Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tentalus


Tentalus
tag

Nem olyan rossz, összesen 64x5,5= 352 GHz.

(#2) Busterftw


Busterftw
veterán

Akkor most mar 3-4 alkalmazasnal van tobb amivel ki is lehet ezt hasznalni desktpopn? :))

(#3) ggg1 válasza Busterftw (#2) üzenetére


ggg1
aktív tag

Én épp most akarok összerakni egy konfigot, amiben
akadozás mentesen lehet Paintben fotókat szerkeszteni.
Szerintem kéne még bele az a g.skill 8x32 GB-os ram kit,
ami a másik hírben van, és így már jó is lesz.
Már csak elég nitrogént kell szereznem hozzá.

(#4) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

számomra még mindig szürreális, hogy az L3 cache negyed gigabájtnyi...

(#5) meszike91 válasza Busterftw (#2) üzenetére


meszike91
senior tag

Ez a proci pont azoknak van akik ezt a "3-4 alkalmazást" használják.

du, du hast, du hast mich

(#6) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Szép teljesítmény! Néhányan tűkön ülünk, hogy az új Ryzen 5Ghz felett tekerjen húzás nélkül. :B Akkor jó világ lesz! :DD

(#7) bence1024


bence1024
tag

Nem csak egy magon tudja az 5.5GHz-et? [link]

(#8) ROBOTER válasza bence1024 (#7) üzenetére


ROBOTER
addikt

De, a cikk teljesen hibás.

(#9) #06658560 válasza ONEFREE (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem azt egy ideig el lehet majd felejteni a chiplet design miatt. És így CAD-re sok gyorsulást nem várok a következő öt évben semelyik oldalon sem.

(#10) ggg1 válasza ROBOTER (#8) üzenetére


ggg1
aktív tag

Basszus, pedig már tökre felizgultam rajta, ahogy elképzeltem, hogy hogy fogok 64 virtuális gépben 7-zip-et futtatni, miközben csak tőőőltöm bele a sok nitrogént

(#11) #89309696 válasza ROBOTER (#8) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az egyik tuningos egy magot hajtott meg az lett az 5.5GHz, a másik mindet az meg 5.3GHz. Felcserélték a cikkben a mondatokat.

[ Szerkesztve ]

(#12) ttt


ttt
senior tag

Tunerek. Ühüm, jól van. :U

(#13) Tetsuo válasza ttt (#12) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ja, én is azért kattintottam. :-) Nem tudtam elképzelni, miféle tuner... A tuning viszont annyira érdekel, mint a viperatenyésztés... a holdon. :DD

[ Szerkesztve ]

(#14) proci985 válasza Jesus_Shaves (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az egesz topologiaja szurrealis.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) X Factor válasza Busterftw (#2) üzenetére


X Factor
addikt

Rengeteg, csak nyilvan nem a home user számára. Code pipeline compile, Houdini sim, bármelyik PBR rendszer ami CPU alapú, virtualizálás.

Make things work

(#16) JColee


JColee
őstag

3990$ lesz az nem?

(#17) opr válasza Tetsuo (#13) üzenetére


opr
veterán

Ne beszéljünk baromságokat kérem, viperatenyészteni a holdon pont rohadt érdekes lenne. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Minden X-je egy dollár...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#19) Menthirist


Menthirist
veterán

Azoknak bizony tök jó, akiknek eddig 2x ennyit ki kellett adnia Xeonokra ehhez a teljesítményhez. Akiknek elég 256GB ram, és nem kell több TB mint a két-háromszor ennyibe kerülő Xeon/Epyc vonalon, viszont kell a nagy számítási teljesítmény.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20) #06658560 válasza Menthirist (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mármint az alap proci? Az igen. Ennek a tuningnak nekik viszont semmi értelme nincs.

(#21) Menthirist válasza #06658560 (#20) üzenetére


Menthirist
veterán

Ahogy az összes többi extrém tuningnak. Azon túl hogy az aktuális hardverelem határait feszegetik. Nem látom miben van kevesebb értelme mint egy 7.6 ghz-re húzott i9-nek vagy egy 8.8 ghz-re húzott FX8350-nek.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#22) --Disztroj-- válasza Busterftw (#2) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Gyakorlatilag mindennel, ami tartalomgyártás és ez csak egy szegmens.
Most is van a gépemen olyan project, ami megizzasztaná renderen ezt a procit és még csak 3d se kell hozzá.
Filmes utómunka alatt addig zabálja a géped egy progi, amíg tudja.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#23) Busterftw válasza X Factor (#15) üzenetére


Busterftw
veterán

Hát az érdekes, Linusék azt se tudták hirtelen mivel benchmarkolják.
Na mindegy, érdekes a desktop proci a nem home user számára.

(#24) Menthirist válasza Busterftw (#23) üzenetére


Menthirist
veterán

Ahogy ezt a 4000 dolláros árcédula is előre vetítette...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#25) #06658560 válasza Menthirist (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ugyanúgy teljesen irreleváns. Munkaeszközt nem tuningol az ember, pláne nem nitrogénnel.

(#26) Menthirist válasza #06658560 (#25) üzenetére


Menthirist
veterán

De akkor mit kell fennakadni ezen? Minden extrém tuning irreleváns. Legalábbis legtöbbünknek.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#27) Kristof93


Kristof93
senior tag

A max 256gb ram megöli ezt a processzort és platformot :W Lesz egyáltalán 64GB-os ddr4 udimm valamikor, így a ddr5 hajnalán?

(#28) koko52


koko52
veterán

Nekem a RAM érték tetszik, 3200 CL11. Jó kis pörgős és nem is szélsőséges.
Ezek a nitrós csúcsok ment pont az a kategória mint a gyorsulási verseny a dragsterekkel. Jó-jó de arra a pár másodpercre-percre.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#29) Anaren91


Anaren91
senior tag

Intel kiadja kb ugyan azt a processort évről évre--> intelfanok rajonganak
Amikor megkérdik, őket hogy ugyan minek mikor tiszta lehúzás-> hát de Tunning érted tunnnning? 5 ghz meg 8 nyitrogénnel mndenkinek van otthon nitrogén ééértem???

AMD kiad egy processort amire az Intel lépni se tud, (btw kicsit félrevezető a home desktop mert inkább freelancer tartalomgyártóknak van akiknek pénzt termel), intelfanok--> úúúh minek ez, annyi mag van rajta mint a dinnyében, semmire nem jó minek ennyi. gta5 is hogy fut rajta, az én 9900kmon all core 5 ghz en 2 fps el több van. -->Két tuningos szarrá húzza a threadrippert nitrogénnel intelfanok--> szar minek ez semmi értelme a tuningnak úgyse használja így senki kár kár kár

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#30) D1Rect válasza Anaren91 (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

no flemerino pls

(#31) ROBOTER válasza Anaren91 (#29) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az objektív vitához rendbe kellene tenni a cikket.

64 zen mag 5,5GHz felett antianyag-tachion hűtéssel sem maradna 5kW alatt.

1 napja van kint hibásan.

[ Szerkesztve ]

(#32) joey04 válasza Anaren91 (#29) üzenetére


joey04
titán

hapci!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Anaren91 válasza D1Rect (#30) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nem akarok flamet, de tudjuk, hogy minden cikk alatt elindul a szájkarate. Kicsit unalmas már, hogy ha az amd csinál valamit abba mindig beleköt a másik oldal. Amikor az FX sokat evett fúúh világ vége mindenki fogyasztás bzi volt. most hogy az intelhez atomreaktor kell teljesen rendbe van. El kell fogadni, hogy ez nem egym indenki számára gyártott processor, megvan a maga helye, és ott jó is, és iylet is tud, hogy nitrogénnel szénné húzzák. attól még nem így fognak menni, de alapon is nagyon jó arra, amire kitalálták. Ennyi.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#34) holczy válasza Anaren91 (#29) üzenetére


holczy
aktív tag

Majdnem jó volt a gondolatmenet. Csak az a baj, hogy 2012-től az amd tartja a csúcsot.
[link]
A kommented második fele a klasszikus topik szétcsesző hozzászólás.

(#35) Busterftw válasza Anaren91 (#29) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt a procit egy "tartalomgyártó" nem tudja kihasználni. Ahhoz túl drága.
Kisebb videó és render stúdiók meg azért nem, mert limitalja a 256GB RAM.
4700 dollárért márehet találni Epycet.

(#36) Puma K válasza Tentalus (#1) üzenetére


Puma K
veterán

Ezt le merted írni egy szakmai fórumon? :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37) DraXoN válasza Busterftw (#35) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Így is 8 memória foglalat van az alaplapon, ebbe a "formátumba" nem fér be több.
szerintem ésszerű limit, van feljebb (epic), ha az kell.
Egyébként ez hardveres limit a 256Gb-ram? Vagy csak kiszámoltátok, hogy a sima ramokból csak 32GB-os modul van (és 8 foglalat platformszinten)?
De talán nem is baj, ekkora méretnél (és főleg felette) jól jönne az az Reg-ECC támogatás a modulokhoz, amit TR nem tud (szerver ramokból vannak nagyobb modulok).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#38) Robitrix


Robitrix
senior tag

azért 4000 dolláros procit szétbaszni... nem is tudom..... valami milliárdos csemeték lehetnek.
Apu vegyél még nekem egy tucat procit..... a múlt héten kinyírtam az előző tucatot... .)

(#39) Robitrix válasza #89309696 (#11) üzenetére


Robitrix
senior tag

a többi 63 mag csak 5,3 Ghz-et tud... akkor már nem is kell nekem egy ilyen szar..... :) ilyen gyalázatos teljesítmény mellett nem fog rendesen futni rajta a Pacman... :)

(#40) Kristof93 válasza DraXoN (#37) üzenetére


Kristof93
senior tag

ECC-t mindig is támogatott. A modulok a limitáció, de én nem találtam semmilyen megoldást rá :(

(#41) kovsol válasza DraXoN (#37) üzenetére


kovsol
titán

Egy mezei ryzen és hozzá x -es alaplap is támogat már ECC -t.

Szóval igazából akár ha elég egy 8-12-16 magos megoldás max 128GB-al akkor lehet venni akár egy 3800/3900/3950X -t X570 lappal amibe bele lehet pattintani 128GB akár ECC ramot is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#42) Criminalhdz


Criminalhdz
csendes tag

Dübörögnek a kikaherz szalámik. Urrah.
:DDD

(#43) D.Va


D.Va
senior tag

#38) Robitrix

Vannak milliomosok, de vannak, akik meg cégektől, támogatóktól kapják, netán az AMD-től reklám gyanánt. Még az is lehet hogy teszt után vissza kell adniuk a CPU-t (amennyiben túlélte) De lehet olyan helyen dolgoznak ahol tömegével használnak ilyen procikat.

Anno a Phenom II 940 BE (Black Edition = tuning) procimat újonnan rendeltem, és bontottat kaptam, még pasztás is volt. Vissza is küldettem hogy bontatlant kérek, gondolom a nagykerben valami tuning b*zi megrángatta a procit, aztán visszacsomagolták... Kösz, ilyen "új" termék nem kell... Kaptam utána bontatlant.
(nyilván azért bonthatták ki a nagykerben, hisz alaplap teszthez elég lett volna Sempron is, ahhoz nem kell 70 ezres procit bontogatni... :U

[ Szerkesztve ]

(#44) Busterftw válasza DraXoN (#37) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezaz, hogy ha kell tobb akkor ott az Epyc, ECC tamogatassal, marpedig ahova ezt szanjak ennnyiert, limitalo tenyezo lesz a ram.
Aki meg otthoni desktop "tartalomgyarto", nem fog 4000ezret kolteni.

(#45) Puma K válasza Robitrix (#38) üzenetére


Puma K
veterán

Te is csak mostanában kezdhettél el foglalkozni a számítástechnikával...

Vannak tuningcsapatok, akik azzal "szórakoznak", hogy mindenféle procikat folyékony nitrogénnel és egyébbel hűtenek, hogy a lehető legmagasabb órajelet érjék el. Majd adott tesztprogramokat lefuttatnak, hogy a lehető legnagyobb pontszámot érjék el és így vezessenek adott nemzetközi listákat.

Ezeknek a tuningcsapatoknak van mikor maga az AMD vagy az Intel adja a procikat, hogy teszteljék azokat és így _is_ reklámozzák magukat.

De még sokkollak... van mikor több tálcányit adnak nekik (akár 10-20-30 darabot is), hogy válogathassanak és megkeressék a több tucatnyi közül a legjobbakat-legjobbat vagy ha kinyírnak egyet a tesztelgetés során akkor jöhet a következő.

"Closed-Loop" Liquid Nitrogen Cooler | EVGA Roboclocker Computex - videó

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#46) eldiablo válasza Robitrix (#38) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Miért baszná szét? Amúgy szponzorált 30-40-50 felettiek jellemzően ezek a "csemeték".

(#47) koko52 válasza DraXoN (#37) üzenetére


koko52
veterán

TR4 x399 lapoknál én csak 128GB max-al találkoztam specifikáció leírásban. Hiába vannak 64GB-os ECC RAM-ok nem kezeli őket pedig 512 GB már nem lenne rossz. De ezekre ott az EPYC.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48) #06658560 válasza Menthirist (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Sehol nem akadtam fenn a tuningon magán, a #19 kommenteden igen. Mert az így simán ide betéve arra utal, hogy a tuninggal lesz milyen fasza ez a CPU.

(#49) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Én se látom különösebb értelmét ennek az extrém tuningnak de ez is marketing mint minden más.

5.3 'all" oks aki szerint az kevés mutasson egy 64 magos intelt ami tudja......
Akkor ezt itt le is lehet zárni. :R

koko52
TRX40 AORUS PRO
Msi TRX40 PRO 10G
de akad még csak lusta vagyok kikeresgélni 256-ot viszik 512-t nem láttam én se de 64 magos hedt procit se eddig.... lehet idővel kidobálnak belőle rev.2 őt és akkor 512 is menni fog, maga a cpu elvileg kezeli.........

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#50) GodGamer5 válasza Busterftw (#2) üzenetére


GodGamer5
addikt

Szép teljesítmény, mindenesetre én már annak is örülnék, ha a 8 magot kihasználnák a játékok, de még általában a hatot sem szokták...

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.