akkor tudjál vele játszani :R

(#5) syIex


syIex
veterán

Érdekes lesz a pontos spec amiket tud, főleg mivel elvileg Ray Tracinget is tudni fog stb..:DD
De ez valószínűleg az árát is megnyomja majd rendesen! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#6) Kanczy válasza janos68 (#3) üzenetére


Kanczy
veterán

És "a" felhőben? És Sony szervereken?

Baboka: Ennek mondjuk örülök, ez jogos. Ettől függetlenül én személy szerint még mindig az alacsonyabb árat + kisebb (?) környezetszennyezést választanám.

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#7) Wesder válasza Kanczy (#6) üzenetére


Wesder
félisten

Milyen alacsonyabb àrat? Csak digitàlis terjesztésnél is ugyan annyi lenne. Bilibe lòg a kezed.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) nanocry


nanocry
tag

Azt mennyibe fáj majd? Mert mindezt 130 ezeré kicsit erősnek érzem. Ennyi erővel egybegépet adhatnának Sony plecsnivel...

(#9) Cifu válasza syIex (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Yepp, szerintem a sima PS5 lesz ilyen 400-500 dollár körül (várhatóan sima SATA-s SSD-vel, gondolom alapvetően FHD-ra szánva), a PS5Pro meg akár 1000 dollár (csak abban lesz pl. PCI-Express 4.0 NVMe SSD, és feltehetően inkább 4K-ra szánva)...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Wesder válasza nanocry (#8) üzenetére


Wesder
félisten

150-200 között lesz. (Szerintem)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) janos68 válasza Kanczy (#6) üzenetére


janos68
aktív tag

Okosan gondolnak, legalábbis egyelőre, azokra is, akiknek számít a fizikai adathordozó. Plusz, ha beszarik a net, attól még tudnak játszani a felhasználók, ha megvan lemezen a progi.

(#12) nanocry válasza Cifu (#9) üzenetére


nanocry
tag

1k dodós konzol? A Sony, csak nem ekkora satu tán... Azzal térden lőné saját magát... Asszem inkább Z490-be nyúlok 10 gen. 10700KF-al... Többet ér, mint akármelyik grillsütő...

(#13) ldave válasza Wesder (#10) üzenetére


ldave
félisten

Heti 2000 Ft mostantól félre egy borítékba és meg is lesz az ára indulásra :)

A Slime draws near! Command?

(#14) Cifu válasza nanocry (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lehet túlzás, és lehet, hogy a Sony be fogja vállalni, hogy még nagyobb bukóval árulja a konzolokat, de kétlem, hogy a PS5 Pro esetében 400 dolláros ár reális lenne egy olyan konzolért, amelyik az elvárt teljesítményt hozza.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) Wesder válasza Cifu (#14) üzenetére


Wesder
félisten

150-200 max. Több nem lehet, mert nem fogjàk venni. Az 500$-os PS3-ra, meg az 500$-os One X-re is húztàk az emberek a szàjukat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) Kanczy válasza Wesder (#7) üzenetére


Kanczy
veterán

Én azt gondolnám, hogy az optikai lejátszó vagy plusz gyártósorral és anyagköltséggel, vagy plusz üzleti csatorna fenntartásával és beszerzési kiadással jár, amit megspórolna a Sony. Nyilván nem kötelező ezt továbbadni a vásárló felé, de én már csak ilyen optimista / naiv vagyok :)

janos68: Ez teljes mértékben jogos. Ha nagyon akarnánk, megoldható lenne DRM mentesen az SSD-vel is, de nyilván értem, hogy ez nem áll a játékipar érdekében.

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#17) Cifu válasza Wesder (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nézd, én erre mindig a iPhone és a kínai top-telefonokat szoktam felhozni. Hajdan volt egy "belőtt" iPhone ár, 600-700$, majd hirtelen megjelentek a kínai "top" telefonok, mint a Huawei Ascend Mate 7 vagy az Oppo Find 7, hasonló áron. Mindenki hú-meg-ha-zott amiatt, hogy ki adna ennyi pénzt egy kínai androidos telefonért, ha ennyiért már iPhone-t lehet venni. Csak hát a kínai telefonok nagyobbak voltak... És a piac vevő volt rájuk. Az Apple is látta a trendet, meg is jelent a maga nagy telefonjaival, a Plus szériával, 800 majd 900 dolláros áron. Akkor is ment a hű-meg-ha, ki az a marha, aki ennyiért ilyen telefont fog venni. De vették.

Elkezdett mindenki ráérezni az ízére az új dolognak, jött az iPhone X (1150$), sőt, az iPhone XS Max (1250$). A többi gyártó sem pihent, már 2000$-os telefonokat adnak ki, a létező legújabb technológiákkal. A vevők meg sorban állnak.

Szóval igen, sokan húzzák a szájukat, amikor emelkednek az árak, de legalább annyian szépen be is állnak a sorba, hogy nekik kell.

Szigorúan szvsz, de a következő generációnál nem lesz már tartható ez a 300-400-500$-os ár, mert egyre drágább a gyártás, és közben a vásárlók olyasmiket várnak el (mint 4K @ 60FPS), amit olcsó tömegszinten nem lehet biztosítani. Mókás olvasni a Redditen a PS4Pro meg Xbox X tulajok reakcióit arra, hogy egyik-másik játékban milyen grafikát látnak és/vagy milyen alacsony FPS-t tapasztalnak.

Szerintem a Sony és a Microsoft is érzi, hogy lenne hova fellépni, de alaposan fogni fog a toll, ha ezt meg akarják lépni.

Aztán lehet, hogy Abu-nak lesz igaza, és az új Sony meg Xbox custom, specialziált, a régi (legacy) elven működő grafikus rendszerek koloncait hátrahagyva simán új architectúrára építve olcsón is gyors lesz, nagy felbontáson is. Csak nem nagyon tudok hinni benne....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Wesder válasza Cifu (#17) üzenetére


Wesder
félisten

Egy 600-700$€-nak örülnék, arra azt mondom hogy oké.
Otthon sok lesz, de màshol meg még belefér. Egy konzolt amúgy is 3-4-5 évre vesz az ember. Telefonos hasonlatoddal egyetértek, arra valamiért az ember nem sajnàlja, ràadàsul van aki évente cserél.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) Kanczy válasza Wesder (#18) üzenetére


Kanczy
veterán

Szerintem ez azért van, mert a legtöbb ember a telefonját használja leggyakrabban, aki pedig évente cserél, az meg is engedheti magának. Ezért van csúcs telefonom, de közben sajnálnám, ha 600-700 ájró lenne a PS5. Én egyébként 180k-ra lőttem be tegnap az itthoni nyitóárat, aztán lehet koppanás lesz belőle.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#20) melega


melega
őstag

Kíváncsi vagyok a játékok milyen újításokon mennek keresztül.
Tuti idővel beszerzek egyet.

(#21) hombre[EU] válasza Kanczy (#1) üzenetére


hombre[EU]
veterán

60-40% a physical-digital játék eladás a lemezes javára. Gondold át mégegyszer :)

(#9) Cifu mi az a ps5 pro? :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#22) Kanczy válasza hombre[EU] (#21) üzenetére


Kanczy
veterán

Értem én, és szerintem nem ez így nem jó :N

De mindegy is... tudomásul vettem, hogy a kisebbséghez tartozom ezzel a véleménnyel.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#23) Wesder válasza hombre[EU] (#21) üzenetére


Wesder
félisten

Az majd akkor jön mikor màr a konyhàban is 8K-s TV lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) hunluki válasza Kanczy (#22) üzenetére


hunluki
senior tag

Jó az ha van fizikai kópia, valaki szereti gyűjtögetni, jól mutat a polcon. Pl kollégáim ilyenek, szóval csomó játékot nem kell megvennem, csak elkérni tőlük :D

Plusz a net is tényleg elég necces, nemrég költöztem vidékre, nem akarod tudni... Címszavakban: 3 és fél óra (jó esetben) letölteni egy 20 gigás játékot és van hogy a 360p yt is megáll pufferelni. Mindezt kétszeres áron ahhoz képest amiért pesten gigabitet kapok.

(#25) hombre[EU] válasza Kanczy (#22) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Majd rájössz,hogy amit nem tudsz megfogni az nem a tiéd :) és ha fizetek valamiért akkor elvárom,hogyvaz enyém legyen (nem tudom mibe tartozom,többség vagy kisebbség)

(#23) wesder addigra ps cloud pro lesz :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#26) hajbel válasza Cifu (#9) üzenetére


hajbel
addikt

A sima PS5-re pletykálnak 9.2 TFlops navit, 2 GHz körül. Tekintve, hogy CGN 4.2 TFops PS4 Prot 4K-val reklámozták, kizárt, hogy bármilyen konzol jön majd FHD-re a köv generációban. A közeli jövőben nem lesz olyan olyan erős gpu-ja az AMD-nek, amit integráltam 1000 dollárért lehetne adni és szerintem ez már a tűréshatáron kívül van. Most is mennyien nyomják PS Slimmel, mert egyszerűen a Pro már túl drága nekik. Nem azért, mert nem vehetnék meg, csak túl van azon a bizonyos határon. Arról volt pletyka, hogy egy 12 TFlops körüli integrált GPU-t fejlesztését megrendelte a Microsoft, de szerintem hülyeség lenne azt kiadni. Bár a Microsof már nem tud meglepni, majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#27) hunluki válasza hajbel (#26) üzenetére


hunluki
senior tag

Vannak azért egyéb érvek a slim mellett. Nekem pl simán beleférne a pro árban, de fontos hogy "halk" legyen ami a pro-ról nem igazán mondható el, illetve bármikor be tudjam dobni úgy a táskámba hogy mellé még tudjak pakolni bőven. Na meg azért nap végén az a plusz egy kiló azért érezhető, főleg ha sokat kell mászkálni vele.

(#28) Wesder válasza hajbel (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Az MS megtehetné hogy a 12TF-os gépét (ha olyan lesz) "nagy" veszteséggel àrulja. Amit X360 alatt felépítettek, azt most ebben a generàciòban leromboltàk, kb visszaestek Classic szintre, így egy darabig biztos folytatjàk a s€ggnyalàst hogy jòl startoljon a nextgen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) hajbel válasza Wesder (#28) üzenetére


hajbel
addikt

Kérdés, hogy mikor fogják fel, hogy a játékkínálat miatt bukták a generációt és nem azért, mert kezdetben erősebb volt egy kicsivel a PS. Lehet, hogy ez nem mostanában fog megtörténni :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#30) Wesder válasza hajbel (#29) üzenetére


Wesder
félisten

Nyílvàn viccből vettek tavaly stúdiòkat. Nem feltétlen a jàtékínàlat, hanem az a balfaszkodàs, amit lenyomtak az első 3 évben. Egy idő utàn meg màr mindegy. Nem az exklúzívok adjàk el a konzolt, hanem a haverok.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#31) hajbel válasza Wesder (#30) üzenetére


hajbel
addikt

Pedig a PS-t az exkluzívok adták el, amelyek single címek. Az más kérdés, hogy nyilván erre a platformra veszed meg utána a multit is, de a döntő tényező az exkluzív volt. Tudom, hogy vettek stúdiókat, de még köszönőviszonyban sincsenek a Sonyval ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#32) hombre[EU] válasza syIex (#5) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A raytracing miért is nyomja meg az árát? Gondolom nem dedikált gpu részleg lesz ami számolja. Valójában egy jó api és elég nagy memóriasávszél amire szüksége van.

Life, Uh, Finds A Way

(#33) Wesder válasza hajbel (#31) üzenetére


Wesder
félisten

Mondom egy idő utàn màr nem az exklúzívok adtàk el hanem a haverok. Nyílvàn. Egy GoW szintű jàtékhoz kell 7 év, ràadàsul a Sony-nàl 4 generàciòs csapatok vannak. Azt azért te sem gondolod hogy 1 generàciò alatt majd felzàrkòznak úgy hogy ezt a szegmest balfasz mòdon elengedték az X360 éra végén.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#34) hajbel válasza Wesder (#33) üzenetére


hajbel
addikt

Én azt gondolom, hogy a Microsoft stúdiói 14 év alatt sem tudnának legyártani egy GoW-t vagy Unchartedet, esetleg Horizont. Nem csak a stúdiók eddigi referenciái miatt gondolom ezt, hanem egyszerűen jobban manageli az egész exkluzív rendszerét és a fejlesztőit a Sony.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#35) #04430080 válasza hajbel (#31) üzenetére


#04430080
törölt tag

A generáció elején a legtöbb PS -t az MS adta el a hülye marketinggel. Mindig online, kötelező kinect, gyengébb teljesítmény a média-központúság miatt, stb.

(#36) Ger_man válasza Kanczy (#1) üzenetére


Ger_man
senior tag

Szia!

Én örülök, mert a filmeket és a játékokat is jobban szeretem lemezeken gyűjteni :)
Pénztárcának sem rossz, hiszen el tudod adni a játékaidat.

Mondjuk abban igazad van, hogy a digitális nem termel szemetet.

Mindenesetre én örülök a 4K-s lemezmeghajtónak.

(#37) nanocry válasza hombre[EU] (#32) üzenetére


nanocry
tag

RéjTrész az egy dolog, de amíg az AMD-nek a zajszűrésre nincs szabadalma, mint az nV-nek a Denoise Filter, addig egyenesen ez egy Tech-nO-BlaBla. Az AMD érdekes csendben van, mert valszeg épkézláb megoldást próbál kitalálni a startig. Hiába lesz esetleg specifikus gyorsítás, ha nem talál ki zajszűrőt, akkor a Réjtrész bekapcsolva a PS5-ön hangyafoci effektust fog tolni... :)

(#38) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Engem az fog zavarni hogy a szuper netemmel 1 hétig fogok szedni egy játékot :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#39) Z10N válasza Kanczy (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Mert peldaul meg az USA-ban sok olyan hely van ahol 20MBites net az atlagos. Namarmost a nativ 4K eraban 100GB+ alaphangon meg lesz. 10+ ora per jatek letoltes nem eppen fun. Fuggetlenul, attol, hogy mar kozben is jatszhatsz vele. Ezenkivul ott lesz a ps4 visszafele kompatibilitas. Amugy szerintem lesz PS5 Lite verzio es az Xbox-nal is, minimalis konfiggal streamingre/casual gamereknek. Raadasul egy 4K/UHD bluray lejatszot kulon nem veszel ennyiert majd. Jo az, ha van benne.

UI: Illetve ezt egy evtized mulva is leemelheted a polcrol, amikor mar az online/cloud platform reg megszunt.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#40) nanocry válasza Sirandrish (#38) üzenetére


nanocry
tag

Hát igen nekem is 10 megás netem volt anno. Egy Gears 5, RDR2-t leszedni vele true warrior szint. A mostanival leszedni percekről beszélhetünk.

(#41) Sirandrish válasza nanocry (#40) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sajna nekem ez a max amit ide be tudnak kötni :W

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#42) Duree


Duree
veterán

Arra az idöre datálta a Microsoft a következő generációs X-boxot is úgy hogy megint lehet válogatni karácsonyra , hogy melyiket vegyük meg.

duree54

(#43) Duree válasza hajbel (#34) üzenetére


Duree
veterán

Na ezt mire alapozod?

duree54

(#44) hombre[EU] válasza nanocry (#37) üzenetére


hombre[EU]
veterán

aranyos,hogy aggódsz miattuk :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#45) kicsako válasza Wesder (#33) üzenetére


kicsako
őstag

Ezt csak alátámasztani tudom. Mindig is Xboxom volt, de ebbe a genbe 2éve szálltam be, mert egyik haveromnak PSe volt, és emiatt én is azt vettem. Ezért egy másik haverom szintén PS-t vett, hogy tudjon velem játszani, pedig elsődlegesen mindketten xboxot terveztünk venni.Egyetlen PS Exklúzív játék amit toltam, az a Horizon Zero Dawn volt, és az sem fogott meg annyira :DDD Ráadásul ezek után még a testvérem is elgondolkodott a PS-en Xbox mellé hogy tudjon velem játszani.. :DD

(#46) rdt89


rdt89
addikt

A karácsonyi szezon megcélzása a leglogikusabb bevétel és eladás szempontjából, szerintem az Xbox is ekkor tájt robban be.

(#47) hombre[EU] válasza rdt89 (#46) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Illetve a pletykák szerint az új Nintendo otthoni konzolja is abban az idōszakban (2021 eleje) jelenik meg. Szerintem a japánok harapófogóba fogják a MS-ot... ami azt jelenti: ingyen gamepass mindenkinek 2040-ig :D

Life, Uh, Finds A Way

(#48) Sirandrish válasza hombre[EU] (#47) üzenetére


Sirandrish
legenda

" ingyen gamepass mindenkinek 2040-ig"

Ezt már adják...annyi hogy 1-3 havonta 3at klikkelni kell :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#49) rdt89 válasza hombre[EU] (#47) üzenetére


rdt89
addikt

Ameddig a versengés és a felhasználók kegyeiért ilyen akciókban részesülünk, addig nincs gond. :)

(#48) Sirandrish:
:C :C :C

(#50) szupermacs válasza Kanczy (#6) üzenetére


szupermacs
veterán

XO után talán kiadnak ők is egy All Digital változatot. Egyébként nem nagy spórolás, ha valaki ennyire árérzékeny az kivár egy akciót vagy használtan veszi (ahogy a lemezes játékot is).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.