Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) VaniliásRönk válasza x007 (#49) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pl. szimulációban meglehetősen egyszerű összekapcsolni két tetszőleges processzáló elemet, egy fizikailag is megvalósított hálózatnál ez már egyáltalán nem ilyen triviális.

#50 Maverick14: És azt olvastad, hogy mint futott a szimuláció? Blue Gene/P
És továbbra is érdemes lenne szem előtt tartani, hogy szimulálni egy neurális hálózatot és megvalósítani nagyon nem ugyanaz, pláne egy ilyet, vagy ennél komplexebbet.

#52 ntomka: Az időzőjel tán elkerülte a figyelmedet? Pedig egyszerű észrevenni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#52) ntomka válasza VaniliásRönk (#51) üzenetére


ntomka
nagyúr

Egyszerű? Tán minden nap ezt csinálod otthon? ;]

ツ Headphones on - World off

(#53) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

80 után most 48, mire 5 év múlva megjelenik, marad belőle 24 (ami még nem jelenti, hogy nem lesz gyorsabb, mint ez a 48-as)
De mikor dobják ki végre az x86-ot? Mához 5 évre már az IA-64 frissítésén, avagy az IA_128-on kéne agyalni az ilyen nagyzolások kapcsán, ha 5 éve leváltották volna z x86-ot, de még ott sem járunk, csak Itanic volt :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#54) VaniliásRönk válasza orbano (#31) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jut eszembe, az emberi agyban az idegsejtek képesek új kapcsolatok felépítésére, nem csak a meglévők súlyainak változtatására... így hirtelen nem is tudom elképzelni, hogy az élő idegsejteknek ezt a képességét hogyan lehetne szilíciumba önteni.

#55 x007: Nem ez az első CPU, ami ennyi magot hordoz egy lapkán.

#56 x007: Szimulációval sokra nem mész, amíg nem megvalósítható a gyakorlatban is, lehet vele díjat nyerni, de kb. ennyi. Egyébként is az egész abból indult ki, hogy mire képes egy neurális háló, nem abból, hogy mit lehet szimulálni.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#55) x007 válasza VaniliásRönk (#42) üzenetére


x007
tag

Egyébként nem tudom mi ebben akkora mérnöki bravúr, összehánytak egy rakás x86 procit egy szilíciumlapkára, azon sem lepődnék meg, ha egy marék Atom lenne.

Nem tudom mennyire értesz a szorosan csatolt rendszerekhez, de ha nem látod, hogy "egy rakás x68 proci összehányása" milyen problémákat von magával, akkor van egy olyan érzésem, hogy halvány fogalmad sincs az egész témáról.

(#56) x007 válasza VaniliásRönk (#51) üzenetére


x007
tag

De ki mondta, hogy fizikailag akarnak neurális hálót megvalósítani?

(#57) lejtő


lejtő
csendes tag

Amúgy belegondolva a részletekbe, elég komoly a dolog. Nemsokára azzal fogunk felvágni egymás előtt, hogy pl "nekem 3 MegaMagos procim van".

Majd gyorsan előkerül egy okostojás aki rájön, hogy hogyan lehet identikus leképezést létre hozni az emberi agy neuron hálózatának működése és a processzormag-hálózat működése között, aztán kész is az első 5. generációs számítógép. Rákerül néhány végtag, meg satöbbi IO eszköz. Az evolúció meg fojtatja tovább a jó néhány 100 millió éve elkezdett játékát: az új életforma eredményesebb tud lenni, az emberi faj meg persze útjába fog állni azzal, hogy a saját előnyére akarja kihasználni....
Az a durva az egészben, hogy az emberiség akarva-akaratlanul is ebben az irányban halad.
Ez szép különben a természetben, ahogy fejlődött az élet a földön azon belül is az idegrendszer, mint evolúciós találmány. Jelenleg mi képezzük a csúcsát, viszont az is látszik, hogy hatékonyabban fejlődhetne tovább is, ha elszakadna az élő szövet alaptól. Ezen a fejlődési ágon úgymond mi vagyunk a 0.1-es verzió. :DDD Az életnek nem kéne többé pl egy bolygóhoz, légkörhöz ragadtan élnie, egyedek élhetnének szabadon az űrben is. Az tetszőlegesen bővíthetnék saját agyukat: több memória, több számoló egység stb. Meg még ki tudja mi mindent alkotna meg egy ilyen szuper agy, aminek még csak alvásra sincs szüksége.

(#58) x007 válasza VaniliásRönk (#54) üzenetére


x007
tag

Nem értem, hogyha a szoftveresen megvalósított neurális háló olyan teljesítményre képes, mint az amit modeleztek, akkor az miért ne lenne használható a gyakorlatban.

(#59) lejtő válasza lejtő (#57) üzenetére


lejtő
csendes tag

Ajjj, bocs srácok ezért a sok sz@rért... Kicsit elszállt az agyam az outputot meg bekapcsolvahagytam a kezem irányába, ami a billentyűzeten hevert. :O

(#60) BiP


BiP
nagyúr

Ennek van köze van a Larrabee projekthez vagy másik ág - csak a mostani procik jövőjét próbálgatják?

(#61) MR. Razer


MR. Razer
csendes tag

lolll 48 mag omg man ! ez nem semmi awesome de nagyon! nekem most 2 magos van meg van 4 magos is már de 48 mag komoly... :)) :Y

a.k.a. ollusion

(#62) VaniliásRönk válasza x007 (#58) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Igaz, majd mindenki vesz egy erőművet a szuperszámítógépe mellé, amin futtathatja a szimulációt. Tényleg nincs ezzel semmi baj. :D

#63 Maverick14: Nem, nem egyenlő a megvalósítással, mert a megvalósítás legalább ekkora feladat, ha nem nagyobb, 2D-s chipekkel szerintem elvileg sem lehetséges. Ha meg szimulálni akarod élesben is, akkor még évtizedekre vagyunk attól, hogy egy mai több százezer CPU-s szuperszámítógép teljesítménye filléres tétel legyen.

Ez még mindig sokkal egyszerűbb, mint áttervezni egy chipet.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#63) Maverick14 válasza VaniliásRönk (#51) üzenetére


Maverick14
tag

Egy szóval sem mondtam hogy ez a szimuláció ezen a chip-en fog ilyen sebességgel futni. Csak jelezni szerettem volna, hogy elég komplex neurális hálókat lehet már ma is szimulálni.

Szerinted a valósidejű szimuláció/emuláció lényegében nem egyenlő a megvalósítással?

"szimulációban meglehetősen egyszerű összekapcsolni két tetszőleges processzáló elemet"
Már megbocsáss de ez tipikusan az egyszálas/egyprocesszoros programozói hozzáállás, mondván bármelyik adatot egységnyi idő alatt érem el. De a memóriahozzáférés ideje már a mai asztali processzoroknál is változó ahogy egy cluster-ben is. Ezért a sejtek adatainak processzorok közötti optimális elosztása nagyban függ attól hogy melyik másik sejtekkel vannak kapcsolatban. Az összeköttetéshálózat megváltoztatása után esetleg újra kell partícionálni az adatokat a processzorok között. Ez szerintem nem a "meglehetősen egyszerű" kategória.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#64) x007 válasza VaniliásRönk (#62) üzenetére


x007
tag

Azzal mondjuk én is egyértek, hogy egy olyan megoldás, mint a videofeldolgozásnál a GPU, célszerűbb lenne. Azaz egy célhardware bevezetése, ami a nerurális háló szimulációjához szükséges számítások végrehajtására van optimalizálva. Ez lenne tán NNPU :)) . De amig ez csak kutatási terület, addig kár ilyeneken ábrándozni :D

(#65) VaniliásRönk válasza x007 (#64) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Léteznek neurális hálózatot megvalósító szilíciumlapkák, csak viszonylag kevés processzáló elemet tartalmaznak és a szervezésük is meglehetősen egyszerű.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#66) ngabor2 válasza VaniliásRönk (#54) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Jut eszembe, az emberi agyban az idegsejtek képesek új kapcsolatok felépítésére, nem csak a meglévők súlyainak változtatására... így hirtelen nem is tudom elképzelni, hogy az élő idegsejteknek ezt a képességét hogyan lehetne szilíciumba önteni.

például: minden proci mindegyikkel valamilyen módon összeköttetésben van, csak alapból a legtöbb összeköttetés súlyozása 0. aztán, ha kell, ez változik. hogy ez az összeköttetés valóban direkt, vagy egy routeren keresztül megy, az imho technikai dolog.

(#67) Maverick14 válasza x007 (#64) üzenetére


Maverick14
tag

A 90-es években jelent meg sok ilyen chip.
[link] Itt egy összefoglaló táblázat róluk.
A legismertebb talán az Intel 64 neuronos analóg chip-je volt. Sajnos nem volt beépített tanuló algoritmusa, így nehéz volt programozni. Ráadásul a teljesen összekötött hálózat miatt nem lehetett könnyen növelni a neuronok számát.
Manapság inkább újrakonfigurálható áramkörökön (FPGA) valósítanak meg neurális hálózat emulátorokat.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#68) ngabor2


ngabor2
nagyúr

körülbelül tízszer, hússzor nagyobb teljesítményt nyújt a mai Core chipeknél.

csak nekem sántít az összehasonlítás? 48 atom mag közül is csak 1 dolgozik, ha 1-szálas feladatot kap, tehát nem lesz gyorsabb, mint egy c2d egy magja (szintén 1-szálas feladattal). több szállal, ha valóban mindenki játszik, már lehet alapja. de addig még kell vagy kettőt aludni.

(#69) VaniliásRönk válasza ngabor2 (#66) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ennyi elemmel ez kivitelezhetetlen, de tulajdonképpen nem is kell ennyi lehetséges kapcsolat az emberi agy működésének másolásához, ott sincs minden idegsejt összeköttetésben az összes többivel.

#68 ngabor2: daa-raa számolgatott a hír PH-s megfelelőjének topikjában, még Atomból is csak fele ennyire futná ennyi tranzisztorral (és valószínűleg így másra nem is jutott tranyó), szóval még annál is "butábbak" ezek a magok, egy szálon félelmetesen gyenge lehet.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#70) ngabor2 válasza VaniliásRönk (#69) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ennyi elemmel ez kivitelezhetetlen,

valamint a levegőnél nehezebb tárgyak nem repülhetnek, illetve a vasból készült tárgyak nem úszhatnak a vízen. az, hogy most nem, vagy csak nehezen megvalósítható, az nem jelenti azt, hogy később is az lesz. lehet, hogy nem valódi, közvetlen fizikai kapcsolat, hanem valamilyen úton kialakítható kapcsolat lesz, ami szükség esetén lebontható (és pl. az egyszerre létrehozható szám lesz maximálva). dolgoznak ezen okosék, hidd el :D

(#71) VaniliásRönk válasza ngabor2 (#70) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Több milliárd elemmel a mindenki mindenkivel kivitelezhetetlen, de ha nem lenne az, akkor sem fognak ezen görcsölni, mert felesleges, egyéb megoldásról nem szólt a fáma, sőt, máshogy, de lényegében én is ugyanezt írtam, korlátozott számú kapcsolat is elég.

Szerk.: A 3D-s chipeken gondolom már régóta agyalnak, mert nem kicsi előrelépést jelentene, hagyományos processzorok esetében sem.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#72) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Szép eredmény. Télleg gáz, hogy nagyon kevés szoftver használja ki a több magos procikat még mindig...

(#73) moha21 válasza Fooler89 (#44) üzenetére


moha21
addikt

aha, hogyne tudnék én csak arra gondoltam, hogy a mostani szoftverek is le vannak maradva a hardver szintjétől ami a kihasználhatóságot jelenti.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#74) Geller72


Geller72
veterán

A sok mag árnyékában én már annak is örülnék, ha nem lenne a 64 bites op rendszeremen 32-re írt soft. Ennyi év után. Vagy úgy egy az egyben el is felejtenénk a 32 bites operációs rendszereket. Kb, ahogy a 16 bit is kihalt. Vagy nézzünk meg egy mai agyonhájpolt alaplapot. PCI??? 2010 küszöbén? De legalább az egyik LAN az WLAN lehetne. Ha egyáltalán kettőt tesznek egy lapra. Ehh..

(#75) moha21 válasza Geller72 (#74) üzenetére


moha21
addikt

Legalább te érted miről karattyolok itt.:D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#76) orbano válasza ngabor2 (#66) üzenetére


orbano
félisten

elég lenne egy közös adatbusz (kvázi fehérállomány), illetve egy megfelelő protokoll, ami szimulálja az új szinapszisok kialakulását, működését.

bár ilyen sokmagos procikon úgysem ilyen módob kéne megvalósítani neuronhálókat, szóval tökmindegy. nem is hinném, hogy túlzottan alkalmas lenne hatékonyan megoldani.

A vér nem válik VAZZE!™

(#77) #06658560 válasza VaniliásRönk (#51) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor kérlek keresd fel szemészedet nagyon gyorsan.

(#78) VaniliásRönk válasza #06658560 (#77) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Vagy inkább beajánllak az enyémhez. ;) "Na igen, de egyelőre egy-egy "egyszerű"..." [link]

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#79) domi007


domi007
őstag

Azert megneznem ahogy bacsis egyenkent atforrasztja a 48 magot osszekoto kis hidakat, meg beletenne egy plusz kondit, mert az emeli a feszultseget es tovabb lehetne huzni :DDD :DDD :DDD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#80) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Édesek vagytok,ahogy vitáztok.És a saját területeteken valóban mindegyikőtök szakértő,csak rossz irányba indultatok el.A lényege a procinak a sorok között van elrejtve:
"Különlegessége, hogy a magok, illetve a magok és a memóriakontroller közti kommunikációt egy „szilíciumba öntött” mesh-hálózat (ún. network-on-chip, röviden NoC) biztosítja."
Ezért nem is kell,hogy a magok egyenként erőművek legyenek;a meg-elosztással nyert sebességnövekedés az ,ami igazán adja az erejét a proccnak.
A másik a mérnöki bravúr."Rattner elmondása szerint a chipben mindössze egy hibát találtak,..."Innen,a tapasztalatok felhasználásával már el lehet indulni a 64bit felé,akár nagyobb,gyorsabb sikereket elérve.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#81) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Egy ilyen procivel meg egy jó videókarival menne vajon szaggatásmentesen a pasziánsz? :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#82) atike


atike
nagyúr

48 mag. Szép. Főleg majd ha használja is valami. Utána összeraknak egy jópár 48 magos procit és máris kész az igazi Cell... :)

(#83) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Nekem akkor is Skynet érzésem van halványan.
Hálózati alapokon nyugvó processzor,ami esetleg valami "véletlen" folytán szert tesz egy öntanuló,döntésképes neuronhálóra...
Futurisztikus?A mobiltelefon is az volt.Nem is olyan rég... :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#84) Auratech


Auratech
őstag

Megmondom a frankót: A sokmagos procik kihasználását szoftvereinkben az open cl, és társaiba oltott elosztott, virtuálisan párhuzamosított utasítás kezelése oldja meg, legkésőbb jövőre. A gpgpu alkalmazásokat egyre inkább jellemzi az általános feladatok megoldása. A sokmagos procik párhuzamossága és a sokmagos gpu-k programozhatósága közelít egymás felé.
A fúzió bekövetkezik két éven belül. Akkor a részfunkciók hangsúlyozására készülnek termékek. Erősebb grafikus funkciók, vagy hangsúlyosabb cpu-specifikus tulajdonság. A lényeg az, hogy egy-két szoftveres réteg segítségével mindenki, mindent megcsinál. Az olcsó gépekben nem lesz gpu, hiszen benn van a cpu-ban. Mondjuk rá, mint a tegra egy chipen.
A fő gond ma a memória sávszélesség kielégítése. A p4-prescottnál volt meg a szinkron utoljára 8.4Gb/s belső és külső adatáramlás. persze a chache-n kívül. Ma egy nyolcmagos proci 60-80Gb/s sávszélességet igényelne kifelé. Ehelyett van max 25(4ch-ddr3)
Az xdr fejlesztések és hasonlók meg a sokcsatornás ddr5 használata kitolja a hagyományos memória kezelés technológiáját. A jövő először a memóriába ágyazza a magokat. a 3.szintű chache lesz a tényleges memória. Evvel 3-400Gb/s megoldható, de a Tb/s is lehetséges. (intel korábbi 300Ghz-es kísérleti processzorának tanulságai).
A következő lépés az optikai adattovábbítás processzoron belül. Itt a magokra integrált fénykapuk azonos fizikai közegben képesek kommunikálni az interferencia korlátaival. Nem lesz vezeték a magok és a memória közt. Először optikai "drótozás" lesz, ahol multiplex adatáramlás folyik, majd egykristályban a bevitt szennyező anyagokkal kialakított csatornákon. A procik lábainak végén fotodióda-szerű kicsatolás lesz, amíg optikaivá nem válik a gépek kábelezése és buszai.

A legvéső állapot, ami még tárgyiasult az lesz, mikor egy kristályon belül az interferenciával virtuális, kvantumos logikai kapukat gerjesztenek. Tehát nem lesz fizikailag kialakított szerkezet, csak a logikai művelet idő kvantuma idejére vesz fel struktúrát a belső foton áramlás. Aztán a szubfotonikus kvantum holográfia feleslegessé teszi a hordozó közeget is. anyag-szellem

Auratech Field Recording

(#85) orbano válasza LamerGyuri (#83) üzenetére


orbano
félisten

felteszem nem nagyon tudod miről beszélsz :) az összes szuperszámítógép ilyen alapokon nyugszik, és még egyik sem ébredt öntudatra. és nem is fog. és ha mégis? mi lesz? lesz egy nagyon bonyolult neuronhálód, ami semmit nem fog tudni, amit nem programoznak le neki, és ha nem vagy vele megelégedve, kihúzod a konnektorból. félelmetes.

A vér nem válik VAZZE!™

(#86) orbano válasza Auratech (#84) üzenetére


orbano
félisten

a negyedik bekezdésnél fognak az unokáink meghalni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#87) LamerGyuri válasza orbano (#85) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

De azért valld be,jól nyomom a "szakértő" dumát,nem? ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#88) Ottoka


Ottoka
őstag

Csak végigszaladtam a topikot, Abu nem volt még és nem mondta hogy az intel mennyire tévúton jár ezzel a technológiával? ;)

Mezőhegyes

(#89) orbano válasza LamerGyuri (#87) üzenetére


orbano
félisten

laikusoknak biztos meggyőzően hangzik ;] én a helyedben tuti indítanék egy hoaxot erre a cikkre hivatkozva :DDD esetleg beleteheted a múltkori agybaültetéses cikk anyagát is... szerintem simán szíthatsz lázadást :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#90) BonFire


BonFire
veterán

Az még nem volt, hogy "Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön!" :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#91) Maverick14


Maverick14
tag

Ami még érdekes hogy az L2-es cache-ek nem koherensek:
"Though each core has 2 levels of cache, there is no hardware cache coherence support among cores in order to simplify the design, reduce power consumption and to encourage the exploration of datacenter distributed memory software models, on-chip. Intel researchers have successfully demonstrated message-passing as well as software-based
coherent shared memory on the SCC."
Erre a szoftver alapú cache koherenciára kíváncsi lennék, mennyire hatékony és hogyan tud működni a processzor számára lényegében transzparens cache memórián? A clusterekben használt directory-n alapuló koherencia protokoloknál ott van minden node saját memóriája ahol a directory adatait tárolják. Itt viszont nem lenne hatékony 48 mag cache koherencia adatait a főmemóriában tárolni.
Kár hogy erre nincs még referencia megadva az Intel oldalán.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#92) orbano válasza Maverick14 (#91) üzenetére


orbano
félisten

szerintem nem oldanak meg cache koherenciát. azt írja "coherent shared memry", azaz a szoftver úgy osztja ki a memóiaerőforrásokat a nodeok között, hogy ne alakulhasson ki inkoherencia. bár még nem tanultam ilyet, de biztos vannak olyan ütemezési módok, amik működnek ilyen esetekben is (szerintem nem most merül fel először ez a kérdés, a többprocesszoros, processzoronként önálló operatív tárral rendelkező gépek programozása is hasonló problémákat vet fel). pont ezért is nevezhető valóban inkább egy számítógép-hálózatnak ez a chip, mintsem egy valódi többprocesszoros rendszernek. szóval a supercomputing azért nagyrészt már kitaposta ezt az ösvényt, csak át kell ültetni mindezt egy szinttel lejjebb is a megfelelő finomításokkal.

A vér nem válik VAZZE!™

(#93) Maverick14 válasza orbano (#92) üzenetére


Maverick14
tag

Igen, hasonlít a dolog egy mostani cluster-hez, de ott van egy nagy méretű memóriád minden node-on amiben elférnek a koherenciához szükséges adatok. Itt meg csak cache-el ellátott node-ok vannak. Most hogy írom ez lényegében egy COMA (Cache Only Memory Architecture) architektúra. A Kendall Square Research csinált hasonló COMA memóriaszervezésű szuperszámítógépet még a 90-es évek elején. Mondjuk ott hardveres támogatás is volt hozzá. Újra előjönnek a "régen elfeledett" ötletek?

My other car is an F-14 Tomcat!

(#94) azbest válasza Maverick14 (#91) üzenetére


azbest
félisten

ha jól emlékszem a sun ustrasparc procikban sincs annyi ellenőrzés és bonyolítás, mint az x86-okban... a fordítóprogram optimalizálja a hardverhez a kódot.

(#95) Maverick14 válasza azbest (#94) üzenetére


Maverick14
tag

Az UltraSPARC architektúrát részleteiben nem ismerem de a google szerint már az UltraSPARC-I-es procikban is volt koherencia támogatás bus-snoop és directory alapú is:
[link]
És az UltraSPARC T2 Plusban is van:
[link]

Amire te gondolsz az nem az utasítások fordítási időben való statikus átrendezése és optimalizálása? Arra nem a többprocesszoros környezet miatt van szükség, hanem mert az UltraSPARC proci in-order szuperskalár architektúra.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#96) #06658560 válasza VaniliásRönk (#78) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#97) VaniliásRönk válasza #06658560 (#96) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ja hogy ez a hsz a bajod. :D Egyébként foglalkozol neurális hálók tervezésével és szimulációjával is, hogy nálam jobban meg tudod ítélni, melyikben mennyire nehéz feladat összekapcsolni két elemet?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#98) #06658560 válasza VaniliásRönk (#97) üzenetére


#06658560
törölt tag

A stílus a bajom. Ha egyébként ennyire leegyszerűzöd ezt a processzort is, akkor megkérdezem, vajh AMD ugyanilyen termék esetén mit mondanál, egyáltalán nekik hol van akárcsak megközelítő szintű jövőképük is?

(#99) VaniliásRönk válasza #06658560 (#98) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ó, hát innen fúj a szél, belegázoltam a nagy kék öntudatodba. :D Ezer bocsánat. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#100) #89874944 válasza zoltanz (#28) üzenetére


#89874944
törölt tag

te is hideg számításon alapulsz...csak több magon fut ugyanaz a feladat, és meg van engedve hogy egymást felüldefiniálják ;) persz van pár amit meg nem lehet,elemi ösztönök...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.