Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

majd dobnak egy Suzukit is mellé :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) krx21


krx21
nagyúr

Én jobban örültem volna, ha a mozgó sorfelbontást növelték volna meg...

(#3) arn


arn
félisten

akkor miert kerul ilyen rohadt sokba? igazan orulok, hogy szarrakeresik magukat rajta, de legalabb ne az "olcsobb" szoveggel akarjak eladni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) pakooo válasza Márton (#1) üzenetére


pakooo
csendes tag

sosem felejtem el hogy amikor még bejöttek a plazma tv-ék,egyik tehetős nagybátyám vett egy új tv-ét,és mellé vágtak ajándékba egy suzuki swift-et :D még jó hogy nagyobb baja nem esett :D

(#5) Wuzy


Wuzy
tag

Milyen forrásból lesz rajta 8k?

RTFM

(#6) Pöttön válasza Wuzy (#5) üzenetére


Pöttön
őstag

Az már tök mindegy...
A lényeg, hogy nőljön az ePénisz...

Amúgy ez egy rendkívül hiánypótló készülék, ezért tömegesen fognak sorba állni... :C

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#7) #52588800


#52588800
törölt tag

Olcsóbb mint az LCD :F

(#8) #72042496 válasza Pöttön (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Minden technikai újdonság/fejlesztés hasonlóan indul, miért kell ezen gúnyolódni? Ugyanakkor nem biztos, hogy ez a tévé kereskedelmi forgalomban kapható lesz egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#9) arn válasza #52588800 (#7) üzenetére


arn
félisten

nekik :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) AVhelper


AVhelper
senior tag

"Az LG még a CES hivatalos megnyitása előtt bemutatta az első 8K OLED televízióját."

Nem, az LG Display, a márka LCD és OLED paneleket gyártó leányvállalata még nem mutatta be a szóban forgó OLED TV-t vagy képernyőt, az majd csak a január 9-én kezdődő CES 2018 kiállításon lesz látható (lásd itt és itt)

"Egyelőre még a konkrét technikai specifikációkkal adós a konszern, tehát nem tudjuk, hogy mekkora a maximális fényerő, az input lag, és hogy alakul a színtérlefedettség. Az árát sem árulták el..."

Mivel ez egy prototípus, vagyis egyelőre nem kerül forgalomba, ezért semmi jelentősége, hogy mennyi az ára, és felesleges is ezen agyalni. Az LG Display csak 2019-ben, azaz jövőre tervez 80"-nél nagyobb 8K OLED paneleket kereskedelmi céllal gyártani.

(#11) totalZ


totalZ
csendes tag

Nappaliban el tudnám viselni, bár a szekrénysort át kellene variálni, hogy beférjen valahogy.

(#12) elefant válasza AVhelper (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

De bemutatták már a partnereknek, és a CES sem nyitott a nagyközönség számra, az is egy szakmai rendezvény.

Miért lenne felesleges azon agyalni, hogy a 88 hüvelykes 8K kijelzőnek mennyi lehet majd az ára??

(#13) Interceptor válasza krx21 (#2) üzenetére


Interceptor
addikt

Igen, biztosan úgy volt, hogy azon tanakodtak a mozgókép felbontást növeljék meg vagy inkább csináljanak egy 88 colos tv-t :C

(#5) Wuzy (#6) Pöttön: Olyan bájos mikor az egyszerű prolik gúnyolódni próbálnak a számukra elérhetetlen cuccokon :U

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#14) AVhelper válasza elefant (#12) üzenetére


AVhelper
senior tag

Én nem tudom miféle partnereknek mutatták be, azt tudom, ami olvasható: "LG Display announced that it has developed the world's first 88-inch 8K (7680x4320) OLED display. LGD will demonstrate this at CES 2018 next week " illetve "LG Display announced Monday that it would unveil the industry’s first 8K 88-inch organic light-emitting diode display panel at the Consumer Electronics Show next week". Vagyis bejelentették, hogy a CES 2018-on fogják bemutatni, ami jövő kedden kezdődik, és annyira nem nyitott a nagyközönség számára, hogy tavaly csak valamivel több, mint 184 ezren vettek részt rajta (total attendance).

Azon éppenséggel lehet agyalni, hogy majd mennyibe fog kerülni egy bő év múlva egy 88"-es 8K OLED TV - bár ehhez nem igazán ad megfelelő támpontot az, hogy most egy 77"-es 4K változat mibe kerül -, de azon, hogy ez a most majd bemutatásra kerülő prototípus mibe kerül, felesleges. A cikk szövege szerint Te ennek a prototípusnak az árát hiányolod.

[ Szerkesztve ]

(#15) Partz válasza AVhelper (#14) üzenetére


Partz
senior tag

Idén próbálják a 77"-os oled tévék tömeggyártást felfuttatni, az LG olcsóbb C8-as szériája már készül ebben a méretben. Jövőre (2019) már újratervezett panelstruktúrával jönnek, ez a prototípus is feltehetőleg azzal készült.

Azért ha gondolkodunk ez a kép nem az LG Display titkos laborjában készült, a 2 kis koreai promóter lánykával. Valami bemutató csak volt, ha más nem a sajtónak. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) AVhelper válasza Partz (#15) üzenetére


AVhelper
senior tag

Azt valóban jó lenne tudni, hogy ez a prototípus - amit minden bizonnyal már az új 10.5 gen. gyártósoron állítottak elő - már a felső emisszió felépítésű-e.

A két leánykával lefotózhatták a képernyőt bemutató nélkül is. Sőt, mivel eddig csak a cikkben is szereplő és egy másik (az alábbi) kép kering a világhálón a képernyőről - mások által készített képet én még nem láttam -, ezért még valószínűbb, hogy csak hype-olni akarták azt a CES előtt.

(#17) Patice válasza Wuzy (#5) üzenetére


Patice
nagyúr

2020 tokiói olimpia: a japók 8K közvetítést akarnak. És ahogy olvasgattam, a technológia már szinte meg is van hozzá náluk. A kijelzők még hiányoztak. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Ki az a degenerált, aki öt millát kidob egy tiszavirág életű hiradástecnikai eszközért? Erről nem is beszélve!
Hahó emberek, "meztelen a király!"

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#19) Squirrel válasza Gróf... (#18) üzenetére


Squirrel
őstag

"kolop" vagy hogy hívják :)

No offense :)

[ Szerkesztve ]

(#20) #52588800 válasza Gróf... (#18) üzenetére


#52588800
törölt tag

Párat majd megvesznek a TV stúdiókba meg marketing célokra.

(#21) Segal válasza AVhelper (#16) üzenetére


Segal
veterán

Csak ott csinalhattak mivel az elozobe max 77-est tudnak csinalni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#22) headhunter válasza pakooo (#4) üzenetére


headhunter
addikt

Benne volt az első 10 vásárlóban?

Westend City, 4.300.000Ft volt a Plazma TV (40"), 1.200.000-1.500.000Ft az "ajándék" Suzuki.

(#23) K0vasz


K0vasz
aktív tag

engem inkább az érdekelne, hogy kisebb méretben (<50") akkor nem is lesznek OLED tévék? mert tök fasza, hogy végre van egy kis előrelépés képminőség terén is, nemcsak valami marhasággal ("okos"rendszer, hajlított kijelző stb.) próbálják meg rásózni az emberre az új készülékeket, csak ezek meg egyszerűen nem férnek be hozzám, és gondolom, azért ezzel a problémával nem vagyok egyedül

(#24) #72042496 válasza K0vasz (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyelőre nem lesznek. Pár év múlva talán igen.

Hajlított OLED már tavaly se volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) AVhelper válasza K0vasz (#23) üzenetére


AVhelper
senior tag

2020-tól tervezi az LG Display a feltekerhető OLED képernyőket és a kisebb, 102–124 centis (40-49”) panelek gyártását.

(#26) pakooo válasza Márton (#1) üzenetére


pakooo
csendes tag

de a régit,ami max 100eft-ba kerül :D

(#27) pakooo válasza headhunter (#22) üzenetére


pakooo
csendes tag

nem tudom hogy hanyadik volt,de pont ott voltam,amikor hozták a piros suzukit :C

(#28) Partz válasza Segal (#21) üzenetére


Partz
senior tag

Nem feltétlen, a régi 8.5-Gen 2,5 x 2,2 méteres hordozót jelent, ebből 2db 77"-es panel jött ki. Elméletben 110"-ig felmehetnének a régi gyárban, eleinte erről volt is szó.

[ Szerkesztve ]

(#29) AVhelper válasza Partz (#28) üzenetére


AVhelper
senior tag

+1

(#30) Barnuss


Barnuss
tag

Az ár érték arány itt is befigyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.