Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hito


hito
nagyúr

Kifejezetten ígéretesnek tűnik az idei MWC mobil kamera szempontból => XZ4, Nokia 9 PureView és ki tudja, talán a P30 Pro is befut. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2) Drughi


Drughi
addikt

A spec. alapján végre dobbanthatna a sony..

(#3) Obyboy válasza Drughi (#2) üzenetére


Obyboy
addikt

Dobbantani dobbanthatna de a Sony-t ismerve odavágnak egy olyan árcimkét amitől elmegy az ember kedve a vásárlástól...

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#4) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Tubus technokol az összes... megapixel háborúnak már vége valaki szóljon a Sonynak is erről :DDD

An odyssey through the realm of consciousness.

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

100 mpx is lehet, attól még nem fog jó képet lőni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) zizidor


zizidor
senior tag

A Sony régóta nem tud igazán jó kamerát villantani. Nem rosszak, de valahogy mégsem az igazi. Nem a megapixelekre kéne gyúrni, hanem a jobb szoftverre.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#7) Drughi válasza Obyboy (#3) üzenetére


Drughi
addikt

HA sikerül és tényleg leteszik azt a minőséget, amit a konkurensek évek óta megcsinálnak, akkor ezt is meg fogják venni.

Egy Samsung / Huawei / Apple csúcsmodelnél is vastagon fog a ceruza

[ Szerkesztve ]

(#8) Navaze 2


Navaze 2
tag

Egy két magát túlértékelő gyártónak köszönhetően mi már nem fogunk 300k induló alatt flagship-et vásárolni senkitől sem, az biztos. Szurkolok a Sonynak az legalább néha le tesz valamit és inkább 52 megapixel legyen a telefon hátolján, mint 52 kamera. :D

(#9) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Hát... Ha lenne egy jól működő kameraszoftvere, akkor még jól is elsülhet ez a megapixel halmaz. De az évek óta nincs... Sajnos. Pedig volt Sony-m, és nagyon szerettem is.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#10) nozs23 válasza Obyboy (#3) üzenetére


nozs23
addikt

Ez melyik gyártóra nem igaz, a kínaiakat leszámítva?

(#11) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Kevesebb pixel, nagyobb szenzorméret és kész.

(#12) atike


atike
nagyúr

Soha nem papíron volt baj a Sony telefonok kameráival...

(#13) hito válasza atike (#12) üzenetére


hito
nagyúr

Számomra ott is volt velük gond => camera2 api hiánya a mai napig.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#14) HarleyCustom válasza nozs23 (#10) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:K +1
Jó kérdés..

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15) <Lacy85> válasza Drughi (#7) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A minőséget, amire 6-7 éve vár mindenki, de soha nem jön össze?
Szerintem bizakodni is felesleges.

(#16) judas13


judas13
addikt

52 lett - maradhat?

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#17) babkukta


babkukta
senior tag

Szerintem itt nem azon van a hangsúly, hogy 52 MP-el milyen képeket fog lőni. Feltételezem hasonlóan, mint pl a Redmi Note 7 a 48 MP-el, pixelösszevonással fognak elérni egy jobb minőséget (reméljük).

Egyébként mindig is figyelemmel kísértem a Sonyt. Remélem dobbantanak vmi jót :K

Üdvözlettel, Tibi

(#18) atike válasza babkukta (#17) üzenetére


atike
nagyúr

Ha mindig figyelemmel kísérted, akkor tudhatod, hogy nem nagyon erősségük a kamera... Vagy majd most, hátha...? :)

Én is bírnám, ha sikerülne nekik végre, de fenntartásokkal kezelem...

(#19) hitchins


hitchins
őstag

Furcsa hogy evek ota nem tudnak egy normalis fenykepzovel ellatott mobilt lerakni az asztalra. Furcsa mert hagyomanyos fenykepezogepekben is tudnak nagyon jot csinalni. Vegre itt is villanthatnanak.. En szivesen vennek ujra sony..talan majd most...
Lehet nem kellene eroltetni ezt a felevenkenti telefonvaltast es lenne ido normalis upgradre toldozgatas foltozgatas helyett.

(#20) forgonati válasza zizidor (#6) üzenetére


forgonati
őstag

Tudott valaha? Legalábbis telefonban.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#21) babkukta válasza atike (#18) üzenetére


babkukta
senior tag

Tudom tudom. Azért is írtam hogy remélem, végre :DDD

Külsőre szép telefonokat csinálnak, nekem bejön a szögletes dizájn, bár ez az XZ3 pont nem olyan amire azt mondom, ok... itt próbáltak vmi szögletes formát egy gömbölydeddel összefonni, ami szerintem nem lett okés (vagyis Sonys).

Ez a 21:9es arány érdekes lesz, az tény, de hátha... adott lenne minden a sikerhez, kérdés, élnek e vele

Üdvözlettel, Tibi

(#22) K0vasz


K0vasz
aktív tag

azzal a méretes "optikával" meg érzékelőlapkával csodálatos lesz az 52 MPx ;]

bár szép nagy szám, jól fog majd mutatni a PR-anyagokban, az biztos

(#23) HarleyCustom válasza babkukta (#21) üzenetére


HarleyCustom
veterán

XZ4

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#24) #10647296


#10647296
törölt tag

Nekem bejönne 21:9 bár sokan kritizálják, de úgy nézem mások is követik ezt a trendet. Akkor meg már inkább Sony.

(#25) natë


natë
nagyúr

Lassan kimossa az alsógatyánkat a kamera meg elmegy boltba tejért, kár hogy mellette meg semmivel nem jobbak az új modellek (fotózásban), mint egy Pixel kb... :U

(#26) Drughi válasza natë (#25) üzenetére


Drughi
addikt

Mert pár éve elért a technika egy olyan szintet, amit überelni már nem nagyon lehet (legalábbis tömeggyártásban még nem).
Csak foltozgatják, itt-ott javítanak rajta, vagy a mai trendeknek megfelelően tesznek még rá 1-8 kamerát pluszban.

(#27) tib85


tib85
tag

Kíváncsi leszek én erre.
De félek ez megint valami parasztvakítás.
A szenzor feltételezem max valami 1/1.7" méretű lehet, biztosan van értelme az 52 megapixelnek...
A 4/3-os fényképezők se mennek 24 mpixel fölé,de majd egy ötöd akkora szenzoron lesz értelme a kétszer annyi pixelnek....
Biztos lesz nagyon hangzatos magic neve a dolognak és majd három 52 megapixeles képet összeilleszt megvarázsol a telefon és hozni fogja a tavalyi Pixel, Xs stb. színvonalát.

(#28) tixem


tixem
addikt

Jaj de szupiiii, de ugye az optikai stabi ki lesz spórolva belőle és nem lesz csak az a fostos EIS? Léccilécci :)
Mate 20 Pro-nál is csak a teleobisba került, többibe nem kell, végül is csak egy 300 ezres telefon, minek az :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#29) judas13 válasza K0vasz (#22) üzenetére


judas13
addikt

Nem hittem volna, hogy ismét előveszik a Mpx rókabőrt és újra lerántják.

.....

tib85

+1

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#30) #80439296 válasza tixem (#28) üzenetére


#80439296
törölt tag

Ez 800k lesz + tréfa, úgyhogy csitt! ;)

(#31) balat86


balat86
csendes tag

Nagyon várom ezt a telefon t, remélem jóféle lesz.

Oneplus 8T

(#32) enginev3.0 válasza Drughi (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ugyan erre gondoltam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33) nyurga82


nyurga82
tag

Egy újabb tepsifon. Remélem a compact 5 colos lesz.

(#34) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nem örülök neki, hogy az egekbe elszállnak a méretek és mondhatni kapudrog a kijelző...

De örvendetes, hogy a Sony - aki tudott valamikor érdekes, izgalmas dolgokat is - újra próbálkozik.

Talán ez most jó lehet?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#35) Steve198310


Steve198310
őstag

Sziasztok

Olvasgatom a kamera így szar úgy szar. Na de miért? Nem értem. Sony mobilom van xx éve még a J5 korszak is meg van. Na de ez most mellékes. Szóval most egy xa2-em van. Ki kell jelentsem igen is tudja amit le írták róla. Én saját beállításokat használok hozzá és csodálatos képeket lehet lőni vele. Persze olyan körülmények között mint amire ki is lett találva. Amúgy az emberek többségével van baj. Fényképezgetni akar de minden legyen a legegyszerűbb. Akkor vegyél FÉNYKÉPEZŐGÉPET. Ez nem arra van kitalalva. A kamera egy extra. Feltéve ha az ember tudja mikor hogy használja.
Vissza kanyarodva nem tudják használni a kamera adottságait sokan és jön a szövegelés ilyen szar olyan szar. Hát tanuljuk meg használni a szoftvert. Tény voltak problémák szoftveresen ez nem vitás.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#37) tixem válasza Steve198310 (#35) üzenetére


tixem
addikt

Azért ne szívd mellre... A Sony évek óta vergődik kamerában, ez tény. A csúcskategóriában - a konkurencia képességeit tekintve - édeskevés az amit fel tudtak eddig vonultatni.

Az XA2 egy üde színfolt az elmúlt évek vacakabbnál vacakabb Sony flagship kameráihoz mérten, de még mindig messze van azoktól akik mellé szeretnének felnőni: Apple, Huawei, Pixel, Samsung. Még a HTC és az LG is különbet alkot.

Remélhetőleg ezen végre változtat majd ez a készülék, bár erős a gyanúm, hogy nem így lesz. A hardver mindig is adott volt, éppen csak szoftvert kéne megtanulni írni mellé Sonyéknál.
A fent említett készülékek zömével nem kell beállításokat bűvölni, automata módban elkattintva közel tökéleteset alakítanak és bár én is szeretek játszani a záridővel, színőmérséklettel stb nem várható el, hogy ezt minden témánál utánaállítgassa az ember.
Én is 99%-ban automata módban használom, pedig nem vagyok átlaguser. Mert így kényelmes.
Előveszem katt, kész, következő. És képes normális fotót csinálni elsőre. Elég macerás lenne megörökíteni úgy egy nyaralást, hogy állandóan a manuális módot baszkurálja az ember, mert automatán képtelen a telefon szoftvere értékelhetőt alkotni.
Na ebben rohadt gyenge a Sony.

És nem, nem veszek fotóaparátot, minek? Ott a telefonom, ami egy kompaktot már lazán lepipál, komolyabb fényképezőgép meg hat számjegyű összeg. Egy nyaralás és pár hosszú hétvége valamint születésnap stb miatt nem fogok külön egy vagyont kiadni egy olyan eszközre, ami fényképezésen kívül semmire nem használható, aminek a tudását ki sem használom, illetve amire nekem kellene, arra a telefonom is doszt elég. Néha lövök vele pár beállított képet azt annyi. És bár a telefon is hat számjegyű összegbe fáj, mégsem csak fényképezésre tudom használni. Az már csak egy igen üdvözítő extra, hogy a fotós képességei is kiemelkedőek.

És akkor nem ejtettünk egy szót sem arról, hogy átlagpista vásárló mennyire ért a telefonjához. Örül ha elindítja a kamerát és lő egy képet. Fogalma sincs arról mi az, hogy záridő, fényérték, színhőmérséklet, fehéregyensúly.
Ugyan.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#38) Soulfly842 válasza forgonati (#20) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hát, valamikor a K széria menő volt! :)

Szoftveresen sajnos buták a piachoz. Kamera tekintetében látszik ez a leglátványosabban, de a szoftveres 'sajátosságai' felett már sok-sok éve elszállt az idő. Mondjuk az pozitív pont, hogy már egy ideje nem TFT van a telóban! :)

(#39) hitchins válasza Steve198310 (#35) üzenetére


hitchins
őstag

tixem: +1 hasonloan latom

Plusz tegyuk hozza hogy ha a konkret felhasznalast nezzuk szerintem lassan a telefonalas lesz az extra funkcio.
Sztem a legtobb ember sokkal tobbet hasznalja netezesre, messenger/viber stb es akar fotozasra is! a telefonjat mint telefonbeszelgetesre.

[ Szerkesztve ]

(#40) tixem válasza hitchins (#39) üzenetére


tixem
addikt

Na igen, a felhasználási kör egyre bővül és a hagyományos használat egyre háttérbe szorul. Az a generáció aki még a tárcsázós telefonon nőtt fel lassacskán elkopik és nem kell sok idő ahhoz, hogy a felhasználói bázis zöme olyan emberekből álljon akiknél az okostelefon használata nem valami fantazmagória, hanem mindennapos dolog.

Én magam is ezt erősítem, a havi számlámban a hagyományos beszélgetés összesen ha kitesz 5-10 percet havi szinten. Az adatforgalom viszont 40-50 giga és mindenkivel messengeren/e-mailben tartom a kapcsolatot.
Az okostelefon már nem is telefon, hanem egy miniatürizált számítógép ami mindenre IS alkalmas.
Esetemben például egy átlag PC-t - irodai programok, böngészés, casual játék, filmnézés stb - simán ki tudna váltani a Note egy Dex állomással.
Ezt hajlamosak sokan elfelejteni. Itt nem "telefonokról" van szó már jó pár éve.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#41) TTommi válasza forgonati (#20) üzenetére


TTommi
aktív tag

Nem gondoljátok, hogy kissé túlzásba estek néha a Sony szapulásával? Nem ártana utánanézni néhány dolognak, mielőtt hülyeségeket írtok. Ugyanis a Sony a Panasonic és a JVC mellett az egyik legnagyobb mágus a kamerában. Az, hogy a telefonos cuccaikat miért butítják senki nem érti. De nem azért, mert nem tudnak jót csinálni. Ellenkezőleg. A legjobbakat tudják.
https://www.dpreview.com/news/0238379267/sony-takes-five-at-the-2018-19-eisa-awards

SXZ2 és SXZ5c

(#42) adlersson válasza TTommi (#41) üzenetére


adlersson
aktív tag

Ez semmit nem jelent. Megnyerhetik a Sony fényképezői a TIPA, EISA, akármi összes kategóriáját is, attól még a mobilos kameráik kritikán alul teljesítenek. Tessék csak megnézni akármelyik minta galériát vagy tesztet.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#43) tixem válasza TTommi (#41) üzenetére


tixem
addikt

A fél világot ők látják el mobilos kamerával, aztán mire mennek vele? Semmire

Attól mert elnyernek mindenféle díjat még nem tanulnak meg instant kameraszoftvert írni.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#44) mirci18


mirci18
addikt

Kár rájuk várni.
A Sony és az LG cégnek nem a mobilgyártás az erőssége.
A sony optikái rendre jobban teljesítenek más készülékekben a jobb szoftver miatt.
Arról meg nem is beszélve hogy nem irkálni kéne a plusz számokat a kamerára hanem rendes optikát belerakni.
De ezt egyik gyártó sem hajlandó meglépni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#45) mirci18 válasza TTommi (#41) üzenetére


mirci18
addikt

Szerinted ki az a hülye aki direkt butított dolgokat ad el ha többre is képes lenne?
Miért szivatná saját magát?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#46) NandorHUN válasza mirci18 (#45) üzenetére


NandorHUN
addikt

Az összes gyártó?

Konkrétan kamerák esetén nezd meg az összes Canon, Nikon, Sony stb.. gyártót. Az alsóbb szegmensekben a készülékeket rendszeresen lebutítják, pl. direkt kevesebb gombot kap a készülék, vagy nem kap meg a Soft bizonyos támogatást amit maga a hardware megengedne még.

Üdv a digitalis világban.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47) TTommi válasza mirci18 (#45) üzenetére


TTommi
aktív tag

Ez az amit nem értünk. De tény, hogy tudják a legjobbat, mégsem azt adják. Erre számtalan példa van mellettük. Egyébiránt most már sok esélyük , mert ma már mindenki a mobil fotózási képességeket nézi leghangsúlyosabban. Szóval tényleg izgalmas MWC lesz az idei.

SXZ2 és SXZ5c

(#48) NandorHUN válasza mirci18 (#44) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ja mert a kamera a legfontosabb egy telefonban... :U

Csak összehasonlítás képpen, LG kamerája kb. ugyanolyan jó, Samsung-é + van nagy látószögű kamera is, ami nagy előny (Google CAm-mal meg még ennél is többet ki lehet belőle hozni). Camera soft szintén jobb mint a Samsungnál manual lehetőségek tekintetében.
UI? Jobb mint a Samsung. Kijelzője Samunak egy fokkal jobb, de szvsz OLED szintén nagyon jó, hangminőségben meg Samu elbújhat a quadDAC mellett.

De persze LG nem gyárt jó telefonokat ... megint egy ember aki csak eladások meg marketing alapján megmondja a frankót.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#49) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

EZ 16:9-ben melto folytatasa lehetne a Z Ultranak. De amig nyaloka alaku kihagyom. Komolyan nem lesz iden normalis telefon a csucskategoriaban leszamitva a Razert 16:9-ben. Shame.

(#50) Polarstar válasza Cattle_Decap (#49) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem nyalóka - hanem lassan vonalzó! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.