Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

n+1.

(#2) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Ian Cutress pont erről a MHz <-> MT/s slendrián fogalomhasználatról készített egy videót.

[ Szerkesztve ]

(#3) bitblueduck válasza Alogonomus (#2) üzenetére


bitblueduck
senior tag

szerintem túltolta. van rá ez a fantasztikus kifejezés, ami itt a cikkben is van: Effektív órajel. Mindenki azt érti rajta, és abban az esetben helyes is, nem?

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#4) Alogonomus válasza bitblueduck (#3) üzenetére


Alogonomus
őstag

Egyértelműen túlmagyarázta, de annyiból indokolt volt a videó, hogy nagyon terjed az ennek a cikknek a címében is szereplő "4 GHz felett ketyegő" megfogalmazás. A cikk szövegében már ott van az "effektív órajel" megfogalmazás is, de a cikk címe valótlant állított, mert ketyegni fele annyira ketyeg.
A "mindenki úgyis érti" dologra a legjobb ellenpélda a km/h <-> m/s kérdés, ami miatt gyorshajtók úszták meg a büntetést, mert sikeresen védekeztek azzal, hogy a jogszabályban nem szerepelt mértékegység. Ott is kiderült, hogy nem működik az "úgyis mindenki odaképzeli", ezért ki kellett pótolni a jogalkotónak.

[ Szerkesztve ]

(#5) fanti


fanti
addikt

Én csak azt nem értem, hogy mi az ami profitál ebből a sebességből számottevően?
A másik meg az, hogy 16GB RAM, az már szerintem kevés munkára is és játékra is. Ha meg két ilyen kittet teszek a gépbe...na az az igazi lutri...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#6) DRB válasza Alogonomus (#4) üzenetére


DRB
senior tag

Az „effektív” azt jelenti, hogy valós, tehát hiába van ott a cikkben, ettől az egész még nagyobb ostobaság.

(#7) sb válasza DRB (#6) üzenetére


sb
veterán

Az elég probléma szvsz ha így fordítják mert valahol épp az ellenkezőjét jelenti. Effektivitás: hatásosság/hatékonyság. Az adott, valós teljesítmény(munka?) kézzelfogható hatását jelenti, épp arra használják, hogy el lehessen választani a kettőt.

Egyébként meg visszatérve a témára, lehetne azon is filozofálni, hogy az órajel akkor mennyi is, ha a valós órajel X MHz, de fel és leszálló ágban is történik valami. Tehát az a történés valósan 2x olyan gyakran ismétlődik meg mint 1 órajel fel és lefutása, vagyis gyk. magasabb órajelen "ketyeg". Avagy egy fel és lefutó élen is valamit csináló órajel az akkor most 1x vagy 2x? (igazából 2x)

Inkább onnan lenne érdemes szétválasztani ezt az egészet amiről szól: a címzés az adott órajelnek megfelelően történik, az adatátvitel meg dupla sebességgel/gyakorisággal.

[ Szerkesztve ]

(#8) DRB válasza sb (#7) üzenetére


DRB
senior tag

Minek az ellekezőjét jelenti? Azt írtam, hogy „valós”, pont mint te. A cikkben meg ez van: „4200, 4400, illetve 4600 MHz-es effektív órajelekkel dolgoznak”. Szó nincs itt semmilyen kézzelfogható hatásról, vagy valós teljesítményről, hiszen ott van, hogy MHz és órajel, a címben meg, hogy „ketyeg”, ami nyilvánvalóan órajelre utal. Még csak egy halovány utalás sincs mondjuk MT/s-re, vagy MB/s-re. De ennek elléne is mondhatnánk, hogy elírás, mondjuk egyszer elmegy, kétszer is, talán még háromszor is, na de folyamatosan? Tök nyilvánvaló, hogy a cikkírónak nem sok fogalma van arról, hogy mi az a DDR SDRAM és hogyan működik. Egyébként a gyártó oldalán is az van mint itt a cikkben, de ott nyilván a potenciális vevő(Egyszerű "ne regisztrálj a mensa.hu-ra" József) átverése a cél. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.