Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem lenne meglepő
Valószínűleg a legtöbb gyártó így fog tenni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) #16820480 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valamit ki kell találni, bár ez is inkább olyan funkciónak tűnik, amit sokan inkább kikapcsolnának, hogy tovább bírja a telefon.

(#3) enginev3.0 válasza #16820480 (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen
Én is így tettem :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) csako válasza #16820480 (#2) üzenetére


csako
veterán

Én "sajnos" pont annyira érzékelem, hogy már inkább 90Hz-en hagytam az OP7Pro-t.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5) akooos


akooos
veterán

Jézusom hogy néz ki ennek a hátulja :Y

(#6) Noukoum


Noukoum
veterán

Én örülök neki, még egy plusz mellyel a flagship kategória többet nyújt mint a középkategória.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) nozs23 válasza #16820480 (#2) üzenetére


nozs23
addikt

Ismerős OP 7 Pro-ját próbálgattam. Nem tudom miért dobták el ettől az agyukat páran. Simán kihagyható feature. Egyedül akkor érződik, hogy jó valamire, amikor gyorsan scroll-olsz egy weboldalon, vagy a képek között. Ettől függetlenül szerintem is standard lesz a top-ban.

(#8) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Jó lenne ez a fícsör, ha nem enné ez is az akksit..

(#9) #06658560 válasza akooos (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem jól, a lehetőségekhez mérten.

(#10) Maegoss


Maegoss
tag

Egy Huawei telefonról szóló hirben Bone123 elismeri a magasabb képfrissités előnyét:

"Hiába guríthat kövérebbet ugyanis a Kirin 985 a teljesítménytesztekben, ha eddig is pillanatok alatt reagált a rendszer – a gyakorlatban ezért inkább a 90 Hz hozhat gördülékenyebb működést."

Bezzeg a OnePlus 7 Pro tesztben még nem látott érdemi különbséget:

"Ráadásul, míg a mai mobilok 99%-a 60 Hz-es képfrissítéssel fut, a Pro gördülékenyebb 90 Hz-et kínál – bár én személy szerint már sem ebben, sem a papírforma szerint makulátlan és villámgyors sebességben nem érzek nagy különbséget csúcsmobil és csúcsmobil között. "

Kettős mérce de imádlak :U

(#11) gliskard


gliskard
senior tag

...sokat fog érni, amikor a rajzoló szál eldobálja a frame-eket, mert nincs dedikált erőforrás mint az ios-nél. (persze ez egy bivaly hw amin ilyen nem fordulhat elő)

(#12) rdt89


rdt89
addikt

Több értelmét látom mint a notch-nak és jack elhagyásnak. :)

(#13) #06658560 válasza Maegoss (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

A OP7 tesztben foglalt véleményével értek inkább egyet.

(#14) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Gusztustalanul néznek ki ezek a renderek.

(#15) Maegoss válasza #06658560 (#13) üzenetére


Maegoss
tag

Nem az a baj, hogy van egy véleménye, hanem hogy az cikkenként/hirenként változik....

Szerintem látható a különbség, de elfogadom ha valaki azt mondja, hogy szerinte nem igazán lehet észrevenni - ez az ő személyes véleménye amit tiszteletben tartok.

Azt nem szeretem ha valaki úgy változtatja a véleményét ahogy érdekei kivánják. Ez felvet bizonyos aggályokat, főleg egy újságiró esetében.

(#16) INGJOKE válasza Maegoss (#15) üzenetére


INGJOKE
veterán

:DD

(#17) Decske válasza Maegoss (#10) üzenetére


Decske
aktív tag

Én nem látom a kettős mércét.
Az első esetben még nem jelent meg, nem próbálta ki, feltételes módban is ír a 90 Hz-ről (tehát nem foglalt itt állást), míg a második esetben kipróbálta, és nem látta előnyét. Majd ha megjelent a Mate 30, kipróbálta, majd ott leírja azt, hogy érzi a különbséget, akkor lesz kettős mérce.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#18) joey04


joey04
titán

Remélhetőleg kikapcsolható lesz itt is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) Timer


Timer
veterán

Na, jöhet a sok hatvanherccc betyár, és elmesélheti, hogy bár még soha nem látta élőben a gyorsabbat, de milyen felesleges az a sz*r a 90 Hz, és különben is, zabálja az akkut, meg amúgy is minek már, ez egy telefon.

(#20) #06658560 válasza Timer (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem vagyok huszár, de kétlem, hogy bármit érzékelni fogok a Mate10 Prohoz mérten simaságban, ami a 90Hz-nek lesz köszönhető, nem másnak.

(#21) goldister válasza Timer (#19) üzenetére


goldister
tag

Teljes mértékben egyetértek. Majd amikor az apple is kiad majd egy 90Hz telót. Akkor meg, "hú de gyors, ez bitang, hatalmas ficsőr" :))

Kopi31415 Tehát akkor még nem láttad élőben. És úgy mondasz véleményt....

[ Szerkesztve ]

(#22) Timer válasza #06658560 (#20) üzenetére


Timer
veterán

"de kétlem, hogy bármit érzékelni fogok "

Én meg azt kétlem, hogy nem fogsz.

(#23) joey04 válasza goldister (#21) üzenetére


joey04
titán

tabletben van már 120 is nekik. nem akkora durranás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) goldister válasza joey04 (#23) üzenetére


goldister
tag

Bocsánat, tényleg van nekik.
Pedig itt onepluson simán látszódik.

[ Szerkesztve ]

(#25) nozs23 válasza Timer (#19) üzenetére


nozs23
addikt

Körülbelül annyi értelme van, mint anno a Sony-s UHD panelnek. Igen láttam élőben, annyira nem nagy kiváltság. :D
Milyen felhasználási területen van hozzáadott értéke az őrült scrollozáson kívül?
Kamera 30-60 FPS, filmek, youtube 24-60 FPS. Játékok 60 FPS.

(#26) Timer válasza nozs23 (#25) üzenetére


Timer
veterán

Teljesen normális ütemű, nem őrült rángatás közben is érezhetően természetesebb a mozgás, akár már a menüben görgetve is. Épp azért van szerepe, mert ilyen teljesítményű hardvereknél érezhető javulás az UI megjelenítés finomságában már csak így lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#27) nozs23 válasza Timer (#26) üzenetére


nozs23
addikt

Én nem vettem észre. Szerintem amire te hivatkozol megoldható gyorsabb és finomabb rendszer animációkkal és ez csak egy új csoda feature, amit eladhatnak nekünk felhasználóknak idén a gyártók. Mi meg elhisszük, hogy erre szükségünk van. :(
Persze tök jó, hogy fejlődünk, csak mint írtam, tartalom nincs rá. Nem véletlenül korlátozgatja szoftveresen a Oneplus: játékoknál, videóknál, kameránál csak egy battery drain, a tartalom nem tud belőle hasznot húzni.

(#28) atok666 válasza joey04 (#23) üzenetére


atok666
őstag

De azert eleg latvanyos - szerintem.

Atok

(#29) Noukoum válasza atok666 (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem az iPhone dobta ki = nem nagy durranás.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#30) Vanir


Vanir
veterán

Aki egyszer levaltja otthon, nagy kepernyon a 60 Hz-et, annak megnonek az igenyei ilyen teren. Engem baromira idegesit mar a 60 Hz-es telefonkijelzo, es nemsokara valtani is fogok rola (akkor dontottem el vegleg, mikor megnyomkodtam haver Mi 8-at). Remelem a legtobb gyarto beall ebbe a sorba.

(#31) Mr.Silkó válasza Noukoum (#29) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

(#32) #06658560 válasza goldister (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

A CRT-ken sem éreztem különbséget, 60 vagy 75 között. Szóval ezt ugyan nem láttam, más helyen már tapasztaltam frekvencia eltérést. A szemem azóta meg nem javult.

(#33) Noukoum válasza Mr.Silkó (#31) üzenetére


Noukoum
veterán

Tablet az nem telefon:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#34) Mr.Silkó válasza Noukoum (#33) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ezzel az állításoddal mondjuk nem tudok vitatkozni. :))

(#35) madgie válasza Noukoum (#33) üzenetére


madgie
titán

Ja, abban rendszerint elfér egy normális akku.

(#36) Timer válasza nozs23 (#27) üzenetére


Timer
veterán

Egyrészt, nem mindenki szereti a kínosan elnyújtott, csilli-villi animációkat. Másrészt, amiről beszélek, az nem helyettesíthető ezzel. Az a gond, hogy sokan úgy ítélik meg, hogy nem látnak ilyen panelt élőben, márpedig erről órákat lehet beszélni, de igazából látni kell, az beszédesebb ezer szónál. Már néhány órányi 90 Hz-es használat után darabosabbnak hat a 60 Hz ugyanezen a telefonon, tehát nem a panel egyéb tulajdonságai miatt érződik fluidabbnak a magasabb frissítés. Nem azt mondom, hogy nem lehet enélkül élni. Azt mondom, hogy egy baromi jó újítás, ami valóban érezhető a mindennapokban is.

Ami meg az üzemidőn való károgást illeti: OnePlus 6-ról váltottam 7 Próra, az üzemidőm pedig nem csökkent, sőt. 58%-on vagyok jelen pillanatban, 3:34 SoT után...

[ Szerkesztve ]

(#37) Noukoum válasza madgie (#35) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem értem hogy mi az összefüggés az akkumulátoros üzemidő és aközött hogy mennyire hasznos a funkció/ mennyire nagy durranás az újítás.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) joey04 válasza Mr.Silkó (#34) üzenetére


joey04
titán

:DDD

Mondjuk megnézném azt is, hogy mi az, amit "az iPhone dobott ki". :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) zoleeno1 válasza joey04 (#38) üzenetére


zoleeno1
addikt

Az utóbbi években elsőként? Kb semmi... :DDD ;]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#40) Noukoum válasza zoleeno1 (#39) üzenetére


Noukoum
veterán

Noccs! Ja várj.. ;]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#41) Mr.Silkó válasza joey04 (#38) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:P

[ Szerkesztve ]

(#42) madgie válasza Noukoum (#37) üzenetére


madgie
titán

Nem úgy van, hogy a magasabb képfreki magasabb fogyasztást is jelent?

[ Szerkesztve ]

(#43) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nem tetszik ez a telo se. Drága is lesz. Felejtös.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#44) Ricardo válasza 7Heads Drago (#43) üzenetére


Ricardo
félisten

"Nem tetszik ez a telo se"

Még semmi hivatalos nincs arról hogy fog kinézni

"A Mate 30 Pro őszre várt premierje persze odébb van (plusz ott az amerikai feketelista „apró” ügye), és a fent látható renderanyagok is harmadik féltől, nem pedig hivatalos forrásból származnak.

(#45) atike


atike
nagyúr

Várom.

De azt jobban, hogy hogyan alakul a fekete lista ügye... :U

(#46) #24536576


#24536576
törölt tag

Látom hüvelyék megmaradtak a jól bevált másolásnál. :D

(#47) jacis


jacis
nagyúr

Jó dolognak tartom a 90Hz-es kijelzőket. Sokkal okosabb fejlesztés mint a nocsos baromság.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#48) nozs23 válasza jacis (#47) üzenetére


nozs23
addikt

Soha nem értem miért referálnak páran a notchra, mint fejlesztésre. Nem az.
Egy kényszermegoldás, hogy a legjobb kijelző/méret arányt kapjuk.

(#49) ilyen_85 válasza nozs23 (#27) üzenetére


ilyen_85
senior tag

"...Szerintem amire te hivatkozol megoldható gyorsabb és finomabb rendszer animációkkal..."

De ha belegondolsz hogy épül fel egy animáció akkor pont azt mondod, hogy álljon több frameből egy animáció, aminek csak akkor van értelme, ha az meg is tudja jeleniteni a kijelző. Tehát csak jó lenne az a 90hz

[ Szerkesztve ]

(#50) takysoft


takysoft
tag

Látom nagy itt a vita, így leírom a véleményem :)
Nekem egy Oneplus 7 Pro telefonom van, így van szerencsém minden alkalommal megcsodálni a 90hz-es képfrissítést.

Nekem tetszik. Sokkal szebbek a scrollozások, főleg facebookon, instagramon. Nem olyan jellegű feature, ami must-have, még véletlenül sem, nem világmegváltó dolog.

De SoC-ben már ennél gyorsabbak nem lesznük. A Oneplus sarokköve mindig is a sebesség volt. Mindig a Oneplus volt az a telefon, ami egyszerűen pofátlanul gyors. A legerősebb hardver, legjobb optimalizálás, és a legkevesebb sallang a UI-ban.

Most eljutottak oda, de nem lehet nagyon tovább gyorsítani, mert a snapi 855 mindenben az.

De.... lehet úgy csinálni, hogy gyorsabbnak tűnjön.... és ember, mennyivel gyorsabbnak tűnik. Érzésre annyira fluid, hogy ahogy a csúnyán idegenül használt kifejezésem is írja... szinte folyik.

Teszteltem az üzemidőtben is.
Bár azt előre érdemes hozzátenni, hogy a 90hz-et nem "kikapcsolni" lehet!!! A menüben 2 mód van, 60hz, és 90hz.
De a 90hz messze nem azt jelenti, hogy az ténylegesen 90hz is...
(olyan módot csak adb parancsokkal lehet beállítani, de felesleges)
A szoftver ilyenkor eldönti, hogy milyen módban érdemes működni.
filmnézésnél pl visszavesz 60-ra. Ezt nem támogató játékok és szoftverek esetén is.
Elég új algoritmus, de nekem a világon semmi gondom nem volt vele. Facebook, Instagram meg maga a UI, ahol ugye ez igazán kijön, ott működik rendesen.

Szóval általában 35-40%-on vagyok a nap végére. Amikor 60hz-en volt, akkor meg 45% körül volt.
Ha esszenciális valakinek az akksiidő, mer tp erdőben túrázol, akkor javaslom visszavenni aznapra 60hz-re. Illetve a felbontás is visszavehető FHD-ra, mert a QHD picit többet fogyaszt (többet számol a vas ugye)
Ezeket azt hiszem magától nem is kapcsolja a Battery Saver. De jeleztük a Oneplus-nak, hogy kéne :)

Nyilván a QHD is olyasmi, ami nem esszenciális mindnekinek, így az is kapcsolható.

De itt nem a Oneplus-ról van szó.

Az tény, hogy egy állandóan 90hz-en tudó kijelző többet ehet. Egy olyan megvalósítás, mint ami a Oneplus-nál is van, szerintem teljesen jó, de kérdés, hogy más gyártók hogy oldják ezt meg.

Ha az igazán felsőkategóriás "ez mindennél gyorsabb" élményre vágysz, akkor hidd el, a 90hz ezt fogja hozni :)
Nem lehet leírni, tényleg látni kell, hogy megértsd.
De ténykérdés az is, hogy bár látható, és tényleg tök jó, az agyadat eldobni azért nem fogod tőle. 1-2 nap alatt megszokod, és utána természetes, már csak a hiánya észrevehető a többi kijelzőn :D
(észrevehető, de zavarónak nem mondanám)


Összességében nekem tetszik. Nem akarom átkapcsolni ö0-ről 60-ra, mert tök jó gyors, és szeretem :)
Ha úgy alakul, hogy nem átkapcsolható, szerintem akkor se kell nagyon félni tőle :)
biztos vagyok benne, hogy nektek is tetszeni fog, mert vajmi kevés hatása van az akksiidőre, de szebb a kép tőle :) Nem nagyon van hátránya.

Remélem tudtam segíteni esetleges vásárlás előtt állóknak!

I will live forever or die trying

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.