Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Hát, akkor a valódi mesterséges intelligenciáig még van pár nagyságrend. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) b2fodist


b2fodist
tag

magyarul billió?

upd: ja látom csak a címben van eggyel többször mint kellene

[ Szerkesztve ]

(#3) Flashback


Flashback
addikt

Milyen OS kezeli, Linux?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4) Hieronymus válasza b2fodist (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A címben csak duplázódott a millió szó!

"8,32 millió millió neuronig skálázta neuromorfikus projektjét az Intel"

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) Male


Male
nagyúr

Nem haladnak túl gyorsan, 10+ éve már 1 millió körül jártak, legalábbis az egyetemi dián akkor már az volt (csótány szint :) ).... ezzel most megközelítették a kifejlett zebradánió szintjét. Neuronok száma listázva.

(#6) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Eléggé vicces, hogy 128 mag 660m2, de 4096 is összekapcsolható. Picit lelógna a waferről! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) Straw válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


Straw
senior tag

meg az asztalról is :)

42

(#8) body007 válasza Male (#5) üzenetére


body007
addikt

Kaliforniai tengeri nyúl - hát ennek meg milyen neve van? :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9) Male válasza body007 (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Azt én is néztem :D

(#10) #97746176


#97746176
törölt tag

Meltdown és Specter kedveli ezt 😂

(#11) tibaimp válasza #97746176 (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Minden Intel hírnél be kell ezt írnia valakinek, kicsit már unalmas....

Érdekes fejlesztés, kíváncsi vagyok pár év múlva hova jut ez, lesz-e kézzel fogható például szerver belőle.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Ahhoz képest, hogy a női hisztit és a férfi lustaságot 1 neuron vezérli :DDD

Ez is hasonló a többi projekthez. Van tőkéjük, keresgélik a megfelelő irányt.
Ha az agy ilyen egyszerű lenne, akkor egy pár MW teljesítménnyel felfűtött szerverteremben már ott próbálna a fentebbi állításomon kiigazodni - azaz, hogy miért 1 :K

Szerintetek???

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#13) opr válasza Vitamincsiga (#12) üzenetére


opr
veterán

Jo a kerdes. Elmeletileg ha kepesek lennenk ugyanannyi neuront meg szinapszist egy egysegbe kovacsolni, akkor az kepes lenne emberi szintu gondolkodasra/funkcionalasra. Gyakorlatilag amig ez nem ugyan akkora helyen tortenik, addig mar maga a kommunikacios latency agyonvagja a dolgot. Legalabbis ugy emlekszem, anno az egyetemen valahogy igy mondtak, regen volt mar.

Cikkre: Nem semmi, jo latni vegre valami jo hirt is intel tajarol, plane valami eloremutato dolgot.

Szerk: amugy a fentebb linkelt tablazat alapjan kevesnek tunik ez a 8.32 millio neuron, meg a csotany szintje, meg stb, de igazabol ahogy meg amire ma hasznaljuk az AI-t (meg amit kicsit kitekert modon ujabban annak nevezunk), arra ez valami boduletes teljesitmeny.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15) Lacika112


Lacika112
aktív tag

14 nm es nodon megy, Ok, melyiken? 14, 14+, 14++, 14+++, 14++++ vagy ez valami alternatív 14+/~? 😂

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#18) Sinesol válasza #97746176 (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Mégis mi köze van ennek azokhoz?

Somebody_HUN: +1

[ Szerkesztve ]

(#19) atok666 válasza Lacika112 (#15) üzenetére


atok666
őstag

Mar vartunk, meg a plusszaidat... :)

Atok

(#20) Lacika112 válasza atok666 (#19) üzenetére


Lacika112
aktív tag

A gyártó adatait használom, ne nálam reklamálj. A személyeskedést hagyd meg magadnak. Szakmai kérdést vettem fel.... A jelenlegin toporgó 14 nm++++ on vagy a már nem használt első 14 nm en próbálkoznak vele? Mi a problémád?

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#22) atok666 válasza Lacika112 (#20) üzenetére


atok666
őstag

A cikkben ott van, hogy 14nm. Ha lenne info rola, hogy milyen optimalizalt gyartastechnologiaval keszult, Abu biztos leirta volna. A gyarto oldala, a wikichip stb. is csak annyit ad meg, hogy 14nm. A "szakmai" kerdesed onnan valik foleg hiteltelenne, miutan berakod a sirvarohogos smileyt, sztem ez eleg trollkodasra utal, meg hat ugye olvassuk az irasaidat, mas inteles cikkek alatt is. Szerintem.

Atok

(#23) Lacika112 válasza atok666 (#22) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Tehát az a gondod hogy nem az ereim felvágva zokogok a lemaradásukon? 😂 sajnálom ha nem tudok könnyes szemekkel együtt érezni a töketlenkedésüket figyelve. Cáfolj meg nyugodtan, de érvekkel ne azzal hogy vigyorgós szmájlit rakok és ez fáj a kékségnek. Nem vigyorognék ha nem lennének nevetségesek. Nem bonyolult ez. Am köszi akkor az ősrégi 14 nm en csinálják nem a sok pluszos nodon

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#24) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Alakul ez, már csak kb. 4 nagyságrend hiányzik meg ugye ez a konfig nehezen skálázható a szinapszisok számának a szintjére.
A mikrobiológusokat kicsit szabadon engednék, hogy játszanak a génekkel lehet hamarabb érnének célt.

(#30) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

A politikának itt nincs helye, ne folytassátok!

(#31) Egon válasza Lacika112 (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

Nincs ezzel semmi gond, ki kell adni 10 év frusztrációját, amíg az AMD nyomott full kretént a loldozerrel és társaival, szóval megértelek... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) tibaimp válasza Lacika112 (#23) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Annó a TSMC meg 28nm-en szarakodott, na és, most az Intel ment zsákutcába ezzel a fejlesztéssel, majd kimásznak. Illetve részben már ki is másztak a 10nm-es mobil cpu-kkal.

Amit nem ért atok666 kolléga sem, hogy egyáltalán miért jössz ide Inteles cikkekhez trollkodni, nem kell elolvasni a hírt, így sírnod sem kell, és írási kényszered sem lesz....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Tiltsd le lásd a kommentem, elnézést kérlek hogy éltem vele megszólaljak. Intel a csúcs... Mondjuk fogyasztásban szóval megint le leszek oltva gondolom a tények miatt. Xarakodtak bizony 28 nm en ez is tény. Engem nem frusztrált sosem volt dózerem. Egyszer gondoltam veszek egyet de elavult és lekörözte az intel hőtermelésbe, kv melegítőnek kellett volna..

[ Szerkesztve ]

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#34) opr válasza Lacika112 (#33) üzenetére


opr
veterán

A kollegak arra probaljak felhivni a figyelmed, hogy a cikk targyanak konkretan nulla koze van az x86/x64-es procikhoz. :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) Lacika112 válasza opr (#34) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Értem, nem én hoztam fel más cikkeket, sem a mobil cpukat stb szimpa kérdés volt Melyik 14 nm en kísérleteznek a sok közül.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#36) orbano válasza opr (#13) üzenetére


orbano
félisten

hát a neuronszám mellett azért az agy kapcsolása és betnítása sem lenne kismiska.

ezek a lapkák gyanítom fénysebesség közeli sebességgel továbbítják a jeleket, az agyunk meg neméppen (már csak a neurotranszmitterek működése miatt is, de a sejteken belüli jelátvitel is kémiai), szóval ebben előnyünk van, az emberi agy méretét pont ez korlátozza. illetve a frekvenciája, két kisülés között csomó idő eltelik, mire az ionpumpák visszaállítják a potenciált, meg a neurotranszmitterek a helyükre másznak.

javítsatok ki plz. ha tévedek, rég volt nekem is a suli :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) opr válasza orbano (#36) üzenetére


opr
veterán

"hát a neuronszám mellett azért az agy kapcsolása és betnítása sem lenne kismiska."
Bizony, en is ezert emeltem ki, hogy elmeleti dologrol van szo.
A gyakorlat igy tippre valahogy ugy nezne ki, hogy meg ha sikerulne is hasonlo teljesitmenyt lerakni az asztalra, minimum egy jo 10 ev kutatas lenne, mire abbol kiesne valami, ami akar egy par eves gyerek szintjet eleri.
De persze, ez is csak tipp, sose lehet tudni, amig nem jutunk el addig, hogy adott teljesitmeny rendelkezesre all, addig marad a tippelgetes. :)

A tobbire: Huh, hallod, lehet, annyira regen volt mar, hogy oszinten nem tudom, remelem elobb utobb erre fog jarni valaki, aki tudja a dolgokat, mert amugy egy nagyon erdekes tema.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38) opr válasza Lacika112 (#35) üzenetére


opr
veterán

Ez a fejlesztes teljesen kulon van az x86/64-tol, es nem egy fel perc egy ilyet lefejleszteni.
Ha figyelembe vesszuk, hogy akkora igeny nem lesz ra, mint amekkora a sima x86-os procikra van, akkor siman elkepzelheto az a helyzet, hogy eleve a 14nm-es node-ra terveztek, olyan alapon, hogy mire ez kesz lesz, addigra mar regen 10nm-en gyartjak az x86-ot, es a felszabadult kapacitast ezzel a lapkaval le lehet fedni.

Elvileg nincs tul nagy kulonbseg a sok 14nm-es node kozott, legalabbis tervezesi szempontbol, tehat maga a kerdes ertelmetlen, mert akarmelyikre, aztan majd ahol eppen lesz neki hely, ott gyartjak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39) fatpingvin válasza Flashback (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

hát, nem windows az biztos...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.