Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Metalfan


Metalfan
senior tag

Szerintem 100 év múlva is egyszerűbb lesz természetes, biológiai úton előállítani egy embert, mint chipekből összerakni egy "ember-szerű" lényt :))

(#2) FRENK1988 válasza Metalfan (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

:DDD
Épp az előbb olvastam iponon.
Kommentár: Hát hajrá csak legyen végre szoft is ami ki lehet aknázni ezt az erőt

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) nonoka74


nonoka74
tag

pár év és jön a T1000-es(skynet)! :DDD

(#4) total90


total90
veterán

Veszek egy ilyen procit, meg egy 5970-et és zúzom a solitare-t :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) eziskamu válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


eziskamu
addikt

Bármi ami többszálú és OpenCL-ben íródott, az szeretni fogja ezt is :)

(#6) ftc


ftc
nagyúr

Miért mindenki az interneten keresztül képzeli el a jövőt?

(#7) darkarthur


darkarthur
senior tag

Remek!
Aztán harcolhatnak az Intel és AMD robotok egymás ellen :DDD

Komolyan ilyenben gondolkoznak? Minek? Az ember ember, nem kell még azt is gyártani. Aztán a meleg házasságban élőnek meg ingyen adják az Intel kisfiút :DD

Valami más célkitűzés talán jobban hatna a dologra. Annyi mindenre fellehetne használni azt a teljesítményt!

Samsung S23 Ultra 5G

(#8) eziskamu válasza ftc (#6) üzenetére


eziskamu
addikt

Én marhára nem. (legalább is nem szeretném, de én nem számítok :) ) Bár van az a szituáció, ahol nem hülyeség, de én szeretem a saját cuccaimat.

(#9) darkarthur válasza Metalfan (#1) üzenetére


darkarthur
senior tag

Ez most is egyszerűbb :DDD Ne gondold, hogy ha birkát meg egeret klónozni tudnak, embert még nem próbáltak!

Samsung S23 Ultra 5G

(#10) Zeratul válasza darkarthur (#9) üzenetére


Zeratul
addikt

Klónozás egy dolog, csak a személyiség másolat se ártan hozzá mert a nélkül csak egy üres donortest van. Na meg a Dolly báránynál jelentkezett időelőtti öregedést se ártana kiküszöbölni.

(#11) eziskamu válasza Zeratul (#10) üzenetére


eziskamu
addikt

Üres donortest a francokat. Egy nálad fiatalabb ikertesó, egy külön ember, ezért is etikátlan az iyen baromkodás. Nem mondom ha idegrendszer és egyébb "sallangok" nélkül lehetne pl szívet növeszteni az rendben van, de egyébként meg sok értelme nincsen a klónozásnak (kivéve talán meddő házaspárok esetén).

[ Szerkesztve ]

(#12) ftc válasza eziskamu (#8) üzenetére


ftc
nagyúr

Van igen előnye is de én látok egy komoly hátrányt....kiesik a net akkor megbénul a világ?
Én nem alkalmaznám még valahol internet sincs.

(#13) orbano válasza ftc (#6) üzenetére


orbano
félisten

ez most hogy jön ehhez a cikkhez?

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Akor ha nem akarom, h jöjjön a terminátor utánam, akit a jövőböl dobtak át a mostba, ezeket a chipeket, gyártósorokat mérnököket kell likvidálnom.

értem, és köszi az infót! :R

(#15) eziskamu válasza ftc (#12) üzenetére


eziskamu
addikt

Valahogy meg kell oldani lokális tartalékszerverekkel, melyek ilyen hibák esetén egyes funkciókat ellátnak, és ha minden helyreállt, szinkronizálnak a központtal, amúgy sajnos már most is ez van, internet nélkül semmi sincs. Tegnap nálunk elszállt az internet, és mindjárt senkinek se volt kedve dolgozni ;]

(#16) eziskamu válasza orbano (#13) üzenetére


eziskamu
addikt

Én se tudom, de olyan jó beszélni róla ;]

(#17) ftc válasza orbano (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

Hova is jó ez? Server illetve a jövő technológiájába ami a cloud szintű felhasználás.
Ez az egyetlen egy értelmes felhasználási terület...ezért került képbe

(#18) eziskamu válasza ftc (#17) üzenetére


eziskamu
addikt

A cloud ha csak számítási kapacitásról van szó, nem olyan vészes (ha úgy vesszük a Seti és a Folding@Home is az). A gondok ott kezdődnek ha az adatokat is ott tároljuk. A vállalatok még sokáig nem hagyják szerintem, hogy a belső adataikat egy megfoghatatlan valamiben tárolják, mégha erre valami biztonsági protokolt is használnak (majd lesz ahoz egy másik felhő ami feltöri ;] )

[ Szerkesztve ]

(#19) sptkyle


sptkyle
senior tag

Egy kedves PH-s kolega aláírásából nyúlt szöveg tökéletesen ide illik:
"Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát..."

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#20) orbano válasza ftc (#17) üzenetére


orbano
félisten

egyáltalán nem oda kell. ha elolvasod a cikket, írnak is róla, hogy hova való: mesterésges intelligencia alkalmazásokhoz. nos az a cloud computingtól olyan messze van, mint Kiskunlacháza Medinától.

A vér nem válik VAZZE!™

(#21) ntomka válasza Zeratul (#10) üzenetére


ntomka
nagyúr

"Klónozás egy dolog, csak a személyiség másolat se ártan hozzá mert a nélkül csak egy üres donortest van."

Ezt a hülyeséget melyik idióta sci-fi filmből szedted? :DDD

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#22) VIC20


VIC20
őstag

Tessék mondani: ezzel jól megy majd a Krájzisz? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Tobb mag van benne mint a dinnyeben :)

...

(#24) #90996736


#90996736
törölt tag

csak ismételném önmagam :)

[link]

... no és egy ilyen "energiatakarékos" megoldást, ami ekkora számítási teljesítményű és akár könnyen is mozgatható, mire lehet használni? szerelsz rá két lábat, egy fegyvert, megírod az AI-t rá és kész a Terminátor :)

(#25) kelzsoca


kelzsoca
félisten

„A gép idővel képes lesz ahhoz hasonlóan érzékelni, felfogni a világot, ahogy mi, emberek tesszük. Látni, hallani fog, talán beszélni is, és még számos olyan dologra lesz képes, amire az emberek. Ehhez hatalmas számítási kapacitásra lesz szükség”

Hogy a Terminator ne csak film legyen, hanem a valóság ;]

https://vertigostore.eu

(#26) daninet


daninet
veterán

Komolyan mondom éreztem mielőtt a cikkre kattintottam, hogy a hozzászólások megint skynet terminátor felé mennek :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#27) orbano válasza daninet (#26) üzenetére


orbano
félisten

jaja, a konstans "minekez" háttérzaj mellett :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) zoltanz válasza kelzsoca (#25) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gyorsabbak lehetnek a gépek, de okosabbak, fifikásabbak nem, nálunk, mindig kiszámíthatóak maradnak (hiszen hideg számításokon alapúlnak).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29) Pubszon


Pubszon
veterán

háromdéjmárkozni jó vóna vele :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#30) kelzsoca válasza zoltanz (#28) üzenetére


kelzsoca
félisten

Majd kiderül :)

https://vertigostore.eu

(#31) orbano válasza zoltanz (#28) üzenetére


orbano
félisten

annál jobban fogsz majd meglepődni, ha látod majd mireképes egy komolyabb mesterséges neuronháló.

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) zoltanz válasza kelzsoca (#30) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Miért mi fog változni a dizájn? :DD (bocs a 1 est és a 0 -át 2 nek és 3 masnak nevezik... :) ) Nem hiszek benne .

Orbano

Igazán? Most ne egyek?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#33) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ha már az Atomhoz hasonló magokból áll, akkor remélem Hyper Threading is lesz bennük, mert akkor máris kétszer annyi magot mutat a rendszer. :DDD
Remélem még azt is, hogy 64 bites utasításkészlet is kerül bele mert ezekhez már kevés lesz a 4 GB RAM. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34) ntomka válasza daninet (#26) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én személy szerint a Mátrixos verziót preferálom! ;]

ツ Headphones on - World off

(#35) hemaka


hemaka
nagyúr

Fantasztikus... :F

(#36) x007 válasza zoltanz (#28) üzenetére


x007
tag

Imádom, mikor sci-fi filmekből kiragadott baromságokkal jönnek it forumokon :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) darkarthur válasza x007 (#36) üzenetére


darkarthur
senior tag

A Star Trek még nem jött elő :DDD

Mi lesz ha ezeket agyba építik, és Borgokat termelnek? Az intel asszimilál mindenkit :DDD

Ne repüljünk azért ennyire előre! :))

Samsung S23 Ultra 5G

(#38) Norb0 válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


Norb0
tag

Már van. A GTA IV-nek bizonyára tetszene ez a processzor. Ezen végre jól futna...

(#39) Bling95


Bling95
őstag

hát igen , nekem is rögtön a terminátor jutott eszembe.
de nem kell félni a gépek mint már előttem mondták mindig is valamelyest kiszámíthatóak maradnak. viszont most elképzelni sem tudom hova kellhet ekkora erő..

(#40) Prof01


Prof01
veterán

Anyááád. Mekkora homloka van! :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#41) moha21 válasza Norb0 (#38) üzenetére


moha21
addikt

Igen lehet a GTA IV az a szoftver amit hiányol az Intel :C

De tényleg minek ez, ha nem tudják kihasználni? :U
Öljék szoftverba a lóvét.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#42) VaniliásRönk válasza orbano (#31) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Na igen, de egyelőre egy-egy "egyszerű" több szálon futó programot is alig tudunk kiizzadni magunkból, egy emberi aggyal vetekedő komplexitású és teljesítményű neuronháló megalkotásától még igen messze vagyunk.

Egyébként nem tudom mi ebben akkora mérnöki bravúr, összehánytak egy rakás x86 procit egy szilíciumlapkára, azon sem lepődnék meg, ha egy marék Atom lenne.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#43) Maverick14 válasza VaniliásRönk (#42) üzenetére


Maverick14
tag

Tudod kik és miért kapták idén a Gordon Bell Avardot? :)
http://www.lbl.gov/cs/Archive/news111609a.html
Egy macskaagy méretű neuronháló szimulációjáért, 10^9 neuron, 10^13 szinapszis.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#44) Fooler89 válasza moha21 (#41) üzenetére


Fooler89
őstag

Minek....pl. hogy tudják hova fejleszteni a progikat is.

Vagy te egy nem létező procira is tudsz írni programot?

[ Szerkesztve ]

(#45) #25954560


#25954560
törölt tag

ha 'mesh'-be vannak kotve, az altalaban azt jelenti h mindenki mindenkivel. ha ez igaz, akkor sokkal hatekonyabb megoldas lehet, mint a matrix-ba szervezett magok, mert ott a matrix kozepe fele levoket sokkal nehezebb ellatni feladattal.
a feladatok szetosztasa igy is maceras: gondolom egy v ket dedikalt mag fogja kiosztani a melot, a tobbiek meg allnak sorba a munkaert. nem hiszem h a progikat mostanaban megirjak n+1 szalra.

mod: mondjuk a 24 'router' azt jelenti h mindenki mindenkivel ossze lehet kotve, de a tavolabbi magok kozott valszeg nagyobb kesleltetessel.

[ Szerkesztve ]

(#46) Csabee. válasza Prof01 (#40) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Te a cikk lényegét nézted?:DD

Komoly hogy már ennyi magal tesztelnek..

Üdv: Csabee.

(#47) VaniliásRönk válasza Maverick14 (#43) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Először is ez szimuláció, másodszor egy macska és egy ember agya között van némi méretbeli különbség.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#48) aram01


aram01
nagyúr

nekem azért kéne ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49) x007 válasza VaniliásRönk (#47) üzenetére


x007
tag

Először is ez szimuláció

Igen, az. És?

(#50) Maverick14 válasza VaniliásRönk (#47) üzenetére


Maverick14
tag

Elolvastad a linkelt press release-t?
"the collaboration achieved the first near real-time cortical simulation of a brain containing 1 billion spiking neurons and 10 trillion individual learning synapses"
Tehát közelítik a valósidejű szimulációt, mondjuk azt nem írják mennyire. De a cikkükből biztos kiderül.

&rew
A mesh network nem teljesen összekötött hálózat csak a 2D rácson lévő szomszédos routerek vannak összekötve.
Konkrétan nincs leírva az Intel oldalán lévő doksikban de a Mórickaábrákból ez tűnik valószínűbbnek.

My other car is an F-14 Tomcat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.