Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) MaUser válasza atike (#25) üzenetére


MaUser
addikt

A hozzászólásodból ezt kiemelném, "minek a hd/4k/8k/stb" témában: Since the lie factor factor from digital cameras is about two.

Párszor már leírtuk párán (én már beleuntam) egész részletesen, hogy filmek esetében alapból osztani kell kettővel az adott felbontást, mivel itt mozgókép van, nem álló (bővebb infó a neten ezerrel, nem linkelném megint, de otthon is lemérhető simán bármivel, ami video-t rögzít, ahogy demonstráltam egy másik topikban). Innentől meg kb. a szokásos nézési távos skálák 99%-a baromság, mivel azok állókép felbontásra és sima 20/20-as szemre valók. Extrém esetben (mozgókép és fiatal néző -> 2x jobb látással az átlagnál) négyszeres felbontásbeli különbség van a hibásan értelmezett nézési táblázatok és a valóság között... :U

Szerk: talán így érthető, hogy miért nem hype a célcsoport (20-as, 30-as korosztály) számára a nagy felbontás.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.