Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

"az első panelek, illetve televíziók 3 év múlva gördülhetnek le a gyártósorokról."

lol, addigra már a 16k lesz a menő.

(#2) Patice válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


Patice
nagyúr

Kell a 8K TV, hogy a 8K olimpiai közvetítést natív felbontáson nézhessék Japánból. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3) kolopele


kolopele
nagyúr

Nagyon elég még a 4K OLED.

(#4) TA68


TA68
senior tag

3 év múlva láthatjuk Németh Szilárdot 8K felbontásban. :O :DDD

(#5) btf válasza TA68 (#4) üzenetére


btf
aktív tag

Végre. ;]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#6) atike


atike
nagyúr

Nem semmi forrásaik vannak, hogy egy ilyet meg mernek lépni. És mi van akkor ha mégsem ez lesz a piac által is elfogadott út...?

(#7) Segal válasza atike (#6) üzenetére


Segal
veterán

Nyugodtan nyugodj meg ez lesz...
Ki kell ujra adni majd a filmeket a meg elethubb meg tutibb felbontasba.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) atok666


atok666
őstag

20.000.000 negyzetmeter. Irhattak volna negyzetcentiben, meg nagyobb szam lenne :)

Atok

(#9) Apollyon


Apollyon
Korrektor

4K-8K-16K bah... Ideje már a 4M felbontásnak, de még az se lesz elég.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) Kristof93 válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


Kristof93
senior tag

Arra már nem kell Amerikába építeni a gyárat...

(#11) Cassi válasza atike (#6) üzenetére


Cassi
senior tag

Sok helyen elemezgetik most ezt az üzletet, és arra jutottak, hogy a Foxconn gyakorlatilag nulla kockázatot vállal. Óriási, 3 milliárdos adókompenzációs csomagot kapnak, tehát lényegében hosszú évekig Wisconsin állam közpénzéből fizetik a dolgozókat. A gyár rugalmas, tud 4K-s paneleket is gyártani, technikailag sem igazán kockázatos a dolog.

(#12) atike válasza Cassi (#11) üzenetére


atike
nagyúr

Na igen, így már érthető.... :) :R

(#13) synar


synar
őstag

Ezt most komolyan kérdezem: Mire kell 8k felbontás, amire a 4k már nem elég? 3-4 méterről nézve 100"-os(!) kijelző 4K felbontásban is elég szerintem. PC-hez munkára, az más kérdés, elfogadnék az asztalomra egy 21:9-es ívelt 50"-os 8K monitort.

[ Szerkesztve ]

(#14) -=RelakS=- válasza synar (#13) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pc max akkor hajtja ki, ha behazudod neki, hogy ez pl 4db 4K monitor.

Amúgy leginkább ipari felhasználásban tudom elképzelni, ahol egy képen milliónyi adatot kell megjeleníteni (pl erőmű), és így elkerülhető a képernyők közötti hézag.
Vagy repülőtéren. Több információt nem fog megjeleníteni, de ha közelebb mész, szebb a grafika :D

Amúgy most ott tartok, hogy a 24" FHD után egy 48" UHD monitor pont jó lenne. Ugyanez 8K-ban arra lenne jó, hogy a betűk szebbek lennének. Most egy 15"-os UHD laptop előtt ülök, és ahogy így gépelek, a szöveg nagyon gyönyörűen néz ki. az 17"-os FHD monitoron sem láttam a pixeleket, mégis, a különbség szövegnél nagyon jól látható.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15) rii válasza synar (#13) üzenetére


rii
nagyúr

a fogyasztói társadalom által előtállított termékek 99%-ra fel lehetne tenni hasonló kérdést ....

mire kell pld. a fehér pengéjű kés, rózsaszín pillangókkal, ... az 50 éves kés nem jó, az nem vág?

minek kellenek új autók?

a válasz: vegyél-vegyél-vegyél
amit veszel, dob ki, mert jön az új.

a reklámok segítenek az emberek fejébe pumpálni a vágyat, melyet azzal a hazugsággal tálalnak elé, hogyha ezt megveszi, boldog lesz ....

ennyi a történet sajnos.

csupán kezd már tényleg büzelni ...
nagy CRT - ok "boldog" leszel, mert nagy
nagy LCD - ok, "boldog" leszel, mert nagy is meg lapos is, kevés hely, kevés W

nade a 8K -t már tényleg nem lehet megmagyarázni .... vannak a filmőrültek - OK
de a többi aki megveszi, csak a státuszszimbólum miatt ... mert érzéke sincs a színekhez, csak nagy meg új meg menő meg tudja venni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16) atike válasza -=RelakS=- (#14) üzenetére


atike
nagyúr

Biztonságtechnika - sok kamera képét natívan ki lehet rakni (nagyfelbontásban)... Tervezés - CAD/CAM és mindenféle 3D tervező és 2D (DTP) rajzoló programnál megint csak elég nagy előny a sok pixel... És igen, a sok adatot igénylő megjelenítéseknél is nagyon jól jön. És majd valamikor 8K-ban élvezhetjük a 23. ünnepi kiadású Star Wars sorozatot is... :)

És a gyár amúgy 3 év múlva kezd termelni, addigra még azért léphetnek (már megint :DDD ) a kiadók is... :)

(#17) emvy válasza rii (#15) üzenetére


emvy
nagyúr

> nade a 8K -t már tényleg nem lehet megmagyarázni .

en pl. orulnek egy 8K monitornak

while (!sleep) sheep++;

(#18) -=RelakS=- válasza atike (#16) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

filmre szokták mondani, hogy a 4K felbontást sem nagyon éri el a nyersanyag sokszor. So what? Élethű film grain! :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19) Segal válasza rii (#15) üzenetére


Segal
veterán

Pomt erre van a marketimg gepezet hogy nem csak az ujat reklamozza hogy mennyire jo hanem a regi hibai is rogton elokerulnek hogy abba azert meg voltak hibak de az ujba ezek mar nincsenek mert ez a tokeletes termek. (Persze csak addig amig nem jon a meg ujabb mert akkor a tokeletesbol hirtelen mar szar lesz...) de amig ez mukodik addig mindig lesz szebb, nagyobb, gyorsabb, jobb stb.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#20) atike válasza -=RelakS=- (#18) üzenetére


atike
nagyúr

Azért lesz natív anyag rá... :) Majd az Avatar 3 akár... :DDD Amilyen ütemben fejlődik ez a technika is (kamerák / felbontás) - és majd 2-3 évvel ezutánra gondolunk - lesz ott felhasználás...

Anno a 4K-ra is a "miért, nincs tartalom, minek ez, drága" vélemények jöttek és mára már tartalom is egyre jobban van és megfizethető az ára is.

Mondom, nem tudom, hogy ez lesz-e tényleg az új irány, de simán lehet, hogy hétköznapunk részévé válik 5 év múlva...

(#21) rii válasza emvy (#17) üzenetére


rii
nagyúr

ilyenkor mindig megkapom vaalkitől, h neki jó lenne ... ő a kivétel, aki erősíti a szabályt, jelen esetben Te ....

de akik megveszik majd, 95 %-ának csak a pénze lesz meg hozzá, se igénye, se érzéke, nem tudja mennyire fekete azon a készüléken a fekete, hogy vannak egyáltalán fekete mélységében is eltérések a készülékek közt.

Te értesz hozzá, tudod miért lenne jó, de a többség aki bemegy ezért majd csak a reklámok hajtóerejét fogja demosntrálni .... ha mást tolnának reklám helyett, akkor azt csinálnák az emberek ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22) Segal válasza atike (#20) üzenetére


Segal
veterán

Ebbol a regi videokolcsonzos vhs kazettak jutnak az eszembe amikor a film elott mar nem mas filmek bemutatoi voltak hanem a dvd reklamai hogy 2x elesebb kep, terhang stb. Emlekszem ott ultem apamnal es elkepzelhetetlennek tunt hogy ennel lehet jobb minosegu valami. Aztan egyszer otthon megneztem egy filmet dvd minosegbe es utana kerestem az allam...
Manapsag meg mar a dvd minoseg is a legalja...
Ha valaki rakeres az avatar 4k-s verziojara akkor nem fogja elhinni hogy milyen a minosege (gyonyuru) de tizen ev mulva mar ez is gagyi lesz...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#23) emvy válasza rii (#21) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, csak idebofogtem :)

while (!sleep) sheep++;

(#24) -=RelakS=- válasza atike (#20) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az rendben, hogy _lesz_. De ami már megvan, azt is valahogy el kell adni 8K-ban, mert csak, nem? ;)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25) atike válasza -=RelakS=- (#24) üzenetére


atike
nagyúr

Megoldják... Az analógból (35 mm-es filmből pld) bedigitalizálják majd a megfelelő felbontáson és mindenki örülhet... :DDD Mondjuk ez csak nagyon leegyszerűsítve mert nyilván nem ilyen egyszerű, de a lényege ez. Ittt egy kis írás arról, hogy mi lehet kihozni belőle.

"So how many pixels does it take to describe all the detail we can get from film?

Fuji Velvia 50 is rated to resolve 160 lines per millimeter. This is the finest level of detail it can resolve, at which point its MTF just about hits zero.

Each line will require one light and one dark pixel, or two pixels. Thus it will take about 320 pixels per millimeter to represent what's on Velvia 50.

320 pixels x 320 pixels is 0.1MP per square millimeter.

35mm film is 24 x 36mm, or 864 square millimeters.

To scan most of the detail on a 35mm photo, you'll need about 864 x 0.1, or 87 Megapixels.

But wait: each film pixel represents true R, G and B data, not the softer Bayer interpolated data from digital camera sensors. A single-chip 87 MP digital camera still couldn't see details as fine as a piece of 35mm film.

Since the lie factor factor from digital cameras is about two, you'd need a digital camera of about 87 x 2 = 175 MP to see every last detail that makes onto film.

That's just 35mm film. Pros don't shoot 35mm, they usually shoot 2-1/4" or 4x5."

At the same rates, 2-1/4" (56mm square) would be 313 MP, and 4x5" (95x120mm) would be 95 x 120 = 11,400 square millimeters = 1,140 MP, with no Bayer Interpolation. A digital camera with Bayer Interpolation would need to be rated at better than 2 gigapixels to see things that can be seen on a sheet of 4x5" film"

[ Szerkesztve ]

(#26) -=RelakS=- válasza atike (#25) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szép... csak lenne már itt :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27) komi77


komi77
senior tag

Végre terjed a 8k :C Igazából nem is lep meg. Tizenpárévvel ezelőtt pl. vettem egy 3,2 megapixeles fényképezőgépet. Akkor az elég menő volt az otthoni felhasználásra szántak mezőnyében. Ma kb. fele annyiért 20 megapixelest kap az ember. Erre se vettem volna mérget, vagy arra se, hogy a dvd egyszer csak eltűnik az életünkből - persze nem mindenkiéből - meg még sok más dologra sem. Ez van, fentebb írták a fogyi társadalmak működését, bizony így mennek a dolgok. Nem biztos, hogy ez nekünk felhasználóknak rossz. Legfeljebb ki kell várjuk mire az m4 8k-ban tolja a következő vizes vb-t :D

Szegény ember kézzel nőz.

(#28) nihill


nihill
őstag

Amikor ilyen fejlesztésekről olvasok, mindig az van bennem, a mai filmek 90+%-a 8k-ban is ugyan akkora hulladék mint HD-readyben. Ami meg jó film az nem ettől jó.
Nem azt mondom hogy sehol sincs értelme, de számomra sokkal nagyobb az e-pénisz faktora mint a valós haszna.
Meg ott van még a képméret vs. nézési távolság is, lassan már ott járunk, ha az orromat a képernyőhöz nyomom, még akkor is kívül leszek az optimális távolságon.

(#29) -=RelakS=- válasza nihill (#28) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"lassan már ott járunk, ha az orromat a képernyőhöz nyomom, még akkor is kívül leszek az optimális távolságon."

Ez így nem teljesen igaz, csak lassan akkora tv-t kell venni a szokásos 2-3m-es távolsághoz, hogy ki kell hozzá ütni az ajtót, hogy beférjen :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#30) Segal válasza -=RelakS=- (#29) üzenetére


Segal
veterán

Majd jon a tapeta tv azt feltekerve be fogod tudni vinni a szobaba es majd ott kitekered:DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#31) jeni válasza komi77 (#27) üzenetére


jeni
félisten

Na baszki most adhatom el a 4K-s erősítőmet ,a 4K-s lejátszómat. Mi lesz itt még? ;] :DD
A 4K-s projektes TV vételt meg kukázhatóm.

(#32) komi77 válasza jeni (#31) üzenetére


komi77
senior tag

Szerintem jobb ha belehúzol az eladással, mert ha sokáig ülsz a motyókon már 16k lesz és elavult olcsó vasaid lesznek. :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#33) bteebi válasza Segal (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Az nem stimmel az eszmefuttatásodban, hogy a 4K (sőt, tulajdonképp a FHD is, aminek a felbontása ötszöröse a DVD-ének, de még mindig csak a negyede a 4K-nak) már kifejezetten jól igazodik az emberi szem felbontóképességéhez, ezért - a kijelző méretétől és a nézési távolságtól függően persze - már nem nagyon érdemes (racionális) tovább növelni azt. Így is elég akár 8,3 millió pixelről is információt eltárolni, másodpercenként mondjuk 24-szer. (Egyébként elvileg talán a 8K az a felbontás, aminél már tényleg semmilyen szempontból sincs értelme jobbat készíteni.)

#25: "Fuji Velvia 50 is rated to resolve 160 lines per millimeter. This is the finest level of detail it can resolve, at which point its MTF just about hits zero."

Az lehet, hogy annyival bír szkennelni, de attól még nem lesz rajta 85 MP-nyi információ, már csak a film érdessége (szemcséssége) miatt se. Ha meg 500 vonal/mm-rel bírna szkennelni a szkenner, akkor meg közel 300 MP-nyi infó lenne? :N Még 8K-nyi (kb. 33 MP) se. A kiolvasható "hasznos" információ, aka. felbontás függ magától a film minőségétől és korától is (utóbbitól persze jobb esetben nem nagyon kellene). Ne higgye azt senki, hogy a 20-as években készült némafilmekből majd valós 8K filmeket tudnak szkennelni... Zaj- és szemcsehalmazt persze lehetne szkennelni akár gigapixeles felbontásban is, de nem lenne semmi értelme. Az analóg nem egyenlő a végtelen felbontással :N.

Egy kis olvasnivaló a témában.

#27: Hát amennyibe a mostani került, már az is mehetett volna akár 16K-ban is :U.

#28: Na igen, egy film nem a felbontástól, és (többnyire) nem is az effektektől jó. (Sőt rég baj, ha amiatt kellene jónak lennie.) Remek példa erre az összes Transformers film, amik egyre szarabbak lettek, pedig már az első se lett valami fényes :U.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34) troviko


troviko
senior tag

Magyarország éves GDP-je 120 MRD Dollár. Egy tucat ilyen gyárat tudnánk építeni. :) :DD

https://www.oldtech.hu/

(#35) Segal válasza bteebi (#33) üzenetére


Segal
veterán

Nyilvan a regiek messze nem.lesznek kifogastalanok de amiket mar kifejezetten ilyen technologiaval keszitenek annal fog latszani. Megint csak az avatart tudom felhozni peldanak. Eg es fold a kulonbseg a fullhd es a 4k verzi kozott.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#36) tecsu válasza Cassi (#11) üzenetére


tecsu
addikt

Szerintem az amerikai telephely bizony kockázatos, hiába a "kompenzáció", a munkaerő és a rezsi jóval drágább, mint a fejlődő országokban.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#37) tecsu válasza troviko (#34) üzenetére


tecsu
addikt

Az neked hogy jön ki a GDP-ből, mennyi gyárat tudnánk építeni? :F

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#38) jeni válasza tecsu (#36) üzenetére


jeni
félisten

a nagyobb,drágább, luxus,kiemelt termékeknél kifizetődő a drága munkaerő.

(#39) dabadab


dabadab
titán

Nem húszmillió négyzetméter, hanem húszmillió négyzetláb, de az is még majdnem két négyzetkilométer.

DRM is theft

(#40) dabadab válasza bteebi (#33) üzenetére


dabadab
titán

"Az lehet, hogy annyival bír szkennelni"

:U

A Fuji Velvia az egy filmnek a neve, nem szkennernek, az 50 a végén az ISO besorolását jelenti. Ez talán a legnagyobb felbontású színes film. Moziban egyébként nem is nagyon használják, valószínűleg a brutális fényigénye miatt.

DRM is theft

(#41) poli27 válasza kolopele (#3) üzenetére


poli27
veterán

sztem meg a full hd, mivel nincs tartalom 4k ra :D

(#42) MaUser válasza atike (#25) üzenetére


MaUser
addikt

A hozzászólásodból ezt kiemelném, "minek a hd/4k/8k/stb" témában: Since the lie factor factor from digital cameras is about two.

Párszor már leírtuk párán (én már beleuntam) egész részletesen, hogy filmek esetében alapból osztani kell kettővel az adott felbontást, mivel itt mozgókép van, nem álló (bővebb infó a neten ezerrel, nem linkelném megint, de otthon is lemérhető simán bármivel, ami video-t rögzít, ahogy demonstráltam egy másik topikban). Innentől meg kb. a szokásos nézési távos skálák 99%-a baromság, mivel azok állókép felbontásra és sima 20/20-as szemre valók. Extrém esetben (mozgókép és fiatal néző -> 2x jobb látással az átlagnál) négyszeres felbontásbeli különbség van a hibásan értelmezett nézési táblázatok és a valóság között... :U

Szerk: talán így érthető, hogy miért nem hype a célcsoport (20-as, 30-as korosztály) számára a nagy felbontás.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#43) andrevv


andrevv
csendes tag

Nem értem miért erőltetik ezt a 8K marketinget. Már a Full HD-nek sincs sok értelme ha jobban látszik rajta a tömörítés nyomai mint egy sima HD filmen, 4 méter távolságból pedig meg se lehet mondani a különbséget, pedig éles a látásom és szemüvegre sincs szükségem.
Mindegy, mindig lesznek "okos" emberek akiknek az orruk előtt kell legyen a TV és a számok miatt is el lehet adni valamit, legalább olcsóbbak lesznek a kisebb felbontású TV-k.

(#44) bteebi válasza dabadab (#40) üzenetére


bteebi
veterán

Igen, benéztem, félreértettem a mondatot. Megesik néha :B (kicsit furcsálltam is, hogy Fuji szkenner, de mondom miért ne). Akkor viszont az a 160 sor/mm eléggé teoretikus lehet, a valóságban 120-140-nek talán jó lehet (ami még persze mindig baromi sok). És igen, minden bizonnyal kevésbé projektorlámpa-kímélő, de ennek ma már gyakorlatilag semmi jelentősége nincs.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#45) atike válasza MaUser (#42) üzenetére


atike
nagyúr

Amit én linkeltem az arról szól, hogy mi az elméleti maximuma a digitalizálásnak - aminek az a lényege, hogy bőven kiadja akár a 8K többszörösét is. Ha elosztod akkor is. :U

Ez az egész nézési távolságos bar*mság meg engem is hidegen hagy - egy szót sem szóltam arról, hogy de innen nézve ennyi vagy annyi látszik meg minek.... Amúgy azt komolyan soha nem is értettem, hogy hogyan lehet felhozni érvként vagy éppen ellenérvként a nézési távolságot. Léteik olyan ember aki az alapján választ magának megjelenítőt....? :F

(#46) kkf válasza atike (#45) üzenetére


kkf
aktív tag

igen, mert ha 70-80cm-ről nézed a 24"-es monitort, ahonnan elvileg kellene, akkor te minimum sas vagy, ha meg tudod mondani az FHD és az UHD közti különbséget. tehát ha tudom a távolságot, és a méretet, akkor nem adom ki a többlet pénzt az UHD-ra, ha tudom, hogy úgy sem használom ki.
persze, ha ráhúzol az arcodra egy 32"-es monitort, akkor biztos meg tudod mondani, de akkor meg rövid időn belül nem az lesz a legnagyobb bajod, hogy pixeleket számolgass :D

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#47) Ragnar_ válasza atike (#45) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Ez az egész nézési távolságos bar*mság meg engem is hidegen hagy - egy szót sem szóltam arról, hogy de innen nézve ennyi vagy annyi látszik meg minek.... Amúgy azt komolyan soha nem is értettem, hogy hogyan lehet felhozni érvként vagy éppen ellenérvként a nézési távolságot. Léteik olyan ember aki az alapján választ magának megjelenítőt....? :F"

Ezt ugye viccnek szántad ? Van olyan távolság ahol már nem tudsz különbséget tenni 4K és FHD között, azaz mondjuk ha egy 40"-os TV-t 5 méterről nézel, akkor tökmindegy, hogy FHD vagy 4K a fölbontás, nem érzékeled a 4K extra részletességét. (Erre vannak már kalkulátorok, hogy mekkora kijelzőt kb. hány méterről érdemes nézni..) Ha meg 2m-re veszel egy 50"-os FHD-t akkor számolgathatod a pixeleket...

Vagy:

"Since resolutions found today are almost exclusively 4k/Ultra HD, It takes a very big TV watched from very close to see imperfections related to the resolution. Because of this, one can appreciate their TVs from much closer for a more immersive experience."

Azaz leegyszerűsítve a 4K TV azért van, hogy közelebbről nézhesd az 50"-t ... Mivel ugye minél jobban kitölti a látómezőt a képernyő, annál jobb az élmény.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#48) -=RelakS=- válasza kkf (#46) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez azért így túlzás.
Persze, filmnél lehet, hogy még a sas is bajba kerülne, ha meg kéne mondani, melyik monitor melyik, de számítógépnél előjön.
Akkor is ha az egyedi pixelek között már nem tudsz különbséget tenni, de a vonalvastagság (illetve vékonyság), a görbék simasága az előjön.

15"UHD laptop van melóban, szóval tapasztalat :DDD

Ragnar_
42"-os tv-t használok monitornak, karnyújtásnyi (80cm?) távolságból már pixelháború... Szóval igen, kelleni fog az UHD monitor ebben a méretben :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#49) Ragnar_ válasza -=RelakS=- (#48) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nekem a 32"/FHD 1-1.2m-ről még határeset monitornak

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#50) ripla


ripla
őstag

Nincs bajom a fejlődéssel, de minek? Még csak mostanában kezd talán egy picikét lejjebb menni a 4K panelek ára, 1-2 év múlva már elérhető lenne a tömegeknek is emberi áron, erre már dobhatnád is ki, mert itt a 8K. Sőt, ilyen alapon azt már nem is érdemes megvenni, hanem egyből ki kell várni a 16 vagy 32K-t.... ez azért valahol elég irracionális.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.